Zavrieť

Porady

DPH. automobil

uctovanie automobilu
Dobry den,
pomoze mi niekto kto účtuje v Omege? Neviem ako mam zauctovat, resp. ci spravne uctujem automobil. Zauctovala som to takto:
prevzatie 042/474
zaradenie 022/042
DPH k 1.platbe 343/474
úuhrada 1. zvýšenej splátky 474/211
odpisy 551/082
leasingový úrok 562/474
a DPH 343/474

neviem ci to je dobre, lebo v evidencii DPH sa mi to nezohladni, uz neviem ako by som to mala urobit, aby sa mi to zapisalo aj do evidencie.
Dakujem

PS: jedna sa o automobil pri ktorom sa odpisuje DPH mesačne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    človiečik Vladimír Ozimý
    agica2 Pozri príspevok
    uctovanie automobilu
    Dobry den,
    pomoze mi niekto kto účtuje v Omege? Neviem ako mam zauctovat, resp. ci spravne uctujem automobil. Zauctovala som to takto:
    prevzatie 042/474
    zaradenie 022/042
    DPH k 1.platbe 343/474
    úuhrada 1. zvýšenej splátky 474/211
    odpisy 551/082
    leasingový úrok 562/474
    a DPH 343/474

    neviem ci to je dobre, lebo v evidencii DPH sa mi to nezohladni, uz neviem ako by som to mala urobit, aby sa mi to zapisalo aj do evidencie.
    Dakujem

    PS: jedna sa o automobil pri ktorom sa odpisuje DPH mesačne

    prečo vám to nevstupuje do evidencie. Veď si to cez rozpis nastavte ako základ dane daň a spolu následne do voľného základu dane si dajte základ dane mínusom. Následne pri zúčtovaní budete účtovať zaklád dane typ A, suma ale bez zaúčtovania, základ dane mínusom typ V, suma a bez zaúčtovania a nakoniec DPH, typ sumy 19A, suma a zaúčtujete strana MD 343 a Dal 474 a máte to...

    agica2 je offline (nepripojený) agica2

    agica2
    dakujem pekne za radu, ale aj tak neviem co mam napisat ako zaklad dame, ked DPH je okolo 2310 Sk a zaklad by bol 12.000 , ale ja odpisujem iba leaingovy urok. takze neviem ako to mam presne rozpist, aby mi to zaevidovalo. Ja som zaciatocnik-.ň ak mozem poprosit tak "polopatisticky", lebo neviem to podla toho ako ste mi napisal. Dakujem

    agica2 je offline (nepripojený) agica2

    agica2
    dakujem pekne za radu, ale aj tak neviem co mam napisat ako zaklad dame, ked DPH je okolo 2310 Sk a zaklad by bol 12.000 , ale ja odpisujem iba leaingovy urok. takze neviem ako to mam presne rozpist, aby mi to zaevidovalo. Ja som zaciatocnik-.ň ak mozem poprosit tak "polopatisticky", lebo neviem to podla toho ako ste mi napisal. Dakujem

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    agica2 Pozri príspevok
    dakujem pekne za radu, ale aj tak neviem co mam napisat ako zaklad dame, ked DPH je okolo 2310 Sk a zaklad by bol 12.000 , ale ja odpisujem iba leaingovy urok. takze neviem ako to mam presne rozpist, aby mi to zaevidovalo. Ja som zaciatocnik-.ň ak mozem poprosit tak "polopatisticky", lebo neviem to podla toho ako ste mi napisal. Dakujem
    Vychádzam z Tvojich súm...
    1. riadok = Leasingový úrok, typ sumy V, suma podľa splátkového kal. na účty 562A/474A
    2. riadok = Základ DPH, typ sumy A, suma 12 000 bez zaúčtovania (žiadne účty nevyplníš)
    3. riadok = DPH - vstup, typ sumy 19A, suma 2310 na účty 343 019/474A
    4. riadok = Základ DPH - odčítanie, typ sumy V, suma mínus 12 000 bez zaúčtovania.
    Keď si potom pozrieš výslednú sumu interného dokladu a prirátaš si k nej istinu podľa splátk. kalendára, tak dostaneš sumu splátky. Vtedy vieš, že si účtovala správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.