Zavrieť

Porady

prihlasenie auta na danovy urad

dobry den, chcem sa opytat ako sa prihlasuje auto na danovy urad, ide o zivnostika s prepravou tovaru do 3,5 t. ked zacinal s podnikanim tak mu "teta na vratnici" povedala ze prihlasovanie auta nie je potrebne, avsak pochybujem o tychto slovach. lebo urcite treba za platit aj dan z motoroveho vozidla, chcem sa opytat ci s tym bude problem aj ked uz dlhsie podnika a pojde ho prihlasit iba teraz. budu z toho nejake pokuty? ako treba postupovat pri prihlasovani auta? mohli sa aj predtym blocky súvisice s autom ako servis atd. davat do nakladov ked nebolo prihlasene???? dakujem, ako to bude s odpisovanim, môžem len od obdobia ked bolo prihlasene na danovom urade, ci to s tym nesuvisi???? dakujem velmi pekne za radu
Usporiadat
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ďakujem

Takže k 5.4.2011 môžem prihlásiť podľa kúpnej zmluvy a nemusím prihliadať na technický preukaz?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

junior78 Pozri príspevok
Ďakujem

Takže k 5.4.2011 môžem prihlásiť podľa kúpnej zmluvy a nemusím prihliadať na technický preukaz?
Ak ste ho vtedy prebrali a začali aj používať( čo určite áno), tak týmto dátumom. Terazky je už neskoro, povinnosť bola do 30 dni, tak čakajte pokutku.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

a ako je to s oznámením o vzniku daň.povinnosti na auto ak:
1.) súkromné vozidlo si chce uplatňovať FO-SZČO v nákladoch cez cesťáky t.z.: pauš.náhrada + spotreba PH?
2.)súkromné vozidlo si dávať do nákladov s.r.o., ak je konateľom s.r.o.?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
janapill Pozri príspevok
a ako je to s oznámením o vzniku daň.povinnosti na auto ak:
1.) súkromné vozidlo si chce uplatňovať FO-SZČO v nákladoch cez cesťáky t.z.: pauš.náhrada + spotreba PH?
2.)súkromné vozidlo si dávať do nákladov s.r.o., ak je konateľom s.r.o.?
1. musí pihlásiť v lehote uvedenej vyššie
2. ohlasovacia povinnosť nie je, len podá DP DMV do 31.1.2012
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Klient si zobral na leasing ťahač. Ktorý dátum je dátum vzniku daň. povinnosti?
1. Dátum podpisu zmluvy
2. dátum prevzatia auta
3. dátum prihlásenia na dopr. inšpek. (pridelenie značiek)
4. dátum 1. jazdy
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Silkov Pozri príspevok
Klient si zobral na leasing ťahač. Ktorý dátum je dátum vzniku daň. povinnosti?
1. Dátum podpisu zmluvy
2. dátum prevzatia auta
3. dátum prihlásenia na dopr. inšpek. (pridelenie značiek)
4. dátum 1. jazdy
DP začína dátumom začatia používania MV na podnikateľské účely.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Klient si zobral na leasing ťahač. Ktorý dátum je dátum vzniku daň. povinnosti?
1. Dátum podpisu zmluvy 12.8.2011
2. dátum prevzatia auta 16.8.2011
3. dátum prihlásenia na dopr. inšpek. (pridelenie značiek) 24.8.2011
4. dátum 1. jazdy 28.8.2011
Uvádzam dátum....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Silkov Pozri príspevok
Klient si zobral na leasing ťahač. Ktorý dátum je dátum vzniku daň. povinnosti?
1. Dátum podpisu zmluvy 12.8.2011
2. dátum prevzatia auta 16.8.2011
3. dátum prihlásenia na dopr. inšpek. (pridelenie značiek) 24.8.2011
4. dátum 1. jazdy 28.8.2011
Uvádzam dátum....
Dátum prvej jazdy až 28.8.? A ako ste ho prezvali? Vari to nebola jazda?
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Mám to chápať, že 16.8.2011?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Silkov Pozri príspevok
Mám to chápať, že 16.8.2011?
ÁNo, presne tak.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety Pozri príspevok
Dátum prvej jazdy až 28.8.? A ako ste ho prezvali? Vari to nebola jazda?
Veď mu ho mohli aj priviezť.
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Zita5 Pozri príspevok
DAŇ Z MOTOROVÝCH VOZIDIEL

§ 84 Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len „vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len „podnikanie“).

Znamená to, že ak mám príjmy iba zo zahraničia, tak nemám daňovú povinnosť v súvislosti s používaním CMV?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, presne tak.
Ja by som sa však opýtala, či privezenie auta do firmy je už používanie auta na podnikanie. Trebárs ešte nemám k nemu technický preukaz, bude až za 2 týždne a ja ho používať nemôžem. Mám vo firme ešte staré auto a s tým novým nejazdím. Aj tak ho už musím prihlásiť na DzMV? To nové začnem používať, až keď ho prihlásim. A ak ho nebudem trebárs 5 mesiacov vôbec používať, bude stáť vo firme, aj tak musí byť prihlásené na DÚ? Stále rozmýšľam nad znením toho zákona, ktorý hovorí, že ak ho začnem používať na podnikanie.....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Benko Pozri príspevok
Znamená to, že ak mám príjmy iba zo zahraničia, tak nemám daňovú povinnosť v súvislosti s používaním CMV?
Pokiaľ ho používa podnikateľ prihlasený na podnikanie na Slovensku, plynú mu príjmy zdaniteľné podľa slovenských zákonov, tak má povinnosť platiť daň z MV, nie je podstatné, že tie príjmy sú zo zahraničia...
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Klient si zobral auto na lesing. Ktorý dátum je dátum vzniku daň. povinnosti?
1. Dátum podpisu zmluvy 12.8.2011
2. dátum prevzatia auta 16.8.2011
3. dátum prihlásenia na dopr. inšpek. (pridelenie značiek) 24.8.2011
4. dátum 1. jazdy 28.8.2011

Dobrý deň,

k problematike uplatňovania zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov, zaujíma Daňové riaditeľstvo SR nasledovné stanovisko:



Daňová povinnosť podľa § 89 ods. 1 zákona o miestnych daniach VZNIKÁ nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.

To znamená, že deň pre vznik daňovej povinnosti sa odvíja od použitia vozidla na podnikanie. Ak sa vozidlo vzaté na leasing začalo využívať na podnikanie 28.8.2011, daňová povinnosť v uvedenom prípade vznikla 29.8.2011.

K vzniku ale aj k zániku daňovej povinnosti sa viaže oznamovacia povinnosť ustanovená v § 90 ods. 2 zákona o miestnych daniach.

Začatie používania vozidla na podnikanie je daňovník povinný oznámiť správcovi dane príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti.
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
ja by som sa chcel spýtať ako to je s daňou z motorových vozidiel a s tým súvisiacim oznámením o vzniku daňovej povinnosti:
- spoločnosť má sídlo v Košiciach, prevádzku má v Šali.
- autá má prihlásené aj v Košiciach aj v Šali na dopravnom inšpektoráte, čiže majú značky KE a SA
treba na tieto autá podávať zvlášť oznámenie na príslušné daňové úrady, čiže pre autá z KE značkami na DÚ Košice a autá s SA značkami na DÚ Šaľa?
s týmto som sa ešte vôbec nestretol a mám taký pocit že mi niekto vravel že DzMV platíš príslušnému daňovému úrade kde je prihlásené auto, ale v zákone som nič bližšie k tomu nenašiel.

ďakujem
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

odpoveď nájdete v prísp. 36 - posledná veta
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

dufulus Pozri príspevok
ja by som sa chcel spýtať ako to je s daňou z motorových vozidiel a s tým súvisiacim oznámením o vzniku daňovej povinnosti:
- spoločnosť má sídlo v Košiciach, prevádzku má v Šali.
- autá má prihlásené aj v Košiciach aj v Šali na dopravnom inšpektoráte, čiže majú značky KE a SA
treba na tieto autá podávať zvlášť oznámenie na príslušné daňové úrady, čiže pre autá z KE značkami na DÚ Košice a autá s SA značkami na DÚ Šaľa?
s týmto som sa ešte vôbec nestretol a mám taký pocit že mi niekto vravel že DzMV platíš príslušnému daňovému úrade kde je prihlásené auto, ale v zákone som nič bližšie k tomu nenašiel.

ďakujem
Usmernenie DR SR http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...o_dzmv0110.pdf
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
ďakujem, hneď som múdrejší
ale ešte napríklad, keď máme auto evidované v BA, na ktorý DÚ ho prihlásiť? BA I?
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

milí poradáci, poraďte prosím,
1. auto kúpené 21.09.2011 - nepoužívané na podnikanie a hneď predané 14.10.2011 sa musí prihlásiť na DU?, podotýkam nepoužívané, žiadne náklady neuplatňované,
2. nepoužívané auto na podnikanie - odhlásené z DU od 02/2011, ale nie je vyradené z majetku, nie sú uplatňované žiadne náklady za phm a pod., môžu sa počítať ako náklad zákonné a havarijné poistenie platené 09/2011 za obdobie 9/2011-8/2012? Zaplatené zákonné a havarijné poistenie do 08/2011 sa môžu ponechať v nákladoch?
vďaka za radu, úspešný deň všetkým
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať