Zavrieť

Porady

exekúcia na majetku spoločenstva

Prosím poraďte.Sme 45 bytový barák.V r.1994,19 bytov založilo SVB,ostatné ostali pod závodom(dnes sú v SVB už všetky).Mame predsedu spoločenstva, od začiatku je ten istý, ktorý si spolu s radou neplnia povinnosti.V r.1995 sme mali vlastnú kotolňu na uhlie.Objednávatelom uhlia bolo spoločenstvo.Závodné byti platili nájom do závodu,ktorý neprispieval na faktúry,ostatný platili na účet spoločenstva ktoré tiež nič neuhrádzalo.V r.1998 dostalo SVB rozhodnutie zo súdu o zaplatení dlžnej sumy 220 000sk.Neviem ako vec riešili,(vlastnička bytu som od r.2004),ale asi nijak.Nikto ma neupovedomil, že sa niečo rieši,ťarcha na byte nebola.Až5.7.2009 predseda na schvôdzi oznámil, že už rok platí exekútorovi mesacne 250EUR a dlžná čiastka je niečo cez1 000 000sk a to neni asi konečná suma.Obhajoval sa tým, že mu závod neplatil, ale nevisvetlil či v tom podnikol niake kroky.Niektorý vlastníci sú na jeho strane,iní sa tvária že sa ich to netíka a ostatný vás prosia o radu ako formulovať trestné oznámenie.Myslíte že uspejeme?Ďakujeme
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Composite Pozri príspevok
my už len lížeme
hadam sa nám záchrana podarí a o 15 rokov budeme mať späť o to čo sme prišli.

ale k téme:
tento prípad je dosť nejasný, predseda zahmlieval, či nedal dostatočné info. Treba to najprv rozobrať medzi sebou, kto je na vine a hlavne prečo.
Ked príde exekútor, tak tí čo sú na strane predsedu rýchlo ujdu.

Výhra nie je nikdy dopredu určená. Ak predseda konal bez vášho vedomia, je to pochybenie z vašej strany, ak s vašim vedomím a vy ste nič nespravili, tak je to váš problém
Je smutné že platiť budete všetci ale musím napísať že zbytočne si nabrúsený na slávicu. Ona za to predsa nemôže. Vieš, ťažko, napr. aj ja mám ten problém aby som pochopila že predseda pripustí niečo takéto. Veď keď už nevedel ako a čo má riešiť mal predstúpiť pred všetkých vlastníkov a oboznámiť ich s konkrétnym problémom. Verím, že sa Vám podarí dať zas chod v dome do normálu a nájdete si pána predsedu, ktorý bude taký akého potrebujete a vlastníci mu budú s radou vždy nápomocní a zároveň budú aj kontrolovať všetko aby sa už nič takéto neopakovalo. Prajem Vám aby ste sa dohodli s exekútorom aj s veriteľmi. Nijak inak Vám bohužiaľ neviem pomôcť.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Je smutné že platiť budete všetci ale musím napísať že zbytočne si nabrúsený na slávicu. Ona za to predsa nemôže. Vieš, ťažko, napr. aj ja mám ten problém aby som pochopila že predseda pripustí niečo takéto. Veď keď už nevedel ako a čo má riešiť mal predstúpiť pred všetkých vlastníkov a oboznámiť ich s konkrétnym problémom. Verím, že sa Vám podarí dať zas chod v dome do normálu a nájdete si pána predsedu, ktorý bude taký akého potrebujete a vlastníci mu budú s radou vždy nápomocní a zároveň budú aj kontrolovať všetko aby sa už nič takéto neopakovalo. Prajem Vám aby ste sa dohodli s exekútorom aj s veriteľmi. Nijak inak Vám bohužiaľ neviem pomôcť.
prepáč, ale ked ti bude niekto mávať papierom na vysťahovanie a potom si prečítaš podobný problém a reakciu slavice na to, že za to môžu vlastníci, že nič nerobili (nevie ani ako to bolo), tak neviem či by si reagovala lepšie.

vieš po boji je každý generál, my sme mu to hovorili, prečo neprišiel na začiatku, že on by to spravil, potom že to je na neho nahraté,... (len kecy).

my sme kontrolovali všetko, ale tu nemáš čo kontrolovať, lebo to čo neexistuje sa nedá skontrolovať. vieš niečo také sa nedozvieš žiadno.

predseda to bol dobrý, barák vyviedol na vrchol, všetko tip-top, a potom ho utopil aj s nami. barák je po kopletnej totálne rekonštrukcií, ešte chýbajú hadam automatické rádiovo riadené samostatné ventily na radiatoroch ;-)

nového už máme, uvidíme

dík
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Je smutné že platiť budete všetci ale musím napísať že zbytočne si nabrúsený na slávicu. Ona za to predsa nemôže. Vieš, ťažko, napr. aj ja mám ten problém aby som pochopila že predseda pripustí niečo takéto. Veď keď už nevedel ako a čo má riešiť mal predstúpiť pred všetkých vlastníkov a oboznámiť ich s konkrétnym problémom. Verím, že sa Vám podarí dať zas chod v dome do normálu a nájdete si pána predsedu, ktorý bude taký akého potrebujete a vlastníci mu budú s radou vždy nápomocní a zároveň budú aj kontrolovať všetko aby sa už nič takéto neopakovalo. Prajem Vám aby ste sa dohodli s exekútorom aj s veriteľmi. Nijak inak Vám bohužiaľ neviem pomôcť.
Myslím, že slavica vlastne vyprovokovala tú diskusiu (ktorá je už vymazaná) svojím notorickým obhajovaním všetkých predsedov. A nebolo to prvýkrát.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

slavica Pozri príspevok
Elenka, ďakujem, ale nechaj tak, napísala som mu do ss, že sa ospravedlňujem, ak som sa ho dotkla, hoci som písala všeobecne na dom ako taký...zato mi bolo napísane že som primitív ...nuž aj tak sa dá. Je potrestaný dosť...
pozor! nepíšeš pravdu! To som ti napísal v prvej ss, kde si sa neospravedlnila!

až v druhej ss si sa ospravedlnila a tam som ti dal inú odpoveď, tam som ti to aj vysvetlil prečo som reagoval.

prepáč, ale nabudúce nepíš ani všeobecne, lebo toto sú dosť citlivé témy.
potom sa nemôžeš čudovať, ak ti skoro viacnásobný bezdomovec kvôli predsedovi napíše niečo také.
Naposledy upravil Composite : 08.09.09 at 17:05
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
No Blanka, ale ti to dobre padlo , čo? posluž si. Keď sa niekto bojí názoru iných , nech tu neplače.
Nepadlo mi to dobre, ale musela som zareagovať, lebo Ty fakt najprv zaútočíš na tých, ktorí kritizujú svojich predsedov SVB, bez toho, aby si vedela všetky informácie. Sa mi proste takýto prístup nepáči. Prečo jednoducho neporadíš (ak vieš), nenapíšeš svoj názor - ale bez útočenia, bez emócií?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Blankake Pozri príspevok
Nepadlo mi to dobre, ale musela som zareagovať, lebo Ty fakt najprv zaútočíš na tých, ktorí kritizujú svojich predsedov SVB, bez toho, aby si vedela všetky informácie. Sa mi proste takýto prístup nepáči. Prečo jednoducho neporadíš (ak vieš), nenapíšeš svoj názor - ale bez útočenia, bez emócií?
presne, ked píše, že má strašné skusenosti, tak by mala vedieť poradiť a nie útočiť, ked nepozná situáciu.
dať viac návrhov, ...
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Uz toho bolo dost za cely den. Tak radsej nieco na pobavenie a schladenie :

Rozprávajú sa dve priateľky.
"Pozerala si sa už niekedy manželovi do tváre pri sexe?
- Áno.
" A ako sa tváril???
- Stál vo dverách ako debil.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Písal si, že ste kontrolovali všetko. Podľa mňa základ kontroly je kontrola výpisov z banky. Tam je všetko čo sa platí, všetky výbery peňazí a pod.
Potom je treba kontrolovať faktúry za energie a suroviny. Ak sa niečo platí je na to faktúra a na nej je napísané za čo sa platí. Ak je platba a nie je faktúra musí to zdôvodniť za čo to bolo platené, Ja v tom nevidím problém. Všetci predsa posielate platby na účet spoločenstva a tam je to vidieť na výpisoch. Nemá Vás ako odrbať. Všetko je tam zdovodniteľné.
Naposledy upravil Orim : 06.10.09 at 23:36
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

opakujem, tam bolo všetko v poriadku, čo prišlo odišlo kde malo a prebytok bol v poriadku.
takže zas múdre reči si nechaj pre niekoho iného.
písal som ako to bolo, išlo o podpísanie niečoho čo neexistovalo.

to je ako tebe firma pošle peniaze na účet, ty si vyberieš 100€, a niekto ti pri tom zoscanuje kartu a inde vyberie peniaze.

Takže u nás je predseda ten čo to zosnímal a exekútor ten čo ich vybral.
na základe podpísania papiera.

čiže všetko bolo doteraz v poriadku
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Composite Pozri príspevok
opakujem, tam bolo všetko v poriadku, čo prišlo odišlo kde malo a prebytok bol v poriadku.
takže zas múdre reči si nechaj pre niekoho iného.
písal som ako to bolo, išlo o podpísanie niečoho čo neexistovalo.

to je ako tebe firma pošle peniaze na účet, ty si vyberieš 100€, a niekto ti pri tom zoscanuje kartu a inde vyberie peniaze.

Takže u nás je predseda ten čo to zosnímal a exekútor ten čo ich vybral.
na základe podpísania papiera.

čiže všetko bolo doteraz v poriadku
Ale no veď sa zas nejeduj, aj ja som dala Orimovi súhlas, lebo u mňa to bolo tiež nepochopiteľné, aby ste na to neprišli, a zabudla som, že sme sa kôli tomu nedávno porafali , ale vysvetlili sme si a ty nám radšej napíš ako pokračujete a čo nového...ťažko ti tu poradíme, to je pripad oveľa zložitejší , aké tu my chvalabohu riešime...ťuk na drevo, dufam sa to nikomu nepritrafí...Tak čo nového u Vás?
0 0
smelco smelco

smelco je offline (nepripojený) smelco

V zápisniciach z r. 96,97.98(videla som ich v r.2009) sa spomínajú neuhradené faktúry ale preč nereagovali neviem.Ja som vlastník od r.2004 a na schôdzach sa to nespomínalo ľudia sa na nič také nepýtali ja som nemala skade vedieť že sa mam na také niečo pýtať ved pri kúpe bytu predseda povedal že je všetko v poriadku mam to aj v kúpno predajnej zmluve a informácie na schôdzi o hospodárení boli v ,,poriadku,, ciže vyzerá to tak že boli také ako jemu vyhovovali.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak bolo rozhodnutie súdu v roku 1998, je vykonateľné 10 rokov. Vlastníci mali vedieť, že počas týchto 10 rokov sa môže dlžoba hocikedy začať exekútorom vymáhať. Ak si to videla v zápisnici, mala si to vedieť aj ty.
Podľa § 19 ods. 2 zákon o vlastníctve bytov na teba prešli záväzky pôvodného vlastníka bytu v roku 2004. Myslím, že aj keby si sa ohradila, že si bola podvedená, už je to premlčané. Je to dosť komplikované.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať