Zavrieť

Porady

uzávierka 2009 - škola

Ahojte,

viem, že už tu bola táto problematika nadhodená v iných témach, ale k odpovediam sa nejak nedopátralo. Preto by som ešte raz chcela zosumarizovať ako to bude teda s účtovaním na 357 k 31.12.2009 pri rezervách na nevyčerpané dovolenky, nevyfakturovaných dodávkach a neuhradených faktúrach z PK- niekde som tu čítala, že pri nich transfer nezúčtovávať, ale prečo? Veď predsa aj § 19 ods.9 postupov účtovania hovorí :
9) Transfer poskytnutý účtovnej jednotke iným subjektom verejnej správy, ktorý nie je jej zriaďovateľ, sa účtuje na ťarchu účtu účtovej skupiny 22 a v prospech účtu účtovej skupiny 35. Zúčtovanie výnosov sa účtuje v prospech účtu 693, ak ide o účtovnú jednotku, ktorá je obcou, vyšším územným celkom, príspevkovou organizáciou, rozpočtovou organizáciou obce alebo vyššieho územného celku, alebo sa zaúčtuje v prospech účtu 683, ak ide o štátne rozpočtové alebo príspevkové organizácie v časovej a vecnej súvislosti s nákladmi a v prospech účtu 384 vo výške výdavkov, ktoré neboli zúčtované do nákladov, ak ide o bežný transfer. Kapitálový transfer sa účtuje v prospech účtu 384 a vo výške odpisov, opravných položiek a zostatkovej ceny pri vyradení dlhodobého majetku sa postupne rozpúšťa do výnosov na účet 694, ak ide o účtovnú jednotku, ktorá je obcou, vyšším územným celkom, príspevkovou alebo rozpočtovou organizáciou obce alebo vyššieho územného celku, alebo sa zaúčtuje v prospech účtu 684, ak ide o štátnu rozpočtovú alebo štátnu príspevkovú organizáciu.
Náklady mám v roku 2009, takže aj transfer by mal byť zúčtovaný v roku 2009. Nehovorí sa tu o žiadnych výnimkách.
Školenia som tento rok neabsolvovala z dôvodu PN. Preto, ak máte niekto iné informácie, prosím dajte vedieť. Ja si ale myslím, že postupy účtovania sú v tomto jednoznačné.
Usporiadat
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

357 - myslíš asi stranu MD, pretože celkovo je konečný stav nulový , teda sú tam len rezervy na dovolenku.
Ja si mesačne kontrolujem 357, 693 a k tomu aj čerpanie 121. Mne robí rozdiel 357 a 693 účet 384 (v roku 2008 boli NBO naúčtované na 381 a zúčtované na 384, doúčtované na 693 boli v roku 2009), rovnako aj v tomto roku boli NBO zúčtované na 384 (a teda ešte na 693 nie sú).
Ešte netreba zabúdať, že rezervy na dovolenky pri PK sme tento rok zúčtovávali na 653 (aj to teda nie je na 693).
A ešte ma napadlo, nevyčerpaná dotácia sa odvádzala zriaďovateľovi z 357, tiež nie je na 693.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Práve som telefonovala s našou metodičkou na DU a vraj sa pohľadávka na 357 eviduje aj za nevyfakturované dodávky a celkovo aj za časové rozlíšenie.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

rozdiel medzi NaV mám rovnakú sumu ako na účte 428. Neviem, či som niečo zabudla preúčtovať alebo je to náhoda? Neviete poradiť čo skontrolovať?
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Katka 30 Pozri príspevok
rozdiel medzi NaV mám rovnakú sumu ako na účte 428. Neviem, či som niečo zabudla preúčtovať alebo je to náhoda? Neviete poradiť čo skontrolovať?
Len náhoda. 428 ti s tohtoročnými N a V vôbec nesúvisí.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

ďakujem....inak by som hľadala chybu :-))
0 0
eva7 eva7

eva7 je offline (nepripojený) eva7

Ja som si robila kontrolu, z čoho sa mi skladá hosp.výsl. a zistila som toto: konečný zostatok účtu 323+321+384-381-428= HV
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

eva7 Pozri príspevok
Ja som si robila kontrolu, z čoho sa mi skladá hosp.výsl. a zistila som toto: konečný zostatok účtu 323+321+384-381-428= HV
Zrejme je to len náhoda, lebo ako som už písala, 428 vôbec s tohtoročným VH nesúvisí.
0 0