Zavrieť

Porady

Usporiadat
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Nevstupuje ten príspevok do VZ pre SP.
od 1.1.2011 je to zákone o soc.poistení. prikladám sobor, lebo sa mi to nepodarilo prekopírovať. na strane 8 je §138 - vymeriavací základ. a hneď v bode 1 máš, že VZ zamestnanca sú jeho zdaniteľné príjmy...... OKREM...príjmov zamestnanca poskytovaných zamestnávateľom podľa osobitného predpisu.
a práve ten osobitný predpis, je odvolávka na §50a zákona o službách zamestnanosti
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Sklad a účtovníctvo sú prepojené. keď v sklade urobíš výdajku a následne aj v sklade fa. tak tá fa bude aj v účtovnícteve. a potom už úhradu robíš normálne cez účto. zálohuje sa celé účto spolu aj so skladom, to znamená keď zálohuješ musí byť sklad zatvorený. nedá sa to takto, asi budeš musieť to čo si naúčtovala účtovať znovu , alebo nahodiť znova skladové karty.
4 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Aj v Jú je to jednoduché. keď zadávaš novú fa do knihy závazkov. dáš položku fa nová a dole je vybrať zo zoznamu , otvorí sa Ti zoznam neskladových položiek. tam si natipuj cez nový.... nezabudni vyplniť aj rozúčtovanie do ktoprej kolonky v PD to bude zaradené. potom už len to OK prenesieš do fa. pri úhrade fa sa ťa program opýta či úhradu rozúčtovať na viac účtov. dáš áno a je to.
4 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

zk24 Pozri príspevok
Su to poskytnute sluzby do zahranicia. V type DPH teda vyberat formu evidencie? Tie moznosti som nikdy este nevyberala, len konkretne DPH-cky. Uz ked to budem mat v knihe DPH uz viem ako pokracovat. Len som to nevedela dostat do Knihy DPH tak, aby sa mi to nezaratavalo do DP DPH.
v type dph v knihe pohladavok - evidencia § 15 ods 1 v zmysle zakona o dph
miestom dodania sluzby zdanitelnej osobe, je miesto kde ma tato osoba sidlo - vystavena faktura je teda bez DPH
nasledne v knihe evidencie dph rozkliknes a pri suhrnom vykaze vyberies sluzby a v suhrnom vykaze ti da kod 2 (sluzby...
zaroven to mas v podkladoch dph
hotovka
4 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Anithočka dá sa aj tak ako píše zk24, ale ja to robím už ked zadávam fakttúru do knihy DF.
- položka dokladu - nový - v dolnej časti je "vybrať zo zoznamu"
vojdeš do zoznamu neskladových položiek a tam mám ja natypované neskladové položky faktúry ak to nemáš tak si to natypuj tiež cez nový .... je dôležité aby si všetko vypísala hlavne predkontáciu. keď to máš dáš vpravo hore OK a prenesieš neskladovú položku do faktúry. to isté spravíš s tou službou a tiež si prenesieš do fa. ešte je dôležite, ked dávaš predkontáciu za celú faktúru tak tam zadaj jednu z tých ktoré sú v položkách.
ked potom následne dáš zaúčtovať doklad do denníka tak ti to už automaticky rozúčtuje tak, ako si si to zadala do položiek.
3 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
v JU alebo v PU?

v JU: servis - nastavenia užívateľa - tlačové výstupy - pokladničné doklady - tlačový výstup:Pokladničný doklad a tam nastaviť číslo - 1
v PU: zhruba tak isto, a pri tlači z denníka tlač dokladu druhý tlačový výstup zhora - pokladničný doklad.
Naposledy upravil Dana1 : 13.07.10 at 14:32 Dôvod: doplnenie
3 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Anithocka, podľa akého § máš ten príspevok? ak je to podľa § 50a zákona 5/2004 o službáchg zamestnanosti, tak v tom prípade časť refundovaných odvodov ide do výplaty zamestnancovi.
3 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

[QUOTE=zk24;1520651]Pre lepsiu predstavu davam nejake printscreeny:

1. Uctovny dennik. zapis:
211 000
/
501 100
504 005



Daj si účet 211 000 do prvého riadku, nie do tretieho. Nákladové účty do r.2 a 3
3 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Dá sa migrovať medzi PC, ten popis na 1 PC znamená, že môžeš pracovať len na jednom PC, na tom kde sa práve nachádza kľúč.
3 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Ak by si chcela mať na skladových kartách počiatočný stav k 1.1.2011, musela by si v učto. urobiť presun roku 2010 do histórie. no a na to je podľa mňa ešte skoro. budú zmazané všetky príjemky aj výdajky z roku 2010, zostanú len fa, ktoré sú ešte neuhradené alebo uhradené v roku 2011. predtým ale musíš samozrejme zálohovať učto.
v sklade len urob inventúru, vytlačť inventúrny súpis alebo stav skladi k 31.12.2010 a účtuj normálne ďalej.

ja dávam do histórie 3 roky dozadu. takže tento rok budem dávať do histórie rok 2008. takže roky 2009 a 2010 zostanú.
Naposledy upravil Dana1 : 27.01.11 at 20:32
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Už dva roky sa snažím presvedčiť kompetentných , aby dovolili "zamknúť" Q. výkazy po ich spracovaní. Pretože ja si upravím Q výkaz tak , aby bol správny a pri ďalšom otvorení miezd a načítaní pre iné potvrdenia tam sú aj tak tie údaje čo načíta program - bohužiaľ neprávne.

Aj časť IV. v hlásení je nesprávne vyplnená. Treba si dávať pozor.
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Áno dá sa . Dá sa urobiť aj filter a vtedy ti bude tlačiť len to čo si "vyfiltruješ ".
Pri tlači nezadáš Pokladničný doklad, ale Pokladničné doklady.
3 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Cez dva samostatne zapisy v UD - najprv uhrada v sume 100€ a potom samostatny riadok v UD ako poplatok 1€
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý deň,
je vydaná nová verzia OBERONU, ale píšu, že treba kompletnú inštaláciu a ešte predtým odinštalovať pôvodný program. Prosím vás, robil to už niekto? Či tomu vôbec dobre rozumiem, aby som neostala s novou verziou a prázdne databázy.
Odporúčam, vždy keď ideš niečo preinštalovávať alebo robiť akúkoľvek údržbu vždy si spustiť Agenta Zálohovania - manuálne, a potom v Program Files / Oberon (prípadne cesta kde si to nainštalovala) vždy skopírovať niekam mimo adresáre: DATA_M a DATA_U. /Prípadne iné ak máš, ja mám len tieto/

Keby sa ti aj niečo pomazalo pri inštalácii, alebo akomkoľvek probléme s počítačom, tak jednoducho tieto adresáre prepíšeš tými, čo si si uložila a nemáš žiaden problém. Robím manuálne zálohovanie každý týždeň a vždy hodím tieto dva adresáre na externý disk. Na konci roka ich dokonca napaľujem na CD.

Istota je istota.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

1. Prevzatie auta:
022/474 10,000 €

2. Prípadný poplatok za uzatvorenie zmluvy o lízingu:
022 (+343)/321
100 € (+19€) / 119 €

3. Prvá zvýšená splátka/akontácia:
474 (+343) / 321
1500 € (+285€) / 1785 €

4. Úhrady:
321/221
1904 € / 1904 €

Splátkový kalendár:
Lizingový úrok: 562/474
Poistné: 568/474
Predpis DPH: 343 /474
Uhrada splátky: 474/221

(lízingový úrok v pripade, že nemáš obdobie od 1.-.31. tak treba na konci roka časovo rozlíšiť)

Po skonceni lizingu:
Odkupna cena byva sucastou istiny, preto zas len:

Predpis DPH: 343/474
Uhrada kupnej ceny: 474/221

Ak si myslela toto, tak sa to robi takto (ak som sa nikde nepomylila), ale to zas nepatri do tejto temy. Alebo mas na mysli technicky ako to spravit v programe, ci?
2 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Nastavuje sa to v obchodných partneroch, záložka účty. tam je v spodnej časti spatnosť faktúr a tam si nastavíš 14, lebo program automaticky pri zadávaní obchodného partnera tam hodí 7. ale keď chceš inú splatnosť tak si to musíš opraviť.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

anithocka Pozri príspevok
viete mi poradiť? keď si v nastaveniach nastavím tlačiť jeden doklad na stranu vždy mi to tlačí 3. prečo? jedná sa o VPD, PPD.
Ahoj,

písala som síce v príspevkoch predtým, že sa to nedá (cez užívateľské rozhranie to ani nejde) a tvrdili to aj v OBERON-e, ale dnes som prišla na to, že to chce trošku šikovnosti a "odvážnosti" a ide to... A nastavíš to takto:

Cez pravé tlačítko spustíš funkciu - Nastavenie tlačového výstupu a dáte upraviť. Otvorí ti Business Objects aplikáciu, kde keď natiahneš Section5 a Section6 nižšie, tak sa ti vojde na jednu A4-ku iba jeden PPD/VPD

Super, som rada, ušetrí mi to teraz veľmi veľa času, že nemusím pokladničné doklady strihať, ani tlačiť po jednom. Môžem vytlačiť celý rok naraz.
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janka, hore na lište klikni na "Firma"
potom: "členenie"
klik na "nový"
- zadaj toľko stredísk koľko potrebuješ a potom priamo v ÚD budeš cez členenie deliť príjmy a výdavky na jednotlivé strediská.
2 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Melnick Pozri príspevok
Ja dávam každý mesiac predpis do KZ a aj úhradu každý mesiac. Nedávam to do iných záväzkov. Nepáčia sa mi.

Zuzka s tým rozúčtovaním som ja pri DPH-ákovi mala problém. Neviem či Danke - Dana1 dáva dobrý typ DPH, ale mne tam hádzalo staré typy. Až som sa naštvala a nedávam DPH cez rozúčtovanie.
Niekedy sa mi stane, že pri stiahnutí novej verzie sa v predkontáciách zmení typ DPH - dávaj si na to pozor - rozklikaj a uprav si.
Tiež sa občas stane, že za toho pána nedáš správny typ DPH - vtedy hodím hocičo čo mi program dovolí a následne sa vrátim v doklade cez opravu a zrazu, ejhľa, dá sa tam dať správny typ. Kým som na to prišla, bola som asi takáto.

Aj mne pri neskladovcých položkách dáva staré typy DPH, tak ani ja tam nedávam žiadne DPH . DPH je potom za celý doklad a schluss.

ja som si na to rozúčtovanie zvykla a stále ho používam. začala som to používať v jednej firme kde mám CHD a tam ÚP chce rozdeliť všetky náklady v CHD zvlášť. a ja keď mám na fa aj nájom, aj vodu, aj teplo tak som to musela (ked som si chcela ulahčiť robotu) takto riešiť. treaz už len cez filter si dám predkontáciu ktorú potrebujem, obdobie, pozriem si - sučty stlpcov PD a už tam mám len ten požadovaný stlpec odpíšem sumu (ešte je to aj bez DPH ) a náročná tabuľka pre ÚP je hotová sťaby cubi-dup.
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
kornelia2 Pozri príspevok
Ahojte dobre vam vypocitalo v mzdach -ročne hlasenie???
Ked som to rucne urobila tak mi vyslo nulove, ked to davam cez program tak mi uplne nieco vypocita,robim iba 1 zamestnanca.
Teraz neviem co mam dobre???
Verzia Január II - bola zlá, skús februárovú. Pricapili ju dnes. Predvčerom, včera a aj dnes som si dobre pokecala na hotline.
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
janka.mo Pozri príspevok
cakam, cakam a stale nic, vyplnit cez internet DP PO mi nejde (myslim preniest udaje)...
Dnes boli "Oberoňáci" upozornení na ďalšie chyby - neviem či je to už opravené , ale svieti tam nová verzia s dnešným dátumom, ale keď pozriem zmeny tak ma hodí na verziu z februára. Radšej počkám 3 - 4 dni, aby som nemusela zúriť pri ďalších kiksoch v tlačových výstupoch.

Ročné hlásenie je jeden veľký DES. Nechápem z čoho sú načítavané tie údaje, keď urobím krížovú kontrolu všetko mi súhlasí, ale do tlačiva načíta také jojoviny, že ma skoro vystrelo.
Všetky hlásenia prepracovávam.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať