Zavrieť

Porady

obstaranie majetku-čo všetko?

Neviem celkom presne pozaraďovať položky do obstarania majetku, zdá sa mi to trochu komplikované- poraďte mi prosím:

Spoločnosť zakúpila v ČR konštrukciu, z ktorej chce postaviť sklad na svojom pozemku. Konštrukciu aj náklady na dopravu som dala ako obstaranie, ale neviem čo s nákladmi na služobné cesty, nakoľko si tú konštrukciu za pomoci svojich zamestnancov aj chodili rozoberať.
Takže: do obstarania dať aj všetky náklady na SC, ubytovanie, mzdu zamestnancov prepočítanú na príslušné dni(?) aj SC majiteľa, keď sa nezúčastnil prác, len mal akýsi dozor? Čo všetko by ešte tam mohlo ísť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    valeriam
    Naozaj mi nikto neporadí? Pekne prosím .
    Aj ja čakám na vyjadrenie budem mať taký podobný problém nakúpená konštrukcia v SR a zmontovanie haly vlastnými zamestnancami na pozemku spoločnosti
    neviem či k takejto stavbe treba stavebné povolenie ,následne neviem do akej odpisovej skupiny a taktiež neviem,čo bude súčasťou obstarávacej ceny.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa všetko tak ako je napísané v 1. príspevku tvorí obstarávaciu cenu. Ak sa napíše dôvod SC iný, tak potom nie, ale ak je jasné, že to súvisí s demontážou a montážou tej haly, tak radšej dať všetko do obstarávacej ceny.
    hala- prístrešok môže byť drobná stavba, záleží aj od rozmerov a aké sú základy. Drobné stavby sa odpisujú v OS 3 a síce 12 rokov.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Lidka ďakujem Ti pekne za odobrenie, teraz sa už len potrápiť so zaúčtovaním a malo by to byť v suchu . Aspoň dúfam.

    obstaranie majetku-čo všetko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.