Zavrieť

Porady

Aký wi-fi router??

Chcel by som sa spýtať aký wifi router by ste mi poradili (do 50eur) ak sa pripájam na internet cez ethernet kabel priamo z antény (bez modemu) ??
Čo hovoríte na tento BELKIN F6D4230

? Mozem tento router zapojit aj bez modemu?
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Tendu som zapájal známemu model iba s jednou anténkou a zatiaľ šľape a tiež ide na 2 poschodiach.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

S Tendou nemam skusenosti, ja mam na byte Netgear. Ale v tomto porovnani obstala velmi dobre.
http://www.svethardware.cz/art_doc-B...10051D1B8.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ten TP link doporučujem mam model WR841N
1 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

duves Pozri príspevok
Ten TP link doporučujem mam model WR841N
Dik za tip duves.
Pouzivas ho v dome alebo v byte? Mas stabilne pripojenie aj cez niekolko stien?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Je to v byte, cez jednu stenu. Ale...mam kamoša vo vedlajšej bytovke, a on moju sieť "vidí". Treba sa rozhodnut podla mna pre tie najnovsie wifi routery s protokolom b/g/n.
0 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

Mam TENDU w311r+ celkom postacujuca pre bezneho uzivatela cez 3 steny asi na 7m 3palicky signal
1 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

maurer2 Pozri príspevok
Mam TENDU w311r+ celkom postacujuca pre bezneho uzivatela cez 3 steny asi na 7m 3palicky signal
Nad tymto routerom realne uvazujem. Podla popisu to vyzera na super pomer cena/vykon a v testoch tiez obstal velmi dobre. Hlavna vyhoda je, ze pokial signal nebude dostacujuci, tak sa da nan pripojit externa antena.

Dik za tipy vsetkym.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

marko182 Pozri príspevok
Hlavna vyhoda je, ze pokial signal nebude dostacujuci, tak sa da nan pripojit externa antena.
Iny WiFi by som ani nekupoval co nema vymenitelnu antenu.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Uz som objednal Tenda w311+. Skor ako koncom buduceho tyzdna sa k tomu nedostanem, ale potom dam vediet, ako je to so signalom pre 2 poschodia.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Mozno to niekomu pomoze. Kupil som Tenda w311+ a so signalom ani najmensi problem. Pokryte 2 poschodia v rodinnom dome, na notebooku plny signal. Instalacia uplne bez problemov. Takze nechcem to zakriknut, ale zatial mam pocit, ze za malo penazi vela muziky.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

dobry den prosim Vas viete mi niekto poradit s kúpou routera

iternet mam od upc a tam pisu takto
Nie, router/switch je potrebné si samostatne zaobstarať. Čo sa týka parametrov, tak Router musí byť ethernetový (nie DSL router), čo znamená, že do jeho Wan vstupu je možné pripojiť ethernetový kábel (sieťový kábel, RJ45), ktorý pôjde od modemu. Ďalej je nevyhnutné aby podporoval DHCP pripojenie a odporúča sa služba NAT. Ďalšie funkcie sú už len sprievodné a nie sú nevyhnutné pri pripojení služieb chello/FiberPower.

chcem mat nan napojene 2 notebooku sucasne sem tam mobil a jednu tlaciaren, ktora ma ist tiez na wifi ...

dakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

dakujem velmi pekne za radu ..
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

nepoznam tu znacku, tak nemozem hodnotit

ja by som v tychto lacnejsich kategoriach zostal u dlinku. dir 300, dir 600, dir 615
0 0
dm29 dm29

dm29 je offline (nepripojený) dm29

zdravim
ospravedlnujem sa ak to tu uz bolo ale nemam s tym ziadne skusenosti.
najlepsie polopatisticky potrebujem radu aky router by ste mi doporucili
alebo mi aspon napiste ake funkcie musi mat:

-chcem chytat wifi siet pomocou externej anteny ktora bude na streche antennym kablom cca 5m pripojena do routera ktory bude v byte ,
kde budu 3 notebooky semtam nejaky smartfon
vopred vdaka
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

antenny kabel = pigtail
Cim dlhsi pigtail, tym slabsi signal (utlm signalu)
Najlepsie by bolo, ak by kabel nebol ziadny a router v outdoorovom prevedeni rovno na streche. Kablom (ale uz sietovim /utp/ftp ..,) by to islo k dalsiemu routru, ktory by sluzil na sirenie wifi signalu po byte.
Urcite je aj moznost akehosi modu repeater, ale s tym nemam skusenosti (repeater = opakovac (prijme signal, spracuje, zosili a vysle dalej))
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

repeater je na toto takmer nepouzitelny
0 0
dm29 dm29

dm29 je offline (nepripojený) dm29

antenny kabel by som mohol skratit tak na 2-3 m to by slo a kupil by som nejaky kvalitny kabel.
Ale nechcel by som to este viac komplikovat dalsimi sietovymi prvkami o ktorych nemam ani sajnu.
Budem rad ak by ste mi poradili aky router sa na to pouziva tj ze jednu wifinu chyta z vonka a tu potom vysiela po byte ale s nejakym prihlasovacim heslom
, nemam skusenosti vobec neviem aku kategoria routrov sa na to pouziva predpokladam ze by mali mat
vstup na 2 anteny a co dalej ?
mal by mat funkciu repeater?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

nezalezi to od poctu anten, ked chces aby to bola jedna krabicka tak to musi byt zariadenia ktore ma fyzicky dve radia a to je problem zohnat, lahko dostupna je v podstate len skladacka od mikrotiku, co je narocne na cenu aj obsluhu

jednoducho potrebujes jedno zariadenie ktore ti prijme signal, a druhe ktore ho bude vysielat po byte

najjednoduchsie riesenie je na prijem kupit nejaky nanostation (co vsak neni od veci skonzultovat s poskytovatelom), a na vysielanie po byte nejaky jednoduchsi router
0 0
dm29 dm29

dm29 je offline (nepripojený) dm29

presne si to zadefinoval potrebujem zariadenie ktore mi prijme wifi signal zo vzduchu, a druhe ktore ho bude vysielat po byte. Samozrejme ze tie dve wifi siete prepoji.
Ale som si myslel ze to bude jedna krabicka s 2ma antenkami co sa vola wifi router.
Wifi router je teda na prepojenie wifi siete a kabelovej siete?

Takze router aky som si vysnival neexistuje?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať