Zavrieť

Porady

Overovanie nových členov, koniec vandalom na Porade

admin
Od dnešného dňa spúšťame overovanie nových členov cez SMS, takže ak bude niekto vylúčený, na dané t.č. sa už nezaregistruje znova.

Prispejeme tým k zvýšeniu úrovne diskusie na Porade a obmedzíme vyčíňanie vandalov a vulgárnych ľudí, ktorí sa tu vďaka veľkému publiku radi predvádzajú.

Overovať budeme aj niektorých doterajších členov, ktorí ešte nepridali žiaden príspevok na Porade.

K tomuto bolo potrebné pomeniť nastavenia stránky. Ak by Vám niečo nefungovalo prosím oznámte mi to v tejto téme.
Naposledy upravil Richard : 07.02.10 at 13:22
Usporiadat
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
tutiola Pozri príspevok
K tomuto bolo potrebné pomeniť nastavenia stránky. Ak by Vám niečo nefungovalo prosím oznámte mi to v tejto téme.


Po odoslaní príspevku a následnej oprave v texte sa objavuje v stlpci pod PoradaBody nápis, na ktorý ak kliknem, ukáže sa konkrétna úprava. Myslím, že je to dobré, lebo ja sama patrím k tým, ktorí neuvádzali dôvod úpravy. Takto sa to zobrazí automaticky. Ak by niekto upravoval dodatočne podstatnú časť príspevku, tak to uvidia aj ostatní. Urobím chybu, aby som mohla opraviť a videli to aj ostatní
Chybu som urobila aj ju opravila, ale v inej téme zisťujem, že to vidí len autor príspevku a nie ostatní.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tutiola Pozri príspevok
Chybu som urobila aj ju opravila, ale v inej téme zisťujem, že to vidí len autor príspevku a nie ostatní.
Môže to vidieť autor príspevku, administrátor a moderátori. Iní členovia nemajú prečo vidieť zmeny tvojho príspevku. Po mesiaci ani ty nemôžeš meniť svoj príspevok.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

endrju Pozri príspevok
Som smutny z toho, akym smerom sa ubera diskusia v tejto teme
Mne je smutno z toho, ze tu vobec musia vznikat taketo temy.
0 0
mariamesarosova mariamesarosova

mariamesarosova je offline (nepripojený) mariamesarosova

Súhlasím, síce príspevky nepíšem, ale Vaša stránka mi veľmi pomáha pri práci.
Ďakujem za Vašu stránku
Mesarošová
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

misomiso Pozri príspevok
Mne je smutno z toho, ze tu vobec musia vznikat taketo temy.
Chcel by som mať Tvoje starosti .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Laco-monter Pozri príspevok
Chcel by som mať Tvoje starosti .
Naozaj - az som dobre nespal v noci.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ja si osobne myslim, ze ten problem vznikol hlavne tym, ze nie vsetci moderatori a admini porady, si plnili svoje povinnosti a ak si ich niekedy uplatnovali, tak niekedy aj zlym smerom......poznal som to sam na vlastnej kozi, v podobe Arizony. Su aj ine fora, su anonymne, ale vulgarny prispevok, ci prispevok, ktory je v rozpore s pravidlami fora, sa na fore ani neohreje. Takze sa nedeklaruju iba pasivne povinnosti prispievatela fora, ale predovsetkym aktivne sa uplatnuju prava moderatorov a adminov, ale tiez v stanovenych medziach. Ja si nemyslim, ze pre profesionalnych vandalov, by mali byt SMS problem, vyriesia si ho velmi rychlo. Podla mna by sa mali blokovat IP adresy pocitacov, z ktorych boli odoslane prispevky s obsahom, ktory je v rozpore s pravidlami a hlavne by sa mali aktivne kontrolovat prispevky na fore a okamzite ich mazat. Ale so zaznamom o mazani prispevku a uvedenim dovodu mazania. Pretoze o poriadok na fore, sa treba starat aktivnym sposobom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
najag Pozri príspevok
Ja si osobne myslim, ze ten problem vznikol hlavne tym, ze nie vsetci moderatori a admini porady, si plnili svoje povinnosti a ak si ich niekedy uplatnovali, tak niekedy aj zlym smerom......poznal som to sam na vlastnej kozi, v podobe Arizony. Su aj ine fora, su anonymne, ale vulgarny prispevok, ci prispevok, ktory je v rozpore s pravidlami fora, sa na fore ani neohreje. Takze sa nedeklaruju iba pasivne povinnosti prispievatela fora, ale predovsetkym aktivne sa uplatnuju prava moderatorov a adminov, ale tiez v stanovenych medziach. Ja si nemyslim, ze pre profesionalnych vandalov, by mali byt SMS problem, vyriesia si ho velmi rychlo. Podla mna by sa mali blokovat IP adresy pocitacov, z ktorych boli odoslane prispevky s obsahom, ktory je v rozpore s pravidlami a hlavne by sa mali aktivne kontrolovat prispevky na fore a okamzite ich mazat. Ale so zaznamom o mazani prispevku a uvedenim dovodu mazania. Pretoze o poriadok na fore, sa treba starat aktivnym sposobom.

Len k tomu označenému: Moderátori sú dobrovolníci. Takže sa tomu nevenujú v hlavnom pracovnom pomere. A pri takom množstve denných príspevkov veľa nevhodných unikne pozornosti. Hlavne, ak členovia nevyužívajú možnosť nahlásiť nevhodný obsah, ale radšej rozmazávajú ďalej tie príspevky, a umelo držia tému pri živote.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Len k tomu označenému: Moderátori sú dobrovolníci. Takže sa tomu nevenujú v hlavnom pracovnom pomere. A pri takom množstve denných príspevkov veľa nevhodných unikne pozornosti. Hlavne, ak členovia nevyužívajú možnosť nahlásiť nevhodný obsah, ale radšej rozmazávajú ďalej tie príspevky, a umelo držia tému pri živote.
Tiez som dlhsiu dobu robil moderatora na velmi znamom a velmi navstevovanom ceskom fore, ktory tiez navstevovali podobni kmini, ale nemali tam ziadnu sancu. A tiez som to robil dobrovolne.......len tak na okraj, aby rec nestala.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Jedna vec je moderovanie stránky a druhá vec vytvárania si vhodných nástrojov.

Overovanie cez SMS je len nástroj na boj proti tým čo sú už vylúčení a na zjednodušenie administrátorskej a moderátorskej práce.
0 0
soška soška

soška je offline (nepripojený) soška

poznám jeden recept na sypanú tvarohovú štrudlu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
soška Pozri príspevok
poznám jeden recept na sypanú tvarohovú štrudlu
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Laco-monter Pozri príspevok
Chcel by som mať Tvoje starosti .
Keď už , tak by si mohol byť rád, že ty ich zatiaľ nemáš.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Ešte ma napadlo, ako to bude s overovaním nových členov, ktorí sa zaregistrujú na doporučenie doterajších členov porady? Ide o tú skupinu nováčikov, ktorí sa zaregistrujú na základe Všimla som si, že existuje rebríček členov porady - TopPropagátorov, ktorí získali najviac nováčikov. Povedzme, že kvantitu by sme tu mali. A čo tak v rámci získavania nových členov porady zamerať sa aj na tú kvalitu? Mám na mysli to, že ak mám niekoho niekomu doporučiť si to dobre rozmyslím, či pod svojim referenčným číslom doporučím vyrývača - veď ide aj o moje dobré meno. Tak ako zbieram súhlasy a body od členov porady, snáď by sa niečo podobné mohlo zaviesť aj v prípade zvyšovania kreditu dôveryhodnosti členov porady ako dôveryhodných propagátorov porady.
Pozn. cieľom nebolo niekoho uraziť, že je nedôveryhodný, ale skôr vyzvať aj na prevzatie zodpovednosti za získavanie nováčikov pod svojim menom.
0 0
Leonid Leonid

Leonid je offline (nepripojený) Leonid

PrDôch-pracujúci dôchodca
Ad najag : IP blokovať je zbytočné, pretože pri dynamických IP adresách to má výdrž možno 2 hodiny.Ak moju dynamickú IP poskytovateľa dajme tomu T- com zablokuješ, ďalších 50 členov sa sem nedostane.To je odpoveď na tvoj príspevok 11-02-10, 01:30 PM.
Naposledy upravil Leonid : 13.02.10 at 17:29 Dôvod: upresnenie.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Overovanie prostredníctvom sms čiastočne porieši problém nechcených prispievateľov, možno by bolo zahodno riešiť takúto vec povedzme spoplatnením spätnej sms vyššou cenou, zabrániť nežiadúcim na opätovné registrovanie niekoľko desiatok nickov v ďalšom období. Myslím, ak chce niekto vystupovať seriózne, určite ho nepoloží trebárs jedno € za takúto sms...
0 0
zakaznicka zakaznicka

zakaznicka je offline (nepripojený) zakaznicka

konecne som preverena a tak sa pripajam,hoci to chvilu trvalo.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zakaznicka Pozri príspevok
konecne som preverena a tak sa pripajam,hoci to chvilu trvalo.
Gratulujem k ziskaniu previerky...
0 0
zakaznicka zakaznicka

zakaznicka je offline (nepripojený) zakaznicka

mne nikto neodporucil tuto stranku, kedysi mi ju spomenula priatelka a mam s nou dobre skusenosti aj ako nezaregistrovana clenka.Dnes takmer vsade na roznych internetovych strankach pozaduju registraciu clenov, nie je to nic mimoriadne.Akurat ma znepokojuje, ked odo mna niekto pozaduje sukromne telefonne cislo, ved sa to da naozaj zneuzit.Su machri, co z internetu zistia aj cisla tvojich topanok.Porada je dobra stranka, mnoho som sa z nej uz dozvedela a tak som to riskla, ked to bolo tak velmi potrebne.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zakaznicka Pozri príspevok
mne nikto neodporucil tuto stranku, kedysi mi ju spomenula priatelka a mam s nou dobre skusenosti aj ako nezaregistrovana clenka.Dnes takmer vsade na roznych internetovych strankach pozaduju registraciu clenov, nie je to nic mimoriadne.Akurat ma znepokojuje, ked odo mna niekto pozaduje sukromne telefonne cislo, ved sa to da naozaj zneuzit.Su machri, co z internetu zistia aj cisla tvojich topanok.Porada je dobra stranka, mnoho som sa z nej uz dozvedela a tak som to riskla, ked to bolo tak velmi potrebne.
Neboj ja ho nezneužijem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať