Zavrieť

Porady

kontrola PO-SVB

Mali sme kontrolu PO z mesta a bola som veľmi prekvapená,keď mi poslali záver, že kočikáreň,pivničné priestory-§5-nie sú vybavené automatickým uzatvaránim dverí-samozatváračom? (NRSRč.314/2001) Počuli ste to niekedy,že vraj to bolo doplnené.U nás sú tieto priestory uzamknuté, takže nechápem zmysel samozatvárača-okrem vyhodených peňazí.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

sklenkova
Vyjadrite sa či ste to počuli,alebo či máte samozatvárače na vstup. dverách do pivníc...

Paula je offline (nepripojený) Paula

Paula
Ešte som o tom nikdy nepočula. Samozatvárací systém máme len na vchodových dverách do "bloku". I tam je veru zbytočný, pretože zamykáme na 2x.

Janca je offline (nepripojený) Janca

Janca
To je des, pozriem ten zákon, ale je mi to úplne novinka. Po prečítaní Tvojho príspevku sa však musím pousmiať, lebo mi to pripadá, ako keď nemôžu "deptať" podnikateľov, vrhnú sa teraz na SVB-čka ?????????

Janca je offline (nepripojený) Janca

Janca
No, prečítala som si celý ten § 5, ale nevidím tam, že dvere do pivnice majú byť zabezpečené branom. Buď k tomu mesto vydalo nejaké svoje VZN, ktoré však nemá vyššiu právnu hodnotu ako zákon, ale aj tak si myslím, že tieto veci by mohli namietať kontrolóri od HASIČOV a nie mesto. Čo Vy na to ostatní ?

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

sklenkova
Prepáčte,že neskoro reagujem,ale nevedela som to nájsť.Citujem:
Požiarne uzávery-požiarne dvere oddeľujúce samostatné pož. úseky:kočíkareň,miestnosť na odkladanie byciklov,pivničné priestory,nie sú prevádzkované v súlade s §5 písm.a zákona NRSRč.314/2001Zz. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a § 15 ods.2,4a5vyhláškyMVSRč.285/2001,ktorou sa určujú vlast.pož. uzáverov,podmienky ich prevádzkovania....
a, vybavené automatickým uzatváracím zariadením(samozatváračom)v súl.s §5 ods.1cit.vyhl.
b, označené v súlade s § 11 ods.1,3a príl.č.2cit.vyhl.
Zistený stav je v rozpore s§5 písm.a zákonaNRSRč. 314/2001...a ďalej sa opakuje ten začiatok

Janca je offline (nepripojený) Janca

Janca
No...., budem musieť túto informáciu postúpiť nášmu predsedovi, na druhej strane je to zaujímavé aj voči poisťovni, keby k niečomu došlo, či by nám preplatili poistnú udalosť, keď dom nie je zabezpečený tak, ako uvádza sklenkova....

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

PeterNR
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o požiarnej ochrane SVB ďalej pokračuje na téme "Požiarna ochrana a SVB".

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.