Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ivka161172 Pozri príspevok
Osky, nepovedal mi nič také.Len toľko že o dva týždne sa uvidí ak tam nebude nič tak ma vyčistia. Ale ani sa nechcel so mnou rozprávať, že by mi vysvetlil viac okolo toho.Bral nás na sone ako na bežiacom páse. V pondelok pôjdem ku gynekologičke.
Trochu sa utešujem tým, že ešte je nádej. Že tam bude,možno som šla zavčasu na sono .....neviem neviem čo si o tom myslieť. Kamoška ma utešovala tým že možno majú staré sono v nemocnici a tam nemusí byť vidno.
Menzes som mávala na 25 až 29 deň.
Dva týždne bude dlhá doba čakať.
Ivy,ja ti nechcem ani v tom najhorsom sne brat iluzie a nadeje.viem sama velmi dobre co je tuzba po dietati.....a tvoj pripad tiez velmi dobre poznam,ved tvoja Katka je dokaz toho aka si silna a laskava zaroven.
vravim len z vlastnej skusenosti-ved som tym presla.aj my sme cakali.tyzden,dva....potom som isla na pohotovost do Viedne a nic.este aj tam ma vsak utesovali,ze byvaju take tehotenstva,ked sa to uchyti celkom dakde v rozku vacku a neda sa to vidiet.
ale kedze vacok stale rychlo rastol a stale bol prazdny,museli sme sa zmierit s realitou...
podstupila som kyretaz a vdaka nej mam teraz nepriechodny aj druhy vajickovod.
nemusi to u teba skoncit tak tragicky,samozrejme.ale radsej sa priprav aj na takuto moznost.
niekedy si myslim,ze sa mi to stalo aj vdaka tomu,ze som si povedala-keby som mala skoncit s takym dietatom ako Katka,tak radsej nechcem ziadne.
vies ,ja ta obdivujem-vedela by so take dieta lubit,ale nedokazala by som vsetku tu starostlivost a asi by som nad nim stale plakala.
si naozaj silne stvorenie a drzim ti hrozne palce,aby sa to s tvojim tehu napokon skoncilo predsalen dobre!!!!!!!!
1 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Ivka161172 Pozri príspevok
Či by mi nemali miznúť príznaky tehu ak tam plod nie je?
Kto vie nech poradí.
U mňa príznaky začali ustupovať až okolo 10tt, zažila som to viac krát. (Dobíjala som sa ku gynekologičke, že som tehotná, ale skôr ma nezobrala.)

Príčinou bol myóm, ktorého cievne zásobenie odčerpávalo výživu a plodu sa nič neušlo. Našťastie sa to vyriešilo operáciou.
Dala som sa vyšetriť, či nemám trombofilné mutácie. Pre istotu... Našťastie to bolo v poriadku.
A nakoniec som užívala Femibion, lebo obsahuje formu kyseliny listovej, ktorú vie spracovať aj tých 50% žien, čo má vrodený deficit enzýmu:
http://www.femibion.sk/index.php?pid=metafolin
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Dievčence, dnes už ani neviem, kedy čo a ako, ale občas sem mrknem...a mám taký pocit, že viac si posielate tej negatívnej energie, ako radosti....ja keby som ešte raz otehotnela, a častejšie čítala túto tému, tak v niektorých momentoch asi potratím....ale všetkým Vám tu držím palce, a prajem, aby bábätká boli zdravé a rozkošné....
1 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Ivka aj tebe prajem aby ti to vyšlo a budem sledovat ako sa to vyvinie tvoju stranku burko .sk som občas navštivila puštala som malemu pesničky a ja som sa učila riekanky lebo sa mu pačia a ešte obdivujem ta ako to zvladaš všetko tak vela stastia
1 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

ludmilla Pozri príspevok
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo . Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.
Gyn-fiv rozhodne neodporúčam!!! Manželovi vyšetrili spermiogram, mne hormóny a na základe HSG usúdili, že mám nepriechodné vajcovody. Tvrdil mi to Harbulák hneď po vyšetrení, čo sa mi zdalo neprofesionálne, keďže pochybujem, že mal naštudované moje údaje. Dr. Stenová, ktorá sa mi akože venovala a aj organizovala spomínané vyšetrenia, na mňa pri pochybnostiach zrúkla: "Ja sa s vami budem baviť len o IVF". Tým "akože venovala" myslím, že som s ňou hovorila tak päť minút celkovo počas mojich 3 návštev vrátane príchodov a odchodov... Svoj HSG som konzultovala s každým odborníkom, ktorý bol ochotný. Dokonca rádiológ z rovníkovej Afriky mi povedal, že je to dobrá blbosť - nech nepanikárim, keď nemám laparoskopiu. Pointou je, že Gyn-fiv je asi až za Afrikou, pretože Africký kolega mal pravdu - otehotnela som prirodzene a nemala som nepriechodné vajcovody!

Preto sa riadim tým, že skúmam, či je lekár ochotný odpovedať na otázky. Dobrý odborník nielen doporučí postup, ale vie aj odôvodniť. Ak sa pacient spýta prečo nie iná alternatíva, vie medicínsky vysvetliť. A hlavne sa jeho dôvody zhodujú s postupmi používanými celosvetovo a nie ako u Gyn-fiv-u: Buď majú nejaký vlastný ešte nikde nepublikovaný výskum (o ktorom nepočuli v USA, Európe ani rovníkovej Afrike) alebo nemajú základné vedomosti!

Ináč Ludmilla, perfektné detajly a asi to musela byť dobrá kamarátka, že sa Ti zverila so všetkým okolo IVF - akoby si tam bola! Nepracuješ tam náhodou?
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

maryann.b Pozri príspevok
Dievčatá, viete čo sa mi stalo? Malá je epileptička ! Je to hrozné. Boli sme v nemocnici a nikto mi nič nepovedal ... neviem, čo bude ďalej ... bojím sa, aby nebola zaostalá. Postaví sa niekedy na nohy? Prečo? Prečo? Prečo? Tak som sa na bábätko tešila. Je to hrozné, vidieť toho maličkého tvora v kočíku, oči vyvrátené, telíčko v kŕči ... SOM NA DNE

Maryann.b viem, čo cítiš, môj synovec mal tiež epileptické záchvaty v podobnom veku tzv. dojčeneckú epilepsiu, viac som ti napísala v príspevku o epilepsii ... nemusí to byť také zlé ako to teraz vyzerá ... môj dnes už 4 - ročný synovec Martinko chodí normálne do škôlky a je úplne normálny chlapček, len o máličko šikovnejší
1 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ivka161172 Pozri príspevok
Ahoj Majka!
Viem čo prežívaš. Ja to mám doma denne, lenže u nás je to iné......Nemôžeme porovnávať s mojím dieťaťom.
Neboj sa. S epilepsiou sa dá žiť. Malá bude brať lieky a záchvaty nemusí mávať vôbec pri správnej liečbe.
Čo hovorí neurológ?Ako napreduje vo vývoji? Ak dobre, tak sa nemáš čoho báť.
Len Ty sa netráp, lebo všetko sa prenáša na malú. Viem že sa to ľahko hovorí ale musíš sa s tým naučiť žiť.
Poznám deti, ktoré majú DMO a záchvaty nemávajú, keď berú lieky. Tvoja maličká bude v pohode, zdravá, budete si vychutnávať spoločné chvíle. Bude mať len diagnózu Epilepsia. Samozrejme budú nejaké obmedzenia ale zvládnete to. Neboj sa bude dobre. Ak chceš napíš na email.
Maji pripájam sa k Ivke, podľa mňa sa nemusíš vôbec obávať, čo ak.......a mať tisíc negatívnych otázok a na ne negat.odpovede. Vôbec to nie je tak, že dieťa je postihnuté, zaostalé a pod. Veď si daj do súvisu, koľko známych osobností trpelo touto chorobou a koľko vecí dokázali? Hlavu hore, viem, ľahko sa to napíše, ale matka, ktorá denno-denne prežíva strach o svoje dieťa- pre ňu je to horšie. Si správna mamina-ktorá má strach. A takých mám je veľa, ver mi. Ktorá sa nebojí o svoje dieťa, keď je choré (len pri obyčajnej chrípke,angíne, zápaloch a pod.)? Asi každá....Vôbec si nesmieš pripustiť, že tvoje dieťa je vážne choré....To nie je až také vážne, že sa to nedá liečiť-korigovať liekmi. Poznám jedno dievčatko-teraz má 5 r., tiež epilepsiu, normálne sa zapája do spoločenského života-chodí do škôlky, na ihriská, žije si svoj krásny detský čas-ako každé dieťa v jej veku, no perlička je, hrá prekrásne na klavír a navštevuje tanečný krúžok- proste tak šikovné dievča a krásne- obdivuhodné. Vôbec nerieši, že má nejakú chorobu, jej matka od počiatku sa jej tolko venovala a dávala vela lásky a pochopenia, až to dotiahli tak vysoko....Maji, vôbec nezúfaj, všetko zlé je na niečo dobré....Verím, že o nejaký čas mi - teda nám na poradu - napíšeš, že malá je tvojou hviezdičkou a robí veľkú radosť-určite napíšeš a dáš vedieť, aká je šikovná...Mysli pozitívne, je veľa iných - zákernejších chorôb.....Pre mna epilepsia je len nejaká diagnoza na papieri, ktorá sa dá ozaj korigovať liekmi, pre mna to nie je choroba, pri ktorej dieta zaostane a zakrpatie a neviem čo...proste je to len diagnoza, ktorá sa dá ovládať-pozitívne..
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

osky Pozri príspevok
ahojte.kedze nechcem koli svojej otazke zakladat novu temu,pisem sem:

ti ,ktori prestudovali celu tuto temu totiz vedia,ze nemozem mat deti,nakolko mam nepriechodne vajcovody-to mi bolo oznamene po operacii v auguste.
teraz vsak mam takyto problem.poslednu ,menstruaciu som mala 2.oktobra-to je uz skoro 2 mesiace.
a vlastne to bola 1.menstruacia po operacii.
necitim sa tehotna-teda, nepripustam takuto moznost,lebo viem ze to je nemozne,hoci test som si nerobila,nechcem si robit iluzie...
ja viem,ze mi poradite si ho urobit,ale to nechcem.
ja by som skor poprosila o radu,na ake vysetrenie by som sa mohla dat odporucit-pretoze ja mam cely zivot problemy s nepravidelnostou menzesu a napriek tomu,vsetky krvne testy na hormony su vzdy v norme.tak preco to teda je????
na koho sa mam obratit?pripadne,ak teda nie som tehotna,comu vazne neverim,kde moze byt pricina?
poradte.som uz na nervy z tolkeho cakania.
este k mojim priznakom-prsia ma bolia,ale to mavam i normalne,pretoze su velke.
mam pocit plnosti.stale mam dojem ze prasknem,ze sa mi uz-uz musia pustit,taky tlak v podbrusku a niekedy to ide az do krizov-pripomina to prvy-druhy den menzesu,ale ziadny nechodi....
OSKY, prestaň držať diéty /napr. Tvoja Talianska/..., viac sa hýb, nemysli nato, že nemôžeš mať deti...žiadny lekár nie je Boh ! Sprav si čo najskôr test a potom až navštív lekára. Som presvedčená, že Ty sa mamou staneš !!!
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

osky Pozri príspevok
moje dni este stale neprisli,ale test som si nerobila.
mam dojem ze sa mi kazdu chvilu spustia,prsia ma bolia,nezblaznenie.doslova ma stipu bradavky,a podbrusko je take napäte,ide to az do krizov.pijem len earl grey caj,a mineralku lebo kava mi nerobi dobre.unavena som dost.napriek tomu neverim,zeby som mohla byt tehotna.ved mam nepriechodne vajecniky.napokon,ani sme sa nesnazili,skor sme si davali pozor....este pockam.v jednej poradni mi odpisali,ze to moze byt cysta alebo folikul na vajecniku.....som zvedava ale test si neurobim.jednoducho je nemozne ze by som bola v tom.bude to nieco ine.nechcela by som snivat o niecom nemoznom.
OSKY, aj my sme si dávali pozor, a do 3,5 roka sa nám narodili 3 deti ....
Ja si proste myslím, že sa staneš matkou ! Mám jednu známu a tej tiež lekári povedali, že deti nikdy mať nebude, má nepriechodné vaječníky, atď... a keď sa už s manželom s tým zmierili - otehotnela a potom ešte raz...
Má dvoch zdravých, krásnych a šikovných chalanov !
P.s. OSKY, neskúšala si náhodou recepty od Márie Trebenovej ?!
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

maryann.b Pozri príspevok
Jaj dievčatá, moja materská je ako zlý sen! Už 7 mesiacov bojujeme s epilepsiou ... a mám pocit, že naši lekári sú neschopní. Malej sa stav naďalej len zhoršuje. Včera mala 6 záchvatov! Berieme dvojkombináciu liekov (Convulex + Keppra), no mám pocit, že keby som jej dávala cukríky, tak to bude mať rovnaký efekt. Oni sa len uspokojili s tým, že na EEG nám natočili EPI vlny a tak liečia epilepsiu (parciálne komplexné záchvaty). Nevedia, kde je príčina. Nič neobjavili. MRI je čisté. Čo mám robiť?????? Malá má 10 mesiacov, motoricky je na 5 a psychicky na 3 mesiace. Nesedí, je ako handrová bábika. Včera som znovu celý deň preplakala. V nemocnici mi povedali, že už mi nemajú urobiť aké vyšetrenia. Metabolické testy jej robili dva krát a sú negatívne. V nemocnici sme ležali už 4x a stále je to horšie. Ich to netrápi, že lieky nezaberajú, že dieťa je pre život nepoužiteľné ... veď to nie je ich dieťa, je to len ďalší pokusný králik! Viete mi niekto poradiť, na koho sa mám obrátiť, koho už konečne bude zaujímať moja Mia, veď je to živý človiečik a trápi sa ...
Majka tvoje slová sú plné beznádeje, myslela som si, že už to ide len k lepšiemu naposledy som o Vás počula v novembri priznám sa netuším čo by bolo v tomto tvojom prípade najlepším riešením skúsila som nájsť aspoň pár linkov:
http://www.epilepsiask.sk/
http://camelot2.lf2.cuni.cz/tomasekm.../epilepsie.htm
http://www.clpe.cz/centraproepilepsie.htm
http://www.fnspfdr.sk/index.php/nemocnica/kliniky/53
http://www.zivotsepilepsiou.sk/
http://www.epilepsie-netz.de/5/Adressen__Kliniken_.htm

v tom poslednom sú nemocnice v Nemecku a Rakúsku a ešte pri hľadaní som narazila na jednu kliniku vo Švajčiarsku o ktorej sú na nete tie najlepšie recenzie od samotných pacientov a rodičov pacientov:

Schweize. Epilepsie-Zentrum (EPI-Klinik)
Bleulerstrasse 60
8008 Zürich

Zentrale +41 44 387 61 11
Fax +41 44 387 62 49

http://www.swissepi.ch
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Môj názor je, že ak si mala pozitívny test, treba ísť k lekárovi. Obzvlášť pri výtoku, ak je krvavo sfarbený. Ja som mala kedysi tiež podobné problémy, avšak až v 16. týždni, mala som výtok až hnedej farby, a na sono zistili, že sa jedná o mŕtvy plod. Takže môže to byť hocičo, ale aj nič. Na všeobecné príznaky sa moc nespoliehaj, a choď k tomu lekárovi. Držím palce, aby bolo všetko v poriadku.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Výtok je bledý, žiadna krv. Zajtra idem k lekárovi.
0 0
Tinau Tinau

Tinau je offline (nepripojený) Tinau

momentálne pracujem a zároveň študujem ...viac
Ahoj, tak ja mam velmi podobne priznaky, najskor som mala bolave prsia, dostala som menzes ale len dva dni, bez bolesti (resp. slaba bolest) a koniec. Teraz sa mi prsia zmensili nie su napate, ale mam nejaku tazobu na zaludku. Snazime sa o dietatko, tak som sa aj zo zaciatku tesila, ale teraz neviem co si mam o tom mysliet. A vytok nemam ziaden. Pri tehotenstve musi byt vzdy vytok?
Nemate niekto skusenost s niecim podobnym?
Zajtra idem lekarovi len uz som nedockava
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Pri prvom som mala vytok. Taky hlienovity biely. Ten mam aj teraz. Uz si si robila tehotensky test? Potom napis, ako si dopadla u lekara.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Pri prvom som mala vytok. Taky hlienovity biely. Ten mam aj teraz. Uz si si robila tehotensky test? Potom napis, ako si dopadla u lekara.
tak nieco podobne vylucuje aj moj organizmus-odlahlo mi,takze ako citam, je to v poriadku.
co sa tych priznakov tyka,ja mam len zväcsene a citlive prsia a aj zaha uz nie je taka casta ako pred par tyzdnami.
zatial mi nebyva zle.znasam to zatial v pohode.ale som len na zaciatku.....
ja nechcem strasit,aj ja ked idem na WC tiez kontrolujem nohavicky-po prvom neuspechu mam strach ze sa to zasa zopakuje.keby som zbadala len kvapku krvi,spanikarila by som a mozno by som zalarmovala cely okolity svet.
teraz sa dost pise o tzv.zamlknutych potratoch-kedy nemusis krvacat a predsa nie je dieta v poriadku-srdce nebije-cize plod odumiera......
to sa nemusi prejavit.dufam ze to nie je a nebude pripad ani jednej z nas,ktore tak tuzime po svojich "gulatych kopkajucich bruskach"....
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

To že baby test potvrdil tehotenstvo nemusí byť ešte pravda, len krvné vyšetrenie a vyšetrenia gynekológom potvrdí/vylúči ozajstnú pravdu.
Pred rokmi moja známa nevedela dlho otehotnieť. Myšlienkou stať sa matkou bola tak posadnutá, že je vynechal menzes, baby test bol pozitívny, mala symptómy tehotnej, ranné nevoľnosti, dokonca sa jej začalo tvoriť mledzivo v prsiach.
Tak túžila po bábätku, až sa jej telo stotožnilo s túžbou a jej hormóny sa ,,zbláznili".
Takže najskôr vyšetrenie u ženského lekára a potom kontrolovať nohavičky, krvavé výtoky môžu byť znakom aj iného ochorenia.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Kedy ides lekarovi? Ja zajtra na 14,00. Potom mi daj vediet, ako si dopadla. Neviem ako sa to presne pocita, ale mala by som byt v cca 6-7 tyzdni. A oproti prvemu tehotenstvu, ktore som mala rizikove, sa citim az prekvapivo dobre. Test si si robila?
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

To fakt? Este v zivote som nepocula, ze pri falosnej gravidite vysiel pozitivny test ... ako mohla mat v sebe hormon HCG, ked necakala babo??
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

maryann.b Pozri príspevok
To fakt? Este v zivote som nepocula, ze pri falosnej gravidite vysiel pozitivny test ... ako mohla mat v sebe hormon HCG, ked necakala babo??
No nik tomu nerozumel,ale bolo tomu naozaj tak. Pravdepodobne tá jej túžba bola tak silná. Asi tri roky sa pokúšali s manželom o dieťatko a nešlo to. Potom, keď to nechali tak, prestali otázku potomstva riešiť deň-noc, kamoška oťarchavela a dnes je to už skoro dospelý chlapec. Psychika je ..... vec.

Mňa osobne teší každá tehuľka ktorú stretnem vo svojom okolí, kiež by ich bolo viac ako šafranu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať