Zavrieť

Porady

Zamedzenie dvojiteho zdanenia

Neviete mi poradit, kde by som sa dopatrala po tejto dohode, ci zmluve SR s ostatnymi statmi? Rada by som sa docitala, kedy si musi firma otvorit prevadzkaren v inom state ked tam vykonava pravidelne dodavky sluzieb. Neviete mi poradit?
Usporiadat
zelik zelik

zelik je offline (nepripojený) zelik

Píšem a upresňujem ešte raz otázku, hádam sa niekto nájde, kto mi odpovie.
Zo zahraničia-RAKUSKA nám poskytli pôžičku - nejde o banku, ale o obchodného partnera.
Teraz nám vyfaktúrovali úroky za cely rok z tejto pôžičky. zaroveň prišla faktura za vyhotovenie zmluvy a vyhodnotenie podkladov k zmluve o pôžičke.
to iste prebehlo aj s inym obch. patnerom z LICHTENSTAJNSKA.
Moje otazky:
1. AKO POSTUPOVAT V PRIPADE DPH - ide o SAMOZDANENIE urokov a poplatku???
2. PODLIEHA VYPLATA UROKOV A POPLATKU ZRAZKOVEJ DANI?

Vopred ďakujem za Vaše názory, kolegovia
0 0
Strojnik Strojnik

Strojnik je offline (nepripojený) Strojnik

Zdravim, neviete niekto čo v praxi znamená článok 7 odsek 1 Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR? :
Článok 7
Zisky podniku

1. Zisky podniku jedného zmluvného štátu podliehajú zdaneniu len v tomto štáte, ak podnik nevykonáva svoju činnosť v druhom zmluvnom štáte prostredníctvom stálej prevádzkarne, ktorá sa tam nachádza. Ak podnik vykonáva svoju činnosť takýmto spôsobom, môžu byť zisky podniku zdanené v druhom štáte, ale iba v takom rozsahu, v akom ich možno pripočítať tejto stálej prevádzkarni.

Znamená to to, že keď napr. zahraničný podnik vykonáva na území SR podnikateľskú činnosť, ale nevzniká mu tu stála prevádzkareň, tento príjem nepodlieha zrážkovej dani?


Za odpoved dakujem uz teraz.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tu si môžete pozrieť typ metódy zdaňovania prijmov
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/legis...minaciu_dz.doc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať