Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

domenico.office Pozri príspevok
Ty si kto laurinka....? Myslím, že je tu niekto iný bez znalostí, keď sa registruje svojim menom na pochybné weby. Na Poradu si v svojom profile ani nevieš vyplniť kontaktné info, či iné, vystupuješ tu ako nejaký anonym narozdiel odomňa.... Na nikoho som osobne nezaútočil a ty to robíš. V budúcnosti si odpusť rady typu, ty sa tu nevyjadruj. Ja sa budem vyjadrovať k tomu, čo ja budem chcieť, je to moje právo a ty mi ho nevezmeš!!!!
Ze bez znalosti????
Najprv by si mal navstivit tu kamennu kniznicu, aby si mal nejake znalosti.
-po prve: ako to chodi v takej kniznici s registraciou
-po druhe: aby si nejake znalosti z vypozicanych knih nadobudol
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Navrhujem zavrieť tému. Myslím si, že už nieje čo riešiť. Táto téma si nezáslúži 87x príspevkov. A začína sa strácať slušnosť a zdvorilosť. Ako uviedol misomiso, stáva sa z nej lowendová diskusia, čo nič nerieši iba sa snaží vyvolať flame.

Záver:
- Stránky boli zriadené za účelom uvedenia ľudí do omylu, klasické sociálne inžinierstvo. Ak by obsahovali niečo špeciálne, tak cena za vstup na takúto elitnú stránku by mohol byť spoplatnený, ale obsahuje bežné a voľne dostupné aplikácie.

- Treba VŽDY čítať podmienky pred ich súhlasom

- Nevyrieši tento problém skupina ľudí na webe tým, že sa o nej diskutuje dookola o tom istom

- Ak niekto sa cíti byť podvedený (cítil by som sa aj ja, ak by som sa zaregistroval), nech podá sťažnosť na obchodnú inšpekciu, poprípade trestné oznámenie na... (podľa všetkého dosiahne určite úspech. Viď citáty zo zákonov)
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
laurinka3 Pozri príspevok
Ze bez znalosti????
Najprv by si mal navstivit tu kamennu kniznicu, aby si mal nejake znalosti.
-po prve: ako to chodi v takej kniznici s registraciou
-po druhe: aby si nejake znalosti z vypozicanych knih nadobudol

Snáď by som mal, ale ty častejšie, pretože slovenčina obsahuje aj dĺžne a mäkčene a tam by si sa to naučila, že by sa mali používať. Takže poďme do tých naších studníc múdrosti....napríklad na www.basne-portal.sk ? Čo ty na to? Ale ja sa radšej neregnem a ty si, stačilo by z jedného konta.
0 0
ddino ddino

ddino je offline (nepripojený) ddino

misomiso Pozri príspevok
O com to tu stale tocite? Vec cely odsek II. VOP riesi ochranu osobnych udajov. Ti, co to odklikli suhlasili s poskytnutim svojich osobnych udajov a dokonca suhlasili s tym, ze ich prevadzkovatel domeny moze poskytnut "tretej osobe" - (teda vymahacskej firme) za ucelom vymahania pohladavok.

Ved staci citat, co ste potvrdili a usetrili by ste si kopec miesta v tejto debate.
Prosím čítaj čo cituješ!!!
(2) Dôkaz o preukázateľnom súhlase obsahuje najmä údaj o tom, kto súhlas poskytol, komu sa tento súhlas dáva, na aký účel, zoznam osobných údajov, dobu platnosti súhlasu a podmienky jeho odvolania. Súhlas daný v písomnej forme je bez vlastnoručnéhopodpisu toho, kto súhlas dáva, neplatný. Na tento účel pre dokument v elektronickej forme možno použiť elektronický podpis podľa osobitného zákona. NIK NIČ NEPODPISOVAL
...
(4) Súhlas podľa odseku 1 sa nevyžaduje aj vtedy, ak
...
d)predmetom spracúvania sú výlučne titul, meno, priezvisko a adresa dotknutej osoby bez možnosti priradiť k nim ďalšie jej osobné údaje a ich využitie je určené výhradne pre potreby prevádzkovateľa v poštovom styku s dotknutou osobou a evidencie týchto údajov
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

laurinka3 Pozri príspevok
Prepac, ze ovladam anglicky a nemecky jazyk a casto ich pouzivam a preto mam casto anglicku klavesnicu a notebook bez slovenskych znakov. Aj ked samozrejme ovladam aj strojopis a viem, kde sa nachadzaju.
Ale povedzme si na rovinu, kolko z nas pouziva dlzne ci makcene v pisomnej komunikacii cez pocitac. Nehovoriac o tych, ktori pracuju pre zahranicne firmy. Cest vynimkam - hrdym SLOVAKOM :-)

Ked sa neutoci na gramatiku, tak sa zacne na interpunkcne znamienka. O chvilu sa zacne riesit slovosled, preklepy atd.

Super. Nenazveme tuto stranku napriklad studium slovenciny? :-)
Prepac, ze ovladam aj cudzie jazyky a casto ich pouzivam a preto mam casto anglicku klavesnicu a notebook bez slovenskych znakov. Aj ked samozrejme ovladam aj strojopis a viem, kde sa nachadzaju.
Ale povedzme si na rovinu, kolko z nas pouziva dlzne ci makcene v pisomnej komunikacii cez pocitac. Nehovoriac o tych, ktori pracuju pre zahranicne firmy. Cest vynimkam - hrdym SLOVAKOM :-)

Ked sa neutoci na gramatiku, tak sa zacne na interpunkcne znamienka. O chvilu sa zacne riesit slovosled, preklepy atd.

Super. Nenazveme tuto stranku napriklad studium slovenciny? :-)
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

Karolina.S Pozri príspevok
email teoreticky mozes ale neni faktura danovy doklad? skor by som povedala ze treba sa orientovat na zmluvu a nie na fakturu lebo ta je s elektronickym podpisom platna.. ..prosim o rekaciu nejakeho cloveka od "fachu" ...
- nikde v zakone nieje pisane ze faktura musi mat podpis. to ze oni na nej maju svoj elektronicky nic neznamena ani nemeni. ak sa mam ja riadit nejakou fakturou ktoru mi vystavi hocikto na moje meno a adresu len preto ze tie udaje ma k dispozicii, a preto ze to je "danovy doklad" potom dakujem pekne. to by si kazdy mohol zobrat zlate stranky a vystavit fakturu kazdemu co tam je nie?

- citaj poriadne a zistis ze elektornicky podpis ma mat zmluva a nie faktura. a zamluvu s nimi nema uzavretu nikto. keby si sa riadila podla VOP a citala ich pozorne tak podla nich je zmluva v istom uchylnom smere samotne VOP, lenze nikde tam nieje zaidny podpis, dokonca ani ich. nevraviac o tom ze k platnosti zmluvy musis mat podpis oboch stran a nie len jednej.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

skodoradost Pozri príspevok
cize ked si na internete objednam plazmu a pride mi faktura na zaplatenie tak poviem ze som neuzavrel ziadnu zmluvu? asi by si mal aj ty zacat citat poriadne
pri prevadzke eshopu sa s tymto rata , preto chcu peniaze vopred to po prve. a po druhe ak si nieco objednas na dobierku a nevyplatis to tak sa to vrati eshoparovi a problem ma on a nie ty.

drviva vacsina eshopov sa chrani stylom najprv zaplat a suhlas vyjadrujes zaplatenim faktury. lebo vedia ze dokazat niekomu kto ti nevyplati tovar ked mu pride ze to bol on nieje zrovna najlahsie. a to maju zo zakona este lepsiu poziciu lebo im nemoze nikto ako v tomto pripade vycitat zavadzanie a nezobrazovanie cien ako sa ma.

btw : ukaz mi eshop kde sa da objednat plazma s tym ze ti ju poslu na dobierku bez zaplatenia aspon zalohy ktora vyjadruje suhlas s kupno-predajnou zmluvou pan chytrak
0 0
peto28 peto28

peto28 je offline (nepripojený) peto28

Ja som sice "mimo" tuto spinavu hru, ale na dokumente VOP, ktory niekto prilepil na web, je jedna vec zaujimava - ked si ho otvorite vo svojom PDF prehliadaci a pozriete v nom Vlastnosti, tak dokument bol vytvoreny 16.9.2009.

Nie je to sice nejaky pravny argument, ale predsa len je to indicia... ludia tu hovorili o navsteve stranky uz niekedy v auguste, tak preco bol subor s VOP vytvoreny az v polovici septembra? A ake podmienky si vlastne mali precitat v auguste? Boli tam nejake? Viaceri pisu, ze v case navstevy stranky tam nebola ani informacia o platbe za sluzbu, ani VOP.

Takze datum v subore toto ich tvrdenia do istej miery podporuje - bud pred 16.9.2009 subor vobec neexistoval, alebo bol 16.9.2009 zmeneny. Alebo mali tvorcovia suboru velmi zle nastaveny datum na pocitaci... Takze ak ste mailom dostali nejaky subor, pozrite si ho, v Acrobate pozrite Vlastnosti kedy bol vytvoreny, a uschovajte si niekde ten subor. Nema to sice velku cenu, ale kazdy kusok argumentu moze byt pred sudom dobry.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

peto28 Pozri príspevok

Takze datum v subore toto ich tvrdenia do istej miery podporuje - bud pred 16.9.2009 subor vobec neexistoval, alebo bol 16.9.2009 zmeneny. Alebo mali tvorcovia suboru velmi zle nastaveny datum na pocitaci... Takze ak ste mailom dostali nejaky subor, pozrite si ho, v Acrobate pozrite Vlastnosti kedy bol vytvoreny, a uschovajte si niekde ten subor. Nema to sice velku cenu, ale kazdy kusok argumentu moze byt pred sudom dobry.
moj bol vytvoreny v juli 2009, ten co mi poslali v mali pri registracii
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

blavaciko Pozri príspevok
moj bol vytvoreny v juli 2009, ten co mi poslali v mali pri registracii
aj môj bol vytvorený ešte v júli a autor je Róbert
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Ďalší článok tvrdí - neplatiť a ignorovať (okrem súdnych zásielok) http://www.zive.sk/spravy/kauza-popl...4/default.aspx
0 0
lolina lolina

lolina je offline (nepripojený) lolina

ja mám odložené 2xVOP. Prvé - tie pôvodné boli vytvorené 24.8 s obsahom 5 strán, a tie druhé VOP boli vytvorené 3.11 ale už s obsahom 8 strán ...........
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

skodoradost Pozri príspevok
cize ked si na internete objednam plazmu a pride mi faktura na zaplatenie tak poviem ze som neuzavrel ziadnu zmluvu? asi by si mal aj ty zacat citat poriadne
Ale ináč si v poriadku?
Miešaš tu hrušky s jablkami. Objednaj si tovar z eshopu a skús prepravcovi povedať, nech ti tú plazmu nechá a že ty ju niekedy vyplatíš....ti takú pridrbe a zoberie ju späť. Asi si takto ešte nič nekupoval, ale nevadí. Funguje to asi takto:
- objednáš si tovar - na dobierku, vieš presne koľko za čo zaplatíš
- príde ti to domov
- pri jeho preberaní vyplatíš prepravcovi prachy (skontroluješ či zásielka nie je poškodená)
- alebo varianta dva - tovar neprevezmeš, nič nezaplatíš, nemáš žiadnu škodu, predávajúci musí zacvakať prepravu no tovar sa mu vráti, už nikdy viac ti na tvoju adresu nič nepošle, lebo budeš na black liste.
Pochopil ten rozdiel? Treba to nakresliť?
0 0
zdenkanany zdenkanany

zdenkanany je offline (nepripojený) zdenkanany

prosím bola by som veľmi vďačná už za nejaké normálne riešenie,lebo takto sa tu rieši len jedno i druhé a žiaden pozitívny výsledok.....aj v TV povedali,že ide ,,zrejme"o podvod,ale žiadne konkrétne stanovisko neodznelo....ako napr:NEPLAŤTE NIČ JE TO PODVOD!!!"ved je nás už takmer 600
tak čo ...ako sa to bude riešiť ďalej?
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Tak treba prečítať napr. toto, je to veľmi poučné http://pocitace.sme.sk/c/5098396/fak...ucit-neda.html
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Pre zdenkanany:

Ale ja som pozeral a v telke hovorili jasne: Neplatit a je to! Nehovorili priamo, ze ide o podvod, ale radili jednoznacne: NEPLATIT!!!

Takze ludia co mate teraz robit: Nic nezaplatit a cakat. Uvidi sa , co bude dalej. Zaujmite taky pasivny postoj. A je to. Sem tam pozrite, ci nie su k dispoziicii nove informacie napr. zo SOI a je to. To je vsetko.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jusike Pozri príspevok
Ale ináč si v poriadku?
Miešaš tu hrušky s jablkami. Objednaj si tovar z eshopu a skús prepravcovi povedať, nech ti tú plazmu nechá a že ty ju niekedy vyplatíš....ti takú pridrbe a zoberie ju späť. Asi si takto ešte nič nekupoval, ale nevadí. Funguje to asi takto:
- objednáš si tovar - na dobierku, vieš presne koľko za čo zaplatíš
- príde ti to domov
- pri jeho preberaní vyplatíš prepravcovi prachy (skontroluješ či zásielka nie je poškodená)
- alebo varianta dva - tovar neprevezmeš, nič nezaplatíš, nemáš žiadnu škodu, predávajúci musí zacvakať prepravu no tovar sa mu vráti, už nikdy viac ti na tvoju adresu nič nepošle, lebo budeš na black liste.
Pochopil ten rozdiel? Treba to nakresliť?
Co mas stale s tym kreslenim? No predaj tovaru cez net nemoze prebiehat uplne rovnako ako predaj sluzby cez net - pochopitelne, preto sa to neda moc porovnavat.

Na rovnakom principe (predaj sluzby) funguju po svete uz roky tisicky stranok. Napriklad stranky, kde sa po spoplatnenej registracii dostanes ku databaze konkretnych predajov z roznych aukcii a burz (umelecke diela).
0 0
lolina lolina

lolina je offline (nepripojený) lolina

ano, ale väčšinou sa platí kartou a hneď...to znamená že vieš, že tá služba je spoplatnená a neuzatváraš tým vôbec žiadnu sumu. Zaplatíš kartou a po zaregistrovaní platby sprístupnia službu.pardon...zmluvu...nie sumu...:-)
0 0
Bircof Bircof

Bircof je offline (nepripojený) Bircof

V kratkosti: 300/2005 § 221 (1) ,,Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky."
Skutkova podstata nie je naplnena, lebo spolocnost, ktora Vam zaslala faktury Vas neuviedla do omylu, nakolko podmienky boli VOP uvede, sami ste sa uviedli do omylu, tym, ze ste si neprecitali s cim suhlasite.

Podla OZ staci prejav a vola na uzavertenie zmluvy...co bolo odsuhlasenym VOP...z toho vyplyva ze podla OZ musite napadnut neplatnost zmluvy, o ktorej rozhodne sud...

DOPORUCUJEM ZASLAT VYPOVEDANIE ZMLUVY § 49a OZ

To, ze to nezaplatite sa vystavuje riziku, ze bude na vás vystaveny exekucny titul....ktory bude urcite vyssi ako dlzna suma...nie som presvedceny o tom, ze je to dobra rada - neplatit
0 0
lolina lolina

lolina je offline (nepripojený) lolina

Bircof Pozri príspevok
V kratkosti: 300/2005 § 221 (1) ,,Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky."
Skutkova podstata nie je naplnena, lebo spolocnost, ktora Vam zaslala faktury Vas neuviedla do omylu, nakolko podmienky boli VOP uvede, sami ste sa uviedli do omylu, tym, ze ste si neprecitali s cim suhlasite.

Podla OZ staci prejav a vola na uzavertenie zmluvy...co bolo odsuhlasenym VOP...z toho vyplyva ze podla OZ musite napadnut neplatnost zmluvy, o ktorej rozhodne sud...

DOPORUCUJEM ZASLAT VYPOVEDANIE ZMLUVY § 49a OZ

To, ze to nezaplatite sa vystavuje riziku, ze bude na vás vystaveny exekucny titul....ktory bude urcite vyssi ako dlzna suma...nie som presvedceny o tom, ze je to dobra rada - neplatit


Nech mi niekto ukaze tu zmluvu ktoru som vraj uzavrela odkliknutim podmienok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať