Zavrieť

Porady

VÝROČIA , ÚMRTIA , VÝZNAMNÉ UDALOSTI

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Do tejto témy by bolo dobré zadávať tieto skutočnosti z prostredia významných osobností .

P.S. :
Podotýkam a zdôrazňujem slovo významných ...
Naposledy upravil buchač : 30.05.09 at 18:41
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Myslim si, ze k Havlovi sa treba zachovat tak, ako sa zachoval k Husakovi. Aj to bol prezident. Spomenul vobec niekto, ze co Masaryk roky budoval, Havel v skratke zruinoval. Tie nakysnute kecy politikov v mediach treba nacas ignorovat. Snad sa najde nestranny historik a ekonom, ktori zhodnotia jeho zaujem k dedictsvu, zenam a uzivani si zivota. :-)

U mna bol pako a hotovo, nekazme si Vianoce.
3 1
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pre istotu som si stranku skopiroval, aby som nemusel zajtra opat opat drat klavesnicu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
pravda boli a bolela by este viac,ak by ju ty ktory sa zahrali na cenzorov by ju aj poznali-ono nam ju zase chcu vybuchat ako boli zvyknuty za sudruhov-buchači a im podobni raz cenzuruju v mene ksč a potom v mene pseudokapitalizmu,potom fasizmu-musime mat jednotny nazor inak nas vybuchacuju-som zvedavy dokedy ten prispevok tu buchaci nechaju,ono admini aj tak mazu v zmysle vladnych a oficialnych sympatii-teraz mozno len islo o urazene ego,toho kto tu hadzal velke pismo.

...chceš pravdu .......tak na ....ži a búchaj aj naďalej , moje ego je v poriadku ...


Umrel Havel... A čo ma byt???? ...že poseriem sa ????
Teraz budeme mesiace počúvať a čítať , že aký to nadčlovek nás opustil....
Už len svedectvo chýba , že po vode chodil , poprípade vodu na víno menil ....šak aby mal čo chlastať ....

Aj napriek tomu, ze som obdobie totality zažil a neprajem si jej návrat , nepredstavuje pre mňa osoba Havla žiadnu morálnu autoritu.....

Havel pre mňa nepredstavoval žiadneho bojovnika za slobodu a uz vobec ne disidenta.......na Slovensku je taký " disident " Čiernokabátnik ...
Pod pojmom "disident" si predstavim gulagy a napríklad Solženicina , ktory v ňom 20 rokov sedel a nie ožrana s plnou hubou kecov o demokracii, ktorý vymenil beztrestnosť komunistickych pohlavarov za prezidentske kreslo.
Havel pre mna predstavuje klasickeho bruselskeho "zmrda" ktorí kecmi o demokracii, multikulturalizme, ekologii, solidarite a pod. dostali tuto spoločnost tam , kde je teraz. Do stavu , keď obcan platiaci dane je až na poslednom mieste, je povinný nechat sa okradnuť, zbiť a znasilniť , len aby náhodou pri svojej obrane neposkodil práva kriminálnika, cigána , róma , mafiána..
Pokiaľ občan s touto chorou ideologiou nesuhlasí , nie je zavretý ako za komunizmu , ale je označeny za "rasistu, nacionalistu" a pod. , čím je v podstate spoločensky odpisany.
Dodnes som presvedceny, ze za amnestiu , ktorou pustil na slobodu stovky kriminálnikov , vratane vrahov , mal ist sedet - ale nie na Hradcany , lež na Pankrac..


Domnievam sa ale , že ospevovanie alebo hanobenie Havlovej osoby možme nechať na bulvár a nemusíme to ťahat sem , na tieto stránky ......


...a na doplnenie .......keby umrel Mečiar , Kováč , Schuster , či spomínaný Čarnorugský ....alebo potiažmo Fico ????
...tiež by som do gatí nepustil ...že neposral by som sa ...
...byť na mieste tých štyroch ???...veľmi by som sa nechválil ...





...štyriabratia.... ....už lepšie je to ???...
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

buchač Pozri príspevok

...chceš pravdu .......tak na ....ži a búchaj aj naďalej , moje ego je v poriadku ...


Umrel Havel... A čo ma byt???? ...že poseriem sa ????
Teraz budeme mesiace počúvať a čítať , že aký to nadčlovek nás opustil....
Už len svedectvo chýba , že po vode chodil , poprípade vodu na víno menil ....šak aby mal čo chlastať ....

Aj napriek tomu, ze som obdobie totality zažil a neprajem si jej návrat , nepredstavuje pre mňa osoba Havla žiadnu morálnu autoritu.....

Havel pre mňa nepredstavoval žiadneho bojovnika za slobodu a uz vobec ne disidenta.......na Slovensku je taký " disident " Čiernokabátnik ...
Pod pojmom "disident" si predstavim gulagy a napríklad Solženicina , ktory v ňom 20 rokov sedel a nie ožrana s plnou hubou kecov o demokracii, ktorý vymenil beztrestnosť komunistickych pohlavarov za prezidentske kreslo.
Havel pre mna predstavuje klasickeho bruselskeho "zmrda" ktorí kecmi o demokracii, multikulturalizme, ekologii, solidarite a pod. dostali tuto spoločnost tam , kde je teraz. Do stavu , keď obcan platiaci dane je až na poslednom mieste, je povinný nechat sa okradnuť, zbiť a znasilniť , len aby náhodou pri svojej obrane neposkodil práva kriminálnika, cigána , róma , mafiána..
Pokiaľ občan s touto chorou ideologiou nesuhlasí , nie je zavretý ako za komunizmu , ale je označeny za "rasistu, nacionalistu" a pod. , čím je v podstate spoločensky odpisany.
Dodnes som presvedceny, ze za amnestiu , ktorou pustil na slobodu stovky kriminálnikov , vratane vrahov , mal ist sedet - ale nie na Hradcany , lež na Pankrac..


Domnievam sa ale , že ospevovanie alebo hanobenie Havlovej osoby možme nechať na bulvár a nemusíme to ťahat sem , na tieto stránky ......


...a na doplnenie .......keby umrel Mečiar , Kováč , Schuster , či spomínaný Čarnorugský ....alebo potiažmo Fico ????
...tiež by som do gatí nepustil ...že neposral by som sa ...
...byť na mieste tých štyroch ???...veľmi by som sa nechválil ...





...štyriabratia.... ....už lepšie je to ???...
taka je pravda,nie moja alebo tvoja,ale ta skutocna a vsetkych tych ktory roky sedeli a robil v Jachymove a ktory ak este ziju,tak stale zivoria na periferii zaujmu spolocnosti, taka je pravda obeti hlupej amnestie a konverzie a statny smutok sme odsudzovali v casoch ked umrel Breznev,Černenko,tak odsudzujem ho aj ked je za Havla,alebo za kohokolvek,za Ludvigom Svobodom alebo Alexandrom Dubcekom clovek by posmutil aj bez statneho smutku,lebo aj ked boli komunisti,boli skor osobnosti ktory mali blizko k ludom,aj ked mali aj oni svoje chyby.
Mozno som nepochopil pravu podstatu tejto temy,tak sorry alebo prepač,ale boli tu uz nejake vymeny nazorov aj pri umrti inych osob-ak ti prekazali prispevky,stacilo poziadat aby si ich autori presunuli do inej temy pred poziadanim o ich vymaz,neskumam tvoje prispevky,ale keby sme isli striktne v zmysle pravidiel etikety a pravidiel porady,tak mozno aj tvoje by mohol niekto povazovat vhodne na vymaz,ta hranica je velmi krehka a co sa mame vsetci cenzorovat?
1 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

S ohľadom na charakter témy by som nečakala, že sa môže takto zvrhnúť. Smrť človeka - ako dôvod na brechanie o demokracii, o pluralite názorov, o pravde a čo ja viem o čom všetkom. Doteraz som si myslela, že smrť by mala byť o piete, o rešpekte k tomuto nezvratného fenoménu. Aspoň do času, kým telo mŕtveho nevychladne.
Sledujem túto tému od včera. Niektoré príspevky sú ako vyčíňanie luzy, ktorá svojou podstatou nie je schopná brať ohľad na nič.
1 2
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Lúza? Myslíš tú, čo špinila posledneho slovenskeho prezidenta nášho spoločného štatu čechov a slovákov? Kludne si porovnajme reakcie.
0 2
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Prečítal som si názov témy. VÝROČIA, ÚMRTIA, VÝZNANMÉ UDALOSTI.

Od príspevku č. 188 sa niečo stratilo, niečo pribudlo. Havel, strih, alebo Havel?

K téme: Výročie to nie je! Úmrtie, áno! Významná udalosť, áno! Význam udalosti? Čítam, pre každeho iný, však sme každý iný, tak prečo nie. Aký pre koho bol si napíšte, už nebude napřište. Bol z mäsa a kosti, krása, aj zlosti sú teraz už zbytočnosti.

Odprevaďme ho s úctou, tradíciami zapadných kultúr, tancom, radostou. Preto žil. Aj dožil, život nepoložil.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
...a nič nepochopil.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Všetko sa minie, či nie ?

A čo ... hudba, hraj !

1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Petra Nová Pozri príspevok
S ohľadom na charakter témy by som nečakala, že sa môže takto zvrhnúť. Smrť človeka - ako dôvod na brechanie o demokracii, o pluralite názorov, o pravde a čo ja viem o čom všetkom. Doteraz som si myslela, že smrť by mala byť o piete, o rešpekte k tomuto nezvratného fenoménu. Aspoň do času, kým telo mŕtveho nevychladne.
Sledujem túto tému od včera. Niektoré príspevky sú ako vyčíňanie luzy, ktorá svojou podstatou nie je schopná brať ohľad na nič.
Či si mala takýto názor aj v prípade Kaddáfiho vraždy?
1 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
marleau Pozri príspevok
Či si mala takýto názor aj v prípade Kaddáfiho vraždy?
Nemala. Propaganda robí svoje.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

buchač Pozri príspevok
P.S. :
Podotýkam a zdôrazňujem slovo významných ...
Tak prečo sa píše o Havlovi?
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Na britskych listoch je pekna basnička, tu je jej časť
Bezdomovci bez kralíkáren rvou se o poslední lepenku.
Po jejich mostě Ritz pochodují vojáci.
Lafeta se prohýbá pod těžkosti lží.
V prázdných továrnách bloudí psi.
Nezaměstnaní už zase čekají pokorně na žebračenku.

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau Pozri príspevok
Tak prečo sa píše o Havlovi?
...kto a ako .........ja ale NIE ...!!!

ALE môžem niečo doplniť ....a síce ..." bez vetra sa ani lístok nepohne "....ak je čo i len kúsok pravdy z tohoto , čo by som mohol sem hodiť.....tak potěš Pán Búh...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

zomrel spisovatel Jozef Skvorecky http://zahranicni.eurozpravy.cz/amer...lehl-rakovine/
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
10.januára (1913) sa narodil Dr. Gustáv Husák. Česť jeho pamiatke.
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

duves Pozri príspevok
10.januára (1913) sa narodil Dr. Gustáv Husák. Česť jeho pamiatke.
ja som bol zo školy u jeho sestry v dúbravke na výlete..., milá pani to bola...
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na rozdiel od oslav umrtia aristokratickych sasov sa zabuda na srbskeho genia, ktory posul ludstvo poriadne dopredu ... Nikolu Teslu. Den 7. januar 1943 bol jeho poslednym.
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zomrel najlepší slovenský volejbalista 20. storočia: Bohumil Golian - dvojnásobný majster sveta a majiteľ olympijského striebra z roku 1964 a bronzu z roku 1968.

http://www.webnoviny.sk/sport/zomrel...67-clanok.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zomrel legendárny český skokan na lyžiach Jiří Raška († 70)

http://sport.cas.sk/clanok/215265/zo...-raska-70.html
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať