Zavrieť

Porady

Pozastavenie živnosti z dôvodu tehotenstva + dotácia z ESF

Od 1.1.2009 má živnosť s dotáciou z ESF, neplánovane som otehotnela a keď sme to zistili už sme mali všetko vybavené, chcela by som ju pozastaviť aby som mohla čerpať rodičovský príspevok ( nesmiem mať zárobkovú činnosť aby som ju dostávala)
otázka č,1 : koľko musím vrátit z dotácie, minula som ju celú na nákup vybavenia hneď na začiatku?
otázka č.2 : akú zákonnú lehotu má ŽU na vybavenie žiadosti o pozastavenie živnosti?
otázka č. 3 : v prípade úmrtia alebo zdravotných dôvodov na základe posúdenia podľa § 19 zákona č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti nemusím vracať z dotácie nič, je nejaká medzera ktorú by som mohla využiť aby som nemusela vracať dotáciu v prípade materstva? ( alternatívu - pozastavím živnosť a po vrátení z rodičovskej dovolenky pokračujem vo vykonávaní živnosti a Upsvr ma znova monitoruje po dobu dvoch rokov mi ústne zamietli, nechcem zrušiť živnosť len pozastaviť, žiaľ podľa nových zákonov nemám veľmi na výber, prácu môžem vykonávať doma keď dieťa spí, určitým spôsobom to beriem ako diskrimináciu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    dagjanik Pozri príspevok
    Od 1.1.2009 má živnosť s dotáciou z ESF, neplánovane som otehotnela a keď sme to zistili už sme mali všetko vybavené, chcela by som ju pozastaviť aby som mohla čerpať rodičovský príspevok ( nesmiem mať zárobkovú činnosť aby som ju dostávala)
    otázka č,1 : koľko musím vrátit z dotácie, minula som ju celú na nákup vybavenia hneď na začiatku? alikvotnu časť, ak zrušíš živnosť k 31.12.09 tak vrátiť UP polovicu príspevku.
    otázka č.2 : akú zákonnú lehotu má ŽU na vybavenie žiadosti o pozastavenie živnosti?
    otázka č. 3 : v prípade úmrtia alebo zdravotných dôvodov na základe posúdenia podľa § 19 zákona č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti nemusím vracať z dotácie nič, je nejaká medzera ktorú by som mohla využiť aby som nemusela vracať dotáciu v prípade materstva? nič neexistuje, bohužial, zákon s takou alternatívou ako je rodičovstvo nerátal u adeptov na príspevok, a navyše nemôžeš použiť ani odvolanie sa na zdravotné dôvody, nakoľko tehotenstvo a materstvo je stav nie choroba ... ( alternatívu - pozastavím živnosť a po vrátení z rodičovskej dovolenky pokračujem vo vykonávaní živnosti a Upsvr ma znova monitoruje po dobu dvoch rokov mi ústne zamietli, nechcem zrušiť živnosť len pozastaviť, žiaľ podľa nových zákonov nemám veľmi na výber, na výber je stále, len nemôžeš popri tom poberať rodičovský príspevok, možno by bol výhodný príspevok na starostlivosť a otvoriť si živnosť na to, tým pádom by si sama sebe faktúrovala a bola doma s dieťaťom .... pozor to je hypoteza, ktohovie č i by to tak šlo. prácu môžem vykonávať doma keď dieťa spí, určitým spôsobom to beriem ako diskrimináciu...
    v texte

    dagjanik je offline (nepripojený) dagjanik

    dagjanik
    ďakujem za odpoveď, ale hypotéza už od 1,1,2010 sa nebude dať zrealizovať...pre ostatných čo by hľadali pomoc - skúste blog p. Jozefa Mihála na E-trend - super napísané

    Pozastavenie živnosti z dôvodu tehotenstva + dotácia z ESF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.