Zavrieť

Porady

Aký wi-fi router??

Chcel by som sa spýtať aký wifi router by ste mi poradili (do 50eur) ak sa pripájam na internet cez ethernet kabel priamo z antény (bez modemu) ??
Čo hovoríte na tento BELKIN F6D4230

? Mozem tento router zapojit aj bez modemu?
Usporiadat
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Aspon mu zamotame hlavu
Ale ono to fakt neni easy, raz darmo.
0 0
tomas128 tomas128

tomas128 je offline (nepripojený) tomas128

Nerozumiem iba tomu, že ak sa chce pripájať priamo cez kábel na čo mu bude N alebo G. Uznávam, že Nko je trošku rýchlejšie, avšak tento štandard zatiaľ nie je veľmi "vychytaný" koniec koncov draft bol len nedávno štandardizovaný. Samozrejmem berozporujem to, že kupovať dnes router bez WiFi nemá žiadny zmysel, avšak ja by som šiel čisto po cene. Osobne odporúčam ASUSRT-G32 alebo D-Link DIR300. Cena okolo 25 € nič viac nemôže potrebovať.
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

chlapci zbytocne sa hadate ci je lepsi N alebo G ked rychlost internetu ma urcite mensiu ako zvlada najstarsi standard B
takze mu uplne staci hocijake G, bezproblemov mu pojde net a router vobec nebude vytazeny
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

salvosko Pozri príspevok
Nechapme naco kupovat drahe WiFi routre s N normou ked staci kupit za 25-30 euro a rok alebo dva ho vymenit za N-kovy ktory bude lepsi ako tie dnesne a o polovicu alebo este viac lacnejsi. A ten stary este predas za 5-10 euro.
salvosko- mne vcera davali doma router s B+N normou a stal 26,70 Eur, co sa mi ozaj nezda vela. Nejaky Edymax ci co..
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

dalid Pozri príspevok
salvosko- mne vcera davali doma router s B+N normou a stal 26,70 Eur, co sa mi ozaj nezda vela. Nejaky Edymax ci co..
edimax ani zadarmo
cena kvalitneho routera sa pohybuje od 50eur vyssie
0 0
tomas128 tomas128

tomas128 je offline (nepripojený) tomas128

mecky: Prepáč, ale nemáš pravdu. Podľa mňa pre jeho potreby je ASUS RT G32 alebo D-LINK DIR-300 v cene okolo 25€ absolútne optimál. Osobne mám s týmito routrami dosť hutné skúsenosti, nakoľko som im robil podrobné testy na dlhodobej báze. Oba sú absolútne stabilné. Na Wifi časti napriek tomu, že sú iba B/G dosiahnú stabilne rýchlosť 20 Mbit, na LAN časti stabilných 100Mbit. To hovorím o meraniach pod realánom záťažou , nie laboratórnych podmienkach.

Naozaj treba prihliadnuť na to, čo zakladateľ topicu požadoval. Tiež nie som fanda Edimaxu, podľa mňa majú zle vyriešené GUI (ovládacie rozhranie cez www prehliadač) a pár modelov vykazovalo značnú nestabilitu. Jeden projekt, ktorý som riešil má nasadených 500 ks D-Link a skoro 300 ASUS a bolo celkovo do 5 reklamácií.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ahojte, mám možno blbú otázku, ale nevyznám sa až tak do routerov. Každý wifi router sa musí zapojiť do elekrickej siete, aby fungoval? Potrebujem to vedieť, aby som si premyslela, kam ho dám. Ide o nejaký M-kový router, viac neviem. Ďakujem.
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Máš tam preklep ,router je zrejme N-kový,a máš pravdu ,router treba zapojiť do elektrickej siete aby fungoval.
1 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Je este aj moznost napajat PoE injektorom (t.j. po ethernetovom kably) ale nie vsetky routery maju taku moznost
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Chcem hlavne internet bez káblov.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

kabel tam musi ist tak ci tak
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Fero11 Pozri príspevok
kabel tam musi ist tak ci tak
pri usbčkovom od operátorov ani nie
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

michelle84 Pozri príspevok
pri usbčkovom od operátorov ani nie
Ak to má byť mobilný internet ,tak potom načo router.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

michelle84 Pozri príspevok
pri usbčkovom od operátorov ani nie
ale to uz potom nebude wifi router
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Áno, áno, nie je to mobilný internet, ale nakoniec sa asi rozhodnem preň.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Caute, aky WiFi router by ste odporucili za tychto podmienok:

- existujuce DSL pripojenie cez DSL modem+router
- potrebujem pokryt 2 poschodia v dome, takze nieco s dobrym a stabilnym signalom
- podpora b/g/n
- podpora WPA2

Kedze sa ten WiFi router bude zapajat k tomu existujucemu DSL routeru, tak nepotrebujem ziadne specialne vlastnosti ako Port Forwarding, zabudovany firewall.

Nejake rady, tipy & triky?

Dik.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ja som bol spokojný s týmto,ale anténky som vymenil :
http://www.zyxel.cz/web/product_fami...No=PDCA2009012
sú aj lacnejšie,záleži koľko chceš investovať.
1 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Dik za tip Vlado.
Co sa tyka funkcii, staci mi uplny zaklad, takze ten Zyxel sice vyzera dobre podla specifikacie, ale takmer nic z toho by som nevyuzil. Cize hladam nieco jednoduchsie, lacnejsie a to bud s dostatocnym vykonom alebo s moznostou pripojenia externej anteny. Neviem ale posudit, aky vykon by bolo treba na prechod signalu cez monoliticky strop o poschodie nizsie.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Možno tento ,tiež ma odpojiteľné anténky :
http://datacomp.sk/tp-link-tl-wr841n...er_d87509.html
http://datacomp.sk/tenda-w306r-wirel...n-_d48590.html
1 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Podla specifikacie vyzera dobre. Vysoky vykon, pripojitelna antena a celkom bohate funkcie. Vecer skusim pozriet nejake recenzie a testy a uvidim.
Dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať