Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
JozkokozleJ JozkokozleJ

JozkokozleJ je offline (nepripojený) JozkokozleJ

A este k tomu doruceniu pisomnosti:

Zakon c. 108/2000 Zb., o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a zasielkovom predaji, v § 10 odst. 3 (ten sa tyka zasielkoveho predaja) hovori:
"Predavajuci je povinny najneskor v den dodania tovaru alebo zacatia poskytovania sluzby dorucit spotrebitelovi pisomne informacie, ktore mu poskytol podla odseku 1 prostriedkami komunikacie na dialku."

Z uvedeneho vyplyva, ze pisomne dorucenie sa mysli v zmysle fyzickeho dorucenia (do schranky fyzickej - nie emailovej), nakolko tieto informacie spotrebitelovi uz bolo raz zaslane prostrednictvom prostriedkov komunikacie na dialku.
§ 10 odst. 5 vsak hovori:
"Odseky 3 a 4 sa nevztahuju na sluzby poskytnute prostrednictvom prostriedkov komunikacie na dialku, ak sa poskytli iba raz a prevadzkovatelprostriedku komunikacie ich zuctoval na dialku ..."
Tu je otazne, co sa mysli pod pojmom "poskytli iba raz". Ja by som to vylozil -jednorazovo. A sluzba pristupu k onym strankam je poskytovana opakovane, t.j. prihlasit sa do nej mozes viackrat (opakovane) a teda prevadzkovatel ti sluzbu poskytol viackrat, nez raz.
Tot moj pohlad na onen paragraf.
Naposledy upravil JozkokozleJ : 07.11.09 at 23:30
0 0
milan_k milan_k

milan_k je offline (nepripojený) milan_k

jusike:priznam na google na to nenapadlo hľadať :-( vďaka

pidgey: 15 dní treba dodržať od uskutočnenia zdaniteľného plnenia, čo môže byť:
a, zálohová platba
b, dodanie tovaru, služby

podľa toho čo nastane skôr

Teda keď sa niekto registroval v auguste, prišiel na stránku, nastalo zdaniteľné plnenie a mali FA vystaviť do 15 dní. Oni však ale čakali, aby tento"humbuk" nastal čím pozdejšie - aby nachytali čím viac ľudí.

podľa: http://moje.hnonline.sk/node/583
je viac odpovedí, že nedodržanie tejto lehoty je sankcionovane 66EUR. Teda si myslim, že za KAŽDE porušenie tejto povinnosti tato pokuta.

Zhrniem: požaduju 60 EUR, vystavuju sa pokute 66EUR čo by bola strata 6 EUR na každej FA. Preto si myslim, že netreba platiť, lebo by na to draho doplatili...
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
ved hej, zle som to napisal, ale skor som mal na zaver na mysli, vsetko je to pisane v zakone o DPH tusim nie? (nehladal som na nete), a kedze oni su neplatci DPH, tak sa ich to tusim netyka.Alebo je taketo nieco pisane aj v zakone o dani z prijmov? teda ak sa mysli zdanitelne plnenie nie pre ucely DPH...idem sa na to pozret, celkom ma to zaujima.
Inak, ja ked som neplatca DPH, vediem JU, tak na FA je iba datum vystavenia a datum splatnosti. Nie je potreba uvadzat datum vzniku danovej povinnosti.
0 0
milan_k milan_k

milan_k je offline (nepripojený) milan_k

myslim ze ten termin je pre VSETKYCH, nielen pre platcov DPH
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
No ale to si myslis ty. skus to najst v zakone , ktory sa tyka neplatcu DPH, hmm? ono, bolo by fajn pre poskodenych, keby to tak bolo.... ale asi to tak nebude, lebo je zvlastne, ked si ich srocka nedala byt platcom dph.... (myslim ze standard sro je platca dph)
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Takze ako postupovat? Ak ste sa zaregistrovali na nejakom ich portali, tak v ziadnom pripade faktury neplatte. A taktiez na maily od tejto firmy neopovedajte, nepodavajte trestne oznamenie ani nijako nepropagujte svoji identitu v suvislosti s pripadom, napr. Facebook. Firma vobec nema ako preukazat kto naozaj bol na strane zakaznika, teda kto vyplnil formular cez web. V pripade sudneho sporu aj ked velmi pochybujem ze by k nejakemu mohlo dojst treba tvrdit ze o ziadnej registracii neviete. Firma eviduje udaje ktore ste vyplnili pri registracii a IP adresu pocitaca z ktorej prebehla registracia, tieto udaje ale nie je mozne pouzit ako dokaz kedze su to interne zaznamy tejto firmy, a navyse z tychto zaznamov nie je mozne urcit konktretnu osobu ktora sedela za PC ked bol vyplnovany registracny formular.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Dovolím si to trochu zvýrazniť

Zaplať 60 eur za faktúru! - link
0 0
mirro11 mirro11

mirro11 je offline (nepripojený) mirro11

Ku Dantess.Ty si čo za cvoka.Ved´ vsetci podpisovali........
Ved´ nikto nič nepodpisoval,len odklikol, a to je rozdiel setsakramentský.´A ked´ chceš aj nabudúce takéto hovadiny tvrdit,tak si niečo aj láskavo over.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

milan_k Pozri príspevok
jusike:priznam na google na to nenapadlo hľadať :-( vďaka

pidgey: 15 dní treba dodržať od uskutočnenia zdaniteľného plnenia, čo môže byť:
a, zálohová platba
b, dodanie tovaru, služby

podľa toho čo nastane skôr

Teda keď sa niekto registroval v auguste, prišiel na stránku, nastalo zdaniteľné plnenie a mali FA vystaviť do 15 dní. Oni však ale čakali, aby tento"humbuk" nastal čím pozdejšie - aby nachytali čím viac ľudí.

podľa: http://moje.hnonline.sk/node/583
je viac odpovedí, že nedodržanie tejto lehoty je sankcionovane 66EUR. Teda si myslim, že za KAŽDE porušenie tejto povinnosti tato pokuta.

Zhrniem: požaduju 60 EUR, vystavuju sa pokute 66EUR čo by bola strata 6 EUR na každej FA. Preto si myslim, že netreba platiť, lebo by na to draho doplatili...

oni v tomto momente ešte nie sú platci dph, preto sa na ných tých 15 dní nevzťahuje.

Ak údaje o počte vystavených faktúr, ktoré kolujú správne, tak platcom dph by sa zrejme mali stať k 1. januáru. Ale to by sa museli do 20. decembra zaregistrovať na DU, ako im to prikazuje zákon. Ak sa nezaregistrujú, nastupuje DU a pokuty. Ale ako sa dozvie DU, že už prekročili hranicu na registráciu?
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Myslím si, že na stránku, ktorá ponúka básne, programy a podobne sa treba pozrieť aj z iného pohľadu.

10. Ochrana autorských práv
Ponuka www.download-portal.sk ako databanka je chránená ustanoveniami Autorského zákona.
Užívateľovi sa zakazuje rozmnožovať, rozširovať alebo zverejňovať databanku ako celok alebo v*jej
druhovo alebo obsahovo podstatnej časti. Zákaz sa vzťahuje aj na opakované a*systematické
rozmnožovanie, rozširovanie alebo zverejňovanie druhovo a*rozsahovo nepodstatných častí databanky.
*
Obsahy distribuované cez www.download-portal.sk sú komplet alebo sčasti chránené
autorskými právami. Každé použitie príslušných obsahov podlieha v*zmysle Autorského zákona, ktorého
kodifikované ustanovenia je užívateľ povinný dodržiavať. Predovšetkým nesmie odstraňovať poznámky o
autorských právach, značky a iné právne výhrady vo vyhľadaných
dátach. Využitie databanky nad rámec súkromných potrieb užívateľa je nedovolené a*porušenie tohto
zákazu je sankcionované právnou úpravou Trestného zákona. Predovšetkým je neprípustné kopírovať
dáta, databanky, ich časti a/alebo dokumenty na dátové nosiče za účelom využitia tretími osobami, použiť
ich na podnikateľské účely alebo uchovávať ich na systematické zhromažďovanie *pre využívanie tretími
osobami.


Ako môže firma zakazovať používanie, kopírovanie software, systematické rozmnožovanie a podobne, keď oni NIE SÚ AUTORMI týchto software. Ako môže niekto zakázať napr. poskytnúť OpenOffice stiahnutý z ich stránky tretej osobe, namnožiť ho, upravovať zdroják, ak mi to všetko UMOŽŇUJE oficiálna stránka projektu. Sú tam aj programy pod GNU licenciou, otvorené projekty. Oni nepredávajú LEN vstup do ich databázy, ale aj podľa bodu 10. aj programy. Vysvetlenie: Ak stiahnem OpenOffice z tejto SuperTopŠpica stránky, tak ho nesmiem poskytnúť inému, ale ak zo stránky www.openoffice.org tak si s ním môžem robiť čo chcem? (Pozn. Licencia GNU a pod. mi umožňuje robiť veľa vecí).
Myslím si, že v rámci žaloby by malo byť na Firmu podané žaloba za porušenie autorských práv a licencií čo TRESTNÝ ČIN z ich strany je určite.
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

misomiso Pozri príspevok
No pokial viem, inkasna firma sice berie proviziu od toho, od koho kupuje pohladavky, sucasne si sle aj necha preplatit vsetky naklady vymahania od dlznika.

Ta legislativa je uplne hrozna, to by clovek neveril. Neviem, ci Cesi maju kompletne odlisny pravny system, ale skor sa obavam, ze nie. Pred casom bola v CT reportaz o zene, ktora bez toho, aby niekomu dlhovala hoci 1 korunu prisla o byt v Prahe a este aj RD na Morave.

Pani byvala v mestskom byte v Prahe. Ten byt vysudil asi v ramci nejakej exekucie najaky chlapik a chcel tu pani vystahovat. Ona mala platnu najomnu zmluvu s mestom, tak sa von neponahlala. Nakoniec ju vystahoval exekutor. Ake bolo jej prekvapenie, ked az nasledne zistila, ze exekutor predal aj jej RD na Morave, ktory zdedila po rodicoch. Vraj kvoli uhradeniu trov exekucie, ktore cinili 80.000 CZK. Exekutor nikdy dotycnu nekontaktoval za ucelom vymahania trov exekucie, rovno si zistil, aky ma majetok a zabavil jej RD. Novinari sa do toho obuli a zistili, ze hoci je to sokujuce, nic sa s tym neda robit. Exekutor vraj nie je povinny informovat "povinneho" o trovach exekucie, ani nie je povinny ziadat zaplatenie trov priamo od neho, moze za tym ucelom exekuovat akykolvek jeho majetok. No nieco strasne.

Ja viem, ze mozno SR legislativa je stale troccha odlisna v tom, ze este stale viac chrani najomnikoch v najomnych bytoch, ze im majitel musi najst nahradny byt. Ale tu teraz nejde o to, tu ide o problem, ze akym sposobom si mozu exekutori "vymahat" preplatenie trov exekucie (ktore byvaju aj tak zvacsa premrstene) - nemusia to ani pytat od vas, rovno vam predaju akukolvek nehnutelnost.

Neviem teda presne ci je to tak aj u nas, no velmi by som sa necudoval, lebo tieto exekucie a vymahania to je dobra mafia, par prispevkov na tieto temy bolo uz aj v nasej televizii.
ja som mala menšie nedorozumenie s internetovým dodávateľom a inkasná spoločnosť mi napísala list.Išlo pritom o 17 eur.
Takže ja by som sa nespoliehala,že 60 eur je pre inkasnú spoločnosť málo....
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

ani3012 Pozri príspevok
ja som mala menšie nedorozumenie s internetovým dodávateľom a inkasná spoločnosť mi napísala list.Išlo pritom o 17 eur.
Takže ja by som sa nespoliehala,že 60 eur je pre inkasnú spoločnosť málo....
nikto nepovedal ze to je pre inkasnu spolonost malo. tu sa vravelo ze je to pre nich nevyhodne ak by sa chceli sudit. inkasna spolocnost ti tiez moze len vypisovat zalubene listy pokial ta nedaju na sud.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

102 stran. gratulujem prevadzkovatelom portalu. Takuto burlivu diskusiu sa tu nepodarilo uz dlho nikomu rotputat. No cim viac si citam tieto diskusie, tym viac prichadzam na to, ze nech je vsetko ako chce, treba si priznat ze si treba brat velke ponaucenie z tohto celeho. Kazdy skusa, hlada, studuje VOP danych portalov, ale toto vsetko si mal kazdy prestudovat, ked tiez VOP odklikol ze s nimy suhlasi. Jedna znama osobnost, s tym vsetkych ide dokonca do televizie. Zeby tomuto spevakovi klesla popularita, a mysli si ze prave takto sa moze zvyraznit? a co uzivatelia facebooku, uz sa stretli a boli ste uz podat hromadne trestne oznamenie? Kolko Vas tam je 800? stretnete sa vsetci pred tescom a pojdete spolocne na policiu? verim ze s tych 800 co tam ma len velke reci, pride nakoniec 10. Dovod tu bol popisany v diskusii ohladom trestneho oznamenia, ake to moze mat nasledky ak nahodou prevadzkvatel ma nejake eso v rukave. no velmi sa tesim na vysledok tohto vsetkeho. Ja sice patrim tiez k tym, ktory sa prihlasili na stranku, tiez budem cakat do poslednej chvile co z fakturou, ale prichadzam postupne na to, ze asi predsa len by sme sa mali vsetci poskodeni zamysliet sami nad sebou.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

j.benz a čo takto si prečítať napr. toto? http://ondrejkovic.blog.idnes.cz/c/9...-k-obrane.html
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

matqo Pozri príspevok
nikto nepovedal ze to je pre inkasnu spolonost malo. tu sa vravelo ze je to pre nich nevyhodne ak by sa chceli sudit. inkasna spolocnost ti tiez moze len vypisovat zalubene listy pokial ta nedaju na sud.
Ja som použil výraz "relatívne málo". Vzťahoval som to na fakt, že niekto tu hovoril o státisícových pohľadávkach. Chcel som a chcem tým povedať, že suma 60 eur nie je "málo", ale bolo by pre inkasnú spoločnosť málo výhodné, málo zaujímavé a málo rentabilné, aby sa toho pustila. Súdila sa a pod. Nikde nie je zaručené, to neurobí, ale asi by sa jej to moc nevyplatilo. To je môj názor.
Naposledy upravil nivarto : 08.11.09 at 13:14 Dôvod: Doplnenie informácii
0 0
arvova arvova

arvova je offline (nepripojený) arvova

prosim vas odpiste mi, ze ci ste poslali ze odstuopujete od zmluvy a ci ste vyplnili formular na hromadne trestne oznamenie
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Síce sa ma táto téma osobitne netýka, ale prečítal som si o nej v uplynulých dňoch celkom dosť. Z celého mi vyšlo, že sa to nesmie ignorovať. Treba poslať odstúpenie od zmluvy s vyjadrením, že Vaša osoba bola uvedená do omylu a tým pádom chcete od zmluvy odstúpiť. Potom samozrejme budete dostávať rôzne vyhražne maily, ale nič proti Vam nezmožu. Dokonca nieje zatial ani jedna takáto firma, ktorá by sa súdila. K hromadnej žalobe sa môžte pridať, ale je to len strata času s vypisovanim formalít. Takže túto tému sa dá asi uzavrieť. Ten, kto hľadá nájde na nete odopovede ako postupovať. Viac asi nieť čo dodať
0 0
Dušan3 Dušan3

Dušan3 je offline (nepripojený) Dušan3

Váš podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Vo Vašom písomnom dotaze tvrdíte, že prihlásenie na našich portáloch bolo uskutočnené Vašim maloletým dieťaťom. Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Čo sa týka maloletých detí je nutné vychádzať z ustanovenia § 8 a § 9 Občianskeho zákonníka:

Podľa § 8 sa spôsobilosť na právne úkony nadobúda dovŕšením plnoletosti, avšak maloletí majú spôsobilosť len na také právne úkony, ktoré sú svojou povahou primerané rozumovej a vôľovej vyspelosti zodpovedajúcej ich veku.


Spôsobilosť na právne úkony sa nadobúda postupne až do plnoletosti, kedy fyzická osoba nadobúda úplnú spôsobilosť na právne úkony. Maloletí majú teda len obmedzenú spôsobilosť na právne úkony.


Avšak tým, že maloletá osoba sa zaregistrovala na našich portáloch, a následne využila naše služby, trváme naďalej na našej požiadavke na úhradu dohodnutého plnenia. V tomto prípade sa zodpovednostný vzťah náhrady škody zabezpečuje prostredníctvom Občianskeho zákonníka podľa § 422, ktorý presúva zodpovednosť na toho, kto má nad maloletým vykonávať dohľad, a teda spravidla na jeho rodičov.


Podľa občianskeho zákonníka, ak maloletý spôsobí škodu, zodpovedá za ňu len vtedy, ak je schopný ovládať svoje konanie a posúdiť jeho následky. Ten kto je poverený vykonávať nad maloletým dohľad (spravidla rodič) zodpovedá s ním spoločne a nerozdielne. V prípade, že maloletý nie je schopný ovládnuť svoje konanie alebo posúdiť následky, zodpovedá za škodu ním spôsobenú výlučne rodič.

Vezmite prosím na vedomie, že pri omeškanej platbe (po danej lehote) ste zaviazaný k náhrade takto vzniknutých škôd. Odporúčame Vám preto včasnú úhradu faktúry a s poľutovaním Vám oznamujeme, že Vašu námietku nemôžme akceptovať.


Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.

Zdravým všetkých poškodených ako rodič som dostal peknú odpoved od akože podnikatelskéj spoločnosti. Drzosť nemá hranic.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Dantess omyl - jedna spol. zo švajcu sa súdila. Súdili sa dovtedy, až ich zatkla polícia. Občania CZ, ktorým súd nakázal zaplatiť (ak si to dobre pamätám) môžu Českú republiku žalovať na Európskom súde a budú úspešný, takže im štát ČR bude musel zaplatiť škody.
0 0
radop14 radop14

radop14 je offline (nepripojený) radop14

Presne tak,oni vlastne predávajú a zakazujú nakladať s materiálom,ktorého duševným vlastníkom a pôvodcom je niekto celkom iný a ten to dal dobrovolne na web na verejné použitie,tým pádom súhlasil s ďalším šírením a sťahovaním.Bolo by veľmi zaujímavé,keby sa to dozvedeli skutoční tvorcovia dotknutých programov,respektíve básní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať