Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Ten kreten mal uz davno sediet, pomali prejde rok od vtedy co zacal posielat faktry a stale sa to taha tahá, taháá, tahááá, taháááááá a stale posiela faktury a posiela a posiela. Kde sme na Slovensku?
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Este 2 otakzy.

Len tak cistou nahodou nemali by sa pohladavky vymahat len na zaklade sudneho prikazu???

Je len ze ci nahodou....



Druha otazka nazov spolocnosti
South Ocean Investment Corp. mi pripada ako keby vznikol zo Slovenskej Obchodnej Inšpekcie.

Ja keby som na mieste majitela tychto firiem inak okrem ineho aj slepemu pride, ze majitelom South Ocean Investment Corp. je Hlavac a Adamca tak sa hambim jak.....
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

No žiaľ, sme na Slovensku.
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

preco ste prekvapani? sud bude trvat niekolko rokov. ani to ze niekoho zatvoria nezrusi tie faktury, lebo veritelom je spolocnost, nie fyzicka osoba.

ak web content presvedci sud ze postupila pohladavky na seychelly tak ten sud neskonci v tomto storoci.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

VYDIERANIE POKRAČUJE !

Vážený klient!

Do dnešného dňa ste nereagovali na výzvu úhrady nezaplatenenej pohľadávky.
Týmto Vás vyzývame uhradiť Vašu dlžobu v lehote do 14 dní odo dňa doručenia
tejto výzvy.

Konáme v zastúpení nášho Mandanta, spoločnosti South Ocean Investment Corp., Belize
Mandátne číslo zmluvy: SOI-1542-3211

Pohľadávka: 120,00 €
Úrok 3,73 €
Poplatky 5,00 €
Uhradené: 0,00 €
Zmeny: 0,00 €

Celkový dlh spoločnosti: 128,73 €


Úhrada prevodom alebo priamym vkladom
Konto: 4011640335 / 7500
Banka: ČSOB a.s., Pobočka Nitra
IBAN: SK68 7500 0000 0040 1164 0335
SWIFT: CEKOSKBX
Variabinlý symbol: 4422200357
Špecifický symbol: 2010



Chceme Vás upozorniť, že v prípade neuhradenia danej dlžoby budeme vo veci
postupovať ďalej a podnikneme kroky k zahájeniu súdneho konania. V súdnom
konaní Vám súd prikáže popri dlžnej čiastke uhradiť aj ďalšie náklady spojené
so súdnym konaním. Nasledujúce náklady Vám môžu vzniknúť v prípade neuhradenia
danej pohľadávky v určenej lehote.

Vymáhaná pohľadávka
Istina 1. rok, poplatok za prístup do online databázy 60,00 €
Úrok z omeškania 9 % p.a., ročný úrok 4,77 €
Istina 2. rok, poplatok za prístup do online databázy 60,00 €
Úrok z omeškania 9 % p.a., ročný úrok 4,77 €
Trovy súdneho konania - zaplatený súdny poplatok 16,50 €
Trovy právneho zastúpenia v konaní pred súdom 33,20 €
Súdny poplatok za vydanie poverenia na exekúciu 16,50 €
Trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní 33,20 €
Trovy exekučného konania ( odmena exekútora + hotové výdavky v exekučnom konaní) 148,72 €
Vaše celkové náklady 378,92 €



Ohľadom Vašej dlžoby sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť na nasledujúcich telefónnych číslach:

Call Centrum – BIB Services s.r.o.

+421 (0) 904 010 021*
+421 (0) 944 563 027*
+421 (0) 944 563 031*

* Pondelok – Piatok 09.00 – 17.00 h



Informácie o možnostiach pri splátkach prostredníctvom splátkového kalendára

V prípade, že si prajete zaplatiť danú pohľadávku prostredníctvom splátkového
kalendára, pošlite nám písomnú žiadosť na adresu sídla firmy alebo emailom
na adresu: uctovnictvo@bib-services.sk.


Informácie o vymáhanej pohľadávke

Uzatvorenie predmetnej zmluvy prostredníctvom internetu je v súlade so všeobecne
záväznými právnymi predpismi platnými a účinnými na území Slovenskej republiky,
a to podľa § 34 a nasl. Občianskeho zákonníka, s poukazom na § 40 ods. 4 Občianskeho
zákonníka a § 262 Obchodného zákonníka.

Prihlásenie bolo vo Vašom prípade uskotočnené prostredníctvom Vašej emailovej adresy,
mena a priezviska a trvalého bydliska. Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými
obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami
oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu.
Medzi Vami a spoločnosťou Pro Content s.r.o., ktorá Vašu pohľadávku neskôr postúpila nášmu
mandantovi, spoločnosti South Ocean Investment Corp. vznikla právoplatná zmluva, uzatvorená
podľa právnych predpisov platných na území Slovenskej republiky.

Informácie o spoločnosti BIB Services s.r.o.

Sme vedúcou spoločnosťou na trhu poskytujúcou služby v oblasti spravovania a vymáhania pohľadávok.
Vďaka skúsenostiam a využívaniu pokrokových technológií ponúkame kvalitné a bezproblémové
spravovanie akéhokoľvek množstva pohľadávok a vysokú efektivitu pri ich vymáhaní na celoeurópskom trhu.


S pozdravom,


BIB Services s.r.o.
Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika

IČO: 45 467 048
DIČ: 2023007723
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

Je toto mozne .... to sa mi snad sniva ...

Konáme v zastúpení nášho Mandanta, spoločnosti South Ocean Investment Corp., Belize
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

ODKAZ PRE:
BIB Services s.r.o. Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika


Postupujte v súlade so zákonmi SR. Disponujte najprv platným platobným príkazom vydaným súdom v SR, proti ktorému sa môžem v určenej lehote odvolať. Následne bude vykonané súdne konanie v ktorom musíte dokázať, že som ja osobne niekedy uzatvoril právoplatnú zmluvu so spoločnosťou Pro Content s.r.o. a že došlo k reálnemu plneniu zmluvy.
Ak by súd vo veci rozhodol tak, že máte pravdu, tak potom na základe súdneho rozhodnutia uhradím sumu, ktorú mi prikáže uhradiť súd - a nie vaša spoločnosť. V prípade, že tak neurobím súd vydá exekučný príkaz a až tak následuje exekúcia.

Vaša spoločnosť nie je súd a vaše konanie (viď nižšie) je hrubý nátlak a pokus o vydieranie.

Citujem:
"Chceme Vás upozorniť, že v prípade neuhradenia danej dlžoby budeme vo veci postupovať ďalej a podnikneme kroky k zahájeniu súdneho konania. V súdnom konaní Vám súd prikáže popri dlžnej čiastke uhradiť aj ďalšie náklady spojené so súdnym konaním. Nasledujúce náklady Vám môžu vzniknúť v prípade neuhradenia danej pohľadávky v určenej lehote.

Vymáhaná pohľadávka
Istina 1. rok, poplatok za prístup do online databázy 60,00 €
Úrok z omeškania 9 % p.a., ročný úrok 4,77 €
Istina 2. rok, poplatok za prístup do online databázy 60,00 €
Úrok z omeškania 9 % p.a., ročný úrok 4,77 €
Trovy súdneho konania - zaplatený súdny poplatok 16,50 €
Trovy právneho zastúpenia v konaní pred súdom 33,20 €
Súdny poplatok za vydanie poverenia na exekúciu 16,50 €
Trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní 33,20 €
Trovy exekučného konania ( odmena exekútora + hotové výdavky v exekučnom konaní) 148,72 €
Vaše celkové náklady 378,92 €"

Pokiaľ sa pokladáte za renomovanú firmu v tejto oblasti, tak by ste mali tento zákonný postup ovládať !
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Fezoj1964 Pozri príspevok
VYDIERANIE POKRAČUJE !

Vážený klient!

Do dnešného dňa ste nereagovali na výzvu úhrady nezaplatenenej pohľadávky.
Týmto Vás vyzývame uhradiť Vašu dlžobu v lehote do 14 dní odo dňa doručenia
tejto výzvy.

Konáme v zastúpení nášho Mandanta, spoločnosti South Ocean Investment Corp., Belize
Mandátne číslo zmluvy: SOI-1542-3211

Pohľadávka: 120,00 €
Úrok 3,73 €
Poplatky 5,00 €
Uhradené: 0,00 €
Zmeny: 0,00 €

Celkový dlh spoločnosti: 128,73 €


Úhrada prevodom alebo priamym vkladom
Konto: 4011640335 / 7500
Banka: ČSOB a.s., Pobočka Nitra
IBAN: SK68 7500 0000 0040 1164 0335
SWIFT: CEKOSKBX
Variabinlý symbol: 4422200357
Špecifický symbol: 2010



Chceme Vás upozorniť, že v prípade neuhradenia danej dlžoby budeme vo veci
postupovať ďalej a podnikneme kroky k zahájeniu súdneho konania. V súdnom
konaní Vám súd prikáže popri dlžnej čiastke uhradiť aj ďalšie náklady spojené
so súdnym konaním. Nasledujúce náklady Vám môžu vzniknúť v prípade neuhradenia
danej pohľadávky v určenej lehote.

Vymáhaná pohľadávka
Istina 1. rok, poplatok za prístup do online databázy 60,00 €
Úrok z omeškania 9 % p.a., ročný úrok 4,77 €
Istina 2. rok, poplatok za prístup do online databázy 60,00 €
Úrok z omeškania 9 % p.a., ročný úrok 4,77 €
Trovy súdneho konania - zaplatený súdny poplatok 16,50 €
Trovy právneho zastúpenia v konaní pred súdom 33,20 €
Súdny poplatok za vydanie poverenia na exekúciu 16,50 €
Trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní 33,20 €
Trovy exekučného konania ( odmena exekútora + hotové výdavky v exekučnom konaní) 148,72 €
Vaše celkové náklady 378,92 €



Ohľadom Vašej dlžoby sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť na nasledujúcich telefónnych číslach:

Call Centrum – BIB Services s.r.o.

+421 (0) 904 010 021*
+421 (0) 944 563 027*
+421 (0) 944 563 031*

* Pondelok – Piatok 09.00 – 17.00 h



Informácie o možnostiach pri splátkach prostredníctvom splátkového kalendára

V prípade, že si prajete zaplatiť danú pohľadávku prostredníctvom splátkového
kalendára, pošlite nám písomnú žiadosť na adresu sídla firmy alebo emailom
na adresu: uctovnictvo@bib-services.sk.


Informácie o vymáhanej pohľadávke

Uzatvorenie predmetnej zmluvy prostredníctvom internetu je v súlade so všeobecne
záväznými právnymi predpismi platnými a účinnými na území Slovenskej republiky,
a to podľa § 34 a nasl. Občianskeho zákonníka, s poukazom na § 40 ods. 4 Občianskeho
zákonníka a § 262 Obchodného zákonníka.

Prihlásenie bolo vo Vašom prípade uskotočnené prostredníctvom Vašej emailovej adresy,
mena a priezviska a trvalého bydliska. Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými
obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami
oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu.
Medzi Vami a spoločnosťou Pro Content s.r.o., ktorá Vašu pohľadávku neskôr postúpila nášmu
mandantovi, spoločnosti South Ocean Investment Corp. vznikla právoplatná zmluva, uzatvorená
podľa právnych predpisov platných na území Slovenskej republiky.

Informácie o spoločnosti BIB Services s.r.o.

Sme vedúcou spoločnosťou na trhu poskytujúcou služby v oblasti spravovania a vymáhania pohľadávok.
Vďaka skúsenostiam a využívaniu pokrokových technológií ponúkame kvalitné a bezproblémové
spravovanie akéhokoľvek množstva pohľadávok a vysokú efektivitu pri ich vymáhaní na celoeurópskom trhu.


S pozdravom,


BIB Services s.r.o.
Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika

IČO: 45 467 048
DIČ: 2023007723

Akurát zabudli poznamenať, že to by najskôr museli návrh na súd podať, zaplatiť a súd aj vyhrať
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Mňa zaujíma jedna vec - kto bude mať konečne tú guráž a pošle ich právoplatne do <> !
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dáša_ Pozri príspevok
Akurát zabudli poznamenať, že to by najskôr museli návrh na súd podať, zaplatiť a súd aj vyhrať
O vyhraní na súde mám pochybnosti, lebo ako by spoločnosť preukázala toto:
Fezoj1964 Pozri príspevok
...Postupujte v súlade so zákonmi SR. Disponujte najprv platným platobným príkazom vydaným súdom v SR, proti ktorému sa môžem v určenej lehote odvolať. Následne bude vykonané súdne konanie v ktorom musíte dokázať, že som ja osobne niekedy uzatvoril právoplatnú zmluvu so spoločnosťou Pro Content s.r.o. a že došlo k reálnemu plneniu zmluvy...
Že majú nejaký e-mail, meno, adresu - a? Čo všetko sa dá nájsť na nete... Veď tieto údaje mohol do registračného formulára zadať hocikto.
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

Vedúca spoločnosť na trhu .. renomovaná firma .. registrovaná podľa orsr koncom marca tohto roku, stránky majú platné od konca augusta .. ale sú vedúcou spoločnosťou .. ach, už by ich to mohlo prestať baviť ..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Fezoj1964 Pozri príspevok
ODKAZ PRE:
BIB Services s.r.o. Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika


Postupujte v súlade so zákonmi SR. Disponujte najprv platným platobným príkazom vydaným súdom v SR, proti ktorému sa môžem v určenej lehote odvolať. Následne bude vykonané súdne konanie v ktorom musíte dokázať, že som ja osobne niekedy uzatvoril právoplatnú zmluvu so spoločnosťou Pro Content s.r.o. a že došlo k reálnemu plneniu zmluvy.
Ak by súd vo veci rozhodol tak, že máte pravdu, tak potom na základe súdneho rozhodnutia uhradím sumu, ktorú mi prikáže uhradiť súd - a nie vaša spoločnosť. V prípade, že tak neurobím súd vydá exekučný príkaz a až tak následuje exekúcia.

Vaša spoločnosť nie je súd a vaše konanie (viď nižšie) je hrubý nátlak a pokus o vydieranie.

Citujem:

Vaše celkové náklady 378,92 €"

Pokiaľ sa pokladáte za renomovanú firmu v tejto oblasti, tak by ste mali tento zákonný postup ovládať !
Trochu sa mýliš, nejde o vydieranie, ale o poslednú predžalobnú výzvu. Veď ti tam jasne napísali, že terajšie náklady sú len registračný poplatok, úrok z omeškania a poplatok 5 EUR, spolu 128 EUR. Ak toto neuhradíte, tak potom nastupuje tortúra platobného rozkazu a ak sa neuhradí plat. rozkaz, tak exekúcia.

Zabúdate na jeden fakt - platobný rozkaz vydá súd aj na základe internetovej objednávky. Ak klient bude chcieť podať odpor, musí z fleku zaplatiť súdny poplatok za odpor vo výške 16,50 EUR. Ak to nezaplatí, plat. rozkaz nadobudne právoplatnosť a vykonateľnosť.

Takže nebral by som len tak na ľahkú váhu celú situáciu, že nezaplatím - zabudne sa. Myslím, že tá firma nezabudne. Nachytala vás, ale bolo to v súlade so zákonom. To, že to bolo nemorálne, je iná vec. Ale súdy morálka nebude zaujímať.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chobot Pozri príspevok
Trochu sa mýliš, nejde o vydieranie, ale o poslednú predžalobnú výzvu. Veď ti tam jasne napísali, že terajšie náklady sú len registračný poplatok, úrok z omeškania a poplatok 5 EUR, spolu 128 EUR. Ak toto neuhradíte, tak potom nastupuje tortúra platobného rozkazu a ak sa neuhradí plat. rozkaz, tak exekúcia.

Zabúdate na jeden fakt - platobný rozkaz vydá súd aj na základe internetovej objednávky. Ak klient bude chcieť podať odpor, musí z fleku zaplatiť súdny poplatok za odpor vo výške 16,50 EUR. Ak to nezaplatí, plat. rozkaz nadobudne právoplatnosť a vykonateľnosť.

Takže nebral by som len tak na ľahkú váhu celú situáciu, že nezaplatím - zabudne sa. Myslím, že tá firma nezabudne. Nachytala vás, ale bolo to v súlade so zákonom. To, že to bolo nemorálne, je iná vec. Ale súdy morálka nebude zaujímať.
"Super", takže nejaký dobrák sa na podobnú stránku zaregistruje pod mojimi údajmi, mne jedného dňa príde zo súdu platobný rozkaz a ak nebudem chcieť platiť tento nezmysel (službu, ktorú som si nikdy neobjednala, nikdy nevyužila + XYZ poplatkov a úrokov), tak ešte budem platiť aj súdne poplatky a vláčiť sa po súdoch (to, že ak vyhrám, tak poplatky mi druhá strana uhradí, je mi prd platné, keď tie peniaze budem potrebovať pred a nie po skončení súdu). (V horšom prípade sa ani nedozviem, že bol vydaný nejaký platobný rozkaz, len jedného dňa zrazu zistím, že mám zablokované peniaze na účte od exekútora )
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Llívia Pozri príspevok
"Super", takže nejaký dobrák sa na podobnú stránku zaregistruje pod mojimi údajmi, mne jedného dňa príde zo súdu platobný rozkaz a ak nebudem chcieť platiť tento nezmysel (službu, ktorú som si nikdy neobjednala, nikdy nevyužila + XYZ poplatkov a úrokov), tak ešte budem platiť aj súdne poplatky a vláčiť sa po súdoch (to, že ak vyhrám, tak poplatky mi druhá strana uhradí, je mi prd platné, keď tie peniaze budem potrebovať pred a nie po skončení súdu). (V horšom prípade sa ani nedozviem, že bol vydaný nejaký platobný rozkaz, len jedného dňa zrazu zistím, že mám zablokované peniaze na účte od exekútora )
O platobnom rozkaze sa musíš dozvedieť. PR nenadobudne právoplatnosť, pokiaľ nie je doručený do vlastných rúk. Náhradné doručenie je vylúčené - teda fikcia doručenia u PR nenastane uplynutím úložnej doby.

Ak PR nie je doručený alebo doručiteľný, súd ho zruší v plnom rozsahu a nariadi pojednávanie. Pojednávanie sa tiež nariadi, ak podáš odpor voči PR vo veci samej. Znamená to, že odpor musí byť opodstatnený, nestačí len napr. tvrdenie, že nemáš záujem zaplatiť.

Myslím, že tá firma je dobre vychcaná - niekto zaplatí teraz, na ostatných nechajú vystaviť PR. Návrh bude vždy rovnaký (budú ich asi aj stovky) a každý ich bude stáť 16,50 EUR. Väčšina z nich sa úspešne doručí (pretože ľudia ochotne uviedli svoju adresu pri vidine výhry.. ), niektoré sa nedoručia, alebo ich ľudia nepreberú. Z tých, čo sa doručia, zase dosť ľudí sa naľaká a zaplatia to. Podľa mňa ani 10% z tých ľudí nebude vedieť, ako podať odpor voči plat. rozkazu. S tými, čo podajú odpor, bude pojednávanie a tam sa asi bude musieť preukázať, či objednávateľom boli oni alebo nie. Ak sa preukáže, že si službu objednali oni, tak budú musieť zaplatiť. Ak sa to nepreukáže, alebo bude zrejmé, že to urobil za nich niekto iný, tak súd ich nezaviaže uhradiť platbu.

Takže v každom kroku, čo urobia, sa nájdu takí, čo nebudú mať chuť bežať maratón a zaplatia to.

Tí, čo sa neprihlasovali, ale prihlásil ich niekto iný, tak nemajú prečo platiť. Ale tí, čo zaklikli súhlas s OP, tak nech sa hnevajú alebo nie, raz s tým súhlasili, tak majú platiť. To, že si to neprečítali, ich neospravedlňuje. Mali by priznať svoju chybu a zaplatiť, pretože až dobehnú k tomu súdu a prevádzkovať nejakým spôsobom preukáže, že si to objednali oni, tak náklady budú hodne vyššie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chobot Pozri príspevok
O platobnom rozkaze sa musíš dozvedieť. PR nenadobudne právoplatnosť, pokiaľ nie je doručený do vlastných rúk. Náhradné doručenie je vylúčené - teda fikcia doručenia u PR nenastane uplynutím úložnej doby.

Ak PR nie je doručený alebo doručiteľný, súd ho zruší v plnom rozsahu a nariadi pojednávanie. Pojednávanie sa tiež nariadi, ak podáš odpor voči PR vo veci samej. Znamená to, že odpor musí byť opodstatnený, nestačí len napr. tvrdenie, že nemáš záujem zaplatiť.

Myslím, že tá firma je dobre vychcaná - niekto zaplatí teraz, na ostatných nechajú vystaviť PR. Návrh bude vždy rovnaký (budú ich asi aj stovky) a každý ich bude stáť 16,50 EUR. Väčšina z nich sa úspešne doručí (pretože ľudia ochotne uviedli svoju adresu pri vidine výhry.. ), niektoré sa nedoručia, alebo ich ľudia nepreberú. Z tých, čo sa doručia, zase dosť ľudí sa naľaká a zaplatia to. Podľa mňa ani 10% z tých ľudí nebude vedieť, ako podať odpor voči plat. rozkazu. S tými, čo podajú odpor, bude pojednávanie a tam sa asi bude musieť preukázať, či objednávateľom boli oni alebo nie. Ak sa preukáže, že si službu objednali oni, tak budú musieť zaplatiť. Ak sa to nepreukáže, alebo bude zrejmé, že to urobil za nich niekto iný, tak súd ich nezaviaže uhradiť platbu.

Takže v každom kroku, čo urobia, sa nájdu takí, čo nebudú mať chuť bežať maratón a zaplatia to.

Tí, čo sa neprihlasovali, ale prihlásil ich niekto iný, tak nemajú prečo platiť. Ale tí, čo zaklikli súhlas s OP, tak nech sa hnevajú alebo nie, raz s tým súhlasili, tak majú platiť. To, že si to neprečítali, ich neospravedlňuje. Mali by priznať svoju chybu a zaplatiť, pretože až dobehnú k tomu súdu a prevádzkovať nejakým spôsobom preukáže, že si to objednali oni, tak náklady budú hodne vyššie.
Potešil si ma, že platobný rozkaz musí byť doručený a prevzatý, teda nestáva sa platným po uplynutí úložnej doby (tak, ako je to napr. pri skončení prac. pomeru).
"Tí, čo sa neprihlasovali, ale prihlásil ich niekto iný, tak nemajú prečo platiť." - ale museli by bežať maratón, t.j. podať odpor, zaplatiť poplatok, vláčiť sa po súdoch neviem akú dobu, aby preukázali, že sa neregistrovali. Teoreticky - keby sa niekto registroval na moje meno, ako preukážem, že som to nebola ja, kto sa registroval?
Firma, ktorá dáva návrh na platobný rozkaz, musí preukázať, na základe čoho jej pohľadávka vznikla. To súdu stačia len osobné údaje a klik na súhlas s obchodnými podmienkami?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Llívia Pozri príspevok
Firma, ktorá dáva návrh na platobný rozkaz, musí preukázať, na základe čoho jej pohľadávka vznikla. To súdu stačia len osobné údaje a klik na súhlas s obchodnými podmienkami?
Na vydanie platobného rozkazu áno. V poslednej dobe sa veľmi rozmohol inštitút PR, súdy ich vydávajú ako na bežiacom páse. Je to z dôvodu, lebo sa zmenila legislatíva, ktorá umožňuje vydanie PR v skrátenom čase. Poznám prípady, kedy súd vydal PR do 3 dní od podania návrhu.

Odporca na druhej strane má možnosť sa brániť odporom, alebo jednoduchým neprevzatím. Musí ale potom rátať s tým, že bude predvolaný na pojednávanie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chobot Pozri príspevok
Na vydanie platobného rozkazu áno. V poslednej dobe sa veľmi rozmohol inštitút PR, súdy ich vydávajú ako na bežiacom páse. Je to z dôvodu, lebo sa zmenila legislatíva, ktorá umožňuje vydanie PR v skrátenom čase. Poznám prípady, kedy súd vydal PR do 3 dní od podania návrhu.

Odporca na druhej strane má možnosť sa brániť odporom, alebo jednoduchým neprevzatím. Musí ale potom rátať s tým, že bude predvolaný na pojednávanie.
To je fakt sila, ako jednoducho môže niekto zarobiť!
Navrhovateľovi stačí klik na súhlas s obchodnými podmienkami + adresa (to rovno môžu niekoho zamestnať, kto bude takéto podvody v prospech spoločnosti robiť) a teoreticky je na mne aby som preukazovala, že som sa neregistrovala (hoci majú moju adresu). Ale ako to preukážem?
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Odpoveď Združenia na ochranu spotrebiteľa OMBUDSPOT na najnovšiu aktivitu spoločnosti Pro Content s.r.o. :

Dobrý deň,

v nasledujúcich riadkoch nájdete oficiálne vyjadrenie našej právničky.
Dúfam, že vás aspoň trošku upokojí.
...
V súvislosti s ďalšou výzvou o zaplatenie pohľadávky, dávame na vedomie
nasledovné :

Doručený list predstavuje len ďalší pokus o vyhrážku a "presvedčenie vás"
dobrovoľne zaplatiť. Tak ako aj predošlé výzvy, tak aj táto nie je spôsobilá
navodiť exekúciu voči vám, preto je potrebné ostať pokojný a spokojný. Nech je v liste uvedené čokoľvek (a ak vás to aj "vystrašilo"), pokiaľ nebol voči vám začatý súdny spor a nebolo vydané súdne rozhodnutie, tak voči vám nemôže a ani nezačne exekúcia. Ak vás bude niekto osobne kontaktovať (telefonicky, či inak) s rozvahou mu oznámte, že tento rozhovor si nahráte (nasnímate na video, ...), a že ho postúpite orgánom činným v trestnom konaní a orgánom chrániacim verejný poriadok.

Naďalej platí, že voči spoločnosti Pro content, s.r.o. v týchto obdobných
veciach bol začatý súdny spor o určenie neplatnosti zmlúv uzavretých
prostredníctvom internetového portálu.

Mgr. Petra ČAKOVSKÁ

asistent pre publicitu a seminárne aktivity

OMBUDSPOT

Združenie na ochranu práv spotrebiteľov

Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, 058 01 Poprad

tel.: +421 914 333 863

www.ombudspot.sk
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

treba si davat pozor, je celkom mozne ze BIB zopar ludi zazaluje aby nahnala ostatnym strach.

OMBUDSPOT by mal pripravit odpor uz vopred, v opacnom pripade hrozi ze nestihne 15 dnovu lehotu na podanie odporu. len priprava zaloby im trvala par mesiacov.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

v mnohom má chobot pravdu,ale napr nový zákon o uvedení spotrebiteľa do omylu je tu podľa mňa aplikovatelný.Taktiež k súdnym poplatkom, spotrebiteľ je oslobodený od niektorých súdnych poplatkov ak sa jedna o spotrebitelský spor.Opravte ma ak sa mýlim.
Naposledy upravil lubocko : 17.09.10 at 20:34
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať