Zavrieť

Porady

Odvolanie, zmena

Dobry den viete mi niekto poradit, dnes sme mali sud o uprave prav a povinnosti na mojho synceka. Nuz je to cele komplikovane ale prve pojednavanie bolo pred mesiacom, sudca bol nakloneny mne a teraz moje reci totalne odmietal a ked som chcela nieco povedat tak ma prerusil a mam pocit ze skor prdrzal otcovi ako mne .. aj ked sa uprava prav podarila a vyslo to v moj prospech preco by aj nie kedze sa o synceka staram a jeho bio o neho nezakopol rok a apol a teraz sa hraje na otecka co ma strasny zaujem .. dopadlo to tak ze ma narok na stretavanie 2x do mesiaca parnu sobotu od 10-12 na ihrisku lebo je to problem sa vobec stretnut .. vyzivne je 70eur aj napriek tomu ze syncek je alergik a ma ortopedicke problemy jednoducho sa otecko zahral na chudacika a je nezamestnany uz rok aj nieco a proste si robotu nevie najst tak aj preto sa mu takto vyslo v ustrety.
ale problem je ten ze po vyneseni rozsudku sa ma spytali ci sa vzdavam odvolania absolutne som nechapala o co ide, bola som totalne psychicky vycerpana a neschopna premysliet co sa ma vlastne pytaju a povedala som ze ano, no po tom co som si to cele uvedomila za dverami sudnej siene .. to je peklo neviete mi poradit ako sa toto da niak zrusit ? .. ja som absolutne necakala ze takuto otazku dostanem ved na odvolanie byvaju 2 tyzdne ..
mate niekto skusenosti s tymto ? dakujem krasne
Usporiadat
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

dakujem krasne za povzbudenie, a ja som si tiez myslela ze spravodlivost zvitazi ale v dnesnej dobe asi moralne hodnoty idu bokom pokial sa jedna o peniaze zial v takomto svete zijeme a neostava nam nic ine len to respektovat a robit maximum pre svoje deti a dufam ze deti celu situaciu zvladnu lepsie ako my ...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Majetkova trestna cinnost nie je na zakaz styku ale napadnutie tam uz bych polemizovala. Problem je,ze ak bol pravoplatne odsudeny tak dostal trest a to podmienku. Malo by to byt v odpise z registra trestov,ale to tebe do ruk nedaju. Pravoplatny rozsudok je zalozeny na sude a to neviem ako sa k nemu dostanes. A co sa tyka styku ziadala by som,resp.ak dieta odmieta byt s otcom same,tak sa od maleho ani nehni. Aspon s nim neodide.
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

no ved mal napadnutie verejneho cinitela, a mal zato sud ale absolutne neviem ako to dopadlo mal ist sediet ale jeho pravnik ho z toho vysekal ... maly ho nepozna kedze ho nevidel rok a pol a teraz ma 2,5 roka .. nevie kto to je takze nam zatial stanovili takto stretavanie pod mojim dozorom ale ja sa ho bojim a idem tam aj s rodicmi dufam ze to nebude problem
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Treba mat nablizku niekoho kto ta podrzi a ochrani. A take male dieta by som mu nedavala samemu. To aj kuratorka povie,ze do nejakeho 6 7 roku to nie je vhodne ked ho dieta nepozna
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

no budem mat urcite niekoho hadam ho nenapadne mi ho zobrat ..
a danila ma napadlo no priznali mi 70eur vyzivne ze to akoze mi ma vystacit pritom viem ze normalne sa na takto male dieta ktore ide o 3mes do skolky plati okolo 80eur .. lenze moj syncek ma problem s alergiou a tiez ma ortopedicky problem a to vobec niak nezohladnili a predlozila som im bloky a povedali mi ze sa to neberie lebo sa v tom sudca nevyzna tak nakoniec mi priznali 70eur
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Predpokladám a odporúčam v budúcnosti žiadať o zvýšenie výživného. Tam by som predložila nielen bloky, ale aj lekársky posudok, tak isto by som skúsila tento zdravotný problém riešiť cez sociálku. Cez kurátorku. S ňou sa porozprávať. Stretáva sa s takýmito prípadmi vždy a denne a chodí na súdy. Je to rozhodne lacnejšie ako právnik a za opýtanie nič nedáš.
0 0
nizuva nizuva

nizuva je offline (nepripojený) nizuva

kaco11 ja tam uz nikdy nepojde tato socialna kuratorka bola proti mne, ja som ziadala stretavanie raz mesacne s dovodmi ktore som uviedla v predchadzajucich odpovediach a ze sa ho ako cloveka bojim .. ziadala zmenu priezviska kedze o synceka rok a pol nezakopol, neplatil vyzivne a vsetko vybavujem ja maly je na mna naviazany a bojim sa ze bude zle znasat to ze sa vola inak ako ja, ja neviem preco su sudy neni za aby sa dieta volalo tak ako rodic s ktorym vyrasta ? .. a ta pani co tam bola so mnou vsetko zatrhla ze pre dieta je lepsie ked vidi otca 2x do mesiaca fajn, ale zacat sme mohli aj s takymto casom .. a ze priezvisko nevidi dovod lebo ze uprava a priezvisko sa nepodava spolu tak to teraz mam znova zaziadat nanovo ? chore .. a so 100eur suhlasila
a ja som mala doklady od lekarov teda spravy o tom ze maly ma odporucanie na specialnu stravu + ortoped co vsetko odporuca ale vobec sa to nebralo .. a mne o tie peniaze ani neslo len o to aby nam aj nadalej dal pokoj
0 0
tinaro tinaro

tinaro je offline (nepripojený) tinaro

Dobrý deň, chcem sa opýtať, máme súdny spor, už sa odvolali asi 2x, a už nemajú nijaké dôkazy nič, stále sa len odvolávajú, teraz to zase 2x ide na krajský súd. Môžte mi povedať ako dlho to bude trvať kým súd niečo bude robiť? a kým sa to ukončí? ďakujem
0 0