Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad pre rok 2010

DR SR zverejnilo nové tlačivo štvrťročného prehľadu, platné pre rok 2010.

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!

kliknite na Daňové priznania,hlásenia a ostatné tlačivá, potom na vzory ostatných ostatných tlačív pre platiteľov zo závislej činnosti
Naposledy upravil MajaV : 18.02.10 at 05:55 Dôvod: doplnenie
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa ešte opýtať, môžem v prehľade odrátať zamestnaneckú prémiu už v stĺpci Január, keď som ju vyplatila zamestnancom vo februárovej výpl. čiže v marci?
Do štvrťročného prehľadu píšeš vždy skutočnosti ktoré v danom mesiaci boli vyplatené, odvedené.
2 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa ešte opýtať, môžem v prehľade odrátať zamestnaneckú prémiu už v stĺpci Január, keď som ju vyplatila zamestnancom vo februárovej výpl. čiže v marci?
Záleží od toho, kedy si RZD spravila a začala uplatňovať odpočty.
Ak si v januári odviedla celé sumy dane, tak si nemôžeš predsa odrátať ZP.
Preplatky dane, a teda aj ZP uvádzaš v časti I. a II. vtedy, ak ich máš s čím započítať, a teda o uvedenú sumu preplatku ponížiš výsledný odvod dane za daný mesiac.
3 0
emmma emmma

emmma je offline (nepripojený) emmma

Dobrý deň,

kam v prehľade uviesť preplatok dane po RZ vrátený dohodárovi ktorý mu bol vyplatený v marci 2010?

Ďakujem
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

môžem mať otázku?? neviem si rady..
za marec 2010 sme mali daň zálohovú 218,43, zrážkovú 12,30,
daň bonus v marci 120, preplatok z rzd daň. bon. 115,92, zamest. prémia 90,52, preplatok dane 686,28, nedoplatok 0.
ako to zapíšem do prehľadu?? zaplatili sme len zrážkovú daň.
viete mi niekto poradiť?
0 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

prosím, dosť mi to súri.. neporadíte mi ???
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
čarodejka Pozri príspevok
môžem mať otázku?? neviem si rady..
za marec 2010 sme mali daň zálohovú 218,43, zrážkovú 12,30,
daň bonus v marci 120, preplatok z rzd daň. bon. 115,92, zamest. prémia 90,52, preplatok dane 686,28, nedoplatok 0.
ako to zapíšem do prehľadu?? zaplatili sme len zrážkovú daň.
viete mi niekto poradiť?
r. 1 = 218,43
r. 2 = - 218,43 (do budúeho obdobia zostane vysporiadať 686,28-218,43=467,85)
r. 4 = 0
r. 5 = 0
r. 6 = 0
r. 7 = 0
V časti III. Rekapitulácia (marec)
r. A = 235,92 (120,00+115,92)
r. B = 0
r. C = 235,92
r. D = 235,92
r. E = 90,52
r. F = 0
r. G = 90,52
r. H = 90,52
V časti IV. a V. požiadaš o vrátenie DB a ZP
Zrazenú a zaplatenú zrážkovú daň z 03/2010 uvedieš až v Prehľade za II. štvrťrok v 04/2010
Asi takto by to malo vyzerať.
5 0
čarodejka čarodejka

čarodejka je offline (nepripojený) čarodejka

Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeem moooooc :-)
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
Ahoj Poradaci!

Mám v tom guláš, prosím usmernite ma:
Zrážková daň za 01/2010 zrazená 15.02.2010 - zapíšem do stl. 2. riadok 9. (toto mi je jasné), ALE úhrada tejto dane bola až 02.03.2010! Túto úhradu zapíšem do 2. alebo 3. stĺpca???
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sassi Pozri príspevok
Ahoj Poradaci!

Mám v tom guláš, prosím usmernite ma:
Zrážková daň za 01/2010 zrazená 15.02.2010 - zapíšem do stl. 2. riadok 9. (toto mi je jasné), ALE úhrada tejto dane bola až 02.03.2010! Túto úhradu zapíšem do 2. alebo 3. stĺpca???
Zapíšeš ju do stĺpca 2, aj keď bola uhradená v marci.
2 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
Veeeeľmiiiii pekne ďakujem. Pôvodne som si to myslela, len ma poplietlo poučenie k Riadku 13. dátum:" uvádza sa skutočný dátum odvodu dane vybranej zrážkou ... V PRÍSLUŠNÝCH MESIACOCH vykaz. štvrťroka. Ak sa vykonali odvody vo viacerých termínoch, uvedie sa dátum posledného odvodu V PRÍSLUŠNOM kal. mesiaci..."

Ešte raz vďaka!
0 0
piestansky piestansky

piestansky je offline (nepripojený) piestansky

rodina1, nesúhlasím s Vašim vyjadrením. Presne tak, ako uvádza sassi, má sa suma dať do 3.mesiaca, v ktorom bola úhrada uskutočnená.Vtedy to nabehlo na účet DÚ.Skúsenosť nepustí. Aspoň podľa vážených panien z DÚ.
Ďakujem za pozornosť.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
piestansky Pozri príspevok
rodina1, nesúhlasím s Vašim vyjadrením. Presne tak, ako uvádza sassi, má sa suma dať do 3.mesiaca, v ktorom bola úhrada uskutočnená.Vtedy to nabehlo na účet DÚ.vo výkaze sa však uvádza: Odvedené (posledný dátum odvodu podľa účtovníctva zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane. A nie, dátum, kedy nabehli peniaze na účet DÚ. Skúsenosť nepustí. Aspoň podľa vážených panien z DÚ.
Ďakujem za pozornosť.
Podľa mňa je to správne tak, ako som uviedla. Ja som minulý rok uviedla, že daň za 02/09 (zrážková) bola uhradená 01. 03. a zapísala som do stĺpca 02. A bolo to v poriadku. Čisto hypoteticky, daň zrážková za 01/10, uvedená v stĺpci 02, zaplatená 02.03. - podľa teba vykázaná v stĺpci 03.
Zrážková daň za 02/10, uvedená v stpĺci 03, zaplatená napr. 29.03. - vykázaná potom kde?
Naposledy upravil rodina1 : 29.04.10 at 06:46 Dôvod: Oprava
0 0
emmma emmma

emmma je offline (nepripojený) emmma

Dobrý deň,

kam v prehľade uviesť preplatok dane po RZ vrátený dohodárovi ktorý mu bol vyplatený v marci 2010?

Ďakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

emmma Pozri príspevok
Dobrý deň,

kam v prehľade uviesť preplatok dane po RZ vrátený dohodárovi ktorý mu bol vyplatený v marci 2010?

Ďakujem
Do riadku 2.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

...ale len do výšky úhrnu preddavkov zrazených na riadku I-. /Odpočítava sa postupne/
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

posielate na DU s prehľadom aj potvrdenia všetkých zamestnancov, ktorým bolo robené ročné zúčtovanie?
u nás to pýtajú a neviem prečo, nikde v zákone som to nenašla, alebo........?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

ANNAP Pozri príspevok
posielate na DU s prehľadom aj potvrdenia všetkých zamestnancov, ktorým bolo robené ročné zúčtovanie?
u nás to pýtajú a neviem prečo, nikde v zákone som to nenašla, alebo........?
to sa posielalo s hlásením za rok 2009 a v tom prehlade bolo vyznačené komu sa robilo RZ a komu nie.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Nutricia Pozri príspevok
to sa posielalo s hlásením za rok 2009 a v tom prehlade bolo vyznačené komu sa robilo RZ a komu nie.
no veď práve, ale oni to chcú teraz v prehľade za 1.štvrťrok 2010 všetkých zamestnancov, ktorým sa robilo ročné zúčtovanie ( ak ich mám 1500 zamestnancov tak 1500 papierov A4) , nerozumiem tomu...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ANNAP Pozri príspevok
no veď práve, ale oni to chcú teraz v prehľade za 1.štvrťrok 2010 všetkých zamestnancov, ktorým sa robilo ročné zúčtovanie ( ak ich mám 1500 zamestnancov tak 1500 papierov A4) , nerozumiem tomu...
RZD sa podľa zákona neposiela na DÚ. ostáva ako doklad vo firme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať