Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2009

Dobrý deň, prosim Vas o info....
zamestnanec nedosiahol ani jeden mesiac príjem presahujúci sumu
2 006,16 eur v roku 2009, ale je poberateľom predčasného starobného dochodku, je teda aj poistencom štátu....
má povinnosť robiť RZZP? ako sa chápe suma 191,07 eur v jeho prípade?

Ďakujem za odpoveď a prajem Vám príjemný deň
Usporiadat
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

Dobrý večer.Prosím o radu. Od 1.1.2009do 31.12.2009/1.1.-30.6.a 1.7.31.12/ zamestnanec + od 1.2. do 31.12. SZČO súčastne. Tlačivo SA 2x + SB 1x. Na tlačive SB aký VZ keď § 13 od.8 zákona o zdr.poistení uvádza -ak dochádza súčastne k súbehu platiteľa poistného započitáva sa vyšší MZ.- zo živnosti príjem od 1.2. do 31.12. činí 3522,06 Eur
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Dobrý večer. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc.

Osoba za rok 2009 bola nasledovne:

1.1. - 30.3.2009 - poistenec štátu (študent VŠ)
1.4.-31.8.2009 - dobrovoľne nezamestnaná osoba
1.9. - 31.12.2009 - zamestnanec

Od 1.1. - 31.8.2009 - príjmy na základe autorskej zmluvy

Aké tlačivo mám vyplniť?

Veľmi pekne dakujem za pomoc
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Poradáci keď niekto je SZČO a zároveň na materskej od marca živnosť nezrušená dobre viem keď budem tvrdiť, že potrebuje papier zo sociálnej poistovne na RZ ZP. Ďíki
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janka.mo Pozri príspevok
mozem vas este poprosit o jednu kontrolu?
prikladam tlacivo pdf, s tym, ze som tam zabudla vyplnit VI.oddiel v X ma tam byt pre mesiac 7 247,83 a pre ostatne 295,5
tiez som toto tlacivo upravovala na zaklade vysvetlenia, ale naozaj si myslim, ze mi nejak nezapina, tak preto sa radsej pytam...
Celkom dobre len :
B36 :179
VI oddiel doplniť ako píšeš, spolu 1725,33,následne X32 : 1725,33 - výsledok to tentokrát neovplyvní.
Treba vyplniť IX.oddiel - žiadosť o vrátenie preplatku, a príloha 1 - doklad od zamestnávateľa.
1 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

emarosl Pozri príspevok
Prosím, mohli by Ste nám poradiť? V liste SC sa do riadku C06 uvádza hrubý príjem podľa § 5, však? T.j. ešte pred zdanením, však? Alebo sa mýlime?

A prosím Vás, uvádza sa tento príjem do RZZP za mesiac, keď je vyplatený poistencovi alebo za mesiac, keď je zúčtovaný zamestnávateľom? Nie sme si istí, či napr. preplatenú nevyčerpanú dovolenku zúčtovanú mesiac po skončení prac. pomeru uvádzame do listu SC do mesiaca, keď je zúčtovaná alebo keď je vyplatená (to je už nasledujúci mesiac po zúčtovaní). Alebo dohody - uvádzame do mesiaca, keď ich zúčtuje zamestnávateľ alebo do mesiaca, keď príjme tento poistenec príjmy z dohôd.

Ďakujeme veľmi, veľmi pekne!
Áno, do C06 sa uvádza hrubý príjem pred zdanením. Uvádza sa v mesiaci, za ktorý je vyplatený, t.j. v mesiaci, kedy to má vo výplatnej páske.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

gabrielik Pozri príspevok
Dobrý deň.Ja by som vás tiež poprosila o radu. Známy je SZČO - ale v čase od 3.11.09 - 31.12.09 - bol vo vyšetrovacej väzbe v Českej republike. Stále mu však beží živnosť a ani zdr. poistenie asi neodhlasoval. Za min. rok mal zaplatené preddavky vo výške 496,44 - lebo si to vyplatil v máji 2009 jednorázovo. Výdavky na poistné v DP si tiež uplatnil v tej istej výške. Jeho základ dane je 1445,04. Vôbec nerozumiem oddielu IV - hlavne tie dátumy. A neviem či do položky 25 - ide 365 - nakoľko SZČO bol celý rok. Mohol by mi niekto pomôcť s vyplnením tlačiva? Ďakujem krásne.
Spýtala by som sa na ZP, či aj vyšetrovacia väzba v ČR spadá pod §11 ods.8 písm. f). Podľa mňa áno. Potom v IV.oddiele bude od 3.11. do 31.12. dôvod F, p.32 :59
p.25 : 365 dní
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Joana206 Pozri príspevok
Potrebujem poradiť, svokor je na výsluhovom dôchodku od začiatku roka, od 15.8.2009 sa stal SZČO. Mám vyplniť tlačivo B? Musím uviesť všetky mesiace, za ktoré poistné odvádzal štát ( V. oddiel) alebo stačí len do 15.8.2009?
B.
V V.oddiele sa uvádza doba, kedy bol poistencom štátu podľa písm n), čo je poberanie nemocenského a pod., nie výsluhový dôchodok. Výsluhový dôchodok je bod b) a to sa uvádza do IV.oddielu (ak mal nízky VZ). A tu treba pozorne čítať popis položiek, v p.31 sa uvádza iba obdobie kedy bol súčasne szčo a dôchodca, t.j. od 15.8.. Ak mal vyšší príjem, výsluhový dôchodok na tlačive nemusí uvádzať.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

SMatilda Pozri príspevok
Dobrý večer.Prosím o radu. Od 1.1.2009do 31.12.2009/1.1.-30.6.a 1.7.31.12/ zamestnanec + od 1.2. do 31.12. SZČO súčastne. Tlačivo SA 2x + SB 1x. Na tlačive SB aký VZ keď § 13 od.8 zákona o zdr.poistení uvádza -ak dochádza súčastne k súbehu platiteľa poistného započitáva sa vyšší MZ.- zo živnosti príjem od 1.2. do 31.12. činí 3522,06 Eur
SB vypĺňaš podľa predtlače. T.j. B07 základ dane, ... B09 vypočítaš VZ.
II. oddiel sa týka len obdobia, kedy nebol zamestnancom , také nemal, čiže budú tu samé nuly. atď.
To čo hovorí §13 ods.8 (citácia je nesprávna) sa prejaví v B31-B34, vyplníš podľa predtlače. V tvojom prípade bude B31 :0, B32: 0, B33= B09, ...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ajacik Pozri príspevok
Dobrý večer. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc.

Osoba za rok 2009 bola nasledovne:

1.1. - 30.3.2009 - poistenec štátu (študent VŠ)
1.4.-31.8.2009 - dobrovoľne nezamestnaná osoba
1.9. - 31.12.2009 - zamestnanec

Od 1.1. - 31.8.2009 - príjmy na základe autorskej zmluvy

Aké tlačivo mám vyplniť?

Veľmi pekne dakujem za pomoc
Aké vysoké boli tie príjmy na základe autorskej zmluvy? Čo z toho bolo do 30.3., čo bolo 1.4.-31.8.?
+ aký bol VZ zo zamestnania?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Monika C. Pozri príspevok
Poradáci nevedeli by ste mi nato pozrieť sa mi nezdá, že by zamestnávateľ mal taký nedoplatok. Pracovník celý rok zamestnanec a celý rok SZČO. Ďakujem za pomoc.
Môže mať taký nedoplatok. Zrejme mal nejaké mesiace nad mesčný max. VZ, a to teraz (nie celé) dopláca.
1 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Monika C. Pozri príspevok
Poradáci keď niekto je SZČO a zároveň na materskej od marca živnosť nezrušená dobre viem keď budem tvrdiť, že potrebuje papier zo sociálnej poistovne na RZ ZP. Ďíki
Ak dokladovala poberanie materského v ZP, v čase, keď na materskú nastúpila (a keď ju skončila), nepotrebuje to dkoladovať znovu. Ak to nedokladovala, potrebuje to dokladovať k rzzp.
1 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Jana Motyčková Pozri príspevok
Môže mať taký nedoplatok. Zrejme mal nejaké mesiace nad mesčný max. VZ, a to teraz (nie celé) dopláca.
Ďakujem pekne Janka keby si pozrela očami nevidíš tam nejakú chybu mohlo by to tak byť. Ďakujem pekne za pomoc.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak dokladovala poberanie materského v ZP, v čase, keď na materskú nastúpila (a keď ju skončila), nepotrebuje to dkoladovať znovu. Ak to nedokladovala, potrebuje to dokladovať k rzzp.
Janka viem, že bola to nahlásiť do ZP určite dokladovala potom. V ZP o tom vedia. Nastúpila v marci 2009.
0 0
obroni obroni

obroni je offline (nepripojený) obroni

Dobry den, viete mi prosim poradit, aky typ tlaciva mam vyplnit? Staci mi tam vylnit iba sumy z potvrdenia od byvaleho zamestnavatela, alebo potrebujem aj nejake udaje z uradu prace?
1.-9. mesiac 2009 som bola zamestnana, rocny prijem, 14tisic eur, pricom jeden mesiac z toho bol 2700,-eur.
10.-12.mesiac 2009 (az doteraz) evidovana na urade prace, poberam podporu v nezamestnanosti.
dakujem moc za odpoved
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
A, údaje, či potvrdenia z UP nepotrebujete.
0 0
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

Ďakujem Jana potvrdila si mi to ako som to mala urobené. Len som si nebola istá. Ešte raz ďakujem. Ľudí ako Ty by mali korunovať za ich nezištnú pomoc
0 0
sea sea

sea je offline (nepripojený) sea

mama troch synov
Ja som trochu komplikovaný prípad preto prosím o radu :
Ešte ako živnostník som mala do 31.7.2009 pozastavenú živnosť (ešte od r. 2008). Od 1.8.2009 som v živnosti pokračovala do 30.11.2009 a k 1.12.2009 som živnosť zrušila a zamestnala som sa. Príjem zo živnosti za obdobie od 1.8.2009 do 30.11.2009 bol 515,85 EUR a od 1.12.2009 som mala u zamestnávateľa príjem 479,40 EUR. Som povinná podať si RZZP ? Moc ďakujem za dobrú radu !
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sea Pozri príspevok
Ja som trochu komplikovaný prípad preto prosím o radu :
Ešte ako živnostník som mala do 31.7.2009 pozastavenú živnosť (ešte od r. 2008). Od 1.8.2009 som v živnosti pokračovala do 30.11.2009 a k 1.12.2009 som živnosť zrušila a zamestnala som sa. Príjem zo živnosti za obdobie od 1.8.2009 do 30.11.2009 bol 515,85 EUR a od 1.12.2009 som mala u zamestnávateľa príjem 479,40 EUR. Som povinná podať si RZZP ? Moc ďakujem za dobrú radu !
Ano si povinná, lebo si bola aspoň jeden deň SZČO
0 0
sea sea

sea je offline (nepripojený) sea

mama troch synov
Ešte mi nedá ... takže mi stačí len tlačivo A a tlačivo B ... ? Dobre rozmýšľam ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sea Pozri príspevok
Ešte mi nedá ... takže mi stačí len tlačivo A a tlačivo B ... ? Dobre rozmýšľam ?
Vzhľadom na výšku príjmu vyplňaš tlačivo X + listy XA + XB
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať