Zavrieť

Porady

konatel_nova firma

Dobry den,


co robit, co sa tyka miezd, ak vznikla nova s r o, ma dvoch konatelov, jeden je dochodca a ma zivnost, druhy je zivnostnik,
co v pripade, ze by pozastavil zivnost a bol by zamestnancom aj konatelom, konatelia budu dostavat jedenkrat rocne odmenu.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dôchodca môže fakturovať za prácu pre spoločnosť, ak je to v súlade s ŽL
    živnostník aj jeden aj druhý môžu a nemusia pozastaviť živnosť, ak to nie je v rozpore so spol. zmluvou.
    v mesiaci, v ktorom majú dostať odmenu, je to príjem zo závislej činnosti, treba zdaniť. Takže sa zaregistrovať na DU pre DPFO,
    ak je to odmena za prácu, tak aj do SP, ZP a odviesť odvody.
    odmena konateľa za výkon funkcie, nie mzda, nemá základ pre odvody SP.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    A čo v prípade ak sa založí navá s.r.o-čka s 2 spoločníkmi. 1- je zamestnancom v inej firme a v tejto s.r.o čke je len spoločníkom/nie zamestnancom/ a 2-je živnostník/a tiež nieje v tejto s.r.o-čke zamesntnacom/. Nenahlasujem ich nikde/SP,ZP/ však?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Jankaaa
    A čo v prípade ak sa založí navá s.r.o-čka s 2 spoločníkmi. 1- je zamestnancom v inej firme a v tejto s.r.o čke je len spoločníkom/nie zamestnancom/ a 2-je živnostník/a tiež nieje v tejto s.r.o-čke zamesntnacom/. Nenahlasujem ich nikde/SP,ZP/ však?
    Odpovedal v inej teme náš najnajnaj p. Mihál.
    č. 1 nenahlasuješ
    č. 2 nenahlasuješ,
    pokiaľ budú pre sro robiť zadarmo, resp. č.2 na faktúru.
    Dúfam, že som si to dobre zapamatala.

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Viem, že konateľ nemusí byť vo svojej firme zamestnancom a odmenu za prácu môže, ale nemusí poberať. Ale dostala som otázku, kde je to takto uvedené. Vie mi, prosím, niekto poradiť?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Pozri Obchodný zákonník §§ 105-153, tam sú uvedené ustanovenia aktuálne pre s.r.o. Zásadné veci v s.r.o. prijíma valné zhromaždenie spoločníkov, to aj určuje, či konateľ bude mať zmluvu o výkone funkcie, alebo nie, či bude mať pracovnú zmluvu, a na aký výkon prác (nesmie to byť na funkciu konateľa).
    Typ zmluvy nie je podľa mojich vedomostí nikde popísaný, jeden vzor som prilepil na link http://www.porada.sk/showthread.php?...ight=konate%B5

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.