Zavrieť

Porady

Prekyselenie žalúdka

Dobrý deň "poradcovia",

som už zúfalá,a preto som sa rozhodla zveriť sa vám s problémom mojej dcéry.
Má 15 rokov a už druhý rok si sťažuje na prekyselenie žalúdka"nabieha jej kyselina".Snažila som sa dať pozor na stravu, prejsť na zdravú výživu,zistiť čo jej to robí,ale robí jej to všetko. Riešili sme to cez lekára,ktorého odpoveď už druhý rok je,že to može byť vred,ale vraj nemá nato myslieť,a nedal jej žiadne lieky ani neposlal na žiadne vyšetrenie.A dcéra sa už pomaly bojí zobrať niečo do úst,aby jej zas nebolo zle.
Poznáte nejaké "babičkovské" rady,ako si s tým poradiť? Dnešná odpoveď lekára bola,že je v puberte,že to prejde a ja už neviem ako ďalej.
Srdečná vďaka za každú radu a všetkým prajem príjemný víkend.
Usporiadat
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja z vlastnej skusenosti odporucam najprv vysetrenie gastroenterologa, mala som podobne problemy, dostala som nejake lieky a odvtedy mam klud, je sice prava ze nemozem vsetky potraviny, napr. mak, kavu ..., ale to som postupne zistila o ktore sa jena a jenoducho ich vylucila z jedalnicka.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Este odporucam Fatru, Vincentku alebo Sulinku, neplnene tortove oplatky a jogurty len mliecne NIE smotanove - direk len kyslomliecne vyrobky /v pripade heligo...potvory/. A schopneho lekara. Volakedy boly take pastilky na cmulanie - RENNIE, len ich urcity cas nevyrabali. Mozno uz zas zacali, treba sa opytat.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Na prekyslenie zaludka je velmi ucinny cerveny melon.
0 0
JuditaD JuditaD

JuditaD je offline (nepripojený) JuditaD

Doporučujem ráno na lačný žalúdok vypiť pohár vlažnej citronovej vody, prípadne pohár vlažnej vody s lyžičkou medu a jablčným octom. Kolegyňa vyskúšala jablčný ocot s medom a odvtedy nemá problémy. Denne užívala lieky.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Niektoré potraviny sú zásadotvorné, niektoré kyselinotvorné. Odporučila by som pozrieť si príslušnú literatúru. Napríklad cukor je kyselinotvorný - teda všetky sladkosti, koláče z bielej múky, zákusky, sladené vody... Aj príliš veľa varenej stravy, tzv. konzervovaných potravín a kávy škodí .
A by bolo treba ísť za odborníkom - lekárom, ako tu už bolo odporučené.
0 0
ejdrijen ejdrijen

ejdrijen je offline (nepripojený) ejdrijen

Dobrý deň, chcela by som reagovať na problem s prekyselením žalúdka.
Keď mám problém s týmto tak si vždy dám len kúsok tzv. polystyrénu, sú to tie ryžové chlebíky. Stačí ozaj len jedno to kolečko a je po probléme.

Treba skúsiť
0 0
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

Ahoj, no ja som čítala, že ak má človek prekyslený žalúdok, tak treba piť jablkový ocot, možno, že sa to zdá neuveriteľné aj ocot je kyslý ale mal by to spraviť, do pohára naliať vodu a pridať 1-3PL jablkového octu a môže sa dať 1-2KL medu.
Ja pijem 3x za deň tento nápoj ale bez medu. Tak skús, možnože pomôže.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Kyselinu v žalúdku zníži detská krupica, pukance, burizony. To mám odskúšané.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

So všetkými súhlasím, aj ja mám tieto problémy, ale základ je aj vo fajčení. V babičkinej knižnici som našiel tento text a dnes ho vyskúšam, naviedli ste ma na to: Pálenie záhy je vždy pri padnutom žalúdku. Štyri dni po sebe vypiť ráno na lačno 3 dl. veľmi teplej vody. Až o 1 hodinu jesť. Jednoduché, skúste.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Kolenčík
So všetkými súhlasím, aj ja mám tieto problémy, ale základ je aj vo fajčení. V babičkinej knižnici som našiel tento text a dnes ho vyskúšam, naviedli ste ma na to: Pálenie záhy je vždy pri padnutom žalúdku. Štyri dni po sebe vypiť ráno na lačno 3 dl. veľmi teplej vody. Až o 1 hodinu jesť. Jednoduché, skúste.
Už aj to zajtra vyskúšam,fajn.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

VEMA, pomohlo, ozví sa.
0 0
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

Kolenčík
So všetkými súhlasím, aj ja mám tieto problémy, ale základ je aj vo fajčení. V babičkinej knižnici som našiel tento text a dnes ho vyskúšam, naviedli ste ma na to: Pálenie záhy je vždy pri padnutom žalúdku. Štyri dni po sebe vypiť ráno na lačno 3 dl. veľmi teplej vody. Až o 1 hodinu jesť. Jednoduché, skúste.
Môže to zabrať, ale mám jednu malú poznámočku, radšej vstaň ráno o hodinu skorej, vieš teplá voda ak sa vypije na lačno pôsobí ako preháňadlo.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Kúru som absolvovala,ale nejaký extra výsledok som nespozorovala.Ja ale neviem,či mám veľa,alebo málo kyseliny.Doktor mi povedal,že mám málo žlče a šťavy.Ja mám ale stále pocit,že mám veľa kyseliny.Ak má doktor pravdu,tak tá voda mi nemôže robiť dobre,lebo sa to zriedi a je toho málo.Skúšam teraz niečo.aby sa mi tvorilo viac žlče/s potravinami/ a uvidím.Nechcem užívať lieky,lebo si myslím,že ak budem staršia a budem mať väčšie problémy,čo potom.Moja matka má takéto problémy,ale ona má už veľa rokov a má kameň v žlčníku.Ja nemám,tak nechápem tú mizernú tvorbu žlče.Myslím si tiež,že je to aj nervová záležitosť.Mne sa stále chveje žalúdok z nervozity a tam bude asi pes zakopaný.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Čaute čaute poradáci.
Ked už hovoríme o tom prekyslení žalúdka ja som bola pred dvoma týždňami na gastroskopiu fuj hnus je to strašné vyšetrenie nezávidím nikomu,ale vydržala som našli mi Helikobaktera Pylori a tak už beriem
druhú dávku 3.kombinácie liekov no a uvdíme ako to bude ďalej.
Máte aj vy neaké skúsenosti s liečením helikobaktera pylori???
Vďaka za rady a názory.
Silvia
0 0
spsp spsp

spsp je offline (nepripojený) spsp

Prekyslenie žalúdka nemusí vždy byť spojené len s prísunom stravy. Je dôležité zamerať sa aj na psychiku, pretože stres tak isto spôsobuje pálenie žalúdka, aby som bola presná, tak je to napätie, ktoré po strese zostane. Odporučila by som jej zvýšiť príjem tekutín, teda vody, a uvoľnenie sa po príchode zo školy domov. Myslím, že by mohla robiť niečo iné ako myslieť na školské povinnosti. U nás to zabralo.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Viem,že prekyslenie žalúdka nemusí byť len zo žalúdka, ale ja to mám
z helikobaktera,ktorý vyvoláva to kyslé prostredie on v tom žije.
A vy poradáci máte tiež taký problém s tým helikobakterom pylori???
Silvia
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
skúste na tomto linku: http://skola.jewel.sk/search.php?rsv...all&rstema=228
v sekcii omladzujúce odkyslenie
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja mám zvýšenú sekréciu žalúdočnej kyseliny. mne na to doktorka dala helicid musím povedať na druhý deň mi bolo jak v raji. treba nájsť dobrého internistu alebo mi na to pomáha aj minerálka Fatra, napijem sa z nej a hned je na chvílu pokoj. odporúčam
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Ak nechceš, aby dcéra skončila so žalúdočnými vredmi alebo trvale poškodeným zvieračom, bezodkladne ju dostaň na to vyšetrenie. Tu už nejde o dobré vzťahy s lekárkou ale o dcérine zdravie zdravie .
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kargo Pozri príspevok
Ak nechceš, aby dcéra skončila so žalúdočnými vredmi alebo trvale poškodeným zvieračom, bezodkladne ju dostaň na to vyšetrenie. Tu už nejde o dobré vzťahy s lekárkou ale o dcérine zdravie zdravie .
Príspevok je z roku 2005
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať