Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Uvidím čo na to povie Ludmilla ako odborníčka, ale podľa mňa to až také zlé výsledky NIESÚ- 1 ku 221 to zasa nieje až také veľké riziko-ja ako gynekolog-amatér si myslím,že je to všetko ešte vrámci normy...
Stanko, Stanko, v prvom rade ďakujem, že si ma povýšil na odborníčku , keby si ty vedel, že to druhé vyššie vzdelanie mám technického zamerania
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

maryann.b Pozri príspevok
Ako rychlo sa vsetko zmeni ... v piatok o 16,00 mi volala sestricka od gynekologa, ze vysledky AFP z krvi nie su dobre. Ze sa mam osobne dostavit. Viete si predstavit, aky som prezivala vikend!? To cakanie do pondelka ma skoro polozilo. V pondelok u lekara som sa dozvedela, ze som kusok pod normou a ze pravdepodobnost, ze sa mi narodi dieta s Downovym syndromom je 1:221. Utekala som na genetiku, kde som sa dozvedela zopar zaujimavych skutocnosti. Podotykam, ze toto iste som prezivala s mojim prvym dietatkom, ktore je zdrave a ma 6 rokov. Viete mi poradit, ako by ste sa rozhodli vy???
1./ Pravdepodobnost, ze budem mat postihnute dieta je 1:221 (norma je 1:250)
2./ Riziko, ze potratim po amniocenteze je 1:100.
3./ Vysledky z amniocentezy, mozu taketo poskodenie odhalit len na 80%.
4./ Babatko malo na ultrazvuku v 12 tt. vsetky znaky zdraveho dietata - normove presvetlenie sije + vyvinutu nosovu kosticku (co Down nema).
ISLI BY STE NA AMNIOCENTEZU?? Co mam robit?
04/01 idem na morfologicky ultrazvuk. Ten mi vsak asi nic nepotvrdi a ani nevyvrati. Budeme hladat odchylky od normy ... POMOC! Maja
Milá Majka, toto je tak citlivá téma, nedovolila by som si radiť už vôbec s čistým svedomím povedať áno alebo nie. Či ma amniocentéza zmysel je naozaj veľmi individuálne rozhodnutie. Keď sa rozhodneš donosiť dieťatko aj ak nie je zdravé vtedy je úplne zbytočné podstupovať riziko amniocentézy, pretože nemá žiaden zmysel, vystavíš bábätko možným komplikáciam. Niektoré ženy vedia, že v žiadnom prípade nechcú priviesť na svet postihnuté bábätko, ale čo ďalej??? Keď sa žena dozvie, že bábätko má napr. trizonómiu. Na výsledok s amniocentézy sa čaká, čas hrá proti žene, ak výsledok nebude dobrý s ním sa nič robiť nedá, nie je to liečiteľné, sú len dve možnosti – dieťatko donosiť alebo tehotenstvo ukončiť ALE, tehotenstvo je o nejaký týždeň ďalej – podstúpiť ukončenie tehotenstva????? Toto je veľmi ťažké rozhodnutie a tlak na ženu, ktorá sa väčšinou trápi sama aj s partnerom. Čo bude nasledovať potom????? Dokáže sa s tým žena vyrovnať???? Zákrok netrvá dlho, myšlienky na toto rozhodnutie a vôbec na malého človiečika po celý život. Ukončenie tehotenstva ak má dieťatko trizonómiu a pritom žiadne iné telesné vady, musí byť pre ženu nekonečne ťažké zvládnuť, dovolím si povedať, že určite ťažšie ako žiť s takýmto dieťatkom.
Možno po vyšetrení obdržíš výsledok - gratulujeme budete mať zdravé dievčatko alebo chlapčeka „zdravé“ – vtomto prípade to znamená asi toľko, na 99,9% je počet chromozómov správny dobre trizonómiu nemá, ani žiadne iné zmeny v chromozómoch, s 90% istotou budeš vedieť, že nemá žiadne vývojové anomálie v nervovom systéme a budeš vedieť či to bude chlapček alebo dievčatko. Toto obsahuje to čarovné slovíčko „zdrvé“.
Samozrejme každá jedna žena má veľký strach pred vyšetrením. Riziko je asi takéto 1:200, čiže každá 200-tá žena po amniocentéze potratí áno je dosť vysoké. Na strane druhej má toto vyšetrenie okrem rizík aj výhody.
Vieš na čom si, upokojíš sa a ak by výsledok dobrý nebol a ty sa rozhodneš dieťatko donosiť i tak, máš čas sa pripraviť.
Moja skúsenosť u nás sa amniocentézy robia, ale nie často, tento zákrok sa dá prirovnať odberu krvi, čo sa bolesti týka – prezradili pacientky, najkritickejších je prvých 48 hodín po. S našich pacientiek ani jedna komplikácie nemala.
Internetové fóra by som na tvojom mieste vôbec nečítala a ty to určite vieš aj sama zneistia ťa a popletú.
Robili ti aj ultrazvukový marker NT nuchálnu translucenciu a ten vyšiel dobre - pre tých, čo nevedia, toto vyšetrenie nie je ničč iné ako nahromadenie tekutiny v zátylku plodu na konci prvého a na začiatku druhého trimestra . Hrúbka šijového prejasnenia je u zdravých plodov cca 1 až 2,5 milimetra. Vyššie hodnoty bývajú u plodov s Downovým syndrómom, genetických abnormalitách, u plodov s vývojovými chorobami srdca ako aj u približne 200 rôznych anomálií . Toto meranie musí byť presné na desatinu milimetra.

V každom prípade rozhodni sa sama srdiečkom, tak ako to ty cítiš, to je dôležité, nedaj sa ovplyvniť nikým, ty budeš tá, ktorá bude po celý život žiť s týmto rozhodnutím. Ak sa rozhodneš pre amniocentézu bude to správny krok, ak sa rozhodneš proti amniocentéze bude to tiež správny krok.
Ja ti prajem veľa šťastia, zdravé dieťatko a veľa síl, aby si ty sama pre seba urobila to správne rozhodnutie bez výčitiek.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Ďakujem Ti veľmi pekne za cenné rady. Myslím, že si ma ešte viac uistila o správnosti môjho rozhodnutia, že pokiaľ bude morfologický ultrazvuk OK, tak na amniocentézu nepôjdem. Je to ťažké, no myslím, že riziká spojené so zákrokom sú vyššie ako pravdepodobnosť, že dieťa, ktoré čakám je postihnuté Downovým syndrómom ... aj keď v neistote zostanem, až kým sa dieťatko nenarodí. Maja
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no teda,Majka,zaskocilo ma to co tu pises.
vzdy to bolo u teba ok,a teraz uz aj ty mas pochybnosti.
preco su dnes tie tehotenstva take komplikovane???!!!

je mi to luto ale hlavne sa nestresuj. ja som veriaca,takze u mna potrat neprichadza do uvahy,vlastne ani keby som veriaca nebola-z etickeho hladiska by som sa nato nedala ,aj keby bolo dieta akokolvek tazko postihnute.cize u mna by ani nebola polemika o tom ci ist na amniocentezu-nesla by som.

ale zvaz si to sama.lebo tvoje rozhodnutie je dolezite najmä pre teba.ty si matka.
zelam ti aby sa to vsetko utriaslo dobre,mozno je to len plany poplach.
drzim ti straaaaaasne päste,viem ze to dietatko velmi chces.budem v mysli s tebou,nech to dobre dopadne!!!!!!daj hned vediet,ked bude nieco nove.

ja uz ani neviem ze som bola tehotna-tak rychlo to bezi,o tyzden su to uz 2 mesiace od kyretu.ano,rychlo sa vsetko zmeni.ale netreba to vzdavat.
po novom roku planujem operaciu a hned ako bude mozne,dalsie tehotenstvo.snad to uz raz vyjde.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ludmilka veľmi pekne si to Majke napísala. To, aké bude dieťatko nikto nevie. Ja som pri prvom tehotenstve mala tiež problémy - v tom čase sa ešte také zložité kontroly síce nerobily, ale tiež mi hrozilo ukončenie tehotenstva. Vtedy mi jedna spolupacientka povedala, aby som si to nedala urobiť lebo čo sa má stať stane sa a som veľmi rada, že som ju poslúchla, lebo teraz by som nemala zdravého syna a dvoch pekných uź dospelých vnukov.
Majka, prajem Ti pekné, zdravé dieťatko.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
je ťažko radiť či ísť alebo neísť na amniocentezu. posledné rozdhodnutie je aj tak len na vás milé nastavajuce maminy. su 2možnosti: bud tam pôjdes a uvidis na čom si, alebo nie a budes čakať 9mesiacov. mám kamarátku, ktorá tiez mala AFP tesy hrozné, tak šla na amniocentezu-no tie tri týždne čo čakala na vysledky- až vtedy začala rozmyšľať-čo ak....bude zdravé,bude chore....no vtedy vám preletí hlavou všeličo...ale napokon po troch ukrutnych tyzdnoch čakania a trpnutia nastala radosť-vysledky boli dobré, dievčatko bolo v poriadku. tak hlavu hore a netreba hned mysliet na to najhorsie-čo povie gynekolog nie je sväté, aj on je len človek a človek je tvor mylný,nie neomylný.to že ti predostrie nejaké tabulky,vypočty a grafy - kde a kolko je,aka šanca je, to je skôr pre študentov medicíny a nie gynekologicke pacientky....
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

osky Pozri príspevok
no teda,Majka,zaskocilo ma to co tu pises.
vzdy to bolo u teba ok,a teraz uz aj ty mas pochybnosti.
preco su dnes tie tehotenstva take komplikovane???!!!

je mi to luto ale hlavne sa nestresuj. ja som veriaca,takze u mna potrat neprichadza do uvahy,vlastne ani keby som veriaca nebola-z etickeho hladiska by som sa nato nedala ,aj keby bolo dieta akokolvek tazko postihnute.cize u mna by ani nebola polemika o tom ci ist na amniocentezu-nesla by som.

ale zvaz si to sama.lebo tvoje rozhodnutie je dolezite najmä pre teba.ty si matka.
zelam ti aby sa to vsetko utriaslo dobre,mozno je to len plany poplach.
drzim ti straaaaaasne päste,viem ze to dietatko velmi chces.budem v mysli s tebou,nech to dobre dopadne!!!!!!daj hned vediet,ked bude nieco nove.

ja uz ani neviem ze som bola tehotna-tak rychlo to bezi,o tyzden su to uz 2 mesiace od kyretu.ano,rychlo sa vsetko zmeni.ale netreba to vzdavat.
po novom roku planujem operaciu a hned ako bude mozne,dalsie tehotenstvo.snad to uz raz vyjde.
Ďakujem Osky, si zlatá. Aj ja som veriaca, ale mám pocit, že by som nezvládla dieťatko narodené s defektom. Nedokázala by som sa o neho starať. Ústav tiež nie je riešenie ... A to ten Down by pri tom bola len "brnkačka". Čítala som si jednu zaujímavú diskusiu rodičov, ktorí majú takto postihnuté dieťa a predstav si, že až na jednu 25 r. kočku, to nikto nevedel dopredu. Zistilo sa to až po pôrode. A to mali všetky výsledky vyšetrení priam ukážkové!
A Tebe držím palce. Určite to raz vyjde! Ak by predsa len ... uvažovali ste aj nad nejakým náhradným riešením, napríklad nad adopciou? Minule som čítala, že v Hniezdach záchrany sa našlo už 16 detičiek. Z nich 15 putovalo do rodín (na adopciu) a len jedno do detského domova.
Ale každopádne držím palce, aby Vám to vyšlo prirodzenou cestou!
Maja
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

babka - ježibabka Pozri príspevok
Ludmilka veľmi pekne si to Majke napísala. To, aké bude dieťatko nikto nevie. Ja som pri prvom tehotenstve mala tiež problémy - v tom čase sa ešte také zložité kontroly síce nerobily, ale tiež mi hrozilo ukončenie tehotenstva. Vtedy mi jedna spolupacientka povedala, aby som si to nedala urobiť lebo čo sa má stať stane sa a som veľmi rada, že som ju poslúchla, lebo teraz by som nemala zdravého syna a dvoch pekných uź dospelých vnukov.
Majka, prajem Ti pekné, zdravé dieťatko.
Ďakujem za podporu. Určite sa ozvem po 04/01, keď budem mať nejaké novinky. Maja
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

katarina.j Pozri príspevok
je ťažko radiť či ísť alebo neísť na amniocentezu. posledné rozdhodnutie je aj tak len na vás milé nastavajuce maminy. su 2možnosti: bud tam pôjdes a uvidis na čom si, alebo nie a budes čakať 9mesiacov. mám kamarátku, ktorá tiez mala AFP tesy hrozné, tak šla na amniocentezu-no tie tri týždne čo čakala na vysledky- až vtedy začala rozmyšľať-čo ak....bude zdravé,bude chore....no vtedy vám preletí hlavou všeličo...ale napokon po troch ukrutnych tyzdnoch čakania a trpnutia nastala radosť-vysledky boli dobré, dievčatko bolo v poriadku. tak hlavu hore a netreba hned mysliet na to najhorsie-čo povie gynekolog nie je sväté, aj on je len človek a človek je tvor mylný,nie neomylný.to že ti predostrie nejaké tabulky,vypočty a grafy - kde a kolko je,aka šanca je, to je skôr pre študentov medicíny a nie gynekologicke pacientky....
Ešte si to chcem nechať rozležať v hlave. 04/01 sa môžem rozhodnúť pre amniocentézu, ak by sa lekárovi niečo na morfologickom ultrazvuku nepozdávalo. Maja
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Ďakujem Osky, si zlatá. Aj ja som veriaca, ale mám pocit, že by som nezvládla dieťatko narodené s defektom. Nedokázala by som sa o neho starať. Ústav tiež nie je riešenie ... A to ten Down by pri tom bola len "brnkačka". Čítala som si jednu zaujímavú diskusiu rodičov, ktorí majú takto postihnuté dieťa a predstav si, že až na jednu 25 r. kočku, to nikto nevedel dopredu. Zistilo sa to až po pôrode. A to mali všetky výsledky vyšetrení priam ukážkové!
A Tebe držím palce. Určite to raz vyjde! Ak by predsa len ... uvažovali ste aj nad nejakým náhradným riešením, napríklad nad adopciou? Minule som čítala, že v Hniezdach záchrany sa našlo už 16 detičiek. Z nich 15 putovalo do rodín (na adopciu) a len jedno do detského domova.
Ale každopádne držím palce, aby Vám to vyšlo prirodzenou cestou!
Maja
ja viem,postihnute deti su tazky naklad.ale mne by to nedovolilo svedomie,vzdat sa vlastnej krvi..
a co sa tyka adopcie,nad tou premyslam,aj ked by som mala vlastne dieta.
je tolko deti ktorym chyba laska a domov.
len moj muz nie je k tomu nakloneny.budem ho musiet este dllllllho lamat.
on to nechape.chce vlastne alebo ziadne.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

maryann.b Pozri príspevok
Ešte si to chcem nechať rozležať v hlave. 04/01 sa môžem rozhodnúť pre amniocentézu, ak by sa lekárovi niečo na morfologickom ultrazvuku nepozdávalo. Maja
Ten UZV sa 04/01 nekonal, presunul mi to na dnes 08/01 o 15,00. Stále nie som rozhodnutá pre amnio. Nechcem amnio, ale všetci na mňa pozerajú ako na blázna, že prečo to nechcem. Dokonca aj manžel. Ako keby som bola menejcenná. Všatky výsledky som mala OK, až na tripple testy, kde mi vyšlo to zvýšené riziko na DS 1:221 (cut off línia je 1:250). Stále som na vážkach. Som taká nervózna, že mi z toho tvrdne bruško ...
Maja
0 0
kvetinqa kvetinqa

kvetinqa je offline (nepripojený) kvetinqa

Maji, velmi Ti drzim palce.

Ja mam 26 rokov a s manzelom sme sa pred par mesiacmi dohodli, ze sa pokusime o babatko. Kedze som predtym 7 rokov brala antikoncepciu, isla som ku gynekologicke uistit sa ci je vsetko v poriadku. Uz aj pred HAK som mala cyklus velmi nepravidelny... HAK som vysadila v oktobri, v decembri mi gynekologicka povedala, ze mam zrejme polycysticke ovaria a ze otehotnenie bude komplikovane. Dovtedy som neustale myslela na to ako velmi chcem babo, ale po tejto diagnoze som sa uplne zlozila (mozno aj kvoli zlej informovanosti) a zmierila sa s tym, ze dietatko tak skoro nebude... Dr. mi vzala krv, zistila zvyseny testosteron a znizeny progesteron, vsetky ostatne vysledky boli v poriadku. Ked som si isla po spravu pre centrum pre asistovanu reprodukciu, kam som sa mala objednat, spomenula som jej, ze som nedostala menstruaciu. Povedala mi, ze mam dlhy cyklus a tak este pockame. (PM bola 25.11., asi tyzden na to som este tri dni spinila, pripisovala som to tomu, ze som bola na dovolenke- casovy posun atd). Gynekologicka ma znova objednala na 8. 1.

Tento tyzden v pondelok som si urobila tehotensky test, ktory bol pozitivny. Viac ako radost som citila strach, nevedela som, co mam ocakavat a ci vobec s mojou diagnozou mozem spontanne otehotniet. V priebehu dna som si urobila este jeden test, aj ten bol pozitivny. Zacala som citit tlak na prsiach, mam nafuknute brucho, kyselinu, niekedy mierne krce v bruchu.. Do 7. 1. som si dokopy urobila 6 testov (sibe mi, ja viem) a vsetky boli pozitivne.

Dnes som isla s obrovskym strachom ku dr. Robila mi ultrazvuk, ale nic na nom vidiet nebolo. Zobrala mi krv a vysledky budem mat v utorok. Predpisala mi duphaston... Vsetci okolo mna sa tesia, ja sa bojim toho, ze je to plany poplach alebo nebodaj mimomaternicove tehotenstvo..
kedze som absolvovala vsetky mozne vysetrenia, kedy som zrejme tehotna nebola, predpokladam, ze ak tehotna som tak niekedy od vianoc. uvidime



0 0
dieselka dieselka

dieselka je offline (nepripojený) dieselka

ahoj ja by som sa chcela opytat ..moja posledna menstruacia bola 20 decembra cez plodne dni sme sa pokusali aby to vyslo tak aby som otehotnela ..mens. mam dostat okolo 17 januara je este skoro robit test mam pockat..ale prsia mam strasne naplnene a bolestive...dakujem
0 0
kvetinqa kvetinqa

kvetinqa je offline (nepripojený) kvetinqa

dieselka Pozri príspevok
ahoj ja by som sa chcela opytat ..moja posledna menstruacia bola 20 decembra cez plodne dni sme sa pokusali aby to vyslo tak aby som otehotnela ..mens. mam dostat okolo 17 januara je este skoro robit test mam pockat..ale prsia mam strasne naplnene a bolestive...dakujem

Ahoj, podla mna ma test zmysel az ked ti meska menzes.. Kazdopadne drzim palce
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

dieselka Pozri príspevok
ahoj ja by som sa chcela opytat ..moja posledna menstruacia bola 20 decembra cez plodne dni sme sa pokusali aby to vyslo tak aby som otehotnela ..mens. mam dostat okolo 17 januara je este skoro robit test mam pockat..ale prsia mam strasne naplnene a bolestive...dakujem
Treba počkať kým nebude meškať aspoň 2-3 týždne.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

kvetinqa Pozri príspevok
Maji, velmi Ti drzim palce.

Ja mam 26 rokov a s manzelom sme sa pred par mesiacmi dohodli, ze sa pokusime o babatko. Kedze som predtym 7 rokov brala antikoncepciu, isla som ku gynekologicke uistit sa ci je vsetko v poriadku. Uz aj pred HAK som mala cyklus velmi nepravidelny... HAK som vysadila v oktobri, v decembri mi gynekologicka povedala, ze mam zrejme polycysticke ovaria a ze otehotnenie bude komplikovane. Dovtedy som neustale myslela na to ako velmi chcem babo, ale po tejto diagnoze som sa uplne zlozila (mozno aj kvoli zlej informovanosti) a zmierila sa s tym, ze dietatko tak skoro nebude... Dr. mi vzala krv, zistila zvyseny testosteron a znizeny progesteron, vsetky ostatne vysledky boli v poriadku. Ked som si isla po spravu pre centrum pre asistovanu reprodukciu, kam som sa mala objednat, spomenula som jej, ze som nedostala menstruaciu. Povedala mi, ze mam dlhy cyklus a tak este pockame. (PM bola 25.11., asi tyzden na to som este tri dni spinila, pripisovala som to tomu, ze som bola na dovolenke- casovy posun atd). Gynekologicka ma znova objednala na 8. 1.

Tento tyzden v pondelok som si urobila tehotensky test, ktory bol pozitivny. Viac ako radost som citila strach, nevedela som, co mam ocakavat a ci vobec s mojou diagnozou mozem spontanne otehotniet. V priebehu dna som si urobila este jeden test, aj ten bol pozitivny. Zacala som citit tlak na prsiach, mam nafuknute brucho, kyselinu, niekedy mierne krce v bruchu.. Do 7. 1. som si dokopy urobila 6 testov (sibe mi, ja viem) a vsetky boli pozitivne.

Dnes som isla s obrovskym strachom ku dr. Robila mi ultrazvuk, ale nic na nom vidiet nebolo. Zobrala mi krv a vysledky budem mat v utorok. Predpisala mi duphaston... Vsetci okolo mna sa tesia, ja sa bojim toho, ze je to plany poplach alebo nebodaj mimomaternicove tehotenstvo..
kedze som absolvovala vsetky mozne vysetrenia, kedy som zrejme tehotna nebola, predpokladam, ze ak tehotna som tak niekedy od vianoc. uvidime


Ahoj, drzim Ti palce. Dufam, ze Vam to vyjde a nebudu Ta trapit podobne pochybnosti ako trapia mna.

Dnes som bola na morfologickom UTZ a vsetko vyzera dobre. Babo je 19tt+5 a vazi 295 g. Vyzera to na dievcatko, ale mala snuru medzi nozickami, takze to nie je na 100%.
Lekar mi este v nedelu spravi jeden lepsi ultrazvuk na Kramaroch. Mam aj listok na genetiku. Do pondelka sa musim rozhodnut. Pisala mi aj kamaratka gynekologicka, ze ona by s amnio nevahala. A je uz malo casu ... tri tyzdne budu trvat vysledky. Na urychlenie testov nemam peniazky. Lekar mi hovoril, ze mozem ist na amnio do jedneho privatneho centra, kde vsak za amnio a urychlene vysledky zaplatim takmer 300 EUR. To si dovolit nemozem, ved aj kocik som si nasla v sekaci za 150 EUR. Je to tazke ...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

majka,ja to tvoje tehu prezivam skoro ako by som v tvojej kozi bola ja,vies,ja by som bola byvala zhruba tak daleko ako ty,keby som nepotratila.preto len zo strachom citam,co pises.
dufam ze sa to da doporiadku,ale ak ti amnio...odporuca tak moc ludi,asi by si mala ist.ale neber to v zlom,mna prekvapuje ze uz mas kocik-neunahli sa,nie si este ani v polovici a vselico sa stava.nechcela by som aby si bola potom nestastna.na povery neverim,ale kocik tak skoro ani ziadnu vybavicku,by som nechystala.aspon po mojich skusenostiach.drzim ti palce a vsetko dobre v novom roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Osky, ďakujem, si zlatá. Ale kočík ešte nemám. Len viem, kto mi ho v PK predá ojazdený za 150 EUR (po jednom dieťati). Chodím aj na iný portál a tam sa bavia dievčatá s rovnakým termínom, čo už majú pokupované. Mne iba padla sánka, lebo kým bábo nebude mať aspoň kilo a ja nebudem mať výsledky amnio v rukách, tak nič ani kupovať nebudem. Najprv si preberiem vecičky po mojom malom, potom po dvoch sestriných dcérach a ak mi bude niečo chýbať, tak až potom to dokúpim. Teším sa a moc ... ale určite sa nechcem unáhliť.
Inak aj dnes som bola na Kramároch na sono a na 90 % budeme mať dievčatko! Všetko vyzerá byť OK, ale pre kľud na duši idem aj na amnio. Zajtra pôjdem na genetiku a objednať sa do Ružinova na amnio.

A teba kedy čaká zákrok? Viem, že by Ti mali v maternici odstrániť tú blanu, čo Ti bráni riedne otehotnieť a donosiť dieťatko (ak si dobre pamätám).

A ešte jedna otázka, neviete niekto, či bude dobré ísť rodiť do Ružinova? Bola som rodiť na Antolskej a mám ju od ruky a nebola som extra spokojná. Kramáre sú tiež od ruky ... Nemáte niekto osobnú skúsenosť?
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Osky a všetko dobré v Novom roku, vidíš aká som neslušná!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

diky.
to je super,ze to vyzera byt v poriadku-no vidis,tak budes mat parik.

ja som bola trochu nezodpovedna-este stale som nebola u svojho lekara,ani netusi co vsetko mam za sebou,ale praca v hoteli ma tak casovo vytazila,ze ozaj nebol cas.
prave v piatok som bola u lekarky nech ma necha na marodke-akoze s chripkou,lebo som len prechodila prechladnutie a teraz som si povedala ze to musim doliecit ,nech ma pre mna za mna aj vyhodia,s muzom sme to prebrali a takto neotehotniem nikdy-skoro stale som v robote .v hoteli sa robi v sviatky,vianoce,vikendy....stale a ja mam malo volna.
tak som chcela marodit,koli tomu,aby som si tieto veci mohla dat doporiadku,cuduj sa svete,zistila som ze nie som poistena-ved normalne pracujem.takze zajtra bezim do poistovne zistit,co je vo veci,ved to nie je mozne.vlastne ano nemozem ist na kontrolu do nemocnice ci na gynekologiu,ked moja karticka vyhadzuje takuto zavaznu vadu.nechapem to......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať