Zavrieť

Porady

Problemy s poterom

Ahojte,

Robili mi poter pred 9imi dnami, a vcera som si vsimol ze na viacerych miestach sa mi na nom tvoria drobne dierky a cely povrch je akoby krehky- akoby prilis piesocnaty...Je to po tolkych dnoch prirodzene? Poter som 3krat po veceroch polial ale len mierne, prve 3 dni som nevetral, potom som mal otvorene pocas dna vetracky(len 3 okna) a cez vikend som otvoril vsetky okna dokoran,aby sa to prevetralo poriadne..A prave toho sa bojim,ze toto som nemal, lebo mne sa zda ze tie dierky sa urobili presne cez tento vikend..je mozne ze je to vplyvom prilis rychleho vysichania?Cital som totiz ze zretiu potera nerobi dobre prievan, ale predpokladal som ze po 1 tyzdni mu ten prievan uz nevadi..alebo su tie drobne dierky na niektorych miestach normalne?Dakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
takže doplniť nemrznucu zmes?
ale ta voda vobec necirkuluje, je to iba napustené.
Technologia nie je dokončená, vobec tomu nerozumiem.
Mrazty hlasia hned od pondelka, to už asi nestíham.
Zajtra som chcela zavolať vodára, aby mi to vypustil......
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ nebudú celodenné mrazy min 3-4 týždne v kuse tak vám to určite nezmrzne.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to je potešujuca správa. Zdôrazňujem však
dom je zateplený, povala nie, nie sú stropy, nie je kusŕenie
ani elektrina, trubky si na betonovej platni pod polystyrenom.
Zaklady po celom obvode maju styrodur 10 cm.
Verím, že prízemné mrazy nezaškodia, ale celodenne pod nulou - ved to zamrzne všetko, prečo nie voda v zasobníku.? Je na povale.
Tá je nezateplená.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak to je horšie.Nevedel som že máte zásobník pod nezateplenou strechou.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
záver:
takže treba vypustiť , áno?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Áno!!! IHNEĎ.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no makali sme po tieto dva dni.
Voda je vypustená, napokom to nebol taký problém. Vo vodomernej šachte sme uvolnili malý šroub -používame to na inom mieste aj pri záhradnom polievaní - na zimu vypušťame vodu.
Takže som zatvorila ventily a cez tento stiekla všetka (dúfam) voda do šachty. Popoludní som vyliezla na povalu, a na čerpadle a potrubiach som otočila ventily do polohy otvorené, bolo počuť, že tiekla voda aj odtial. Dúfam, že som nevedomky niečo zatvorené nenechala.
Vodár je vo Fracuzsku, ale som sa ho konečne dovolala, spomínal, žeby to bolo dobre prefukat kompresorom. Vodár z dediny zasa tvrdí, že cez ten šachtový ventil stečie voda z celeho systému a nemusím sa báť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac

to už je dlhšie. Ale už to nechcem kúskovať, mám v úmysle tieto príspevky spracovať a hodiť do blogu.

takže sa vrátim k podmurovabiu okien - prikladám foto, ako to teraz vyzerá.
použili sme lepidlo, ytong 7,5cm, syn ho rezal podľa potreby. Na fotke vidno aj styrodur zkraja, zlepené ytongy, podotýkam, že zo soboty na nedeľu to euschlo-nestvrdlo. Toho lepidla je tam len trochu, myslím, že viac obabrané povrchu a naokolo, ako na spoji
písala som, že na ten ytong pojde styrodur - na fotke vidno zateplenie okolitých stien - je tam 15 cm polystyrén. STYRODUR chcem použiť pod parapety. Ale máme aj polystyrén.
Teraz je mi jasné, že sa to malo urobiť ešte pred omietkami.
Stále píšete, že YTONG je mokrý, a vzhľadom na to, že je už december - bude asi lepšie to už nechať tak ako je. Na jar by sa to dokončilo. Ytong zatiaľ preschne a polystyrenu sa v búde pod strechou tiež nič nestane.


============================
urobila som poriadky v stavebnej búde, preniesli sme tam 4 akotak zachované vrecia s cementom, zabalila som ich do folie, ale už zrejme s tým nič nenarobíme, a do jari to zatvrdne. Vonku zostali na paltete vrecká 25kg, cca 7 balíkov, ktoré sú napoly tvrde - čo s tým?

a doložím ešte jednu otázku.
našla som v búde takú bublinkovú foliu, vo Valentovej niečo podobné ľudia dali k muru ako izoláciu proti vode a zasypali štrkom, resp. zabetonovali. V obchode som zistila, že je to nopová folia.

tak som to využila aj ja - vid foto. Netuším, či je to ono, ale v búde boli také zvyškové pásy, rozhodla som sa to využiť. Urobila som "vzorku" pre vás na ilustráciu. Ten štrk na fotke je kvôli zaťaženiu, ešte by som tam doložila a vysypala tam ten inak nepoužiteľný cement. Cez zimu to vplyvom dažda a snehu určite zatvrdne, neprekáža to, ved terén bude aj tak minimálne o 20cm vyššie.
Naposledy upravil KEJKA : 14.12.09 at 14:53
P1040226.JPG  
P1040233.JPG  
1/1
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kúrenie by mal vypúštať ten čo sa tomu rozumie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
220870 Pozri príspevok
Kúrenie by mal vypúštať ten čo sa tomu rozumie.
ten je na vychode a vodar je vo Francuzsku. Kde som urobila chybu?
Kurenie nie je hotové, voda bola v zásobníku vody prepojené na tepelné čerpadlo a to bolo všetko, plus rozvody vody - kupelna, kuchyňa.
Nemám radiatory, ani podlahové kurenie.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

KEJKA Pozri príspevok
urobila som poriadky v stavebnej búde, preniesli sme tam 4 akotak zachované vrecia s cementom, zabalila som ich do folie, ale už zrejme s tým nič nenarobíme, a do jari to zatvrdne.
Čo ty vieš, možno sa ešte bude dať použiť. Keď si ho zabalila do fólie, tak dobre je.

KEJKA Pozri príspevok
Vonku zostali na paltete vrecká 25kg, cca 7 balíkov, ktoré sú napoly tvrde - čo s tým?
Zabaliť do fólie alebo vriec a poriadne zapáskovať, nenechaj to vonku. Uvidíš na jar ako to bude vyzerať. Škoda materiálu aj peňazí.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dolfort Pozri príspevok
Zabaliť do fólie alebo vriec a poriadne zapáskovať, nenechaj to vonku. Uvidíš na jar ako to bude vyzerať. Škoda materiálu aj peňazí.
nechali sme vonku len napoly tvrde vrecia, resp. 4 z nich sme rozsypali popri dome, ako som pripojila fotku s nopovou foliou..... radšej nech to zatvrdne takýmto sposobom, ako mat z toho kamen.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prosím napíšte mi použitie nopovej folie, resp. môžem to urobiť podľa foto z príspevku 88?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Urobiť to tak môžete.Ale v prípade že máte dom postavený podľa plánov a podľa všetkých remeselných zásad tak v tom prípade je tá nopová fólia viacmenej zbytočná investícia .Lepšie povedané nedokážem si predstaviť dôvod prečo by ste ju tam mali dávať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neviem ako riešiť okolie domu.Ešte je to predčasné, tu foliu som tam dala len preto, lebo som našla par metrov, ktoré neviem kde by som použila, kedže hrubá stavba je hotová. Ten styrodur okolo základov bude do polovice v zemi bez ďalšej izolácie? Nebude po krátkom čase znehodnotený?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

KEJKA Pozri príspevok
Ten styrodur okolo základov bude do polovice v zemi bez ďalšej izolácie? Nebude po krátkom čase znehodnotený?
Nebude - prave preto sa tam pouziva XPS a nie EPS
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
tou nopovkou ničť nepokazíte, funguje minimálne ako mechanická ochrana proti prerastaniu koreňmi. Neviem aké máte podložie ale ak je to hlina a nie štrkopiesok, bolo by dobré dom eštš obísť drenážnou rúrkou, vyspádovať, vyviesť revízne vývody a zabaliť do makadamu a geotextílie-potom robiť terénne úpravy. Nopovku vyviesť nad budúci terén, jej hranu prisypať kremennými okruhliakmi alebo ukončiť originálnou lištou. K tej podmurovke pevných okien- v jari doporučujem dorovnať na úroveň fasády, asi zateplením aby vám vyšiel parapet. A musím pochváliť váš spôsob rozmýšľania, páli vám to , druhý dom vám pôjde po masle Ešte doporučujem, kúpte si knihu Hrubá stavba. Veselé Vianoce!
0 0
mariosl mariosl

mariosl je offline (nepripojený) mariosl

SMIEM SA SPYTAT AKA FIRMA VAM ROBILA TEN POTER A ODKIAL BOLA???JE TAM VELA FAKTOROV KTORE MOZU OVPLYVNIT POVRCH POTERU.ALE KAZDOPADNE NECHAPEM AKO MOZE NIEKTO NAPISAT ZE POVRCH SA OSLABUJE ODTEKANIM VODY.DOTICNEHO PANA SA VELMI RAD SPYTAM:CO UROBI POTER PO RYCHLOM VYSUSENY ALEBO PREMRZNUTI.AK STE TO NIEKEDY ROBILI OSOBNE TAK VIETE.EMAM RAD LEN STATISTOV KTORY NIECO NACITALI.TAK PANE PROSIM ODSTUPTE Z KOMENTARA A NEZAVADZAJTE LUDI.AK MATE ZAUJEM MOZME PREBRAT TUTO DISKUSIU A VAS PROBLEM I OSOBNE. TU NA TOMTO MIESTE
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
KEJKA Pozri príspevok
no ja mám chlopa, ale iba na dve veci resp. teraz už iba na jednu .
Inak je invalid, má dve amputacie prstov na nohe, a vždy bol ľavoruký, ako ja.
===========================
takže k veci prikladam foto. vidno stav pod dverami vpravo a vlavo. do medzery som vložila pasik styroduru (mohla som polystyren, ale využila som zvyšky) - aj napravo, ale fotky dalsie mi nevyšli.
Podloženie tehlami musím zrušiť -namerala som klatiky, ktoré použili aj na iných dverách, to podložím - zabucham gumeným kladivom. Potom vytiahnem tie tehly. vložím dosku a podopriem tehlami - vznikutý priestor vyplním betonom. Verím, že mi pomože brat alebo syn alebo sused..... neviem robit beton - dajte sem recept, prosím.
bude to takl dobre?
tu dosku chcem vložiť na 5,5 cm dovnutra, tak aby po odšalovaní som mohla ešte doplniť 5c, styrodur - toto je už len moj výmysel, ale pojde tam parapeta, a nech je súvislý pás zateplenia.
Nakoľko sa blíži táto etapa aj na mojej stavbe tak by ma zaujimalo či je možný takýto postup:
Veľké presklenie a vchodové dvere by som podmuroval na presnú výšku do 2/3 hĺbky rámu z vonkajšej strany. Potom by mi okna,dvere zamerali a osadili. Potom by som uložil z vnútornej strany izoláciu podlahy 10cm EPS 100S a na to karirohož. Pri samotnom liati poteru by som do priestoru ostenia od 1/3 hĺbky okna z vnútornej strany vtlačil priamo do poteru 3cm styroduru.
Dá sa to takto???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nedá sa to takto.Styrodur sa nedá vtlačiť do poteru.Musí sa osadiť ešte pred betonážou spolu s podlahovým polystyrénom.
Pred zameraním okien a dverí treba urobiť "lágris".Potom sa môže ale aj nemusí podmurovať.Dvere sa dajú pri montáži aj veľmi ľahko podložiť nasucho tehlami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať