Zavrieť

Porady

Problemy s poterom

Ahojte,

Robili mi poter pred 9imi dnami, a vcera som si vsimol ze na viacerych miestach sa mi na nom tvoria drobne dierky a cely povrch je akoby krehky- akoby prilis piesocnaty...Je to po tolkych dnoch prirodzene? Poter som 3krat po veceroch polial ale len mierne, prve 3 dni som nevetral, potom som mal otvorene pocas dna vetracky(len 3 okna) a cez vikend som otvoril vsetky okna dokoran,aby sa to prevetralo poriadne..A prave toho sa bojim,ze toto som nemal, lebo mne sa zda ze tie dierky sa urobili presne cez tento vikend..je mozne ze je to vplyvom prilis rychleho vysichania?Cital som totiz ze zretiu potera nerobi dobre prievan, ale predpokladal som ze po 1 tyzdni mu ten prievan uz nevadi..alebo su tie drobne dierky na niektorych miestach normalne?Dakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lapejko Pozri príspevok
Pardon, bol som mimo, tak k tým dverám: s vnútornej strany cca do 2 cm hĺbky prahu vtlačte presne vyrezaný aspoň 3 cm extrudovaný polystyrén, zvonku podmurovať tehlou alebo Ytongom, nezabudnúť na hydroizolačný pás pod podmurovku. Ťažké dvere by mali aspoň čiastočne stážť na pevnom. A tá kari sieť nerieši prehnutie poteru iba jeho neprasknutie.
takže dakujem za odpovede, čakala som na to,aby som sa vedela zariadiť.
Extrudovaný....... to je styrodur? Lebo zajtra rano ho utekám kupiť hrubku 5cm-ak budu mať. Spočítala som, že potrebujem 7ks, ktoré narežem na výšku cca 32 cm - to ešte pomeram. bude to všade pod dverami ako pokračovanie vnutorného podlahového polystyrénu. zvonka to už budu dokončovať, hydroizolačný pás tam je -je to po celej platni.

lapejko Pozri príspevok
Mala by stačiť 5 mm/15x15 cm oká, rozmery sú 2x3 m. Rezanie je dosť nebezpečné(flexkou) pre Vás ale hlavne pre okná, Takže si kúpte za 20 € pákové kliešte a je to jednoduché. Manipulácia je znova nebezpečná pre omietky ale hlavne pre rámy dverí cez ktoré budete prenášať, takže zvoľte najväčší vstup.
konzultovala som so stavebným dozorom, povedal, že stačí čmm, tak to mi už medzičasom doviezli, Dokonca povedal, že bude stačiť aže sa dáva 6cm poter, ja budem mať 8cm - v chodbe určite, platna nie je ideálne rovná, takže to bude zrejme kolísať.
Strihať alebo rezať to budu vonku - my sme svojpomocne pokládli polystyrén, natiahli foliu a nanosili tie karisiete. Našťastie máme dvojkrídlové dvere na terasu, sieť sa mierne prehýba, tak to šlo. Male miestnosti a úzke pásy sme nechali tak - prídu poterári, sľubili mi pomôcť, nastrihať, menšie kusy-bude lahšia manipulácia.

lapejko Pozri príspevok
Pre Kejku-Tie dvere by som určite remontoval radšej teraz ako do konca života preskakovať 15 cm, ak ostanú takto doporučujem zvonku aj zvnútra podmurovať Ytongom a medzi tvárnice vložiť 2 cm styrodur. A ten polystyrén má mať vystriedané škáry , v pokládke nesmú byť krížové škáry ako napokon v ničom v stavebníctve.
ano, teda dobre som pochopila - styrodur. Nebudem preskakovať 15 cm, doriešili sme to dodatočným položením 5cm polystyrenom, takžesa to dorovnalo.
Čo sa týka tých krížových škár - tak netuším, či sa to všade podarilo, obávam sa, že to už nevyriešim. Proste 50x100 sa kládlo vedla seba, tak ako to šlo, a len vdaka výklenkom sa pásy posunuli.
K tomu možnému prehnutiu - Pomôže, že sme karisiete kládli 3m a 2m vedla seba a tak sa cca 70cm prekrývaju a sú teda dvojmo po celej dlžke miestnosti a v širke cca 70 cm?
Izby maju plusmiu 3x4m, sú malé, tam hádam nie je také riziko, ako ked sa jedná o velké plochy.
====================
Nachystali sme z 1cm polystyrénu 10 cm pásy na dilatovanie popri stenách a aj obývačke v priestore,lebo tam je 29m2 - prepojené s kuchyňou.
chcem možno neštandardne šikmý dilatačný pás - je na tom niečo chybné? Chcem aby dilatačný pás bol na mieste, kde bude dlažba, a tá bude šikmo z chodby ku kuchynskej linke, nadväzovať na to bude plávajúca podlaha v obývačkovej časti..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
menšie kusy-bude lahšia manipulácia= väčšia spotreba.Kari siete by sa mali prekrývať na 1,5 oka.
Chcem aby dilatačný pás bol na mieste, kde bude dlažba, a tá bude šikmo z chodby ku kuchynskej linke, nadväzovať na to bude plávajúca podlaha v obývačkovej časti..
Neviem či máte podlahové kúrenie?Dilatačné špáry majú svoje zákonitosti.nemôžu byť tam kde sa to esteticky hodí.Musia byť umiestnené tam kde to vyžaduje konštrukcia podlahy.
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

KEJKA Pozri príspevok
.... Nebudem preskakovať 15 cm, doriešili sme to dodatočným položením 5cm polystyrenom, takžesa to dorovnalo...
neviem ci dobre rozumiem -- to ste celu podlahu vsade zdvihli o 5cm navyse? Ak ano, tak sedia vam vysky zarubni nad dverami???
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
lapejko Pozri príspevok
Mala by stačiť 5 mm/15x15 cm oká, rozmery sú 2x3 m. Rezanie je dosť nebezpečné(flexkou) pre Vás ale hlavne pre okná, Takže si kúpte za 20 € pákové kliešte a je to jednoduché. Manipulácia je znova nebezpečná pre omietky ale hlavne pre rámy dverí cez ktoré budete prenášať, takže zvoľte najväčší vstup.
Kedy sa nemusí dávať do poteru karisieť? Mne majster firmy ,ktorá mi betónovala platňu tvrdil že do poteru sa kari sieť nedáva
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mlaco Pozri príspevok
neviem ci dobre rozumiem -- to ste celu podlahu vsade zdvihli o 5cm navyse? Ak ano, tak sedia vam vysky zarubni nad dverami???
ano, sedia. Dvihalo sa aby nemusel byť poter 12cm, ale iba 6.-7
už je to hotové, zavreté.
musím počkať do zajtra, vraj sa už potom bude dať chodiť.
Zistila som nemilu vec, že vlastne chýba podbetonovanie presklenia a dverí, ja som si myslela, že to sa vyrieši pri poteroch, vobec ma nenapadlo, že to tak nie je.
Takže poterari odišli a ja idem tehly pod dverami nahradiť hranolčekmi, aby sa dal urobiť šalung a mohlo sa podbetonovať. Tie hranolčeky zostanú v betone.
Kolko štrku a kolko cementu a kolko vody netuším - materiál mam, ale ten cement už treba spotrebovať, nemožem čakat. ach jaj
ešte doložím polystyren, dám radšej styrodur, aby som mala aspon 1cm pod dverami zvnútra izoláciu, a ten beton pod dverami ukončím tiež zvonka styrodurom -ešte si to prerátam.
Poterári zvnútra dali polystyren takže tam nebude byť tepelný most, len zvonka vidno, že to nie je celkom pod dverami.
druhá možnosť, že zvnutra ešte doložím podlahový polystyren a ten 5cm styrodur si nechám navonok. Pôjde tam parapeta, tak nech je to pevnejšie.
Bude to tak dobre?
Naposledy upravil KEJKA : 07.12.09 at 13:40
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Je možné komplet dokončiť podlahy a potom si dať zamerať okná aby som sa vyhol problému aký ma Kejka?/ nakoľko sa nebudem tak ponáhľať/
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kejka, myslis, ze ti tie dvere ktore su vypenene na 3 stranach a pripevnene plechmi, padnu dolu ked vyberies tie tehly? nestaci podtym vybetonovat, lebo tam dat ytong a vypenit to?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odporučili mi počkať s podlahami, ja som ich chcela mať pred oknami, ale dôvod bol, aby sa poter nepočkodil, alebo take niečo.
Na okna sa dlho čaká, zamerali sa. Potom mali ist podlahy, ale sa to prehodilo - všetko so suhlasom stavebého dozoru.
Ked osadili okná, mali podbetonovať, ale toto som sa dozvedela až teraz..... nebolo to kvoli môjmu ponahlaniu.
To podbetonovaie už mám odobrené aj od oknárov aj od stavebného dozoru. Myslím, že stavbyvedúci nedodržal schválený postup, teraz sa mi nehlási...... takže som asi zasa naletela.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

KEJKA Pozri príspevok
odporučili mi počkať s podlahami, ja som ich chcela mať pred oknami, ale dôvod bol, aby sa poter nepočkodil, alebo take niečo.
Na okna sa dlho čaká, zamerali sa. Potom mali ist podlahy, ale sa to prehodilo - všetko so suhlasom stavebého dozoru.
Ked osadili okná, mali podbetonovať, ale toto som sa dozvedela až teraz..... nebolo to kvoli môjmu ponahlaniu.
To podbetonovaie už mám odobrené aj od oknárov aj od stavebného dozoru. Myslím, že stavbyvedúci nedodržal schválený postup, teraz sa mi nehlási...... takže som asi zasa naletela.
Kejka, prepáč že sa pýtam, ale ty máš aj CHLOPA doma?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dolfort Pozri príspevok
Kejka, prepáč že sa pýtam, ale ty máš aj CHLOPA doma?
no ja mám chlopa, ale iba na dve veci resp. teraz už iba na jednu .
Inak je invalid, má dve amputacie prstov na nohe, a vždy bol ľavoruký, ako ja.
===========================
takže k veci prikladam foto. vidno stav pod dverami vpravo a vlavo. do medzery som vložila pasik styroduru (mohla som polystyren, ale využila som zvyšky) - aj napravo, ale fotky dalsie mi nevyšli.
Podloženie tehlami musím zrušiť -namerala som klatiky, ktoré použili aj na iných dverách, to podložím - zabucham gumeným kladivom. Potom vytiahnem tie tehly. vložím dosku a podopriem tehlami - vznikutý priestor vyplním betonom. Verím, že mi pomože brat alebo syn alebo sused..... neviem robit beton - dajte sem recept, prosím.
bude to takl dobre?
tu dosku chcem vložiť na 5,5 cm dovnutra, tak aby po odšalovaní som mohla ešte doplniť 5c, styrodur - toto je už len moj výmysel, ale pojde tam parapeta, a nech je súvislý pás zateplenia.
P1040188.JPG  
P1040189.JPG  
P1040190.JPG  
1/1
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

KEJKA Pozri príspevok
no ja mám chlopa, ale iba na dve veci resp. teraz už iba na jednu .
Inak je invalid, má dve amputacie prstov na nohe, a vždy bol ľavoruký, ako ja.
Ňemaš chlopa, ňemaš pravdy...
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

KEJKA Pozri príspevok
neviem robit beton - dajte sem recept, prosím.
inžinierska malta: http://sk.wikipedia.org/wiki/Malta_(...ov.C3.A1_malta

gadžovská malta (ale o nič horšia), do malej 200L miešačky (tzv. hrkálka, alias trojfúriková):
trochu vody aby bolo čím riediť
1 vrecko cementu (25kg)
30 lopát piesku (frakcia 0-4)
za vandľu-dve vápna, ale nemusí byť, záleží na použití. Na to čo potrebuješ ty, nemusí byť.
Vody doplníš podľa toho akú hustú maltu potrebuješ, hlavne opatrne s tou vodou aby si potom zmes nemala bars riedku, radšej po troške pridávať.

Nezabudni terazky kydnúť aj trochu nemrznúcej zmesi do betónu, bo keď voda v malte zamrzne, no to by vedel 220870 a iní machri povedať čo sa stane.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zaujímavé, tebe som bod ešte nedávala, aj tak mi vypiskuje, že musím najskor inému dať a až potom tebe (myslím bodík)..............
mám velmi malu miešačku, taku, čo na internete predávaju za cca 400 EUR, asi jednofurikovú, hm
ale za postup som vdačná, brat mi zistil cez kamarata aj toto
trochu vody, potom štrk, potom cement a dobre premiešať, pridávať štrk a vodu opatrne, cca pomer 1:3, nakoľko ide o základový beton, resp. lepší beton, kedže má držať ťažké trojsklo trojdielne presklenie 3,46 široké.

ako sa volá tá nemrznuca zmes?
a treba aj v týchto dňoch, ked je stále nad nulou?
znova ďakujem.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

KEJKA Pozri príspevok
zaujímavé, tebe som bod ešte nedávala, aj tak mi vypiskuje, že musím najskor inému dať a až potom tebe (myslím bodík)..............
mám velmi malu miešačku, taku, čo na internete predávaju za cca 400 EUR, asi jednofurikovú, hm
ale za postup som vdačná, brat mi zistil cez kamarata aj toto
trochu vody, potom štrk, potom cement a dobre premiešať, pridávať štrk a vodu opatrne, cca pomer 1:3, nakoľko ide o základový beton, resp. lepší beton, kedže má držať ťažké trojsklo trojdielne presklenie 3,46 široké.

ako sa volá tá nemrznuca zmes?
a treba aj v týchto dňoch, ked je stále nad nulou?
znova ďakujem.
Odporucim lepsi a overeny sposob:

- 80% vody (odhadom)
- 1-2 lopaty strku
- cela davka cementu

Miesat, pridavat strk a vodu podla potreby.

Ak chces nahradit plastifikator (prisadu), staci na 1 miestacku dat 1 polievkovu lyzicu saponatu (Jar, Pur, alebo lacna Tesco nahrada). Zlepsi to rapidne spracovatelonost betonu, ide tam o cca 30% menej vody, takze skor vytuhne.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Kedy sa nemusí dávať do poteru karisieť? Mne majster firmy ,ktorá mi betónovala platňu tvrdil že do poteru sa kari sieť nedáva
Vtedy keď môže betón prasknúť bez toho aby sa narušila statika alebo hodnota diela..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Je možné komplet dokončiť podlahy a potom si dať zamerať okná aby som sa vyhol problému aký ma Kejka?/ nakoľko sa nebudem tak ponáhľať/
Je to možné , ale zbytočné.Všetko sa dá vyrátať.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

KEJKA Pozri príspevok
ako sa volá tá nemrznuca zmes?
a treba aj v týchto dňoch, ked je stále nad nulou?
znova ďakujem.
Ja používam túto:
http://www.denbraven.sk/sk/produkty/0790.htm
Pokiaľ v noci mrzne, je ok dať to tam - zle neurobíš.

Teoreticky aj TomasHC máš pravdu, mohlo by tam ísť čokoľvek čo zníži bod zmrznutia a urýchľuje tuhnutie, aj kořalka, ale tej by bolo škoda
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
KEJKA Pozri príspevok
odporučili mi počkať s podlahami, ja som ich chcela mať pred oknami, ale dôvod bol, aby sa poter nepočkodil, alebo take niečo.
Na okna sa dlho čaká, zamerali sa. Potom mali ist podlahy, ale sa to prehodilo - všetko so suhlasom stavebého dozoru.
Ked osadili okná, mali podbetonovať, ale toto som sa dozvedela až teraz..... nebolo to kvoli môjmu ponahlaniu.
To podbetonovaie už mám odobrené aj od oknárov aj od stavebného dozoru. Myslím, že stavbyvedúci nedodržal schválený postup, teraz sa mi nehlási...... takže som asi zasa naletela.
Okná sa nemusia podbetónovať.Celkovo si s tým podbetónovaním zbytočne robíte hlavu.Je to s prepáčením za výraz hovadina.Jednoducho to stačí podmurovať ,,obyčajnou tehlou " alebo najlepšie CDM-kou.Do betónu sa vápno nedáva.Môžete to podmurovať aj tým Ytongom.
Naposledy upravil 220870 : 07.12.09 at 20:33
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
220870 Pozri príspevok
Okná sa nemusia podbetónovať.Len dvere.
no - nazývam to okná, ale su to velké presklenia po zem. Trojdielne okno(dvere?) neotváravé,, dalsie sklo fix neotvárave, dvojkrídlové dvere v izbách, terasové dvere ..... všetko chcem podbeténovať, inak by to držali len kotvy z boku a purpena.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
KEJKA Pozri príspevok
no - nazývam to okná, ale su to velké presklenia po zem. Trojdielne okno(dvere?) neotváravé,, dalsie sklo fix neotvárave, dvojkrídlové dvere v izbách, terasové dvere ..... všetko chcem podbeténovať, inak by to držali len kotvy z boku a purpena.
Lepšie ľahšie rýchlejšie a aj s ohľadom na tepelné straty je to lepšie podmurovať.Ak by to bol môj dom nikdy by ma nenapadlo takúto vec betónovať.nevidím jediný dôvod prečo betón a nie murivo.Prečo by to nemali udržať Ytongy a pod .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať