Zavrieť

Porady

Krbové kachle

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať niekoho, kto má skúsenosti s krbovými kachlami. Máme rodinný dom a vykurovanie tam nie je možné inak ako z drevom. Máme samozrejme kotol na vykurovanie, čo je fajn, no chcela by som sa spýtať niekoho ,kto má kachle, ako mu vykúri miestnosti. Je mi jasné, že miestnosť v ktorej sa kachle nachádzajú by bola extra teplá, no dostalo by sa teplo do viacerých izieb v okolí? Vlastne miestnosť v ktorých by boli kachle je chodba a dookola sú ešte 4 miestnosti a kúpelka. Vykúrilo by to dom, ak by sa kúrilo celý deň, možno i noc? Dom nie je malý, ale ani veľký. Okná a dvere sú nové, teplo nemá kade unikať. Poraďte, ak máte také niečo doma a máte skúsenosti, budem veľmi rada, pretože neviem, či si to mám dať do domácnosti. Nechcem to robiť zbytočne, pretože, ak by som ich tam dala, musím spojazdniť, teda zhodiť starý a postaviť nový komín. Ďakujem za Vaše rady.
Usporiadat
jeana13 jeana13

jeana13 je offline (nepripojený) jeana13

Viete mi odpovedať?Ď
0 0
greco greco

greco je offline (nepripojený) greco

Koľko miestností chceš vykurovať a koľko KW krbovú vložku by si chcela použiť, aká výška komína je od krbu? Veľa záleží aj na týchto faktoroch.
0 0
greco greco

greco je offline (nepripojený) greco

220870 Pozri príspevok
Nieje pravda krbové kachle majú cez 85% účinnosť,najlepšie obostavané krbové vložky 50%.
Asi nemáš moc veľké skúsenosti s vykurovaním, keď píšeš takéto veci. Poznám veľa ľudí, ktorý už obanovali že si dali krbové kachle.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jeana13 Pozri príspevok
stačiť stačí, ale ja potrebujem vedieť, či sa dá napojiť 180 mm krb na 150 mm komín, nemôže sa vyskytnúť problém? Ak by sa to dalo bolo by to fajn, rozmýšlali sme aj nad tým výmenníkom, ak sa to dá na ten náš komín.
Dá sa to riešiť redukciou 150/ 180. Šikovný krbár by to mal zvládnuť.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

greco Pozri príspevok
Asi nemáš moc veľké skúsenosti s vykurovaním, keď píšeš takéto veci. Poznám veľa ľudí, ktorý už obanovali že si dali krbové kachle.
Môžeš byť konkrétnerjší?
Mám bohaté skúsenosti s krbmi a krb. kachľami, ale nikdy som sa nestretla s niekým , kto by bol nespokojný po zakúpení krb. kachlí.
Pri kúpe je potrebné ľuďom vysvetliť a poradiť také kachle, aby vyhovovali jeho potrebám.

Kúpiť hocijaké kachle a kúpiť kachle, aké sú vhodné pre mňa je výrazný rozdiel...
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

arizona Pozri príspevok
Dá sa to riešiť redukciou 150/ 180. Šikovný krbár by to mal zvládnuť.
Súhlasím s Arizonou. Moja krbová vložka má komínový vývod 200mm a je redukovaná na 180mm komín. Nieje to žiadny problém. Nechá sa vyrobiť redukcia a je po probléme. Otázne je, či to bude zodpovedať faktorom, na ktoré sa pýtal Greco. Zavolaj si domov krbára a na tieto otázky ti najlepšie odpovie namieste, keď si to pozrie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Iba doplním. Redukcia sa dá aj zakúpiť .
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Aký je rozdiel medzi keramickými a obyčajnými krbovými kachlamy?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

martina0203 Pozri príspevok
Aký je rozdiel medzi keramickými a obyčajnými krbovými kachlamy?
Skús prečítať príspevok č. 7
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ďakujem, nejak mi to uniklo, takže sú lepšie. Musím preštudovať rôzne typy.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

martina0203 Pozri príspevok
Ďakujem, nejak mi to uniklo, takže sú lepšie. Musím preštudovať rôzne typy.
To sa nedá povedať, že sú lepšie.
Každé kachle( či plechové, či keramické) sú robené pre svoj účel. Oboje sú dobré, len si treba zvážiť, ako ich chceš využívať a k čomu majú slúžiť.
0 1
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Majú slúžiť k vykúreniu domu, keď sú síce neni veľké mrazy, ale je dosť chladno na kúrenie.
0 0
stano30 stano30

stano30 je offline (nepripojený) stano30

zdravim ma niekto tie fotky prieduchov na krb.kachle? dik
0 0
jkmk jkmk

jkmk je offline (nepripojený) jkmk

ja mám krbové kachle s teplovodným výmenníkom,takže sú napojené na radiátory . vykúrim celý dom cca 200 m2. Mám ich 2 zimu a som veľmi spokojný. dá sa kúriť aj bez obehového čerpadla (záleží na rozvode)
0 0
Immo9 Immo9

Immo9 je offline (nepripojený) Immo9

Krbové kachle sú veľmi dekoratívne to sa im musí nechať, ale treba zvážiť aj to kde budú umiestnené, bol som u kamaráta a mali ich na chodbe, bolo to praktické miesto, lebo teplo z chodby išlo do všetkých izieb, kedže chodba je v strede domu, ale predtým mali tie krbokachle v obývačke, strašne zlá voľba v obývačke bolo na umretie okno dokorán a v ostatných izbách bola zima
0 0
kukurica13 kukurica13

kukurica13 je offline (nepripojený) kukurica13

Ja by som sa tiež chcela spýtať, ako to je s kachlami, kúpili sme starší rodinný dom, kde sa asi pred 3rokmi kúrilo drevom, je na to komín a sú tam aj prieduchy, ale predsa len, dom má 50rokov, tak počítam s tým, že komín budeme meniť, ale sú tam prieduchy, ide mi o to, že tiež by sme radšej kachle ako krb, komín je v strede domu, ked sa stena nahreje, tak by to malo byť do obývačky, spálne, kuchyne a jedna izba jedine cez otvorené dvere, cca nejakých 90m stvorcovych, okna su nove. Bola som v mauntfilde a tam mi stále hovoril niečo s výmenníkom a riadiátor, ale takto to nechcem (zial financie), len drevo a ked tam su prieduchy či by to bolo OK??? na vodu mame elektricky bojler, lebo aj to co si spominal ze sa to da prepinat na kurenie aj na ohrev vody, tie kachle s vymennikom, ktore my ale nechceme...
poradite mi niekto?
0 0
kukurica13 kukurica13

kukurica13 je offline (nepripojený) kukurica13

Este nieco, mame zaujem o keramicke kachle do 10kW
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ahojte,

ma niekto skusenost s kachlami La Nordica -Plasma?

http://www.krby-tuma.sk/product/la-n...z-ramika-1440/

dakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

day Pozri príspevok
ahojte,

ma niekto skusenost s kachlami La Nordica -Plasma?

http://www.krby-tuma.sk/product/la-n...z-ramika-1440/

dakujem
ano,
nadherne,elegantne,kvalitne...
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

arizona Pozri príspevok
ano,
nadherne,elegantne,kvalitne...
krb nemame kde umiestnit, ale La Nordica - Plasma by sa vmestila , nie na kurenie, len na potesenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať