Zavrieť

Porady

Overovanie nových členov, koniec vandalom na Porade

admin
Od dnešného dňa spúšťame overovanie nových členov cez SMS, takže ak bude niekto vylúčený, na dané t.č. sa už nezaregistruje znova.

Prispejeme tým k zvýšeniu úrovne diskusie na Porade a obmedzíme vyčíňanie vandalov a vulgárnych ľudí, ktorí sa tu vďaka veľkému publiku radi predvádzajú.

Overovať budeme aj niektorých doterajších členov, ktorí ešte nepridali žiaden príspevok na Porade.

K tomuto bolo potrebné pomeniť nastavenia stránky. Ak by Vám niečo nefungovalo prosím oznámte mi to v tejto téme.
Naposledy upravil Richard : 07.02.10 at 13:22
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môžete to bližšie vysvetliť.Chcem sa zaregistrovať tak musím poslať sms-ku niekomu?(porada) sms-ky sa budú kdesi zhromažďovať najmä ich t.č..Osobne som nerád ak musím niekomu na nete poskytnúť moje t.č.Mám s tým zlé skúsenosti ,ohľadom deravých SK paragrafov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ty máš dostatok príspevkov, takže ty sa už overovať nemusíš.

Inak to funguje tak že zadáš t.č. a Porada ti pošle v SMSke overovací kód a ty ho sem zasa vložíš.

T.č. nikde nezverejňujeme, ani ho nikomu neposkytujeme.
Navyše komu by načo bolo... Žiadne relevantné údaje k tomu číslu neevidujeme.

Porada.sk je seriózny web, takže ďalší dôvod prečo sa netreba obávať.
Sme tu 6 rokov a jediné čo mala táto stránka vždy v záujme je ako ľuďom pomôcť, nie uškodiť.

Takže nie je žiaden dôvod na obavy.

Je však možné že pre ľudí so silnou zábranou poskytnúť t.č. poskytneme alternatívu. Napríklad úhrada poplatku 3EUR, čo je tiež možná alternatíva ako zabrániť opakovaným registráciám.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..dobre tomu rozumiem?..keď budem chcieť byť na porade "za dobrú"", zaregistrujem sa zo svojho pomaranča"", za ""pľuhu"" sa môžem z "outú", no a nejakú rezervu pre prípad mi poskytne mobilčíslo "témobilu""...
...a furt to môžem byť ja,len s iným nickom, lebo mať doma nejaké mobilkarty navyše,tak to má dnes skoro každý, koho je doma viac, ako jeden...
(teda, ja tu budem furt za mňa, ale takto sa mi to vidí..opravte ma, nech mám jasno..
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..dobre tomu rozumiem?..keď budem chcieť byť na porade "za dobrú"", zaregistrujem sa zo svojho pomaranča"", za ""pľuhu"" sa môžem z "outú", no a nejakú rezervu pre prípad mi poskytne mobilčíslo "témobilu""...
...a furt to môžem byť ja,len s iným nickom, lebo mať doma nejaké mobilkarty navyše,tak to má dnes skoro každý, koho je doma viac, ako jeden...
(teda, ja tu budem furt za mňa, ale takto sa mi to vidí..opravte ma, nech mám jasno..
Je to pravda, okrem iného pred vianocami bežala na pomaranči akcia 1-,€ karty na SMS-ky. Ale je dobré, že sa kontrola sprísni.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..dobre tomu rozumiem?..keď budem chcieť byť na porade "za dobrú"", zaregistrujem sa zo svojho pomaranča"", za ""pľuhu"" sa môžem z "outú", no a nejakú rezervu pre prípad mi poskytne mobilčíslo "témobilu""...
...a furt to môžem byť ja,len s iným nickom, lebo mať doma nejaké mobilkarty navyše,tak to má dnes skoro každý, koho je doma viac, ako jeden...
(teda, ja tu budem furt za mňa, ale takto sa mi to vidí..opravte ma, nech mám jasno..
Pepsi, ale Ty si tu už "známa", Teba už Richard preverovať nemusí. Teda aspoň tak som si to prečítala v úvodnom príspevku od Richarda. A podľa toho som tu aj ja známa (firma), takže ani mňa už overovať nebude. Však kto by nás tu už nepoznal
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nie som proti "overovaniu", ale mali by sa FAKT overovať len tí, ktorí tu na fóre tzv. spia (žiadna aktivita), alebo permanentní vyrývači a spameri.
Ono totiž poskytnúť svoje t.č. len tak, to je niekedy na dlhé lakte - ja osobne svoje t.č. ani nikde neuvádzam, ani neposkytujem (je to predsa len časť súkromia a to si snažím chrániť). Pokiaľ by však toto bolo nutné - ako je zabezpečené, že získané t.č. sa nezneužijú, alebo neuniknú z databázy (pre overovanie bude predsa takáto potrebná)?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Na objasnenie, prečo sa takéto overovanie robí:

Ak tu niekto bude porušovať etiketu, tak ho vylúčime a keďže už bude mať registrované svoje číslo, tak sa nemôže zaregistrovať znova.

Možno sa mu podarí zaregistrovať pod iným číslom, ale ak bude zasa porušovať etiketu, bude vylúčený znova.
Telefónne čísla sa získavajú ťažšie ako emailové adresy (doteraz sme mali obmedzenie registrácie len na emailovú adresu).

Overovať len vyrývačov? Keby som vedel kto je pri registrácii vyrývač tak by som ho rovno nezaregistroval.

Báť sa o telefónne číslo je Vážne takmer bezpredmetné. Načo by komu bol hluchý zoznam telefónnych čísiel. To si ich môže rovno vygenerovať.
Ak tak by radšej nabúral databázu kde to má zmysel (telefónny zoznam na internete).
Dokonca väčšinu ľudí si nájdete aj podľa mena.

Nechcem to tu nadľahčovať, ale telefónne číslo nie je číslo kreditnej karty.
To že niekto napíše dokonca svoje t.č. na web mi nepríde také divné ako keď vidím že niekto napíše svoj email (čo je jasné pochovanie emailového konta vďaka spamerom). Posielať reklamu na telefón je totiž nákladné na to aby niekto len tak spamoval t.č. a takisto postihnuteľnejšie...

Porada nie je prvá ani posledná webstránka čo niečo takéto robí.
Ak tu chce niekto seriózne pôsobiť, tak sa nemá čoho obávať.
0 0
smutko smutko

smutko je offline (nepripojený) smutko

a kedˇsa niekto zaregistruje len preto že ma dajaký problém a chce s ním poradiť ale nemá také znalosti aby radil druhým tak ho vylúčia len preto , že sa opýtal na niečo len 2 krát a podľa niektorých tu spíme /žiadna aktivita/kedˇsom pridala málo príspevkov čo si vlastne chcete u mňa overovať?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pod pojmom spáči som myslel na tých členov fóra, ktorí sa ozvú "pro forma" raz za pol roka (len aby reč nestála), pričom neprinesú nič podstatného, prípadne nezadajú konkrétnu otázku alebo problém.
Môže sa stať, že niektorý Poraďák je nútený sa odmlčať na dlhšiu dobu. Ale istotne tá doba nie je dlhšia ako 3-4 mesiace (Poraďák je od porady zvedavý a nedá mu, aby sem aspoň raz za mesiac nenahliadol). Kto však počas 6 a viac mesiacov sa ani neozve a odrazu sa objaví s nejakou nepodstatnou poznámkou - tak ten je (môj názor!) spáč.
Za vyrývačov zas považujem tých, ktorí sú síce na porade pravidelne, ale miesto nejakých odpovedí len zasielajú nepodstatné poznámky na adresy iných.
Vážim si veľmi prácu admina - ten predsa musí "vyselektovať" fórum, ohodnotiť, kto ako pristupuje na fóre - a skladám klobúk dolu. Ja osobne by som to asi nedokázal tak, ako Richard.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Richard Pozri príspevok
Od dnešného dňa spúšťame overovanie nových členov cez SMS, takže ak bude niekto vylúčený, na dané t.č. sa už nezaregistruje znova.

Prispejeme tým k zvýšeniu úrovne diskusie na Porade a obmedzíme vyčíňanie vandalov a vulgárnych ľudí, ktorí sa tu vďaka veľkému publiku radi predvádzajú.

Overovať budeme aj niektorých doterajších členov, ktorí ešte nepridali žiaden príspevok na Porade.

K tomuto bolo potrebné pomeniť nastavenia stránky. Ak by Vám niečo nefungovalo prosím oznámte mi to v tejto téme.
mne funguje všetko
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
misoft Pozri príspevok
Pod pojmom spáči som myslel na tých členov fóra, ktorí sa ozvú "pro forma" raz za pol roka (len aby reč nestála), pričom neprinesú nič podstatného, prípadne nezadajú konkrétnu otázku alebo problém.
Môže sa stať, že niektorý Poraďák je nútený sa odmlčať na dlhšiu dobu. Ale istotne tá doba nie je dlhšia ako 3-4 mesiace (Poraďák je od porady zvedavý a nedá mu, aby sem aspoň raz za mesiac nenahliadol). Kto však počas 6 a viac mesiacov sa ani neozve a odrazu sa objaví s nejakou nepodstatnou poznámkou - tak ten je (môj názor!) spáč.
Za vyrývačov zas považujem tých, ktorí sú síce na porade pravidelne, ale miesto nejakých odpovedí len zasielajú nepodstatné poznámky na adresy iných.
Vážim si veľmi prácu admina - ten predsa musí "vyselektovať" fórum, ohodnotiť, kto ako pristupuje na fóre - a skladám klobúk dolu. Ja osobne by som to asi nedokázal tak, ako Richard.
Nezabudni, že na Porade je zaregistrovaných veľa " spáčov" z toho dôvodu, aby si mohli stiahnúť potrebné dokumenty, prečítať prílohy, prípadne si nájdu odpoveď na svoj problém. Zaregistrovali sa z nutnosti, nie z dôvodu zviditeľniť sa. Kto chce, poradí, kto nemá odvahu, nepíše. Ak má niekto písať príspevky, ktoré nemajú hlavu ani pätu, nech radšej mlčí a nemrníkuje tému.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Neviem, ako zavadzajú spáči, ktorí sú tu zaregistrovaní a neprispievajú alebo nenavštevujú stránku? Zrejme niekedy niečo potrebovali a tak sa tu zaregistrovali. Nikomu neubližujú svojími poznámkami...vadí to? Nie som kompetentná to posúdiť, nerozumiem tomu...Budete spáčov vylučovať, alebo nejako blokovať, alebo len kontrolovať či ešte existujú?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

smutko Pozri príspevok
a kedˇsa niekto zaregistruje len preto že ma dajaký problém a chce s ním poradiť ale nemá také znalosti aby radil druhým tak ho vylúčia len preto , že sa opýtal na niečo len 2 krát a podľa niektorých tu spíme /žiadna aktivita/kedˇsom pridala málo príspevkov čo si vlastne chcete u mňa overovať?
Asi si to zle pochopil. Pod "spáčmi" sa rozumejú také prihlasovacie mená, ktoré boli založené v minulosti, ale doteraz nemajú žiadnu aktivitu. Ak takýto spáč založí otázku, tak sa overí jeho registrácia. Viackrát sa už overovať nebude, aj keby sa na rok odmlčal a potom zadal znovu otázku.

Ide o mená, ktoré doteraz nepridali žiadny príspevok. Po zaregistrovaní nikto nie je povinný aktívne prispievať, nieto ešte radiť. Nový člen môže kľudne aj rok po registrácii len čítať príspevky a zbierať vedomosti.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tutiola Pozri príspevok
Neviem, ako zavadzajú spáči, ktorí sú tu zaregistrovaní a neprispievajú alebo nenavštevujú stránku? Zrejme niekedy niečo potrebovali a tak sa tu zaregistrovali. Nikomu neubližujú svojími poznámkami...vadí to? Nie som kompetentná to posúdiť, nerozumiem tomu...Budete spáčov vylučovať, alebo nejako blokovať, alebo len kontrolovať či ešte existujú?
Oni nezavadzajú, oni sú ako medvedíkovia v zimnom spánku. A vylezú z nory v pravý čas. Nie však preto, aby sa podelili o medík. Ale pre všeličo iné........
0 0
eva_v eva_v

eva_v je offline (nepripojený) eva_v

nemam strach sa pustit do novych veci ...viac
Ahojte,napr. ja patrím medzi aktívnych "medvedíkov". Som začiatočníčka v mzdách a účtovníctve, mám kopec nezrovnalostí, otázok a málo odpovedí. Neviem si predstaviť, že by som nebola týždeň na porade. A pritom som registrovaná 5 rokov a mam nejakých 5 príspevkov. Ale keďže nechcem vyzerať hlúpo alebo naivne tak hľadám odpovede až kým ich nenájdem. Až úplne v núdzovom stave som podala otázku na pomoc, alebo keď by som chcela niekomu odpovedať a pomôcť, tak už má 4 či 5 odpovedí, kým sa spamätám. Denne som v téme na domáce pekárne, 90 dňová, alebo téma o orchideách keď uspávam malého. V práci aktívne študujem DPH a ročnú závierku.
Som tu denne viac menej pasívna, nechám sa bez problémov overiť, ak to pomôže hlavne k vytriedeniu "nick-kov" s nevhodnými poznámkami.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

možno som to nesprávne pochopila, ale asi cieľom overenia členov, ktorí doteraz nepridali žiaden príspevok, je zistiť, či vôbec takýto člen aspoň navštevuje web stránku a prezerá si príspevky (ak je cieľom pomôcť a poradiť človeku, tak mu to umožníme)...veď admin by mal vedieť kto sa koľkokrát prihlásil na web stránku, ktorý nick je tzv. mŕtvy a ktorý živý...súhlasím aj s tým, že niektorí z nás nepridajú príspevok, pretože nevedia poradiť, alebo nechcú zbytočne zvyšovať duplicitu odpovedí, alebo ešte nebola téma, na ktorú by vedeli reagovať, alebo....je tu veľa alebo
....mne sa tiež už zopár krát stalo, že som chcela prispieť, ale už bol niekto iný šikovnejší ako ja a poradil
verím, že sa objektívne a korektné riešenie nájde
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Viem,že budem teraz zlý ale moj názor je ten, že toto čo richard teraz zaviedol,tak je to veľký krok k serioznostia tí ľudia čo tu robia zle ,budú mať sťaženú cestu k registrácii,ale zasa si myslím, že úplne to problém nevyrieši a rozhodne to nieje koniec vandalom, ale uznávam,že je to velký krok dopredu...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

monika74 Pozri príspevok
možno som to nesprávne pochopila, ale asi cieľom overenia členov, ktorí doteraz nepridali žiaden príspevok, je zistiť, či vôbec takýto člen aspoň navštevuje web stránku a prezerá si príspevky (ak je cieľom pomôcť a poradiť človeku, tak mu to umožníme)...veď admin by mal vedieť kto sa koľkokrát prihlásil na web stránku, ktorý nick je tzv. mŕtvy a ktorý živý...súhlasím aj s tým, že niektorí z nás nepridajú príspevok, pretože nevedia poradiť, alebo nechcú zbytočne zvyšovať duplicitu odpovedí, alebo ešte nebola téma, na ktorú by vedeli reagovať, alebo....je tu veľa alebo
....mne sa tiež už zopár krát stalo, že som chcela prispieť, ale už bol niekto iný šikovnejší ako ja a poradil
verím, že sa objektívne a korektné riešenie nájde
Vidím, že niektorí to stále nechápu, o čo ide.

Dajme tomu, človek, ktorý má v úmysle robiť neplechu na porade, tak si pred mesiacom zaregistroval 3 dni po sebe denne napr. 20 nových nickov. Samozrejme ani jeden z nich aktívne nepoužíva, len čaká, kedy príde potreba nejaký ten nick oprášiť a začať pod ním písať.

Začne prvým, napíše nejaké vulgárne príspevky. Krátko na to mu členstvo zrušia. Ale nevadí, má v zálohe ešte 60 ďalších prihlasovacích mien. Použije ďalšie. Meno sa tvári, ako keby bolo členom už niekoľko mesiacov, tak nikoho nenapadne, že je niekto, kto chce na porade škodiť. Zase sa mu zruší členstvo. A takto môže pokračovať, lebo má v zálohe ešte 59 mien. Pri takom počte členov, ako má porada je ťažké nájsť, kto sa za akým účelom zaregistroval a ktoré mená sú duplicitné. Pri celkovom počte členov 164.580 je len necelých 40 tisíc ,čo majú minimálne jeden príspevok. Ostatní sú tí spiaci. Mnohí z nich majú deň poslednej návštevy totožný (aj s hodinou) s časom registrácie.

Nové pravidlo mu zamedzí začať používať meno, ktoré založil pred mesiacom, ale ho ešte nepoužil. Pred začatím používania tohto mena sa bude musieť overiť tak, ako keby sa len v ten deň prihlásil a zaregistroval.

Je to už jasnejšie?
Naposledy upravil Chobot : 08.02.10 at 14:32
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Chobot Pozri príspevok
Vidím, že niektorí to stále nechápu, o čo ide.

Dajme tomu, človek, ktorý má v úmysle robiť neplechu na porade, tak si pred mesiacom zaregistroval 3 dni po sebe denne napr. 20 nových nickov. Samozrejme ani jeden z nich aktívne nepoužíva, len čaká, kedy príde potreba nejaký ten nick oprášiť a začať pod ním písať.

Začne prvým, napíše nejaké vulgárne príspevky. Krátko na to mu členstvo zrušia. Ale nevadí, má v zálohe ešte 60 ďalších prihlasovacích mien. Použije ďalšie. Meno sa tvári, ako keby bolo členom už niekoľko mesiacov, tak nikoho nenapadne, že je niekto, kto chce na porade škodiť. Zase sa mu zruší členstvo. A takto môže pokračovať, lebo má v zálohe ešte 59 mien.

Nové pravidlo mu zamedzí začať používať meno, ktoré založil pred mesiacom, ale ho ešte nepoužil. Pred začatím používania tohto mena sa bude musieť overiť tak, ako keby sa len v ten deň prihlásil a zaregistroval.

Je to už jasnejšie?
ja som mala na mysli tých, ktorí si vytvorili len jeden nick a sú pasívny, t.j. neradia, neotvárajú témy a pod. je to už jasnejšie? tiež ich treba hodiť do jedného vreca s takými, ktorých si ty uviedol vo svojom príspevku?
a čo sa týka tzv. členov, ktorí si vytvárajú X prihlasovacích mien plne s tebou súhlasím...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

monika74 Pozri príspevok
ja som mala na mysli tých, ktorí si vytvorili len jeden nick a sú pasívny, t.j. neradia, neotvárajú témy a pod. je to už jasnejšie? tiež ich treba hodiť do jedného vreca s takými, ktorých si ty uviedol vo svojom príspevku?
a čo sa týka tzv. členov, ktorí si vytvárajú X prihlasovacích mien plne s tebou súhlasím...
Keď si niekto vytvoril nick a prvý krát ho ide použiť, tak sa overí. Neviem, ako to Richard nastavil, či overenie prebehne pri prihlásení, alebo až pri písaní prvého príspevku, ale je to v podstate jedno. Raz sa užívateľ overí (či je to riadny člen, dodržujúci pravidlá, alebo niekto, kto chce škodiť) a potom môže prispievať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať