Zavrieť

Porady

dan z motorových vozidiel

Ing. ekonomie
dobry den, prosim mohli by ste mi poradit aka je vyska sadzby dane z MV za rok 2009 pre bratislavsky kraj, alebo kde by som aktualne sadzby nasla. A este v roku 2010 za musi uhradit dan a podat DP za rok 2009, v termine do 31.1. 2010 - vsak ? dakujem.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pohar Pozri príspevok
a tá strana v III oddieli?
1/1? alebo ako to tam dať?
Ak máš jednu stranu tak tam dáš 1/1.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pohar Pozri príspevok
a ešte jedna otázočka...čo sa píše v riadku 52 v IV oddieli---aká je predpokladaná daň? teraz platíme 109,20.......tak takú istú sumu?


Vždy to tak byť nemusí. Platí to iba vtedy ak tá daň za rok 2009 je za celý rok, nie iba za časť roka(napríklad iba 9 mesiacov niektoré auto). Potom to treba prepočítať na celý rok. Teda spočítané údaje z riadkov č.8 alebo č.9.
Naposledy upravil marjankaj : 31.01.10 at 15:43
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

marjankaj Pozri príspevok
[/B]

Vždy to tak byť nemusí. Platí to iba vtedy ak tá daň za rok 2009 je za celý rok, nie iba za časť roka(napríklad iba 9 mesiacov niektoré auto). Potom to treba prepočítať na celý rok. Teda spočítané údaje z riadkov č.8 alebo č.9.
my sme mali 12 mesiacov.
tak som dala tú istú sumu. je to OK? dík
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pohar Pozri príspevok
my sme mali 12 mesiacov.
tak som dala tú istú sumu. je to OK? dík
Áno, v tomto prípade je to ok.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pohar Pozri príspevok
my sme mali 12 mesiacov.
tak som dala tú istú sumu. je to OK? dík

Potom je to OK.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Dobrý deň , podala som DZMV TN kraj, kde bola znížená sadzba dane pre N1 EURO5 187,54 , auto sa používalo 6 mesiacov, vyplnené na str. drsr 93,77 € dnes mi pani volala, že to je zle a po zaokrúhlení je to 93,76, nechápem to a nevedela mi vysvetliť prečo, vraj si to mám správne vydeliť a prísť opraviť, vie niekto prečo je to tak zaokrúhlené???....
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

holubička1 Pozri príspevok
Dobrý deň , podala som DZMV TN kraj, kde bola znížená sadzba dane pre N1 EURO5 187,54 , auto sa používalo 6 mesiacov, vyplnené na str. drsr 93,77 € dnes mi pani volala, že to je zle a po zaokrúhlení je to 93,76, nechápem to a nevedela mi vysvetliť prečo, vraj si to mám správne vydeliť a prísť opraviť, vie niekto prečo je to tak zaokrúhlené???....
Daň na úhradu sa zaokrúhluje na 2 desatinné miesta nadol v prospech daňovníka.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

holubička1 Pozri príspevok
Dobrý deň , podala som DZMV TN kraj, kde bola znížená sadzba dane pre N1 EURO5 187,54 , auto sa používalo 6 mesiacov, vyplnené na str. drsr 93,77 € dnes mi pani volala, že to je zle a po zaokrúhlení je to 93,76, nechápem to a nevedela mi vysvetliť prečo, vraj si to mám správne vydeliť a prísť opraviť, vie niekto prečo je to tak zaokrúhlené???....
Nerozumiem nakoľko sa vychádza z ročnej sadzby dane a v tomto prípade stačí ročnú sadzbu vydeliť dvomi a dostaneš sa k výsledku, ktorý si uviedla, ale pani na DÚ zrejme ročnú sadzbu delila 12 a následne násobila 6, tým došla k tomu výsledku, keďže daň na úhradu sa zaokrúhľuje na 2 desatinné miesta nadol v prospech daňovníka
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

To isté sa stalo aj mne,hneď pri podávaní som to musela opraviť a to som daňové priznanie tlačila zo softu, ktorý bol aktualizovaný..
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Rozumiem Vám, viem, o čom hovoríte.

Presne to isté.
Volala mi pani z DÚ ....máte chybu 0,01 €.
Neexistuje.
Nie preto, že som neomylná, ale robila som DP cez 40 vozidiel, tak som to vyplňala na stránke drsr a tej som plne dôverovala, ale sklamala som sa.

Žiadné zaokruhľovanie, čistý jasný výpočet , aj po vydelení ostávajú iba dve desatinné miesta..... 833,16; 9 mesiacov
833,16 / 12 = 69,43
69,43 * 9 = 624,87
....ale ja som nepočítala s kalkulačkou, ale nechala som to na stránku.
A tá vypočítala 624,86. (no, napadlo by Vás kontrolovať výpočet ?)

Ak na stránke prepíšem na 624,87, tak políčko dostane oranžovú farbu (chyba).
Môžte si to vyskúšať ...ale až po 14.00, lebo zase kávičkujú
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak som toho precitala az az, ale cim viac citam, tym som viac zamotana...

nasa situacia:

Firma so sidlom v BA prevzala 29.01.2010 leasing po firme zo ZA, auta maju zilinske EČ. Dňa 10.02.2010 zmenila firma sidlo z BA do ZA. Auta sa na dopravnom inspektorate prepisali 02.03.2010. Ale pouzivane boli uz cely februar (phm, stazky, vystavene faktury za prepravu...). Ja mam doklady na stole az tento tyzden.

Otazka znie, na ktory DU nahlasit zaciatok pouzivania MV a od ktoreho datumu.

Vychadza mi z toho ze prihlasit na ZA I s tym, ze dam 30dni spatne... este pozeram vystavene faktury a mam tam pouzitie jedneho z aut 31.1.2010... tak asi len pri tomto ist s vedomim pokuty... ostatne by som dala tych max 30 dni... hm?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať