Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Veď oni s tým počítajú, že ich podáme pre istotu, ale napr. ani SV nulový nepodáme, (len preto, že to je tam uvedené?) tak prečo tento by sme mali, len preto, že to tam nie je uvedenéi? Nelogické.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Doteraz do 31.12.2011 som stále podávala prehľady, dokiaľ bol zamestnávateľ prihlásený na daň z príjmu zo závislej činnosti a to vždy či niečo vyplatil alebo nie. Až odhlásenie sa z dane z prijmu zo závislej činnosti znamenalo nepodávať tieto prehľady. Niečo sa v tomto smere zmenilo počnúc rokom 2012.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ester plus Pozri príspevok
Doteraz do 31.12.2011 som stále podávala prehľady, dokiaľ bol zamestnávateľ prihlásený na daň z príjmu zo závislej činnosti a to vždy či niečo vyplatil alebo nie. Až odhlásenie sa z dane z prijmu zo závislej činnosti znamenalo nepodávať tieto prehľady. Niečo sa v tomto smere zmenilo počnúc rokom 2012.
SV nepodávame, ak preň nemá náplň, a pritom sa z dane neodhlasuje.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

V poučení na vyplnenie súhrnného výkazu k DPH je upozornenie, že ak platiteľ dane v kal. mesiaci alebo štvrťroku nododal tovar z tuzemska do iného ČŠ, ani nepremiestnil tovar, ani nedodal tovar v rámci trojstranného obchodu, ani nedodal službu s miestom dodania inom ČŠ osobe, ktorá je povinná platiť daň, súhrnný výkaz nepodáva.
Takého niečo nebolo do 31.12.2011 k prehľadom o preddavkoch na daň z príjmu nikde uverejnené a viem že som si na to dávala pozor aby bol tento prehľad stále podaný, pretože aj na porade sa rozoberal tento problém, že to pokutujú, ak ste v tom čase boli registrovaní na daň z príjmov zo z.č.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ester plus Pozri príspevok
Doteraz do 31.12.2011 som stále podávala prehľady, dokiaľ bol zamestnávateľ prihlásený na daň z príjmu zo závislej činnosti a to vždy či niečo vyplatil alebo nie. Až odhlásenie sa z dane z prijmu zo závislej činnosti znamenalo nepodávať tieto prehľady. Niečo sa v tomto smere zmenilo počnúc rokom 2012.
Ak nevyplatil žiadne príjmy a oznámil to an DÚ nemusel podávať prehľady ani doteraz.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

STRELEC Pozri príspevok
Ďakujem! Chcel som otázkou upozorniť na túto (možno) nejednoznačnosť, ktorá môže pri inom výklade byť dôvodom pre pokutovanie. Mám takýto konkrétny prípad 2x a neviem sa rozhodnúť, či výkaz (nulový) podávať alebo nie. Asi pre istotu radšej áno.
Zákon podľa mňa jednoznačne hovorí, že ak si nevyplatil mzdy nepodávaš Prehľad. Niektoré DÚ aj predtým trvali na podávaní nulových. To je práve ten problém, že u nás legislatíva neplatí pre každeého rovnako a o.i. ľudia si povedia, že radšej podám no a už aj tým i nahrávame. Ja by som nepodala /odstave 12 to hovorí jasne/, ak by som nevyplácala, ale oznámila by som listom na DÚ, že v mesiacoch január - marec nebudem vyplácať žiadne mzdy. /oznamovacia povinnosť/- hoci aj to je podľa mňa alibizmus. Odstavec 12 je napísaný jasne - ak nevyplácal príjmy - nepodáva.
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Vyplnenie tlačiva PREHĽAD sa musí podať od 1.1.2012 za každý mesiac ak sú vyplatene odmeny na základe dohody (predseda SVB, rada, dôverník a pod.)
Vyplňal niekto nové tlačivo ?

0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ebenova@zoznam.sk Pozri príspevok
Vyplnenie tlačiva PREHĽAD sa musí podať od 1.1.2012 za každý mesiac ak sú vyplatene odmeny na základe dohody (predseda SVB, rada, dôverník a pod.)
Vyplňal niekto nové tlačivo ?

Mne to urobil priamo softvér KROS-u. Žiadna naviac práca, hotové tlačivo mám. Len na drsr.sk nie sú ešte pripravení na elektronické podanie.
0 0
dusanpista dusanpista

dusanpista je offline (nepripojený) dusanpista

Registrácia na DU a uzatvorenie dohody o používaní EZU je otázka jedného dňa, ide to rýchle, len zatiaľ nie je možné podávať cez EZU nové mesačné prehľady.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Ahojte. (asi mimo témy) Ak som úhradu preddavku nezahrnula do hlásenia za rok 2010 (úhrada bola v roku 2010), tak ju môžem zahrnúť do tohto hlásenia za tok 2011? Alebo musím podať opravný prehľad a hlásenie za rok 2010?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lubka0907 Pozri príspevok
Ahojte. (asi mimo témy) Ak som úhradu preddavku nezahrnula do hlásenia za rok 2010 (úhrada bola v roku 2010), tak ju môžem zahrnúť do tohto hlásenia za tok 2011? Alebo musím podať opravný prehľad a hlásenie za rok 2010?
Úhrada musí byť uvedená, kedy skutočne aj bola, t.j. v roku 2010 - podať opravné
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
takže u nás na DÚ berú tlačivo Mesačného prehľadu aj vygenerované z MRP....


(písala som to aj v inej téme ale tam by to veru nikto nehľadal.... )
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes som si konečne stiahla identifikátor a chcela som na skúšku podať prehľad. Takže , ešte im to stále nefunguje a asi ani tak skoro nebude Po telefóne mi povedali, že hlásenie sa posielať nedá a mám si ho osobne zaniesť na DÚ
4 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

truch Pozri príspevok
Dnes som si konečne stiahla identifikátor a chcela som na skúšku podať prehľad. Takže , ešte im to stále nefunguje a asi ani tak skoro nebude Po telefóne mi povedali, že hlásenie sa posielať nedá a mám si ho osobne zaniesť na DÚ
alebo poslať poštou
0 0
draco draco

draco je offline (nepripojený) draco

Prosím o radu - máme dvoch zamestnancov s nepravidelným príjmom štatutárov, odmena im bola vyplatená jednorázovo v decembri. Štatutári sú od 1.1.2011, do Sociálnej p. prihlásení od 1.1., do zdravotnej podľa metodického pokynu na jeden deň (posledný deň v mesiaci november, keďže odmena bola vyplatená v decembri). Otázka znie, aké obdobia dávať do prehľadov? Do Hlásenia za rok 2011 dám, že za obdobie od 1-11 alebo 1-12 ke´d sú štatutári po celý rok?, do Potvrdenia o príjme tiež obdobie 1-11, do ročného prehľadu pre zdravotnú poisťovňu (novinka - podklad pre ročné zúčtovanie) dám ten jeden deň, na ktorý som ich prihlasovala? Má niekto s týmto skúsenosti??? Lebo v zdravotnej poisťovni nikto nič nevie, všetko som si naštudovala cez internet podľa ich pokynov. Ďakujem vopred za každú radu, mám v tom zmätok!
0 0
libelka libelka

libelka je offline (nepripojený) libelka

Prosím o pomoc pri novom mesačnom prehľade. Ide o človeka na dohodu.Za január mal zarobené 32,62€. Daň 6,19€. Čistá mzda 26,43€. Prosím,prosím ako mám ten nový prehľad vypísať??????
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

libelka Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri novom mesačnom prehľade. Ide o človeka na dohodu.Za január mal zarobené 32,62€. Daň 6,19€. Čistá mzda 26,43€. Prosím,prosím ako mám ten nový prehľad vypísať??????

časť V. - r.3 = r.4 = hrubý príjem , r.6 = zrazený preddavok
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
libelka Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri novom mesačnom prehľade. Ide o človeka na dohodu.Za január mal zarobené 32,62€. Daň 6,19€. Čistá mzda 26,43€. Prosím,prosím ako mám ten nový prehľad vypísať??????

riadok 0 = 32,62 Eur
riadok 1, 4,7 = 7,41 Eur
riadok 8 = dátum odvedenia
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Ako dávať do nového Prehľadu (mesačného) pre DU zamestnanca, ktorý má v jednej firme dva pracovné pomery alebo PP a dohoda ? dávať ho samostatne 2x alebo sčítať a vykázať jeden kráť??????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať