Zavrieť

Porady

dan z motorových vozidiel

Ing. ekonomie
dobry den, prosim mohli by ste mi poradit aka je vyska sadzby dane z MV za rok 2009 pre bratislavsky kraj, alebo kde by som aktualne sadzby nasla. A este v roku 2010 za musi uhradit dan a podat DP za rok 2009, v termine do 31.1. 2010 - vsak ? dakujem.
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
katkap17 Pozri príspevok
A keby som ju zaplatila teraz v prvý pracovný den a potom podala daň. priznanie,ten preddavok je 267,62eur.V dan. priznaní mi určite vyjde nedoplatok o túto sumu a keď ju zaplatím teraz 4.1.tak to bude ok.?
Na stránke www.drsr.sk (kalkulačka)si vypočítaj sankčný úrok. Ak nepresiahne 500 SK (16,60 €), tak ti ho nevymerajú. Uvidíš či sa musíš tak ponáhľať. S takou sumou sa nemusíš ponáhľať, stačí to do koncy januára.
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ďakujem ti pekne za radu. Vyšlo mi to keby som to zaplatila k 31.1.2010 len 0,90 eur.Tak to sa nemusím ponáhlať. Akurát že túto platbu už zaúčtujem až v roku2010.Ďakujem
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu.... Do 31.12.2009 sme neuhradili preddavky na daň z motorových vozidiel za mesiac november a december 2009.... Ak ich uhradíme v mesiaci január do podania daňového priznania , sú stále považované za preddavky roku 2009 a odpočítam ich z daňovej povinnosti v daňovom priznaní, ktoré podám do 31.01.2010?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuzu 76 Pozri príspevok
Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu.... Do 31.12.2009 sme neuhradili preddavky na daň z motorových vozidiel za mesiac november a december 2009.... Ak ich uhradíme v mesiaci január do podania daňového priznania , sú stále považované za preddavky roku 2009 a odpočítam ich z daňovej povinnosti v daňovom priznaní, ktoré podám do 31.01.2010?
Podáte daňové priznanie k Dani z MV za rok 2009 a vyrovnáte si svoju daňovú povinnosť v príslušnej výške a to všetko do 31.1.2010.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ahojte, prosím Vás,
II.oddiel DP k DzMV-údaje o splnomocnenom zástupcovi, štatutar.orgáne- treba tam vyplniť tieto údaje, ak DP podáva konateľ=štatutár v jednej osobe za jednoosobovú sro? Resp.načo slúži tento oddiel?
Ďakujem za vysvetlenie vopred
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

babi2 Pozri príspevok
Daň z MV sa úhrádza a daňové priznanie sa podáva do 31.1. nasledujúceho roku. Keďže v r.2010 padne 31.január nan nedeľu, tak posledným termíánovm bude 1.2.2010. Prikladám aj link so sadzbami dane
http://www.bratislavskenoviny.sk/pra...page_id=125310
Všimla som si, že je v tomto linku chybička:
"Pre úžitkové vozidlá a autobusy s celkovou hmotnosťou
- s 1 alebo 2 nápravami ....
do 4 t vrátane
195,52 € toto je zle,


správne je 193,52 €
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

grammatika Pozri príspevok
Všimla som si, že je v tomto linku chybička:
"Pre úžitkové vozidlá a autobusy s celkovou hmotnosťou
- s 1 alebo 2 nápravami ....
do 4 t vrátane
195,52 € toto je zle,


správne je 193,52 €
Áno majú tam chybu, treba sa držať cien podľa DRSR
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

grammatika Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás,
II.oddiel DP k DzMV-údaje o splnomocnenom zástupcovi, štatutar.orgáne- treba tam vyplniť tieto údaje, ak DP podáva konateľ=štatutár v jednej osobe za jednoosobovú sro? Resp.načo slúži tento oddiel?
Ďakujem za vysvetlenie vopred
posúvam
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pár otázok a odpovedí... možno niekomu pomôžu.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...y_dzmv0110.pdf
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

grammatika Pozri príspevok
posúvam
Tento oddiel podľa mňa slúži, ak niekoho mám splnomocneného na zastupovanie v daňových konaniach, ako sa uvádza v tomto pokyne :
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...vanie_0808.pdf
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či nemáte niekto sadzby pre Žilinský kraj platné na rok 2010 - potrebujem ich k výpočtu preddavkov - predpokladaná daň 2010
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Sadzby dane z MV rok 2009
http://www.podnikam.sk/spravodajstvo...E1lne%20odvody
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Ďakujem za skorú odpoveď , ale ja potrebujem sadzby platné na rok 2010, na základe vypočítam predpokladanú daň z motorových vozidiel na rok 2010 a určím výšku preddavkov, ktoré budeme platiť počas roku 2010.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Predpokladaná daň sa ráta na základe sadzieb platných 01.01.2010 - čiže sú to tie sadzby, ktoré naposledy vydali VUC - tie ktoré platia na rok 2009 http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a_vzn_2009.pdf
0 0
ankajanko ankajanko

ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

Podáva sa daňové priznanie každý rok aj keď nedošlo k žiadným zmenám? V minulosti stačilo len zaplatiť daň.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

ankajanko Pozri príspevok
Podáva sa daňové priznanie každý rok aj keď nedošlo k žiadným zmenám? V minulosti stačilo len zaplatiť daň.
Už je to naozaj minulosť.

DP sa podáva každoročne, bez ohľadu či došlo, alebo nedošlo k zmenám.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Ak s.r.o. so sídlo v BA používa motorové vozidlo na podnikanie, ktoré nie je zapísané v ich majetku a má žilinské EČ, podáva táto osoba vo svojom mene daňové priznanie na DÚ Žilina?
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
zuzanask Pozri príspevok
Ak s.r.o. so sídlo v BA používa motorové vozidlo na podnikanie, ktoré nie je zapísané v ich majetku a má žilinské EČ, podáva táto osoba vo svojom mene daňové priznanie na DÚ Žilina?
je to na leasing alebo auto zamestnanca???
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

zuzanask Pozri príspevok
Ak s.r.o. so sídlo v BA používa motorové vozidlo na podnikanie, ktoré nie je zapísané v ich majetku a má žilinské EČ, podáva táto osoba vo svojom mene daňové priznanie na DÚ Žilina?
Celému tomu nerozumiem. S.r.o. V Bratislave má zamestnanca, ktorý používa vlastné auto na služ. cesty pre s.r.o.?
Ak áno a je to auto v TP ktorého je zapísaný zamestnanec ako majiteľ / držiteľ/ s.r.o. má povinnosť zaplatiť daň z mot. vozidiel.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Konateľ s.r.o. používa MV svojho rodiča.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať