Zavrieť

Porady

daňovo uznané náklady

Ahojte poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu.
V spoločnosti máme jednu spoločenskú miestnosť- zasadačku, kde sa prijímajú pracovné návštevy. Okrem iného je tam umiestnené aj akvárium
s rybami, ako doplnok skrášlenia miestnosti. Chcem sa informovať, či nákup týchto rýb môžme považovať za daňovo uznaný náklad, či sa to
môže považovať ako skrášlenie prostredia.
Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AK tie prezentácie máte vo svojej činnosti podnikania, riadne ich fakturujete, náklady na ne, teda aj obedy a ubytovanie, prenájom..., sú daňovými nákladmi.
0 0
luciaNR luciaNR

luciaNR je offline (nepripojený) luciaNR

Tweety Pozri príspevok
AK tie prezentácie máte vo svojej činnosti podnikania, riadne ich fakturujete, náklady na ne, teda aj obedy a ubytovanie, prenájom..., sú daňovými nákladmi.
prezentácie samozrejme sú v činnosti podnikania. No fakturujeme len ako účastnícky poplatok na prezentácii..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

luciaNR Pozri príspevok
prezentácie samozrejme sú v činnosti podnikania. No fakturujeme len ako účastnícky poplatok na prezentácii..
Ak v ňom máte zakalkulované všetky náklady , je to OK.
0 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

Môže si dať podnikateľ do daňovo uznaných výdavkov telefón, ktorý mu chodí na meno ale nie je tam IČO? Jeden má na IČO, druhý nie. Ďakujem.
0 0
miska31 miska31

miska31 je offline (nepripojený) miska31

Prosím, odpovie mi niekto? Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miska31
Môže si dať podnikateľ do daňovo uznaných výdavkov telefón, ktorý mu chodí na meno ale nie je tam IČO? Jeden má na IČO, druhý nie. Ďakujem.
Ak bude mať výpis hovorov a pri daňovej kontrole preukáže, že súviseli s podnikaním - ano.
0 0
zuzana cinova zuzana cinova

zuzana cinova je offline (nepripojený) zuzana cinova

a čo denná tlač a časopisy nakupované do kaderníctva pre čakajúcich zákazníkov? Myslím,že je to v poriadku ak to dám do nákladov a odpočítam dph....denná tlač je každý prac.deň a časopisy tak 2-3 do mesiaca..??
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
zuzana cinova
a čo denná tlač a časopisy nakupované do kaderníctva pre čakajúcich zákazníkov? Myslím,že je to v poriadku ak to dám do nákladov a odpočítam dph....denná tlač je každý prac.deň a časopisy tak 2-3 do mesiaca..??
... a ja si myslím, že je to v poriadku
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

osh
s.r.o. -bezpečnostná služba zakúpila športové náradie /činky,posil.stroj/. Je možné to dať do nákladov?
Znovu otázka zdokladovania v súvislosti s príjmom : vie preukázať, že zamestnanci na nich trénujú a zvyšujú si výkonnosť?
Môj názor je taký, že akvárko v zasadačke obhájim ako daňový výdavok, ale posiľovací stroj ťažko, ak vôbec. Ak zariadim telocvičňu pre zamestnancov, aj tak bude skôr slúžiť na rehabilitáciu pracovnej sily, ako na dosahovanie príjmov.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dav
osh
s.r.o. -bezpečnostná služba zakúpila športové náradie /činky,posil.stroj/. Je možné to dať do nákladov?
Znovu otázka zdokladovania v súvislosti s príjmom : vie preukázať, že zamestnanci na nich trénujú a zvyšujú si výkonnosť?
Môj názor je taký, že akvárko v zasadačke obhájim ako daňový výdavok, ale posiľovací stroj ťažko, ak vôbec. Ak zariadim telocvičňu pre zamestnancov, aj tak bude skôr slúžiť na rehabilitáciu pracovnej sily, ako na dosahovanie príjmov.
No ak zamestnanci majú v pracovnej náplni aj pravidelné posilovanie, tak prečo nie? Ak je to iba na rekreačné účely, tak by som to tam nedával, respektíve ako pripočítateľnú položku.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať