Zavrieť

Porady

Samozdanenie sluzby z Čiech

zazi zazi

zazi je offline (nepripojený) zazi

Dobrý deň!
Mám fa z Čiech na ktorej je uvedené átum zdanitel.plnenia 8.7.2009
dátum vystavenia 12.8.2009
Fa prišla 14.8.2009. Na faktúre je uvedená oprava a údrzba chladenia mliečnice.Hodnita fa je bez dph. V ktorom mesiaci ju mám dať do samozdanenia?
Naposledy upravil Dav : 16.01.11 at 19:09
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Pozri sem: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=388
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

preto mi to nepreklápa, lebo to vediem v evidencii pohladávok a tie typy dph treba zadávať pri vydaní faktúry, čo je rozdiel.
ale dakujem za linku,
pekný večer
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Ahojte, mne teraz prišla taká krásna fakturka. Poprosím o radu. Máme konateľa spoločnosti, ktorý má aj spoločnosť v ČR. Bol teraz na Slovensku a tá jeho česká spoločnosť fakturuje slovenskej spoločnosti cestovné a súviasice náklady (náhrada mzdy, parkovné, stravné, amortizácia, nákup PHL) - toto všetko bez DPH s povinnosťou samozdanenia. A potom ešte nákup pohonných hmôt v Čechách s 20%-tnou daňou. Myslíte, že je to v poriadku? Ak áno, čo potom s DPH? Poraďte mi, prosím. ĎAKUJEM
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Už viem, nákup PHL zaúčtujem a potom požiadam finančný úrad v ČR o vrátenie DPH.
0 0
nina91 nina91

nina91 je offline (nepripojený) nina91

Ahojte, prosím o radu.
Neviem si rady s faktúrou z Čiech. Faktúra za školenie v Čechách vystavená v EUR s Českou DPH 20% (faktúra z 17.12.2010) a ďalší hotelový účet za ubytovanie v Českých korunách s 10% DPH. Ako to mám správne zaúčtovať - účtujem v POHODE.
Ďakujem za skorú odpoveď.
Naposledy upravil nina91 : 24.01.11 at 12:12
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ak bolo školenie konané v ČR, tak DPH účtuješ do nákladov. V zmysle zákona môžeš požiadať o vrátenie DPH. Tvoj soft nepoznám, takže v tom ti neporadím.
0 0
nina91 nina91

nina91 je offline (nepripojený) nina91

Ďakujem za odpoveď.
Takže to znamená, že fakturovaná suma 119,87 + 23,97 DPH = 143,84.- a tuto sumu zaúčtujem? a potom tak isto ubytovanie 640 + 64 = 704 CZK zaúčtujem 704.- CZK a nerobím nic ine - samozdanenie?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Nie, nerobíš samozdanenie, pretože miestom dodania služieb je ČR. Nárok na DPH na SR nemáš, preto ju účtuješ do nákladov. Ale máš možnosť požiadať DÚ v ČR o vrátenie tejto DPH.
0 0
nina91 nina91

nina91 je offline (nepripojený) nina91

Ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
scam scam

scam je offline (nepripojený) scam

Dobrý deň, ja mám takú faktúru, že dátum dodania 26.1.2011 a dátum vystavenia 2.2.2011. Faktúra je za službu z Čiech, kedy samozdaniť? A ešte je aj vystavená v CZK, aký kurz použiť? Poradte ak máte skúsenosť, ďakujem.
0 0
Chelsea34198 Chelsea34198

Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

samozdanenie by malo byt, ako je na fakture DP, predpokladam, ze to je datum poskytnutia sluzby.
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Do ktorého riadku daňového priznania DPH vstupuje samozdanenie prepravnej služby, ktorú dodaňuje platca DPH?
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

pomôže mi niekto?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Dobrý deň, ja mám takýto problém, neviem či podľa novely DPH správne uvažujem. Prišla nám faktúru z CZ za služby, ročné predlženie zasielanie slovenských dopytov. Na faktúre je uvedené, že spoločnosť je platiteľ DPH, a osoba poivnná priznať a zaplatiť daň je podľa §10 zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje. Faktúra je vystavená v EUR bez vyčíslenia DPH, vykonám samozdanenie?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prosím o radu, nikto nevie pomôcť?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

My sme mali taký istý prípad. Samozdanili sme to.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

alicacka Pozri príspevok
My sme mali taký istý prípad. Samozdanili sme to.
No ja som to v minulosti robila tiež tak, len teraz neviem po novele DPH, či to je správne alebo nie.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

§ 69 ods. 3 - Zdaniteľná osoba,... sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného ČS, ak je miestom dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku. § 15 ods. 1 hovorí miestom dodania služby zdaniteľnej osober, ktorá koná v postavení zdan.osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo, alebo miesto podnikania...
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ešte by som uviedla z prospektu zo školenia - Platiteľ dane - odberateľ služby, ak prijme službu s miestom v tuzemsku od zahraničnej osoby, musí si ju samozdaniť. Ak sa miesto dodania určilo podľa § 16 - služba sa samozdaňuje cez riadok 9 ak sa miesto určilo podľa § 15 ods. 1 samozdaňuje sa cez riadok 11 DP.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ahojte, len sa chcem uistiť, či rozmýšľam správne. Mám faktúru od nemeckého dodávateľa na ročný poplatok na predkvalifikáciu do výberových konaní pre odberateľov zaregistrovaných v tomto systéme. My sme sa zaregistrovali pre slovenských, ale majú prístup k informáciám aj zahraničný odberatelia.
1.Uvažujem správne, že miesto dodania služby je SR, keď ide hlavne o slovenských odberateľov?
2. fa je vyhotovená 25.5.2011 ale poplatok sa platí za obdobie od 25.7.2011-24.7.2012. Ak to zaplatím napr. 31.5.2011 vznikne daňová povinnosť dňom prijatia platby (resp. deň úhrady)? Ďakujem za názory.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať