Zavrieť

Porady

havarijné poistenie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

skuba Pozri príspevok
ja som taký šprto a vo všeobecných podmienkach má allianz napsíané že vozdilo je možné poistiť, len ak ma eviden.cislo alebo techn.preukaz, no a my dostaneme technic. mozno az za dva tyzdne, a chcem si byt ista ze ak havarujeme tak nam to uznaju
Uznajú,bežne to robím- ale vravím- musí byť vystavená fa od slovenského predajcu...
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

Stanislav mohol by si mi vysvetliť čo znamená ked mam napísané v havarijnej poistke podpoistenie na .......... % tam má byť 100 % alebo tam nesmie byť nič.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

skuba Pozri príspevok
Stanislav mohol by si mi vysvetliť čo znamená ked mam napísané v havarijnej poistke podpoistenie na .......... % tam má byť 100 % alebo tam nesmie byť nič.
keď tam nieje nič, to je dobré- to je akože 100%- ja to tiež nevypisujem, ked si klient nechce dať podpoistenie...
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

tá poisťovačka nám už dala návrh zmluvy a tam je napísané ze 100 % a ja som jej povedala ze nech tam nepíše nič, lebo ze ak to dobre chápem tak to znamená podpistenie a ak tam bude 100 % tak vlastne my tým pádom pri plnení budeme krátení o 100 %. Dobre to chápem, alebo radšej nech tam nechá tých 100 %?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

skuba Pozri príspevok
tá poisťovačka nám už dala návrh zmluvy a tam je napísané ze 100 % a ja som jej povedala ze nech tam nepíše nič, lebo ze ak to dobre chápem tak to znamená podpistenie a ak tam bude 100 % tak vlastne my tým pádom pri plnení budeme krátení o 100 %. Dobre to chápem, alebo radšej nech tam nechá tých 100 %?
Ale nie moja,nemusis sa bat,je v poriadku aj ked je tam uvedene tych 100%-je to ok,lebo to je vlastne uvedene percento poistenia a nie o kolko sa bude kratit plnenie.takze je to OK
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

zusygo Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem, lebo už dva mesiace ma vodia za nos a nič mi nechcú povedať aj a len čakám jak debil a platím leasing a auto nemám. Pomohol si mi a o tom krycom liste som ani netušila. Diky
od poisťovne je možné vo Vašom prípade získať výrazne viac než preplatenie faktúry
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Ahojte,
mala by som otazku, ktora smeruje skor k uzatvaraniu havarijnej poistky.
Chceli by sme uzatvorit hav. poistku na VW Golf GTI, r.v. 2007. Na co by sme si mali davat pozor pri vybere ponuk poistovni, co je dolezite a co nie?
Vopred pekne dakujem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wegamizi Pozri príspevok
Ahojte,
mala by som otazku, ktora smeruje skor k uzatvaraniu havarijnej poistky.
Chceli by sme uzatvorit hav. poistku na VW Golf GTI, r.v. 2007. Na co by sme si mali davat pozor pri vybere ponuk poistovni, co je dolezite a co nie?
Vopred pekne dakujem
Najma na referencie, rýchlosť preplácania škod a pod.- určite nie podľa ceny-to je cesta do pekla...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Najma na referencie, rýchlosť preplácania škod a pod.- určite nie podľa ceny-to je cesta do pekla...
a najma treba si tam dať za pár eur navyše aj poistenie finančnej straty,aby si v prípade krádeže a totálky dostala cenu za ktorú si to ojazdené auto kúpila-bez toho už poistky niesú to pravé orechové...,máš v zmluve presne určené kolko dostaneš bez dalšej amortizácie a bez odpočítania spoluúčasti-teraz si to už dávajú skoro všetci...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kúpili sme od dcéry 4-ročné auto, chceme ho prepísať na manžela. Dcéra ho mala poistené ako nové, my už budeme poisťovať staré. Zaujíma ma, ako sa manželovi kráti priznaný bonus 65%, ak nám posledné auto ukradli a poisťovňa nám škodu uhradila.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kvaka Pozri príspevok
Kúpili sme od dcéry 4-ročné auto, chceme ho prepísať na manžela. Dcéra ho mala poistené ako nové, my už budeme poisťovať staré. Zaujíma ma, ako sa manželovi kráti priznaný bonus 65%, ak nám posledné auto ukradli a poisťovňa nám škodu uhradila.
bonus sa nekráti- mal by byt priznaný v plnej výške- krádež vozidla nieje tvoje zavinenie...
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
bonus sa nekráti- mal by byt priznaný v plnej výške- krádež vozidla nieje tvoje zavinenie...
Si ma prekvapil, niekto mi hovoril, že pri totál náhrade škody sa bonus nejako stráca. Mali sme pred tromi rokmi rozbité sklo na aute, vtedy manželovi krátili bonus zo 70% na 65%.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kvaka Pozri príspevok
Si ma prekvapil, niekto mi hovoril, že pri totál náhrade škody sa bonus nejako stráca. Mali sme pred tromi rokmi rozbité sklo na aute, vtedy manželovi krátili bonus zo 70% na 65%.
tam vobec nejde o výšku škody-to je irelevantné-tam ide o to či to bolo samozavinenie alebo nie...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wegamizi Pozri príspevok
Ahojte,
mala by som otazku, ktora smeruje skor k uzatvaraniu havarijnej poistky.
Chceli by sme uzatvorit hav. poistku na VW Golf GTI, r.v. 2007. Na co by sme si mali davat pozor pri vybere ponuk poistovni, co je dolezite a co nie?
Vopred pekne dakujem
a ešte niečo-doležité je všetko...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
tam vobec nejde o výšku škody-to je irelevantné-tam ide o to či to bolo samozavinenie alebo nie...
Veľké ďakujem za info, potešil si ma. Viem, že krátenie bonusu o 5% nezávisí od výšky škody, ale od počtu škodových udalostí, len som myslela, že pri krádeži -totálnej škode je to riešené inak, že tam sa samozavinenie neposudzuje.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kvaka Pozri príspevok
Veľké ďakujem za info, potešil si ma. Viem, že krátenie bonusu o 5% nezávisí od výšky škody, ale od počtu škodových udalostí, len som myslela, že pri krádeži -totálnej škode je to riešené inak, že tam sa samozavinenie neposudzuje.
aj tam sa posudzuje, možeš byť v klude...-btw.ty osobne nemožeš za to,že ti ukradli auto...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Na to kupované auto od dcéry sme už dali namontovať Zeder, aby som už toto nemusela písať.
http://www.porada.sk/1349522-post10197.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať