Zavrieť

Porady

Poistenie úveru

Mám spotrebný úver v ČSOB banke aj s poistením v prípade PN. Moja situácia je taká, že som tehotná a počas tehotenstva som mala 3 krát PN, ale doteraz som si neuplatnila toto poistenie úveru, pričom ani jedna moja PN netrvala 2 mesiace, čo je podmienka, aby poisťovňa začala splácať úver za mňa. Moja posledná PN trvá od 6.11. a zo zdravotných dôvodov odchádzam na MD 8 týždňov pred termínom pôrodu, t.j. 24.11. V Zákone o sociálnom poistení je uvedené, že nemocenská dávka je nielen PN-nemocenské ale aj materské, ktoré zaniká uplynutím 28.týždňa od vzniku nároku naň. V Zákonníku práce je uvedené, že "V súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 28 týždňov". Moja otázka znie, či môžem od poisťovne, kde mám úver poistený žiadať splácanie úveru od cca 6.1.2009 až do ukončenia poberania materského od SP? Veď, rovnako ako PN vystavuje lekár, aj odchod na MD vystavuje lekár. Ak má niekto skúsenosti, nech poradí. Ďakujem za rady. Martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    fičanda Pozri príspevok
    Mám spotrebný úver v ČSOB banke aj s poistením v prípade PN. Moja situácia je taká, že som tehotná a počas tehotenstva som mala 3 krát PN, ale doteraz som si neuplatnila toto poistenie úveru, pričom ani jedna moja PN netrvala 2 mesiace, čo je podmienka, aby poisťovňa začala splácať úver za mňa. Moja posledná PN trvá od 6.11. a zo zdravotných dôvodov odchádzam na MD 8 týždňov pred termínom pôrodu, t.j. 24.11. V Zákone o sociálnom poistení je uvedené, že nemocenská dávka je nielen PN-nemocenské ale aj materské, ktoré zaniká uplynutím 28.týždňa od vzniku nároku naň. V Zákonníku práce je uvedené, že "V súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 28 týždňov". Moja otázka znie, či môžem od poisťovne, kde mám úver poistený žiadať splácanie úveru od cca 6.1.2009 až do ukončenia poberania materského od SP? Veď, rovnako ako PN vystavuje lekár, aj odchod na MD vystavuje lekár. Ak má niekto skúsenosti, nech poradí. Ďakujem za rady. Martina
    Poisťovňa ti plnenie zamietne. Materská dovolenka nie je PN. Poistka je vyslovene pre prípad dlhodobej PN. AK si na materskej dovolenke a poberáš materské, pre poisťovňu to nie práceneschopnosť. Podľa mňa neuspeješ..

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Poisťovňa ti plnenie zamietne. Materská dovolenka nie je PN. Poistka je vyslovene pre prípad dlhodobej PN. AK si na materskej dovolenke a poberáš materské, pre poisťovňu to nie práceneschopnosť. Podľa mňa neuspeješ..
    Pripájam sa k chobotovi-totižto je je jednoznačné,že tehotenstvo NIEJE CHOROBA...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    alibernet Pozri príspevok
    zavisi od znenia poistnej zmluvy
    Nepoznám poisťovňu, ktorá by poistila úver pre prípad tehotenstva (materstva).

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Nepoznám poisťovňu, ktorá by poistila úver pre prípad tehotenstva (materstva).
    To je pravda-vo veľkom by sa to zneužívalo,poistil by sa úver a hor sa "na to"...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.