Zavrieť

Porady

Problemy s poterom

Ahojte,

Robili mi poter pred 9imi dnami, a vcera som si vsimol ze na viacerych miestach sa mi na nom tvoria drobne dierky a cely povrch je akoby krehky- akoby prilis piesocnaty...Je to po tolkych dnoch prirodzene? Poter som 3krat po veceroch polial ale len mierne, prve 3 dni som nevetral, potom som mal otvorene pocas dna vetracky(len 3 okna) a cez vikend som otvoril vsetky okna dokoran,aby sa to prevetralo poriadne..A prave toho sa bojim,ze toto som nemal, lebo mne sa zda ze tie dierky sa urobili presne cez tento vikend..je mozne ze je to vplyvom prilis rychleho vysichania?Cital som totiz ze zretiu potera nerobi dobre prievan, ale predpokladal som ze po 1 tyzdni mu ten prievan uz nevadi..alebo su tie drobne dierky na niektorych miestach normalne?Dakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no veru. Kdesičosi sa udialo, mimoriadna udalosť, alebo výhovorka, ale som na vedľajšej koľaji. Ked sa rozkladá polystyrén pod poter, aké pravidlá treba dodržať? stačí tabule klásť jednu vedľa druhej, alebo tiež prekladať do L-ka alebo niečo iné?
Tam kde sú rúry - bud vyrezať alebo odrezkami obložiť, aby bol povrch pre poter rovný.... stačrí?
Ideme si to robiť svojpomocne, teda tú prípravu.
potom natiahneme foliu a na to pojdu karisiete. Potom môžu prísť poterári - tí to vraj riešia sami aj tie dilatacie aj tie izolačné pásy popri stene.
Dakujem za usmernenie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tam kde sú rúry, vyrezať a odrezkami obložiť, aby bol povrch pre poter rovný.Do L-ka netreba .potom natiahneme fóliu a na to pôjdu karisiete.Medzi polystyrén a asfaltovú izoláciu doporučujem tiež fóliu,vraj sa polystyrén a asfalt nemajú moc v láske(neoverené)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Dobrý deň, mám poukladany SDK, na ktorý pojde čierna folia - vidno na jednej fotke. Zo skúsenosti, že ja som nedostatky nevidela, ale vy odborníci na Porade áno, radšej prikladám fotky z prechodov medzi miestnosťami, z miest, kde je to veľmoi kúskované. Nemyslím, že je to chyba, robím to pre istotu.
Jediná nerovnosť je v malom WC, kde medzi chodbou a WC je cca 2cm výškový rozdiel polystyrénu. V tom WC je na zemi veľa rúr (voda, odpad), tak to tam bolo zrejme problematické uložiť. Predpokladám, že karí sieť a vyššia vrstva betonu to napraví.
P1040117.JPG  
P1040118.JPG  
P1040119.JPG  
P1040120.JPG  
P1040121.JPG  

P1040122.JPG  
P1040123.JPG  
P1040124.JPG  
P1040127.JPG  
1/1
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Všetko sa dá urobiť lepšie.Ale máte to v ráci normy.Ten odpad od WC zakrite pred beonážou kúskom sklennej vaty.Mohol by to prekryť aj ten poter .Ide len o kročajový zvuk.
SDK je skratka sádrokartónu,nie polystyrénu.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

KEJKA Pozri príspevok
Dobrý deň, mám poukladany SDK, na ktorý pojde čierna folia - vidno na jednej fotke. Zo skúsenosti, že ja som nedostatky nevidela, ale vy odborníci na Porade áno, radšej prikladám fotky z prechodov medzi miestnosťami, z miest, kde je to veľmoi kúskované. Nemyslím, že je to chyba, robím to pre istotu.
Jediná nerovnosť je v malom WC, kde medzi chodbou a WC je cca 2cm výškový rozdiel polystyrénu. V tom WC je na zemi veľa rúr (voda, odpad), tak to tam bolo zrejme problematické uložiť. Predpokladám, že karí sieť a vyššia vrstva betonu to napraví.
Kejka, neviem či ti pomôžem, ak chceš môžeš si pozrieť na mojej stránke ako mi kládli polystyrén pod poter a všetky veci okolo toho. Najprv sa zaregistruj, inak ťa to tam nepustí.
Niekoľko tipov a skúseností:
- je dobré klásť EPS do kaskády, aby neboli medzery medzi plátmi v jednej lajne
- na detailoch pri kladení DOSŤ ZÁLEŽÍ. Pokiaľ si to nerobíš sama, stoj pri chlapoch a kontroluj ich čo robia ako robia. Je to mravenčia robota, chce to trpezlivosť. Pokiaľ máš čas, urobíš si to sama; zainvestuj do ostrého noža alebo rezatka, inak je to utrpenie.
- osvedčil sa mi dilatačný pás (aka. okrajový oddeľovací pás) namiesto EPS ako dilatácia okolo stien. 100m za 3 hodiny, cena pásu 30€, práca ako ti nacenia, ale tiež to zvládne aj totálny laik. EPS síce lacný, ale množstvo času a roboty.
- ako radí 220870, urobiť také opatrenia, aby poter nezatiekol do medzier medzi EPS (napr. natiahnuť ešte PE fóliu), inak je to pakáreň, môžu sa urobiť lieviky a údajne sa to ťažko opravuje.

S tými nerovnosťami aspoň u mňa to bolo tak, že poter (či už betón alebo anhydrid) to svojou váhou stlačí. Ja som si vyrátal že pri mojej výške anhydridu je tam asi 150kg váhy na m2, takže asi tak.

V týchto troch galérkach nájdeš veci čo ťa zaujímajú:
http://hrochot.hanusovci.sk/index.ph...-10-17-kurenie
http://hrochot.hanusovci.sk/index.ph...-10-29-kurenie
http://hrochot.hanusovci.sk/index.ph...-10-30-kurenie
Cheers, porada rulez.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
220870 Pozri príspevok
Všetko sa dá urobiť lepšie.Ale máte to v ráci normy.Ten odpad od WC zakrite pred beonážou kúskom sklennej vaty.Mohol by to prekryť aj ten poter .Ide len o kročajový zvuk.
SDK je skratka sádrokartónu,nie polystyrénu.
chcela som dať bodík , ale vraj mám prideliť niekomu inému, takže smola. Srdečný dík za cenné rady.
Naposledy upravil KEJKA : 28.11.09 at 13:30 Dôvod: preklep
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

220870 Pozri príspevok
Tam kde sú rúry, vyrezať a odrezkami obložiť, aby bol povrch pre poter rovný.Do L-ka netreba .potom natiahneme fóliu a na to pôjdu karisiete.Medzi polystyrén a asfaltovú izoláciu doporučujem tiež fóliu,vraj sa polystyrén a asfalt nemajú moc v láske(neoverené)
Ozaj - a kari siet sa necha lezat a len sa zaleje? Nemala by sa niecim podlozit, aby bola v strede?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na polystyréne sa karisieť ťažko podkladá.Keď sa po nej chodí tak sa podkladný materiál zatláča do polystyrénu a zbytočne prepichuje fóliu.Lepšie je ak sa karisieť pred uložením poleje redším betónom ,alebo ju počas zalievania postupne popodvihovať nejakým hákom.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
poprosím, tá folia, ktorá zakryje polystyrén pred poterom - ták má
A) popri stenách byť zahnutí hore a ešte priložiť dilatačný pás, resp. 1cm polystyrén? Alebo stačí zarezať - nechať zakryté len vodorovne

b) vlastnosti "mrazuvzdorné" - môže nastať alternatíva, že polystyrén zostane, ale poter sa "nestihne", bude lepšie foliu uskladniť niekde v teple? ( lebo v dome sa nekuri ).
Dakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Fóliu treba zahnúť dohora,po zaschnutí betónu odrezať.V podstate je jedno či dáte fóliu nad alebo pod dilatačný pás stien.Ale praktickejšie je dať najskôr dilatačné pásy až potom fóliu.Stále nerozumiem prečo sa bojíte robiť poter.Pokiaľ nebude vonku -10°C alebo celodenné mrazy tak sa nič nedeje.Neviem akú fóliu ste kúpili ale ja by som ju nezmotával.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no-ja sa nebojim dávať poter, aj počasie praje, ale akosi sa poterari vytratili, a ja už ich nejdem nahanať - ten mnou tolkokrát vychvalovaný stavbyvedúci sa stratil, nedodržal tri termíny, ktoré si sám určil, tak som sa rozhodla počkať ako sa to vyvinie. Ešte stále verím, že rieši prenho prioritnejšie problémy, ..... a objaví sa a dokončí. Možno som iba naivná.
Folia ešte nie je natiahnutá, tak som sa pýtala, pre každý prípad, že by som tu rolku schovala niekde, kde nebude mrznúť, teda ak by sa stratil definitívne. Folia je čierna, nie je na nej nič napísané a je toho 200m2, lebo sa má použiť aj hore /na povale?netuším, kde/
Ak by sa tento dodávateľ stratil definitívne, tak ja budem pokračovať až na jar. Chcela som to mať síce uzavreté aj s poterom, ale sama si na to netrúfam.
0 0
Ladislav t Ladislav t

Ladislav t je offline (nepripojený) Ladislav t

a dodržal si presnú spotrebu vody? toto je veľmi dôležité aj keď to veľa majstrov podceňuje
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
KEJKA Pozri príspevok
poprosím, tá folia, ktorá zakryje polystyrén pred poterom - ták má
A) popri stenách byť zahnutí hore a ešte priložiť dilatačný pás, resp. 1cm polystyrén? Alebo stačí zarezať - nechať zakryté len vodorovne

b) vlastnosti "mrazuvzdorné" - môže nastať alternatíva, že polystyrén zostane, ale poter sa "nestihne", bude lepšie foliu uskladniť niekde v teple? ( lebo v dome sa nekuri ).
Dakujem
Fólii to neublíži ale polystyrén do jari mierne stratí objem to sa však dá doplniť Purpenou ako aj všetky problematické miesta okolo potrubí a pod.Ďalší problém nastáva ak je podkladový betón nerovný a polystyrén v dvojitej skladbe vytvorí falošnú rovinu. Klesá to potom postupne aj rok, lokálne miesta v ploche aj 2 m2 vykazujú prepad až 1 cm, okraje pri stenách takisto, stalo sa že v kúte na dlažbe stála dubová komoda a pod jej váhou klesla podlaha 2cm a odtrhla za silikónom aj meter soklíka.Dá sa to čiastočne vyriešiť podsypaním polystyrénu pieskovou vrstvou ak sú nerovnosti veľké a nie je možnosť dorovnať to betónom .Alebo použiť menšie kusy polystyrénu aby skopíroval terén, každopádne dôkladne pod a openiť Purpenou rozvody odpadov najmä pri spojoch, voda by mala byť takisto dôkladne tepelne zaizolovaná aj studená.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
polystyrén v dvojitej skladbe vytvorí falošnú rovinu..... čo značí toto spojenie? Mám polystyrén, vidno škáry - v medzidverí, pri stenách (foto). Beton pod polystyrénom je rovný, jedine s WC mám problém tam je o cca 2cm nižšie plocha polystyrénu, a ked na to stupim tak sa to pohybuje. Idem to rozobrať, rury zaizolované sú, len ich je veľa -prikladám foto.
Ďalší problém - vôbec netuším ako vyriešiť otvory pod dverami - prikladám foto pred položením aj po položení polystyrénu, ktorý siaha ku dverám, ale nebolo by dobré ho dať až von? Rám trojdverí je drevený - ako zaplniť priestor medzi rámom a podlahou?
Poter má byť 8cm, lenže platna nie je vodorovná, takže k tým dverám pojde asi o 2,5 cm viac, zostane 2cm priestor, ktorý sa počíta na konečnú upravu podlahy. Asi PUR penou by sa ukončilo osadenie dverí zospodu, nie?
Ten poter alebo iný betén musí isť až von - dvere su podložené niekde tehlami, niekde drevenými hranolmi, aký je postup pri ich odstraňovaní?
Naposledy upravil KEJKA : 04.12.09 at 06:37
HPIM0506.JPG  
P1040119.JPG  
P1040120.JPG  
P1040096.JPG  
P1040125.JPG  

1/1
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lapejko Pozri príspevok
F........ak je podkladový betón nerovný a polystyrén v dvojitej skladbe vytvorí falošnú rovinu. Klesá to potom postupne aj rok, lokálne miesta v ploche aj 2 m2 vykazujú prepad až 1 cm, okraje pri stenách takisto, stalo sa že v kúte na dlažbe stála dubová komoda a pod jej váhou klesla podlaha 2cm a odtrhla za silikónom aj meter soklíka.Dá sa to čiastočne vyriešiť podsypaním polystyrénu pieskovou vrstvou .................
nerieši ten prepad práve výstuž? do poteru má isť kari rohož - aku odporúčate? hrubka, rozmery, oka - čo mám pýtať? a ako sa s ňou manipuluje-treba rezať, ako sa to dá?
0 0
entonyl entonyl

entonyl je offline (nepripojený) entonyl

tie okna nemáš nahodou vysoko?Aku hrúbku poteru dávaš?Máš hodený vagris a podľa toho dávaš hrúbku izolácie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hej, mali dávať 32cm, ale podarilo sa dať o 4 cm vyššie,....
takže už som to spočítala, že výška miestnosti nebude 265, ale 258 cm, ak nie mene - ešte nie je sdk hore.

čo je to vsgris?....vo vete.......... Aku hrúbku poteru dávaš?Máš hodený vagris a podľa toho dávaš hrúbku

idem dať ešte 5cm polystyrén, foliu a na to 6cm poter s karisieťou. Inak to už nevyriešim. Urobili blbo okenné otvory a dverné otvory.... hned na začiatku bola chyba.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
KEJKA Pozri príspevok
polystyrén v dvojitej skladbe vytvorí falošnú rovinu..... čo značí toto spojenie? Mám polystyrén, vidno škáry - v medzidverí, pri stenách (foto). Beton pod polystyrénom je rovný, jedine s WC mám problém tam je o cca 2cm nižšie plocha polystyrénu, a ked na to stupim tak sa to pohybuje. Idem to rozobrať, rury zaizolované sú, len ich je veľa -prikladám foto.
Ďalší problém - vôbec netuším ako vyriešiť otvory pod dverami - prikladám foto pred položením aj po položení polystyrénu, ktorý siaha ku dverám, ale nebolo by dobré ho dať až von? Rám trojdverí je drevený - ako zaplniť priestor medzi rámom a podlahou?
Poter má byť 8cm, lenže platna nie je vodorovná, takže k tým dverám pojde asi o 2,5 cm viac, zostane 2cm priestor, ktorý sa počíta na konečnú upravu podlahy. Asi PUR penou by sa ukončilo osadenie dverí zospodu, nie?
Ten poter alebo iný betén musí isť až von - dvere su podložené niekde tehlami, niekde drevenými hranolmi, aký je postup pri ich odstraňovaní?
Pardon, bol som mimo, tak k tým dverám: s vnútornej strany cca do 2 cm hĺbky prahu vtlačte presne vyrezaný aspoň 3 cm extrudovaný polystyrén, zvonku podmurovať tehlou alebo Ytongom, nezabudnúť na hydroizolačný pás pod podmurovku. Ťažké dvere by mali aspoň čiastočne stážť na pevnom. A tá kari sieť nerieši prehnutie poteru iba jeho neprasknutie.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
KEJKA Pozri príspevok
nerieši ten prepad práve výstuž? do poteru má isť kari rohož - aku odporúčate? hrubka, rozmery, oka - čo mám pýtať? a ako sa s ňou manipuluje-treba rezať, ako sa to dá?
Mala by stačiť 5 mm/15x15 cm oká, rozmery sú 2x3 m. Rezanie je dosť nebezpečné(flexkou) pre Vás ale hlavne pre okná, Takže si kúpte za 20 € pákové kliešte a je to jednoduché. Manipulácia je znova nebezpečná pre omietky ale hlavne pre rámy dverí cez ktoré budete prenášať, takže zvoľte najväčší vstup.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Pre Kejku-Tie dvere by som určite remontoval radšej teraz ako do konca života preskakovať 15 cm, ak ostanú takto doporučujem zvonku aj zvnútra podmurovať Ytongom a medzi tvárnice vložiť 2 cm styrodur. A ten polystyrén má mať vystriedané škáry ,v pokládke nesmú byť krížové škáry ako napokon v ničom v stavebníctve.
Naposledy upravil lapejko : 06.12.09 at 19:46 Dôvod: adresovanie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať