Zavrieť

Porady

Zákon o správe daní (daňový poriadok)

K 1. januáru 2012 sa zrušuje zákon č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a nadobúda účinnosť čl. 1 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...20&Rocnik=2009
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

srska Pozri príspevok
oplatí sa bojovaťaspoň 50% úspech
gratulujem predovšetkým AnnaK, Rozalka, ....... - pripomienka verejnosti bola akceptovaná
dávam tu aj celý výsledok pripomienkového konania v pdf
vláda schválila 08.06.11 s pripomienkou a dáva to do nr sr
No super, aspoň niečo. Len ja si hmlisto pamätám, že MPSVaR malo k tomu zástupcovi daňového subjektu zásadnú pripomienku. Podľa pripnutého materiálu však táto pripomienka z dielne MPSVaR chýba, má ju len NKÚ, aj to len obyčajnú. Takže pripomienka nebola riešená v rozporovom konaní. Pokiaľ si pamätám, tak sme vtedy mali málo hlasov na zásadnú pripomienku, ktorou by sa museli páni hore zaoberať.
Bolo to riešené v inej téme, našla som toto
http://www.porada.sk/1718427-post82.html
Naposledy upravil Kvaka : 09.06.11 at 12:58
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
No super, aspoň niečo. Len ja si hmlisto pamätám, že MPSVaR malo k tomu zástupcovi daňového subjektu zásadnú pripomienku. Podľa pripnutého materiálu však táto pripomienka z dielne MPSVaR chýba, má ju len NKÚ, aj to len obyčajnú. Takže pripomienka nebola riešená v rozporovom konaní. Pokiaľ si pamätám, tak sme vtedy mali málo hlasov na zásadnú pripomienku, ktorou by sa museli páni hore zaoberať.
Bolo to riešené v inej téme, našla som toto
http://www.porada.sk/1718427-post82.html
pamätáš si dobre.
mám taký dojem, že mihál sklopil uši.
dal som to tu, kde to začínalo, lebo rozalkina téma je uzamknutá
1 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

srska Pozri príspevok
oplatí sa bojovaťaspoň 50% úspech
gratulujem predovšetkým AnnaK, Rozalka, ....... - pripomienka verejnosti bola akceptovaná
dávam tu aj celý výsledok pripomienkového konania v pdf
vláda schválila 08.06.11 s pripomienkou a dáva to do nr sr
Som prekvapená, že napriek tomu, že pripomienka nebola podporená dostatočným počtom podporovateľov, vláda ju zobrala do úvahy. Je to po prvýkrát od vzniku zákona o správe daní, že v tzv. bonzáckom paragrafe je pojem platba v hotovosti presnejšie definovaná. Snáď to mnohým pomôže a 31. marca 2012 tu nebude toľko otázok, čo oznamovať a čo nie (aj keď si v kútiku duše myslím, že pomohlo moje zdôvodnenie, že by sa mali oznamovať aj všetky vyplatené podiely na zisku).

Je to zásluha nás všetkých poraďákov a ich známych, ktorým sa nelenilo, ktorí sa zaregistrovali a podporili pripomienky. A nekývli iba rukou s tým, že aj tak sa nič nezmení. Vidíme, že sa predsa len niečo zmeniť dá.

Ale na druhej strane je smutné, že druhú pripomienku neakceptovali, lebo je naozaj veľmi diskriminačná. Prečítala som priložený súbor v pdf po 70 stranu, ale je tam uverejnená iba pripomienka verejnosti, ktorú sme podporili aj my a pripomienka NKÚ. Obidve neboli akceptované. Pripomienka Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny bola teda dodatočne po ukončení pripomienkového konania stiahnutá. Lebo tam skutočne pôvodne bola, videli sme to na zozname pripomienok. A to teda nesvedčí o tom, že by si pán minister stál za svojim slovom. Škoda, ale nie pre neho ale pre nás.
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes parlament schválil novelu zákona 563/2009 - daňový poriadok

+ poslanci rozhodli, že finančné riaditeľstvo bude v bratislave
8 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Chcem sa spýtať, vyšla táto novela už aj v Zbierke zákonov?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ešte nie - nenašla som to tam...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Hoci ju prezident už dávno podpísal, stále nevyšlo v Zz
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Tiež som to nenašla v Zz, tak preto môj dôtaz, veď od schválenia v parlamente je to užviac ako mesiac...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tiež mám zatiaľ pripravenú a upravenú zatiaľ - neoficiálnu verziu článku I 563/2009 - čakám na odkontrolovanie so zz (rozalka videla)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

upravený článok I zákona 563/2009 o text z novely 331/2011 - celý takto upravený text článku I je účinný od 01.01.2012
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

prišlo mi mailom: školenie v žiline - 563/2009 daňový poriadok za 47 eur
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes novela zákona č. 563/2009 v článku III:
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...84&Rocnik=2011
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Opravili dátum: namiesto 31.6. na 30.6.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aj v 331/2011 bol taký - http://www.porada.sk/t179936-p7-preh...ml#post1891056
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

poprosila by som o radu,
čo sa týka nahlasovania za rok 2011 dodávateľa, ktorému sme uhradili v hotovosti viac ako 5.000eur, na dú, je na to nejaké tlačivo? dáva sa to napríklad aj s číslami dokladov?
a čo ak je suma vyplatená v hotovosti za rok 2011, 4.980€ nahlasuje sa aj takáto "tesnotka"?
ďakujem pekne
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
KatarinaNR Pozri príspevok
...čo sa týka nahlasovania za rok 2011 dodávateľa, ktorému sme uhradili v hotovosti viac ako 5.000eur, na dú, je na to nejaké tlačivo? dáva sa to napríklad aj s číslami dokladov?
a čo ak je suma vyplatená v hotovosti za rok 2011, 4.980€ nahlasuje sa aj takáto "tesnotka"?..
citujem z materiálu FSSR (zrovna dnes ho Anja111 pripla na Poradu: http://www.porada.sk/t181385-nahlaso...ml#post1956441 - netreba hľadať hlboko v archívoch )

Oznámenie obsahuje:
- výšku úhrady v hotovosti,
- dátum a dôvod takejto úhrady,
- identifikačné údaje fyzickej osoby alebo právnickej osoby, ktorá úhradu uskutočnila,
- identifikačné údaje prijímateľa takejto úhrady.

Identifikačnými údajmi na účely tohto oznámenia sú meno, priezvisko, titul, obchodné meno, adresa trvalého pobytu alebo adresa bydliska, ak ide o daňovníka, ktorý sa na území Slovenskej republiky obvykle zdržiava, miesto podnikania, daňové identifikačné číslo, identifikačné číslo organizácie, sídlo organizácie.

s predpísaným tlačivom som sa nestretol, veľa programov má oznamovaciu povinnosť zapracovanú - stačí vytlačiť, podpísať, poslať...

A či oznamovať tesnotky ? čo je podľa teba tesnotka ? 4980 ? pre iného 4960 ? Nie - neexistujú tesnostky - je zákonom daná hranica 5.000 €
6 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
možno niekomu pomože pripojená odpoved z finančnej spravy ohladom zastupovania.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Daňový poriadok po novele 246/2012
4 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať