Zavrieť

Porady

SK NACE do tlačív DzP

Neviem, či to tu je, ale keďže aj ja som potrebovala vedieť tieto údaje, tak Vám napíšem popis ako SK NACE zistíte, ktoré je potrebné do tlačiva DzP:
pôjdete na stránku štatistického úradu
hlavné oblasti - organizačná štruktúra
podčiarknutý register organizácií
vstup do štatistického registra organizácií
vypísať IČO - enter
klik na modrým napísané IČO
predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

majka555 Pozri príspevok
ja mám tiež problém s SK NACE. Keď vyhľadám na stránke štatistického úradu podľa iča, vyhodí mi stolárske práce, ktoré v živnosti vôbec nemám.v živnosti mám uskutočňovanie stavieb a ich zmien-je to zároveň aj prevažná činnosť, ďalej výkon činnosti stav. dozora a tiež projektovanie stavieb. jednoducho je to úplný nesúlad. teraz neviem, čo urobiť. naviac v tom zozname kódov a činností nevidím nič vhodné na to uskutočňovanie stavieb a ich zmien. a navyše by ma zaujimalo, kde zobrali na štatistickom úrade to stolárstvo. pokiaľ viem, nikde som nič nenahlasovala.
http://www.porada.sk/t186417-p2-co-d...ml#post1993515
0 0
Lakatoš Lakatoš

Lakatoš je offline (nepripojený) Lakatoš

Dobrý deň,

obraciam sa na vás s prosbou o radu.
pracujem ako predavač v jednom nemenovanom supermarkete v malom mestečku. Popritom ešte vykonávam osobnu asistenciu jednemu chlapcovi odkazanemu na invalidný vozik.
Prevažný príjem mám z hlavného zamestnania (predavač)
mám do kolonky 03 SK NACE uviesť
47110 Maloobchod v nešpecializovaných predajniach najmä s potravinami, nápojmi a tabakom
alebo
88100 Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím?

ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

príjem ako ZC sa SK Nace netýka....
t.j. iba SP.....
0 0
Lakatoš Lakatoš

Lakatoš je offline (nepripojený) Lakatoš

pardon, ale nerozumiem, čo je ZC a čo SP
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

C je zamestnanec....t.j. SK nace sa netýka pracovnoprávneho pomeru...
SP je sociálna práca....tú použi
0 0
Lakatoš Lakatoš

Lakatoš je offline (nepripojený) Lakatoš

Mila123 dakujem velmi pekne
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Lakatoš Pozri príspevok
Dobrý deň,

obraciam sa na vás s prosbou o radu.
pracujem ako predavač v jednom nemenovanom supermarkete v malom mestečku. Popritom ešte vykonávam osobnu asistenciu jednemu chlapcovi odkazanemu na invalidný vozik.
Prevažný príjem mám z hlavného zamestnania (predavač)
mám do kolonky 03 SK NACE uviesť
47110 Maloobchod v nešpecializovaných predajniach najmä s potravinami, nápojmi a tabakom
alebo
88100 Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím?

ďakujem
z poucenia k DP:

Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk. V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

takze ako pise Mila123, das kod socialnej prace
0 0
slavuš slavuš

slavuš je offline (nepripojený) slavuš

Čo myslíte môžem Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva uviesť SK NACE 16100 - Pilovanie a hoblovanie dreva???? Nič iné hodiace sa k tomu som nenašla.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

1Dara Pozri príspevok
nesuhlasim s tym, ze treba poziadat o zmenu udajovz materialu, ktory si prilozila:

Čl. 13Povinnosti spravodajských jednotiek
  1. Spravodajská jednotka je povinná poskytnúť úradu na jeho požiadanie aj potrebné údaje na aktualizáciu registra organizácií (adresa, ekonomická aktivita, počet zamestnancov, kontaktné údaje - telefón, fax) v ustanovenom termíne.
  2. Právnická osoba alebo podnikateľ, ktorí vykonávajú viacero činností, poskytujú údaje pre štatistické zisťovania za tie činnosti, o ktoré úrad požiada.


ved az uzavretim roka zistime, z ktorej cinnosti sme dosiahli najvyssi prijem.

neviem si fyzicky predstavit, ked sa uzavierka urobi napr. 15. marca, posielat ziadost na Statisticky urad o zmenu SK NACE, cakat na ich vyjadrenie a v termine podat danove priznanie so SK NACE, ktore zodpoveda najvyssim prijmom.

v tebou uvedenom dokumente sa tiez uvadza:

  1. Schválené vzory štatistických formulárov na všetky štátne štatistické zisťovania zahrnuté do programu štátnych štatistických zisťovaní na príslušný rok zverejňuje úrad na internetovej stránke. Tieto štatistické formuláre slúžia najmä na informáciu o sledovaných ukazovateľoch. Spravodajská jednotka si ich môže prezerať, prípadne vytlačiť pre vlastnú potrebu. Nie sú určené na elektronický zber údajov.


ta stranka je: Vzory štatistických formulárov
nie kazda firma/zivnostnik je zahrnuta do statistickeho zistovania - zahrnuti su len ti, ktorym Statisticky urad zasiela tlaciva na vyplnenie

avsak tlacivo DzP patri medzi administrativne zdroje udajov a tie podla mna sluzia na spracovanie statistickych udajov danovym uradom

PS: volala som svojej spravkyni, ze teda ktore SK NACE uviest do tlaciva - v stredu maju skolenie a slubila mi, ze sa na to opyta. ked dostanem info, dam to sem
mam potvrdene od spravkyne dane, ze do DP sa uvadza SK NACE činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem - aj ked nie je zhodny s kodom SK NACE uvedenym pri ICO na stranke Statistickeho uradu.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, mam s.r.o., kt. nevykonavala v r. 2011 ziadnu cinnost. Takze ked neuvediem ziaden SK NACE kod?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, mam s.r.o., kt. nevykonavala v r. 2011 ziadnu cinnost. Takze ked neuvediem ziaden SK NACE kod?
bez SK NACE neakceptujú DPPO - uved podľa predmetu činnosti.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

KEJKA Pozri príspevok
bez SK NACE neakceptujú DPPO - uved podľa predmetu činnosti.
dakujem za odpoved, uviedla som ten co ma aj statisticky urad.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, aký by ste priradili kód SZČO, ktorá má prevažujúcu činnosť "Maliarske a natieračské práce"? Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, aký by ste priradili kód SZČO, ktorá má prevažujúcu činnosť "Maliarske a natieračské práce"? Vďaka.
túto pomôcku nepoznáš ?

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

Zoznam kodov SK NACE (v abecednom poradí) nájdeš aj v editovatelnom tlačive DzP FO typ B na stránke KROS-u
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem, samozrejme, že som najprv hľadala na tejto stránke, ale mi našlo 43210 Elektrická inštalácia, pričom v živnostenskom má maliarske a natieračské práce a montáž a demontáž lešenia, a faktúroval na maliarske a natieračské práce. Takže sa mi to nepozdáva.

.....myslela som, či niekto niečo podobné nemal. Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ďakujem, samozrejme, že som najprv hľadala na tejto stránke, ale mi našlo 43210 Elektrická inštalácia, pričom v živnostenskom má maliarske a natieračské práce a montáž a demontáž lešenia, a faktúroval na maliarske a natieračské práce. Takže sa mi to nepozdáva.

.....myslela som, či niekto niečo podobné nemal. Vďaka.
aj si trošku hľadala, alebo čakáš, že to za teba urobí niekto iný ?

tak nech sa páči

SK NACE 43340 Maľovanie a zasklievanie

a tu je prevažujúci predmet činnosti

45440 Maliarske, natieračské a sklenárske práce
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem Vám pekne Veronika.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

veronikasad Pozri príspevok
aj si trošku hľadala, alebo čakáš, že to za teba urobí niekto iný ?

tak nech sa páči

SK NACE 4334 Maľovanie a zasklievanie
a tu je prevažujúci predmet činnosti

45440 Maliarske, natieračské a sklenárske práce
a a si si všimla napr. 03.11.00 morský rybolov
a 03.12.0 morská aquakultúra
to na slovensku fíha mnoho živnostníkov podniká v tomto obore
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Ďakujem, samozrejme, že som najprv hľadala na tejto stránke, ale mi našlo 43210 Elektrická inštalácia, pričom v živnostenskom má maliarske a natieračské práce a montáž a demontáž lešenia, a faktúroval na maliarske a natieračské práce. Takže sa mi to nepozdáva.

.....myslela som, či niekto niečo podobné nemal. Vďaka.
mondes, uz v inej teme si dostala odkaz na vysvetlivky k SK NACE, kde mas podrobnejsie vysvetlenie (http://www.porada.sk/t186417-p3-co-d...ml#post2002097) ... to je tak tazke vyhladavat v texte?
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

1Dara Pozri príspevok
mondes, uz v inej teme si dostala odkaz na vysvetlivky k SK NACE, kde mas podrobnejsie vysvetlenie (http://www.porada.sk/t186417-p3-co-d...ml#post2002097) ... to je tak tazke vyhladavat v texte?
Dara, nie je jednoduchšie, keď to za ňu pohľadá niekto iný ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať