Zavrieť

Porady

Prekyselenie žalúdka

Dobrý deň "poradcovia",

som už zúfalá,a preto som sa rozhodla zveriť sa vám s problémom mojej dcéry.
Má 15 rokov a už druhý rok si sťažuje na prekyselenie žalúdka"nabieha jej kyselina".Snažila som sa dať pozor na stravu, prejsť na zdravú výživu,zistiť čo jej to robí,ale robí jej to všetko. Riešili sme to cez lekára,ktorého odpoveď už druhý rok je,že to može byť vred,ale vraj nemá nato myslieť,a nedal jej žiadne lieky ani neposlal na žiadne vyšetrenie.A dcéra sa už pomaly bojí zobrať niečo do úst,aby jej zas nebolo zle.
Poznáte nejaké "babičkovské" rady,ako si s tým poradiť? Dnešná odpoveď lekára bola,že je v puberte,že to prejde a ja už neviem ako ďalej.
Srdečná vďaka za každú radu a všetkým prajem príjemný víkend.
Usporiadat
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

Na prekyslený žalúdok je výborná aj minerálna voda Korytnica a nie je slaná ako Cígelka a ešte surovaná nastrúhaná mrkva.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja nemám pálenie záhy, ale čokoľvek zjem (chlieb, sladké, čaj, jablko...), tak mám strašne kyslo v ústach. Neviete, čo by to mohlo byť ?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

jess Pozri príspevok
Ja nemám pálenie záhy, ale čokoľvek zjem (chlieb, sladké, čaj, jablko...), tak mám strašne kyslo v ústach. Neviete, čo by to mohlo byť ?
Voda s citronom. citrón je v konečnom dôsledku zásada.
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Tzv prekyselenie žalúdka, teda pcit , že človek má nadbytok žalúdočnej kyseliny je nepomýliteľným signálom , že kyselosť žalúdočných štiav je nedostatočná.
Pre nápravu doporučujem po dobu aspoň 5-7 dní 2x denne piť 200 ml minerálnej vody
Do ktorej ste pred vypitím pridali aspoň 20-30 kvapiek šťavy s citrónu.
Toto je storočiami osvedčený orientálny spôsob úpravy žalúdočných pomerov.
Pekný večer dušansl.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

dusansl Pozri príspevok
Tzv prekyselenie žalúdka, teda pcit , že človek má nadbytok žalúdočnej kyseliny je nepomýliteľným signálom , že kyselosť žalúdočných štiav je nedostatočná.
Pre nápravu doporučujem po dobu aspoň 5-7 dní 2x denne piť 200 ml minerálnej vody
Do ktorej ste pred vypitím pridali aspoň 20-30 kvapiek šťavy s citrónu.
Toto je storočiami osvedčený orientálny spôsob úpravy žalúdočných pomerov.
Pekný večer dušansl.
Možno to nie je ani tak nedostatočnou kyslosťou štiav, ako píšeš, ale tým, že citron je na rozdiel od iných potravín (najmä s obsahom bielkovín) silne zásadotvorný.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
anonym222 Pozri príspevok
Možno to nie je ani tak nedostatočnou kyslosťou štiav, ako píšeš, ale tým, že citron je na rozdiel od iných potravín (najmä s obsahom bielkovín) silne zásadotvorný.
A čo v prípade, že som na citrón alergická ???? Pár kvapiek v čaji a na druhý deň ma neskutočne svrbí dekolt a sánky
0 0
tamaja tamaja

tamaja je offline (nepripojený) tamaja

Rennie dostanete kúpiť v Polsku
0 0
Katarína Mihoková Katarína Mihoková
Na prekyslenie žalúdka je výborná Palina pravá. Rozmixovať palinu na prášok, asi tri týždne užívať štipku na lyžičke tri-krát denne. Zapiť dostatočným množstvo vody.
0 0
tikidi tikidi

tikidi je offline (nepripojený) tikidi

Ahoj, no ja mam takisto tento problem,akurat ze asi este ovela ovela horsi, problemy sa zacali objavovat po cisarskom reze, ale su to bolesti ukrutne, normalne sa zvijam v bolestiach, doktor mi dal Helicid zo zaciatku pomahalo,no teraz akosi nic nezabera, poradte co este skusit, bola som aj na gastro, zistili ze mi nedoviera priklopka z pazeraka do zaludka, a to akoze budem stale takto trpiet a nebudem moct nic zjest, je to naozaj hrozne na jedlo po siestej vecer mozem zabudnut. Prosim tak poradte nejake finty. Dakujem.
0 0
tikidi tikidi

tikidi je offline (nepripojený) tikidi

a kolko to uz uzivas?
Ja asi 9 mesiacov, a nezlepsuje sa to
0 0
sanni sanni

sanni je offline (nepripojený) sanni

Skuste zasadotvorne potraviny a napoje, medzi take mineralky patri Fatra, tiez obmedzit stres spravnou zivotospravou, nakolko to je nasilnejsi faktor, co spusta tvorbu kyselin.
1 0
Rišo Rišo

Rišo je offline (nepripojený) Rišo

Ahojte poraďáci,

na prekyslenie žalúdka je jednoznačne FATRA a môže byť aj s citrónom.
Mám to už odskúšané.
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Mne tiež zistili Helikobaktéra a začala som užívať antibiotika Fromilid, Duomox, pred tým užiť Lomac. Mne je ale tak zle, že sa cítim ako otrávená, mám horko v ústach a hroznú ťažobu v žalúdku. Užíval tieto tabletky niekto z vás? Beriem ich každých 12 hodín spolu a pri mojej váhe 45 kg sa mi to zdá vela. Neviem či to vydržím užívať 7 dní.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pri antibiotikách je dôležité,aby si dobrala celú dávku,nakoľko ak to predčasne vysadíš,brala si ich nadarmo a nabuduce Ti nemusia zabrať.Daj si k nim probiotiká,aby to žaludok lepšie zvládol.
2 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

BXLmiami Pozri príspevok
Pri antibiotikách je dôležité,aby si dobrala celú dávku,nakoľko ak to predčasne vysadíš,brala si ich nadarmo a nabuduce Ti nemusia zabrať.Daj si k nim probiotiká,aby to žaludok lepšie zvládol.
Ja užívam aj probiotiká, len si myslím, že čo na to organizmus, či to zvládnem. Ďakujem, budem sa snažiť to vydržať.
0 0
LukasAdame LukasAdame

LukasAdame je offline (nepripojený) LukasAdame

Priznám sa, že ma udivuje postup lekára.Može to byť aj helikobaktér, ale aj nadmerná tvorba žalúdočnej kyseliny.
Zo stravy netreba uberať, ale hladať niečo, čo v strave chýba.
Ja tentoproblém mám relatívne dlho, odporúčam Ranital pred každým jedlom.Je to nenávykový liek a veľmi pomáha odstrániť žalúdočné problémy.
Ale bo Maalox-šumivé tablety, ktoré treba požiť vždy vtedy, ak nastane ´´kyselina´´.
Takisto účinné je mlieko.Keď nastane kyselina, treba si dať pohár-dva

Dúfam, že odpoveď aspoň trošku pomohla.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
vema Pozri príspevok
Mne tiež zistili Helikobaktéra a začala som užívať antibiotika Fromilid, Duomox, pred tým užiť Lomac. Mne je ale tak zle, že sa cítim ako otrávená, mám horko v ústach a hroznú ťažobu v žalúdku. Užíval tieto tabletky niekto z vás? Beriem ich každých 12 hodín spolu a pri mojej váhe 45 kg sa mi to zdá vela. Neviem či to vydržím užívať 7 dní.
ja som si tým tiež prešla..a presne my bolo tak ako tebe či že viem aký je to pocit a viem ťa preto veľmi dobre pochopiť .ja som v tedy vážila 47kg .no treba si uvedomiť že ten HB..sa predsa len nachádza v žalúdku a ked si dáš na to antibiotiká tak tam nastáva strašný boj..preto tá ťažoba a horkosť v ústach......aj mne bolo v tedy strašne zle, no nejako som to prežila....no a dnes som zdravá bez HB a veru som od v tedy aj pribrala ..čiže,, držím ti palce.. ..vydrž to a bude dobre..
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tak, tie antibiotiká som po 6 dňoch prestala užívať, chýbal 1 deň, ale fakt sa nedalo. Najprv to horké v ústach, potom ma začalo bolieť v krku, nemohla som už od bolesti ani slinu prehltnúť a na záver sa mi vysypalo celé podnebie, asi alergia. Uvidím o 2 mesiace, mám doniesť stolicu. Možno aj tých 6 dní urobilo svoje. Ďakujem za podporu.
0 0
gulko1 gulko1

gulko1 je offline (nepripojený) gulko1

Skuste Reishi Gano čaj.
Osobna skusenosť.Nepišem to preto aby ste to kupili odomna,kľudne od niekoho iného.Ale važne to pomaha.Ja som mal s palenim zahy problemy dlho dlho a vsetky tabletky a anacit a maalox a neviem co este mi vobec nepomohli alebo ak tak iba docasne.
Prave preto som skusil Reishi Gano čaj.A kavu obycajnu som taktiez vysadil a pijem len tuto.


www.daniel.ganodermakava.sk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať