Zavrieť

Porady

Koľko nás je-veľa či málo...?

som len človek
Ahojte všetci poraďáci, skúšam zaviesť novú tému, v ktorej chcem zistiť koľko je tu východniarov. Ja som tiež z vychodu-originál, tak pre zaujímavosť, koľko ľudí sa tu ozve. Budem rada, ak prispejete aj nejakým východniarskym nárečím-nejaké zaujímavé frázy,slová z vášho kraja. Pripájam zopár slov: garadiče-schody,šifoner-skriňa,biglajz-žehlička, špajza-komora, graty-riady, pomytok-handra na riad, renda-handra.....
Prosím nepovažujte to za porovnávanie, koho je viac-menej, berte to ako pohodičku na spestrenie a rozšírenie si nášho slovníka."koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom"-aj ked momentalne fičia zahraničné jazyky, spoznajte aj reč-nárečie vychodneho slovenska.
Naposledy upravil katarina.j : 09.12.09 at 21:47
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kkllc Pozri príspevok
Hlásim sa k východňarom Som Michalovčanka.


Najväčšia zábava je keď sa stretne opitá východniarka s opitým záhorákom. alebo naopak?
To sem zvjedavý co z teho bude za devjet mjesícú. Nejaká nová rasa?
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
marjankaj Pozri príspevok
Veď idú vianoce.
Treba oprášiť heslo: Dz...čka je dobrá vec, ale vianoce sú častejšie.
A dobehnúť zameškané.
no neviem či si to vystihla....teraz neviem či to patrilo obom alebo len jednemu????to sudiš podla sebamozno by si sa divila, že poniektorí to maju častejšie ako su Vianoce
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

štrimfle - ponožky
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Kazu Pozri príspevok
Sa divím, že blaváci ohovárali východniarov, však východniarov je plná Paštekárňa A svoj by svojich nikdy nebral darmo do huby, to museli byť určite maďari
no po tom hroznom blavackom prízvuku to určite neboli občania inej narodnosti. ved aj paštekari sa chodia nabalit len na vychod....neni o čom, proste sme jedničky
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
katarina.j Pozri príspevok
no neviem či si to vystihla....teraz neviem či to patrilo obom alebo len jednemu????to sudiš podla sebamozno by si sa divila, že poniektorí to maju častejšie ako su Vianoce
Len aby sa to manžel nedozvedel. Alebo vy patríte k sebe? Tak potom je to jasné.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

buchač Pozri príspevok
....hm , ale v Košiciach sa po východniarsky až tak nehutori ...a ani nepoveda ...
Teda , aspoň rodení ...

Košice , to iný kraj ...samostatná jednotka ...
Teda táto téma včera daná a už má kopec príspevkov. Ešte som sa ďaleko nedostala, ale s Tebou búchač musím súhlasiť na 100 %. Ja som rodená Košičanka už veľa rokov a verte mi či neverte, ale po vychodňarsky hutoric neviem. Keď niečo sa snažím povedať, tak sa mi jazyk moce div sa nezauzlí a ani slovo presnú východniarsku intonáciu a šik nemá a vyznie smiešne. Páčiť sa mi páči nielen východniarske nárečie, ale každé a na Slovensku je ich dosť.
Zabudla som napísať, že hlásim sa k východniarom, ale som Košičanka
Naposledy upravil Zitulda : 09.12.09 at 20:46
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja mám super spomienky na "vyhodňare" :
ta to bula zabava....kedz ja z autobusa vystupila v Mihalovcoch, ta to mne hnedz jeden popytal " ta nejdzece na Širavu??"...ta ja v kolenach ohybala, jak mne bulo šicke šmiešno ...či šmišno??

Mám rada východniarov to najlepša zabava, žažila som jednu takú tancovačku....a ja takmer zo Západa ....
Naposledy upravil Halli : 09.12.09 at 20:51
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

no ako vidim, uz vas je na " 11 stran"
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
marjankaj Pozri príspevok
Len aby sa to manžel nedozvedel. Alebo vy patríte k sebe? Tak potom je to jasné.
ja som nenaražala na seba ale na vsetkycha nie je jedno ku komu patrimaj keby k nemu, tak neberiem to za samochvalu, ale za fakt. ved mladí duchom sme,tak prečo si trocha "nezasrandovat"
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
marina8 Pozri príspevok
no ako vidim, uz vas je na " 11 stran"
len počkaj kolko nas este pribudne
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

katarina.j Pozri príspevok
len počkaj kolko nas este pribudne
ved sa tesim, piste piste, lebo rada citam " tie cudzie slova" , ktore pouzivate
som sa rehlila, ze " snehuje a diždžuje", normalne som padala do kolien
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

kamoska je z vychodu a odtial mam vyraz " ty ryzaku" alebo tak nejako, len sa vzdy zabudnem opytat na "preklad"
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
paveldan Pozri príspevok
Chlope, ta to nepiš, kec ši pijany .

PS
"Frajer" ? - , - ten čo potrebuje búchačku ??? = IQ tykve
no musim ta stopnut, tato tema nie je na uražanie, ak nechces aby som ta odtial "vypoklonkovala" tak napis uz nieco normalne!!!!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

keď zmeníš názov témy, bude ešte viac
zaraz bi každi znal, keľo bije

Vihodňare, ta keľo nás?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

slavica Pozri príspevok
Ja mám super spomienky na "vyhodňare" :
ta to bula zabava....kedz ja z autobusa vystupila v Mihalovcoch, ta to mne hnedz jeden popytal " ta nejdzece na Širavu??"...ta ja v kolenach ohybala, jak mne bulo šicke šmiešno ...či šmišno??

Mám rada východniarov to najlepša zabava, žažila som jednu takú tancovačku....a ja takmer zo Západa ....
Slafko, ta nehutor take, ta ty bula tu a ši nič nepovedzela? Ta to jak ši take mohla zrobic totym, čo teľo radze na poradze. Ta tebe z nas bulo šmešno? A koľena še ci popraveľi, kedz ši prišla domo, či ci take pokrivene ostaľi? A nakonec ši bula na totej Širave, či nebula? A jak še ci u nas pačelo? Šumne u nas, nočej.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
paveldan Pozri príspevok
Chlope, ta to nepiš, kec ši pijany .

PS
"Frajer" ? - , - ten čo potrebuje búchačku ??? = IQ tykve
A Ty odkedy patríš na východ IQtykve?
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
kukučka Pozri príspevok
keď zmeníš názov témy, bude ešte viac
zaraz bi každi znal, keľo bije

Vihodňare, ta keľo nás?
skusila som pozmenit trocha nazov,môze byt? ak nie tak daj navrh
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kukučka Pozri príspevok
keď zmeníš názov témy, bude ešte viac
zaraz bi každi znal, keľo bije

Vihodňare, ta keľo nás?
Betko, ta teľo keľo treba, ta veľo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
katarina.j Pozri príspevok
no musim ta stopnut, tato tema nie je na uražanie, ak nechces aby som ta odtial "vypoklonkovala" tak napis uz nieco normalne!!!!!
On ...a normálne , respektíve normálny ....???

Si normálna ????
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
katarina.j Pozri príspevok
"vy si myslíte, že vychodniari su tupí?čo si myslíte, ze ked im doviezli prvy autobus, tak mu davali seno ze je to kôň!" samozrejme oni pozerali s otvorenymi ustami. kazdy kraj-ina mentalita. ale my sme pracoviti a priebojni,len tak sa nedame, ne?
a hlavne z iného kraja, ale je to naozaj pravda. V 50 rokoch minulého storočia v jednej dedinke na juhu Slovenska, keď sa zavádzala elektrina, dostali na Miestny národný výbor telegram s naslednovným textom: " zajtra príde transformátor". Pán predseda nelenil, zvolal dedinčanov, oznámil im novinu : Zajtra k nám príde súdruh Transformátor. Rozdelil úlohy, kto bude variť, kto piecť a hlavne kto ubytuje pána Transformátora. Ešte aj dnes po pár desiatkach rokov volajú dedinku slangovo - Trafovce. Schválne nepíšem skutočný názov dedinky, aby som nikoho neurazila


PS: prečítala som všetky príspevky, dobre sa to číta, perfektný relax
Naposledy upravil Sabadka : 09.12.09 at 21:48
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať