Zavrieť

Porady

Hypoteka pre mladych

Kolko je priemerny hruby príjem v národnom hospodárstve?
Zaujima ma to preto, ze sa da vybavit hypoteka pre mladych s lepsim urokom? Vie mi k tomu niekto povedat viac? Nas prijem oboch spolu nesmie byt vyssi ako ten 1,3 nasobok priemeru?
Usporiadat
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Najhoršie je mať poistený priamo úver.
To je môj názor. Oveľa lepšie je mať vlastnú komerčnú poistku s ktorou si ten úver vykryješ ked sa čosi stane.

A nemusíš si dať to poistenie, banka ťa nútiť nemôže . Len je to o tom povedomí osob, a o tom ako si zistia info.
Vsak o tom cely cas pisem Ja som za sukromne poistenie a je zbytocne si dat v banke poistit uver... Ako som pisal mne aj tak poistenie zacalo plynut po 60 dnoch az!!!! To bolo to poistenie uveru v banke a pri sukromnom mi ta zacina plynut po 21 dni alebo podla tipu aj v prvy den... A to co by som platil banke za poistku, tak si o tolko zvysim sumu na sukromnej poistke a urcite to vyjde a aj to je lepsie!!! Moj nazor
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
pravdu píšeš...
Ja viem,
dokonca aj poistka na nehnuteľnosť urobená mimo banku a vinkulovaná v prospech banky je výhodnejšia, ako tá čo ponúkne priamo banka.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

[QUOTE=stanco007;1379269]Vsak o tom cely cas pisem Ja som za sukromne poistenie a je zbytocne si dat v banke poistit uver... Ako som pisal mne aj tak poistenie zacalo plynut po 60 dnoch az!!!! To bolo to poistenie uveru v banke a pri sukromnom mi to zacina plynut po 21 dni alebo podla tipu urazu aj v prvy den... A to co by som platil banke za poistku, tak si o tolko zvysim sumu na sukromnej poistke a urcite to vyjde a aj to je lepsie!!! Moj nazor
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ja viem,
dokonca aj poistka na nehnuteľnosť urobená mimo banku a vinkulovaná v prospech banky je výhodnejšia, ako tá čo ponúkne priamo banka.
zasa máš pravdu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
zasa máš pravdu...
-ale aj tak je farbička lepšia ako stavebko...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
-ale aj tak je farbička lepšia ako stavebko...
Nesúhlasím
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Stanislav 1975 Pozri príspevok
-ale aj tak je farbička lepšia ako stavebko...
Poistenie dietata, resp sporenie pre dieta? To je asi komu co vyhovuje a aj na aky ucel to chce mat...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Nesúhlasím
včera mi volal chalanisko- jeho dcera sa komplet obliala s horúcim olejom-chuderka ešte tak nešťastne, že asi bude musieť nosiť okuliare( ešteže neoslepla úplne)-čo by dostala zo stavebka? z farbičky jej vybavím 50.000eur,ak sa budem s lekármi moc snažiť...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

stanco007 Pozri príspevok
Poistenie dietata, resp sporenie pre dieta? To je asi komu co vyhovuje a aj na aky ucel to chce mat...
stančo to je jedna vec s ktorou sa so xanti naťahujeme...-to je OK...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Stanislav 1975 Pozri príspevok
stančo to je jedna vec s ktorou sa so xanti naťahujeme...-to je OK...
Sledujem vas, tak viem o tom Ja by som dal skor poistenie ako stavebko... Poistka je poistka. A ked dieta vyrastie, zacne robit, tak si samo da stavebko, resp. mu ho mozu uzavriet rodicia napr v 15tke... Ale naozaj zalezi od danej situacie...
Naposledy upravil stanco007 : 21.04.10 at 09:41
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

stančo jedna intím otázka-s akou hodnosťou si skončil?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Stanislav 1975 Pozri príspevok
stančo jedna intím otázka-s akou hodnosťou si skončil?
poslem ss
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stanko, Xanti, Vás dvoch sledovať je fajn, ako si oponujete, aspoň vidím aj plusy aj mínusy.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
Stanko, Xanti, Vás dvoch sledovať je fajn, ako si oponujete, aspoň vidím aj plusy aj mínusy.
Asi ju zavolám do markízy do relácie na telo- by som ju faktami prevalcoval...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Asi ju zavolám do markízy do relácie na telo- by som ju faktami prevalcoval...
Tststs niekto si fandí. Len aby si so stiahnutým chvostíkom nešiel odtial

Nemrnikujme tému o hypo debatami o šporení pri deťoch.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

Xanti Pozri príspevok
si zabudol na jedno a to, že mzdy sa dvíhajú. Takže je predpoklad, že na takú horibilnú sumu ako spomínaš budú aj potom peniaze.
Nezabudol. Mzdy sa dvihaju zvycajne kvoli 3 veciam: inflacia, celkovy pokrok a individualne zlepsenie sa. Mnou spominane zvysenie urokov nie je inflacne, ale ozdravujuce (z nerealistickej skodlivo nizkej urovne zvysenie blizsie k realistickej trhovej urovni), cize urok hypoteky vzrastie ovela viac ako vzrastie mzda nezlepsujuceho sa cloveka.

Xanti Pozri príspevok
aj ten najnižší úrok môže klesnúť ešte nižšie, lebo čo je to najnižší úrok?
Hovorim o urokovej sadzbe ktoru urcuje centralna banka. Najnizsi urok su momentalne desatinky percenta, nizsie ako pod nulu sa neda ist. Pointa je v tom, ze tento urok neurcuje trh, ale uradnici centralnej banky a urcuju ho zle, je prilis nizky. Kym ho nezvysia blizsie k realnej trhovej urovni, bublina bude trvat.

Xanti Pozri príspevok
Takže úroky vo svojej podstate splatíte prvé. Sú banky, u ktorých prvé roky splácate len úroky a istina príde na rad potom.
urok je nieco, co zavisi od dlznej sumy a stale sa to pripocitava k dlznej sume, cize nie je mozne rozdelit co sa splaca "skor" a co "neskor". Z kazdej splatky za zaplati urok za dane obdobie (napr. mesiac) a ak nieco zvysi, odrata sa to od istiny. Kym je istina nenulova, kazdy mesiac sa z nej vygeneruju nejake uroky a pripocitaju k istine, takze aj poslednou splatkou sa splati zvysok istiny + urok, ktory bol touto istinou vygenerovany za posledny mesiac. Bezny clovek sa nemusi zatazovat "co splaca skor", pretoze nech mu to v banke vysvetlia a zjednodusia akokolvek, stale splaca rovnaku sumu.
0 0
brinza brinza

brinza je offline (nepripojený) brinza

pracujuci
mna by zaujimalo co je vyhdonejsie....pozicka z fondu rozvoja byvania alebo pozicka pre mladych, myslim z hladiska preplatenia uveru.
0 0
st80@atlas.sk st80@atlas.sk

st80@atlas.sk je offline (nepripojený) st80@atlas.sk

Ahojte, keď som spolu s manželom žiadala o hypo v 12/2006 a zmluvu sme podpísali 1/2007, nikto mi ani nespomenul nejaký štátny príspevok / TATRABANKA/. Pozrela som sa na zmluvu a v žiadosti mám napísané, že si uplatňujem nárok na štátny príspevok, no na zmluve sa žiaden príspevok nespomína. Úrokovú sadzbu mám 6,89%. Obaja sme mali vtedy 26 rokov a čistý príjem za 12 mesiacov / podľa zmluvy / 72654 Sk a 91939 Sk. Vie mi niekto povedať či som mala alebo nemala nárok na ŠP? Myslela som si že prídem do banky a tam mi to hneď povedia, ale omyl, musím sa objednať. Chcela by som byť pred tou návštevou trochu múdrejšia. Ď
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

st80@atlas.sk Pozri príspevok
Ahojte, keď som spolu s manželom žiadala o hypo v 12/2006 a zmluvu sme podpísali 1/2007, nikto mi ani nespomenul nejaký štátny príspevok / TATRABANKA/. Pozrela som sa na zmluvu a v žiadosti mám napísané, že si uplatňujem nárok na štátny príspevok, no na zmluve sa žiaden príspevok nespomína. Úrokovú sadzbu mám 6,89%. Obaja sme mali vtedy 26 rokov a čistý príjem za 12 mesiacov / podľa zmluvy / 72654 Sk a 91939 Sk. Vie mi niekto povedať či som mala alebo nemala nárok na ŠP? Myslela som si že prídem do banky a tam mi to hneď povedia, ale omyl, musím sa objednať. Chcela by som byť pred tou návštevou trochu múdrejšia. Ď
No.... Ak sa v roku 2007 poskytoval prispevok pre mladych, tak ste asi mali narok si myslim. Treba zistit aka bola vtedy priemerna mzda alebo do akej vysky museli mat obaja ziadatelia prijem aby splnali podmienky pre tento prispevok. Ale osobne si mylsim, ze aj ten urok co mate je brutalny!!! My mame hyposku cca 2-3 mesiace a urok 4,03% s prispevkom k tomu, cize 5 rokov 1,03% a to je sakra rozdiel.... Ale teraz uz s tym asi nic neurobis... To ste mali riesit pre podpise zmluvy
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

to spoločný hrubý príjem nesmie presiahnuť tých 900+ pre jedného alebo dokopy hrubý príjem obidvoch nesmie byť vyšší, teda na jedného je to zhruba 450 eur v hrubom.. ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať