Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prikladám stanovisko , keby sa náhodou zo stránky DRSR vyparilo
10 0
Barky1 Barky1

Barky1 je offline (nepripojený) Barky1

halmir Pozri príspevok
Dal by som do pozornosti poslednú vetu. Dnes na DU som dostal informáciu,že v prípade, že sa mi nepodarí odoslať SV elektronický budem musieť preukázať,že som sa o to pokúšal a problém nie je na mojej strane ale na strane portálu DU. Ako by som to mal urobiť presne nešpecifikovali.
Ak pri podpísaní dokumentu sa objaví "chybové hlásenie", odporúčam nastaviť sa s myšou na čas (v pravom dolnom roku lišty) objaví sa dátum, hneď kliknite na PRINT. Otvorte si prázdny hárok vo Worde a stlačte súčasne CTRL V. Takto skopírujete celú obrazovku. Ja to tak urobím (aj s časovým odstupom ) a mám doklad, že na vine je DR.
7 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nie som si istá, či bude fungovať bez problémov.
Dnes na stránke DR SR:
[ 20.05.2010]
Oznam k podávaniu súhrnných výkazov k DPH

V prípade, že pri podávaní súhrnného výkazu k DPH elektronicky sa Vám zobrazí hlásenie „Create Object 3 ...“ použite na podanie samostatnú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť z nasledovných liniek:

Inštalačný súbor: http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi

Návod na inštaláciu: http://podajdp.drsr.sk/PostupInstala...ineAplikSV.pdf

Upozorňujeme, že aktuálna verzia neumožňuje tlač potvrdenky o podaní a jej umiestnenie do schránky správ. Po odoslaní súhrnného výkazu Vám bude na obrazovke zobrazená „Správa o odoslaní dokumentu z klientskej aplikácie“. Odporúčame Vám uložiť printscreen (PrtScn) tejto správy.
7 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sikovnica Pozri príspevok
Ahojte, prosim poradte aj mne.
Nainstalovali sme vsetko okrem D.Signer/XAdes plugginu, pretoze ten tam proste momentalne nie je. Na stranke drsr v prirucke pisu, ze sa mi po odkliknuti tej preklenovacej stranky ma objavit security warning na instalaciu D.Signer plugginu, ale mne sa tam nic take neobjavuje (vsetky nastavenia mame dobre, skontrolovali to admini). Tak sme sa pokusili vyhladat ten pluggin na internete a stiahnut ho. Nasli sme ho tu: http://d-signer-xades-xml-plugin.software.informer.com/ ale ked odklikneme download, presmeruje nas to na ditec.sk (hlavna stranka) a nic nenainstaluje. Bez toho ten formular nejde odoslat (sme kvartalni, takze sa trapime prvykrat).
Prosim Vas, co mame robit? Uz sme zufali, stravilo nad tym dost vela ludi vela casu. Mate niekto ten nestastny pluggin, aby ste mi to mohli poslat?
Nech sa páči. Heslo je 2009.
5 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aktualitka na stránke DR SR
http://www.drsr.sk/wps/portal
ScreenHunter_60.jpg  
5 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
To verím, že máš z toho horúcu hlavu a nie len ty.... Ale konkrétne, pripínam súbory, ktoré musíš nainštalovať. Sú v zipe a zip si musíš rozbaliť a potom nainštalovať. V adresári DSigner sú dva adresáre, v každom je časť na inštalovanie, inštaluj súbor s príponou msi (dlhší názov). V druhom zip je podpisová politika, pre teba zrejme bude v zátvorke x86.
4 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Pre tých, ktorých to bude zaujímať:
4 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

katesocka Pozri príspevok
takže ja mám podobný problém ako tu viacerí... tiež nemôžem označiť pred odoslaním... mám stiahnuté aj nainštalované xades aj xmlplugin... keď chcem nainštalovať signaturepolicy... lenže to mi neide... prikladám obrázky toho čo mi to vypisuje... prosím poraďte... na druhom počítači som to v pohode spravila všetko...
31Jankal Pozri príspevok
Ludkovia mne sa to podarilo, po troch dnoch snahy inštalovania odstranovania, normálne to nemôžem predýchať, všetko som mala nainštalované a chýbalo mi niečo a to bola java. Nemala som ju nainštalovanú v počítači. Ale už to prešlo,už budem kľudne spávať. Musela som inštalovať klientskú a serverovskú značku, Dsigner rozbaliť xades s koncovkou msi, pýtalo si fragment /zas inštalovať/ potom som sa vrátila do xades, nainštalovala, dalej plugin rozbaliť inštalovať, potom signature policy, to bolo včera, a dnes som nainštalovala javu. A s malou dušičkou dala označiť pred odoslaním, pomaly načítavalo ale pre mna to trvalo nekonečne, a vyskočila tabuľka že podpísať. Hurá podarilo sa
Keď sa tak zamyslím nad červeno napísaným - vôbec nechápem ako Vám to nemôže fungovať.
//" Veď to sú všetko bežne dostupné a zrozumiteľné pojmy pre bežného daňovníka"....

P.s. Nemôžem si pomôcť, aj keď je čudné, že chválim SP, ale tam predsa každý vidí ako a kde má poslať RL alebo výkaz. U ZP a u tohto serveru si pripadám ako Alica v krajine zázrakov.
Ak sa verejne vie, že to nefunguje, neviem prečo sa nevydalo predbežné opatrenie a povolenie posielať zatiaľ Výkazy aj normálne
3 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
cathyc Pozri príspevok
Jedna klientka mi už dala svoje ID a heslo a dočítala som sa, že to má s ZEP. Tá druhá to už urgovala na našom DU a vraj to reklamovali, že to ID musia poslať z BA. Takže to druhé ID zatiaľ nemám, ale dúfam, že príde načas. Neviem čo je to za systém, lebo klientka z Ba dostala ID na počkanie a tá z NZ čaká už dva týždne. Okrem toho som zistila, že oba compy mám 64 bitové a vraj to bude problém.
Takže treba 64 - bit podpisovú politiku.
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://www.zive.sk/slovenski-danovni...7/default.aspx
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

cathyc Pozri príspevok
A nefunguje, klasika. Snažila som sa poslať SV mailom a vracia sa mi späť, volala som na callcentrum a teta celá vystresovaná sa mi ospravedlňovala, že už zaznamenali, že tie adresy nie sú zatiaľ funkčné. Takže treba skúšať.
Preposielajte doručené správy (FAILED) na callcentrum@drsr.sk.
Tá adresa je funkčná. Zatiaľ.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JarkaL Pozri príspevok
Mne zas vypisuje chybu: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Už ma to nebaví.
mne pomohlo toto:
UPOZORNENIE!!!
používateľov aplikácie eDane, ktorí majú ZEP a chcú využiť túto aplikáciu na podpísanie a odoslanie dokumentov na elektronickú podateľňu daňovej správy upozorňujem, že pri podpisovaní dokumentu môže dojsť k chybe - nebude sa dať dokument podpísať. pravdepodobne po inštalácii aplikácie eDane dôjde k nejakej chybe v aplikácii
D.Signer/XAdES.
musel som odinštalovať D.Signer/XAdES v 1.1.0.0 aj D.Signer/XAdES/XMLPlugin v 1.1.0.0 a znovu obidva nainštalovať. potom už dokumenty vyplnené v aplikácii eDane sa dali so ZEP podpísať aj odoslať.
3 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Pred vybratím dokumentov vchádzaš do daňovníka (klikom na DIČ priradenej firmy), takže údaje vložené do podania ( SV, daňové priznanie) sú už vopred smerované a vedia sa na samotnom portáli priradiť k príslušnému daňovníkovi. Či sá párujú kdesi na portáli neviem, je to možné, netreba sa tým zaoberať, dôležité je podať povinné výkazy a podania. Po podaní dokumentu príde potvrdenka, ktorú si treba vytlačiť a priložiť k dokumentácii spoločnosti. DO 24 hod príde akceptácia Kvalifikovaného certifikátu, treba si sledovať schránku správ, prípadne si to vytlačiť a priložiť k potvrdenke o podaní dokumentu. Myslím, že tlačiť podania nie je potrebné, vždy sa dá vytlačiť z účtovníctva, ale záleží na každom, ako sa rozhodne, ako je zvyknutý. DP PO sa podávajú presne tak isto, ako aj súhrnný výkaz, či priznanie k DPH, vypíše sa predpísané tlačivo, podpíše sa ZEP-om a odošle sa tlačidlom odoslať. Ešte doplním, ak ti účtovný program vie generovať xml výstup, takýto sa dá načítať do príslušného tlačiva, netreba ho vypisovať, akurát len podpísať a odoslať.
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Jeden počítač, jeden internet explorer, rovnaké nastavenie, dva daňové subjekty a v jednom to nejde. Kde je potom chyba? V mojom PC asi nie. (Tento príspevok má za cieľ oboznámiť všetkých, ktorým podpísanie SV vypíše chybu, majú sa obrátiť na callcentrum a nehľadať chybu vo svojom PC.)
Naposledy upravil domenico.office : 11.04.10 at 09:53
SV bez chyby.jpg  
SV s chybou.jpg  
1/1
2 0
veraa veraa

veraa je offline (nepripojený) veraa

nevešaj hlavu. dnes o 15.50 mi volali technici z drsr, nakoľko nemôžem podať SV od 18.3.2010!!! stále mi tvrdili, že chyba object3blabla a čakajte prosím - pri označení dokumentu pred odoslaním je v pohode, len server je preťažený a nech to skúšam ďalej. došla mi trpezlivosť a riešila som to inou cestou, a zrazu, dnes, zistili, že nakoľko mám 64-bitový operačný systém, tak si musím doinštalovať ešte jeden súbor, ktorý mi poslali mailom. zajtra by mal byť na stránke drsr, keď skončí odstávka. dôvodili tým, že soft bol vytvorený pre 32-bitové operačné systémy a v 64-kových robí problém.(ktožeho vie, koľko užívateľov využíva 64, keď to zistili až teraz?) takže všetkým zúfalým - zajtra sa uvidí. pretože ani ja som to nestihla odskúšať, nakoľko od 16.00 majú odstávku. (inak, už som o sebe začínala pochybovať, ešte že je tu porada, inak by som si myslela že som blázon) prajem všetkým poraďákov úspešné podávanie SV
2 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

jacekova Pozri príspevok
a tebe to ide vytlačiť celé len tak?
tak ja som z toho už asi blbec
Ja som si to vytlačila tesne po odoslaní SV, vtedy mi systém ponúkol možnosť (neviem, ako sa to tlačidlo presne volalo). A možno aj ponúklo aj možnosť uložiť, už si nepamätám. Teraz, keď to už mám uložené v schránke správ, sa to už dá asi len skopírovaním napr. do Wordu.
Budeš múdrejšia pri najbližšom podávaní SV.
2 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ja mám už dojem, že toto celé haló okolo SV je už zrelé na hromadnú sťažnosť. Dokedy mienime ako ovce robiť všetko čo si naši páni bez rozmyslú zamanú? Celé sa to malo najskôr poriadne softwérovo prepracovať a potom mala byť skúšobná prevádzka aspoň 1 rok, kde by sa vychytali všetky chyby, a nie vyhrážať sa pokutami. Táto krajina už asi naozaj žije len z represálií. Kde a v akom zákone je napísané, že sa účtovníctvo musí viesť na počítači, čo ak by som chcela účtovať ručne, to už naozaj nemám šancu? Ja viem, že je to extrém, ale aj tento bordel je extrém. Vždy som milovala svoju vlasť a nikdy som si nemyslela, že ju raz začnem neznášať. Buď už fakt starnem, alebo je toho už na moje nervy priveľa. Sorry, že som
2 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Na úvodnej stránke drsr sa objavili nové informácie:

Postup používateľov pre využívanie autorizovaných služieb:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...es15042010.pdf

a

Informácia pre používateľov k elektronickému podávaniu daňových dokumentov :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...rn15042010.pdf
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Kuk sem: http://www.disig.sk/index.php?id=120, skús povolať, dohodnúť.....
2 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
To neva....nech stiahli, ani by som nevedel, ak by si to nebola prilepila, mám stiahnuté a budem sledovať vývoj verzii.
2 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Vyriešila som to.
Ak to náhodou niekomu tiež nejde, tak si treba stiahnuť špeciálnu aplikáciu podľa bodu D a s tou to ide bez problémov. Zaujímavé...
Tiež si pripadáte ako pokusní králici?
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať