Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

JOVI : napis "panovi" premierovi alebo "ujovi" kalinakovi , niekto z nich si isto rad prihreje polievocku len nezabudni spomenut ze podvedenych sa da ratat na tisice (podla variabilnych symbolov)
0 0
ddino ddino

ddino je offline (nepripojený) ddino

všimli ste si že už stihli zmeniť VOP?

tak ak niekomu prišli mailom /pretože mne nie/ tak ich prosím uchovajte.
0 0
feronas feronas

feronas je offline (nepripojený) feronas

včera prišla faktura aj mne a platit ju určite nebudem.
0 0
Samiria Samiria

Samiria je offline (nepripojený) Samiria

Pri informáciach z nemeckých blogov a stránok, ktoré som si práve prečítala sa mi javí, že pán V.Adamča bude asi dosť veľké zviera s nekalými praktikami... Dokonca na neho a jeho firmy registrované v Nemecku sú na nem.stránkach vypísané upozornenenia a varujú pred registráciou na nich !!! Každopádne som na nem. bolgu našla tipy ako postupovať v týchto prípadoch, čo robiť, na koho sa obrátiť, takže idem študovať a ked budem mať niečo zaujimavé určite to tu zavesím =D
Držte palce!!!
0 0
Jana8952 Jana8952

Jana8952 je offline (nepripojený) Jana8952

Konečne niekto sem napíše čo presne treba robiť. Len určite napíš
0 0
lupuska lupuska

lupuska je offline (nepripojený) lupuska

Takze, mne odpisali dnes:

Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.

S pozdravom,

Peter Urban z Pro Content s.r.o.

Na prvy pohlad sa zda, ze maju pravdu, ze som si mala precitat VOP, ale ja som suhlasila iba s VOP, aby registracia prebehla. Oni mali do 15 dni poslat zmluvu, ktora ma byt mnou podpisana a maju byt v nej este raz zahrnute podmienky, viditelne a jasne napisane poplatky, sankcie a uroky z omeskania. A az po podpise zmluvy davam suhlas so vsetkymi bodmi. Potom mali spristupnit sluzbu a poslat fakturu. Ako tu uz bolo spominane, nemozu vymahat peniaze za nieco, co nechcem platit a vyuzivat. Max. mozu pozadovat zaplatenie od datumu registracie, napr. za sept. a oktober. Od kazdej zmluvy sa da odstupit, nie to este od takej, ktora sa ani nezrealizovala.

Treba sa dohodnut na konkretnom kroku, aby sem kazdy nepisal hore dole, ci platit, neplatit, pisat alebo nepisat listy. Skratka - dohodne sa postup, ktory kazdy jeden dodrzi. Ale na mail im odpisovat nebudem, nebudem im davat ziadne podnety na uskodenie.
0 0
jurino2603 jurino2603

jurino2603 je offline (nepripojený) jurino2603

Takže takto:

1, nemám jasno. Na základe predošlých príspevkov je zrejmé, že nevznikol právny vzťah, pretože pri písomnej forme zmluvy elektronickou formou je vyžadovaný elektronický podpis. Teda súhlasili sme síce s podmienkami, ale zmluvu sme neodsúhlasili a ani nebdržali a nepotvrdili.

2, podľa logiky ŠPEKULANTOV sme zmluvu ale uzavreli a to vyjadrením slobodného súhlasu akceptovaním ich podmienok. No v podmienkach sa píše: "užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a po zaplatení dohodnutej ceny služby." Kedže toto sú podmienky "zmluvy" ako môžem súčasne súhlasiť s podmienkami ak niesom ešte užívateľom, a tým vlastne dať súhlas k vzniku zmluvy? Zdá sa mi až prehnane zamotané s jediným cieľom - dezorientovať a vzbudiť strach.


Otázka je, koľko ľudí to zaplatí bez toho, aby čítalo fóra. Ďalšou otázkou je, koľko ľudí to zaplatí z tých, ktorí fóra čítajú. No a posledná je, ako sa bude postupovať voči tím, ktorí nezaplatili - to môžu ovplyvniť odpovede na prvé dve otázky.

V každom prípade, môžeme len polemizovať. Kým neprídeme s konkrétnymi návrhmi, ako vytvoriť združenie, prípadne nejaký fond alebo skupinu poškodených, nezainteresujeme právnika a nebudeme vedieť, aká je situácia z hľadiska práva, asi sa nikam nedostaneme.

Neriešenie tiež nemusí byť najlepšia možnosť, pretože páni môžu byť vytrvalí a neviem, akú dohru mali podobné kauzy v Nemecku atď. Nechcem sa ocitnúť v tej hŕstke, ktorí nakoniec zaplačú...

Vidím tu veľa dobrých postrehov. Otázne však je, či by sa do toho "páni" púšťali, ak by to nemali zmapované a neboli na to vopred pripravení? Dokonca je pravdepodobné, že sú tu už aj medzi nami, a budú sa zapájať čoraz častejšie a naše postrehy možno zakomponujú do svojho plánu, aby sa stali nepriestrelnejšie.[IMG]file:///C:/Users/Juraj/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

no mne je jedno aky postup zvolite ale ja im pisat nemienim. ak sa chcu sudit hura do toho
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

ddino Pozri príspevok
všimli ste si že už stihli zmeniť VOP?

tak ak niekomu prišli mailom /pretože mne nie/ tak ich prosím uchovajte.
Čo tam zmenili? Rieši sa tým niečo?
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

jusik : nema sa tym co riesit. ak by aj zmenili ten uvod o tom kto je Uzivatel tak na nikoho sa to nevztahuje lebo na nikoho sa nevstahovali ani povodne VOP
0 0
t1ny t1ny

t1ny je offline (nepripojený) t1ny

ludia, uz sa niekomu ozvali zo SOI-ky alebo od niekial? podnikol niekto nejake dalsie kroky? Ma niekto analyzu od pravnika?
0 0
Lena77 Lena77

Lena77 je offline (nepripojený) Lena77

Ahojte všetci podvedení úspešne sa k vám pridavam aj ja 2 11 mi prisla emailom faktúra na 60 eur na zaplatenie do 15 11 09 uz som napisala odvolanie zmluvy na tu firmu a stale nic co mam robit pripadam si ako uplna naivna krava ale kto mohol vediet že za registracii na downloads sa zavezujem zmluvou na 24 mesiacou a co potom po tych uplynutych 24 mesiacoch co sa stane stou zmluvou ha dakujem
0 0
pierro pierro

pierro je offline (nepripojený) pierro

§ 39
Neplatný je právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči dobrým mravom.

Myslim si, ze zamer je celkom jasne definovatelny, t.j. vystrasit a okradnut co najvacsi pocet ludi. Zmluva, ktora je navyse len jednostranna je tymto neplatna. Navyse faktura zasielana emailom nema ziadnu pravnu hodnotu, minimalne co sa dozadovanych lehot tyka.
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

a co mi zoberie ujo exekutor ked nic nemam ani nevlastnim ? a nie sud som neprehral pisem ti to tu pretoze to obmedzenie 1 prispevok za pol hodinu ma stve a toto nenapisem na ukradli.sk ? no aj ked toto je skor chcu okradnut
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

oklamany33 : a preco by ti mal exekutor daco brat? vari si uz stihol prehrat sud s nimi ?
0 0
zaclonka zaclonka

zaclonka je offline (nepripojený) zaclonka

Aj ja som jednou z vás. Včera mi prišla faktúra o uhradení 60 eur, ale odkiaľ ich mám zobrať? Ja som sa registrovala len kvôli tomu, že sú to básne, zídu sa deťom v škole, o platení nikde nič. Stále rozmýšľam, čo s tým a náhodou som vás tu objavila a to zistenie, že nie som sama je super, neberte to ako škodoradosť ale naozaj. Už len to je podozrivé, je to podfuk, veď keď chcú aby sme platili, nech nám ukážu zmluvy, ktoré sme podpisovali, takto cez maily a registrácie to ja môžem pol dediny zaregistrovať a nikto nič nebude tušiť, no nemám pravdu? Tak ako postupujete vy? Ja som im písala tri maily a oni sa mi neozvali, tel. číslo nikde nie, ešte asi napíšem list poštou. A vy?
0 0
Samiria Samiria

Samiria je offline (nepripojený) Samiria

Ahojte,

prikladám takmer doslovný preklad z videa na
youtube (celu adresu mi nejde skopcit, ale ako pomocku zadajte do vyhladavaca slova: online-abzocke schnellinfo) - video bolo pridane 08.12.2008 od uživatela katzenjens

Týpek v nom stručne popisuje praktiky takýchto firiem a návod ako sa zachovať. Tí, čo vedia nemecky, odporúčam - pozrite si to. Pre ostatných aspon ten preklad:

Dostali ste fakturu, upomienku, list od inkasnej spoločnosti, právnika...Dobre alebo aj nie. Dobré pre Vás ze to, čím pred vami mávajú, nebola žiadna rozumne uzatvorená zmluva. Bolo to len divadielko, a to znamená...bôbec nič! Takže preč so všetkými tými somarinamy, zabaliť, odložiť, ignorovať. Prečo ignorovať? Lebo to nebola žiadna rozumne uzatvorená zmluva. Že majú vaše meno,adresu a IP adresu?Môžu s nimi niečo podniknuť?Nie, nič okrem písania blbých listov. Tí ľudia sa určite neobrátia na políciu. Takže úprimne,žiaden strach, a ešte niečo je dôležité: neodpovedať na nič,nereagovať na vyhrážky,nepísať žiadne výpovede alebo odvolania, proste nič. Pri normálnej zmluve by to bolo dôležité, ale toto nie je ten prípad.Zle sa to všetko počúva,ale sú to len somariny. Čo je pravda, že to vôbec nie je zlé, je to len popísaný papier, odoslaný mail, je jedno či su od inkasnej spol. alebo od advokáta alebo z inakade. Je to jedno,verte mi (akože tomu týpkovi z videa), verte profíkom z computerbetrug.de (stránka, ktorú si idem osobne tiež naštudovať).

Čo sa týka tej stránky: je tam popísané, že tieto firmy sa dosť často vyhrážajú IP adresou s tým ze vas podla nej identifikuju. Ale IP adresa nie je dostatočným dokazom o tom, ze ste spravili tu registraciu. A ak ste uz zadali do formulára nesprávne údaje (meno, adresa) v ziadnom prípade im neposielajte odvoladnie alebo vypoved zmluvy a už vôbec nie s pravým udajmi!! To by už bol fakt blbec čo by to spravil.
A posledná vec, neodpovedajte, na listy, upomienky (zvyčajne su 3; ani na listy od (akože) inkasných spoločností. Ked to vsetko budete ignorovať vraj tieto firmy to zvyčajne po 6-12 mesiach prestane baviť,zistia ze u vas nepochodia a daju vam pokoj =) Jedine na co by ste mali odpovedat, je list zo súdu! Ten treba prevziat, a v stanovenej lehote všetko namietať!!! Potom už aj toho právnika,ale dufam ze tam sa to az nedostane.
Ostava veriť - ja neplatím a IGNORUJEM!!!
0 0
Kristína888 Kristína888

Kristína888 je offline (nepripojený) Kristína888

Mne tiez prisiel vcera mail s fakturou na 60 eur..Je mi z toho celeho zle.. Som uz aj na fb a sledujem komenty... keby sme uz mali dostatok dokazov, ze sme v prave my(co si myslim , ze sme) tak by sme sa mali nejak spojit a riesit to.. rovnake mesta by sa mali dat nejak dokopy a ist s tym na policiu... vcera som to preberala s kamaratom policajtom a vravel, ze jednoznacne aby sme tam sli, a najlepsie viacery... od vcera sledujem aj tuto poradu, a cakam , ze uz niekto napise aku odpoved maju zo SOI.. tiez som poslala dva maily tej firme, ale ako tu citam bola to blbost...ale ten prvotny sok bol velky, a reagovala som rychlo.. ja som odpoved nedostala ziadnu, a je zaujimave, ze niektory hej.. uprimne? taky co tu pisu veci , ze mali sme si vsetko precitat bla bla bla neverim, a som nazoru , ze "pani dokonaly" nas sleduju , alebo na to maju ludi... ludia neda sa uz verit nikomu ...ja len , ze ked je takto vela poskodenych naozaj by sme mali poznat slovo SPOLU!!! platit nemienim...a myslim , ze vy tiez nie...
0 0
Iqwar Iqwar

Iqwar je offline (nepripojený) Iqwar

Kedze firma je neplatcom DPH nevstahuje sa na nu zakon o DPH, cize dole uvedene je neplatne...;-(



Davam do pozornosti zakon c. 222/2004 Z.z.:

§ 75
Vyhotovenie faktúry

...

(6) Faktúra môže byt vyhotovená písomne alebo so súhlasom zákazníka elektronicky. Vierohodnost pôvodu a neporušenost obsahu elektronicky vyhotovenej faktúry musí byt zarucená elektronickým podpisom podla
osobitného predpisu. 29)

...

Pokial viem, nikto z vas nedaval suhlas s vyhotovenim elektronickej faktury, cize je bezpredmetna...teda pokial to nie je uvedene inak v tych slavnych VOP...
Naposledy upravil Iqwar : 04.11.09 at 14:23
0 0
Jana8952 Jana8952

Jana8952 je offline (nepripojený) Jana8952

na políciu? a čo tam uvedieme? nie je naplnená ani skutková podstata..... nie sme ani poškodení, lebo sme nezaplatili.....
trestné oznámenie sa dá podať jedným človekom, kde sa uvedie "a spol" ale ohľadom čoho?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať