Zavrieť

Porady

citrus trifoliata

caute prosim vas neviete kde by sa to dalo zakupit? a ci su jeho plody jedle? neviem to najst na nete
dakujem
Usporiadat
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Moja obľúbená kniha na túto tému - Walter: Rozmnožování okrasných stromú a keřú vraví : vysiať ihneď, zimovať vysiate v chlade, na jar vyklíčia. Prípadne vyskúšaj viac postupov a na jar napíš výsledok.
Držím palce.
0 0
jack32 jack32

jack32 je offline (nepripojený) jack32

este raz dakujem vyskusam to dufam ze sa mi to podari
mozno si aj kupim tu knihu ak ju niekde najdem
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tak si myslím,že si ju asi nekúpiš lebo je beznádejne už dlho vypredaná,mám ju niekde prefotenú na dvd
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Občas ju dá niekto do antiku.
0 0
slnečná kvetina slnečná kvetina
Nemá niekto skúsenosti s pestovaním krížencov poncirus trifoliata x citrus vo voľnej pôde? Píše sa, že by mali vydržať do - 15 stupňov, najmä citrandaríny, resp. v prípade citranží hybridy F2. Láka ma to vyskúšať, samozrejme s použitím zimnej ochrany vo voľnej pôde. Ak by s týmto mal niekto skúsenosť, prosím napíšte ako to dopadlo. Miesto výsadby by bolo Boleráz pri Trnave.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Nuž v Bolerázi by sa to dalo skúsiť. Len teda s drobnými zmenami. Iba prikrytie asi nebude stačiť, čo viem, tak každému v posledných 2 zimách vymrzli.
Keby si vykopal veľkú jamu, takú že sa do nej dá aj vojsť. Npríklad 2 m a na spodok dal úrodnejšiu pôdu a prikryl to celé starými oknami, či foliou aspoň, tak len počas najväčších zím by si na to hodil ešte starý koberec, ono ak je okolo nuly tak to vydrží nejakú dobu aj bez svetla, zas pri odmeku odokriješ a tak si to viem predstaviť, že nezamrzne...
Alebo blízko nezateplenej steny a ešte prikrývať na zimu a izolovať.
Sudy s vodou aby vykryli výkyvy teplôt lepšie...
Ale stačí aby si niečo z toho zanedbal a odíde úplne...
Treba sa tiež pripraviť na to, že chuťovo to nebude až taká úplná lahôdka, ale my otrlí zjeme aj tak, prečo nie! Vyskúšaj!
0 0
slnečná kvetina slnečná kvetina
Wabi tak to by bolo elegantnejšie a asi aj menej pracné riešenie nevykurovaný skleník. Mám odskúšanú starú kamennú sýpku s hrúbkou stien 1 m, kde takéto rastliny dokážu prezimovať takmer v úplnej tme. Vadí mi však to prenášanie, preto som chcela vedieť, či by sa to teoreticky pri zazimovaní nedalo vyskúšať vo voľnej pôde. Po tvojich skúsenostiach to však asi riskovať nebudem.
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

http://www.kvetyazahrada.sk/forum-pre-citrusy.html

Tu píšu....
Jediná odroda odolná voči zime je Poncirus trifoliata Flying Dragon, ktorá vydrží mrazy - 25°C. Všetky ostatné odolné odrody vznikli krížením Poncirus trifoliata. Plody týchto rastlín sú však nepoužiteľné.

Nuž kúpil som si predminulý rok,vysadil na jar von,na jeseň som okolo dal ochranu z palachu,do toho nasypal lístie,celé zakryl vrecom a vymrzol pri -18
Potom v lete vyhnal z podpnika a narástol 40 cm výhonok semenáča,ten je teraz zakrytý,tak uvidím...udávaných -25 je asi -12,5 na dolnom konci dediny a -12,5 na hornom konci dediny...asi tak...
0 0
robt robt

robt je offline (nepripojený) robt

Mám zaujem o jadierka Poncirusu Trifoliata. Kúpim alebo vymením za Kávovník arabský . Píšte emailom.::: robt@centrum.sk Výška kávovníka je je 20cm
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Škoda, že si sa neozval o 2 dni skôr. Práve som posadil cca 30 jadierok a zbytok som vyhodil.
Ale ak vyrašia budu na rok na predaj sadenice.
0 0
robt robt

robt je offline (nepripojený) robt

Peter ! Niekedy v apríli ma ohlás ak ty to výnde.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Konečne je v Bratislave Vianočná atmosfera aj so snehom. A takto vyzerajú moje citrusy na ulici v snehu na Vianoce 2012

0 0
robt robt

robt je offline (nepripojený) robt

Pekné by to bolo keby to už kvitlo. Tie semiačká ty už vyšli??
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Na to kvitnutie si ešte počkáme.
Semiačka su zatiaľ v zemi a ešte nevyklíčili.
0 0
robt robt

robt je offline (nepripojený) robt

Po čom predávate semenáčiky Poncirusu a máte ich zvlášt zasadené v kelinku ???
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Zatiaľ nepredávam, keďže ešte žiadne nemám. Až vyrastú, na jar 2013 uvidím
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Mrznúci dážď obalil na Štedrý deň citŕonovníky na ulici do "skla":


0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Túto zimu dostávajú citrusovníky riadne zabrať. V Bratislave je nebývalá nadielka snehu a tak sú aj citrusovníky celé zasypané v snehu.


0 0
robt robt

robt je offline (nepripojený) robt

To vám nezávidím tolko snehu. U nás na severe nemáme tolko snehu ako uvás. Dúfam že vám niečo ostane z tých Poncirusov. Chcem sa spýtat, či ste niekedy reskovali Poncirusy. Počul so ,že to ide.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Neskúšal som rezkovať, keďže mi je jednoduchšie si dopestovať z ich plodov mladé sadeničky. Už cca pred necelým mesiacom vyrašili. Na jar z nich bude aj niečo na predaj


0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať