Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2009

Dobrý deň, prosim Vas o info....
zamestnanec nedosiahol ani jeden mesiac príjem presahujúci sumu
2 006,16 eur v roku 2009, ale je poberateľom predčasného starobného dochodku, je teda aj poistencom štátu....
má povinnosť robiť RZZP? ako sa chápe suma 191,07 eur v jeho prípade?

Ďakujem za odpoveď a prajem Vám príjemný deň
Usporiadat
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Jana Motyčková Pozri príspevok
Veľmi vám neporadím- keďže príjem je zdaniteľným príjmom r.2009, určite nebude vstupovať do rzzp za rok 2010. Ak máte písomnú odpoveď, ... skúste A.
Dakujem Vam velmi pekne! Este sme volali do toho oddelenia, z ktorého nam prisla pisomna odpoved, aby sme sa uistili o tom vybere tlaciva A, ale uz nam v zavere povedali, aby sme to dali ako prijem samoplatitela do roku 2009. Tak A sme uz podali a teraz pripravujeme opravné RZZP za rok 2009 (typ S /SA+SC/) a pojdmeme tam este osobne a skusime sa s nimi presne dohodnut.

Chceli by sme to urobit správne - je nám jedno ako (či poistné z bonusu doplatíme teraz alebo o rok), len aby to bolo správne ...

Dakujem krasne za Vasu pomoc!
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Ďakujem veľmi pekne Andyke. Myslela som si to, ale vždy je lepšie keď to niekto potvrdí.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Prosím vas pekne o radu:
SZČO ukončila živnosť k 03.06.2009.
1.Za rok 2008 som urobila RZZP, kde vyšiel nedoplatok, ktorý bol uhradený 20.10.2009. O tento nedoplatok som ponížila základ dane v DP za rok 2009. Urobila som dobre?
2.Keďže ešte v roku 2009 mal živnosť, mal povinnosť urobiť RZZP aj za rok 2009. Tak isto vyšiel vysoký nedoplatok. A teraz neviem, či môžem aj o tento nedoplatok, ktorý bude uhradený až v roku 2010, ale týka sa roku 2009, ponížiť základ dane v DP za rok 2009. prosím vas o radu, pretože ide odosť veľkú sumu a veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem.
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

certik Pozri príspevok
Prosím vas pekne o radu:
SZČO ukončila živnosť k 03.06.2009.
1.Za rok 2008 som urobila RZZP, kde vyšiel nedoplatok, ktorý bol uhradený 20.10.2009. O tento nedoplatok som ponížila základ dane v DP za rok 2009. Urobila som dobre?
2.Keďže ešte v roku 2009 mal živnosť, mal povinnosť urobiť RZZP aj za rok 2009. Tak isto vyšiel vysoký nedoplatok. A teraz neviem, či môžem aj o tento nedoplatok, ktorý bude uhradený až v roku 2010, ale týka sa roku 2009, ponížiť základ dane v DP za rok 2009. prosím vas o radu, pretože ide odosť veľkú sumu a veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem.
Mne PORADA veľmi, veľmi pomáha, tak skúsim aj ja poradiť mojím názorom:

AD 1. To bol nedoplatok z RZZP za rok 2008 typ B? Ak áno, tak si urobila dobre.

AD 2. Mrkni tu:

http://www.porada.sk/1314405-post139.html

(v priloženom súbore je stanovisko DR SR (nájdeš ho aj na stránkach DR SR)), ale doporučujem ti prečítať celú tému tohto jedného príspevku - sú tam cenné rady...

Stačí ti to takto?
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ďakujem veľmi pekne. Idem si to prečítať.
0 0
Roman Trebatický Roman Trebatický
Prosím o radu:
Živnostník v r. 2008 mal preplatok na zdravotnom poistení 56,49 € a tento preplatok si nedal vyplatiť, ale kompenzovať s budúcimi preddavkami na poistné. Mám túto sumu zarátať do platieb na zdravotné poistenie v r. 2009 a tým aj zvýšiť jeho daňový náklad?
Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

certik Pozri príspevok
Prosím vas pekne o radu:
SZČO ukončila živnosť k 03.06.2009.
1.Za rok 2008 som urobila RZZP, kde vyšiel nedoplatok, ktorý bol uhradený 20.10.2009. O tento nedoplatok som ponížila základ dane v DP za rok 2009. Urobila som dobre?
2.Keďže ešte v roku 2009 mal živnosť, mal povinnosť urobiť RZZP aj za rok 2009. Tak isto vyšiel vysoký nedoplatok. A teraz neviem, či môžem aj o tento nedoplatok, ktorý bude uhradený až v roku 2010, ale týka sa roku 2009, ponížiť základ dane v DP za rok 2009. prosím vas o radu, pretože ide odosť veľkú sumu a veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem.
Účtuješ v JU ?
1. Áno
2. V rámci uzáv.účt.operácií daj do nákladov aj tento nedoplatok , tým pádom znižuješ základ dane.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Jana Motyčková Pozri príspevok
RZZP so starej. Ak bol a je ďalej szčo, tak do novej sa posiela odpis, inak nič.
na ten odpis je asi nejaké predpísané tlačivo, nájdem ho na stránke poisťovne? ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tlačivo som priložila.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem veľmi pekne, ešte otázka kód poisťovne v odpise -vypisujem poisťovňu do ktorej sa podalo RZZP?
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Andyke Pozri príspevok
Účtuješ v JU ?
1. Áno
2. V rámci uzáv.účt.operácií daj do nákladov aj tento nedoplatok , tým pádom znižuješ základ dane.

Áno účtujem JÚ. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Dobrý deň, aj ja by som chcela poprosiť o radu. Konateľ ,nie spoločník, vykonáva pre spoločnosť činnosť na základe mand. zmluvy, poberá za to odmenu, je prihlásený na ZP aj firma, odmena hrubá je 199,12€ mesačne, odvádzajú sa odvody 10% firma, 4% konateľ, berie sa to ako závislá činnosť, na akom tlačive podať RZZP - A? tak ako zamestnanec?
Naposledy upravil maxipc : 26.03.10 at 10:31
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

sybila3 Pozri príspevok
ďakujem veľmi pekne, ešte otázka kód poisťovne v odpise -vypisujem poisťovňu do ktorej sa podalo RZZP?
Kód ZP, kde podáva rzzp.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

maxipc Pozri príspevok
Dobrý deň, aj ja by som chcela poprosiť o radu. Konateľ ,nie spoločník, vykonáva pre spoločnosť činnosť na základe mand. zmluvy, poberá za to odmenu, je prihlásený na ZP aj firma, odmena hrubá je 199,12€ mesačne, odvádzajú sa odvody 10% firma, 4% konateľ, berie sa to ako závislá činnosť, na akom tlačive podať RZZP - A? tak ako zamestnanec?
Ak nemá iné príjmy rzzp podávať nemusí, ak chce, tak na A.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

dobrý deň, chcela by som sa spýtať:
1. FO bola 1.1-14.4.2009 zamestnancom, od 9.4-31.12.2009 mala živnosť.
príjem zo závislej činnosti bol 1446,50 €, príjmy zo živnosti 7742,45€, ale po započítaní výdavkov (vedie JÚ) jej vyšla strata -433,98 € (berie sa stata ako vymeriavací základ či len dosiahnuté príjmy?). Ktoré tlačivá má vyplniť? S, SA, SB alebo X, XA, XB?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Berie sa strata, bude to musieť byť X+XA+XB.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

Jana Motyčková Pozri príspevok
Berie sa strata, bude to musieť byť X+XA+XB.
veľká vďaka (už druhýkrát v tomto mesiaci)
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak nemá iné príjmy rzzp podávať nemusí, ak chce, tak na A.
Ďakujem Vám za odpoveď a prajem pekný víkend.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Chcela by som si len overiť:
od január/2009 zamestnanie
február/2009 úrad práce
marec-december/2009 SZČO
tlačivá na RZZP sú SA a SB?
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

SZČO slovenská živnosť - pracovala v Rakúsku pre rakúsku firmu na slovenskú živnosť

- z daňového pohľadu sú to príjmy, ktoré plynú zo zahraničia a môžem ich vyňať?

- z pohľadu RZZP sú vymeriavacím základom pre výpočet poistného??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať