Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - dotácia z ÚP

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť. Do ktorého riadku prirátam ako príjem dotáciu na podnikanie z ÚP? Môžem to zarátať k príjmom zo živnosti?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
jaaanaaa11 jaaanaaa11

jaaanaaa11 je offline (nepripojený) jaaanaaa11

Vie mi niekto napisat, za aky cas posle UPSVAR prispevok na SZCO na ucet od podpisania dohody?Hovoria ze do 30-tich dni, ale neposlu to skor ako 30 dni?Dakujem za odpovede
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Dobrý deň,
ja mám otázku k prispevku. Robím ešte daňove za rok 2010, mal podany odklad. V roku 2008 dostal prispevok cca 2200 €. Zistili sme, že nemá v roku 2010 žiadne výdavky, na ktoré by použil dotáciu. V roku 2008 a 2009 si niečo ponížil, ešte mu ostáva zdokladovať cca 600 €. Čo s tým?
Chcem sa ešte spýtať, ked minulý rok mal daňovu evidenciu aj v roku 2008, môžem mu teraz dať paušálne výdavky? Ja som mu tie dva roky nerobila, a tým som si neni istá. Dakujem pekne a krásny dník.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dotáciu musí vyčerpať do určeného termínu, nevyčerpanú časť bude musieť vrátiť.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Dobrý deň,
mám otázku k dotácii z UP. szčo dostal dotáciu z up v roku 2008 vo výške cca 2200 €. v roku 2008 a 2009 si viedol daňovú evidenciu, do roku 2010 mu ostalo este asi 600 € z dotácie zdokladovať ako boli použité. Príjmy ma však malé tento rok by som mu chcela dať paušálne výdavky 40 %, môžem len tak preskočit? A čo potom so zdokladovaním zvyšných 600 €. Dakujem.

PS: prepáčte ze sa opakujem, ale nezobrazovalo sa mi to.
Naposledy upravil evka-janekova : 30.05.11 at 08:11
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
KEJKA Pozri príspevok
dotáciu musí vyčerpať do určeného termínu, nevyčerpanú časť bude musieť vrátiť.
a s tými paušálnymi je to ako? potom mám dať zvyšok tej dotácie do príjmov, či čo s tým?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som len odpovedala, na čo som vedela, doplňujúce otázky na moju osobu sú zbytočné počkaj na radu skúsenejších.
0 0
alikam alikam

alikam je offline (nepripojený) alikam

evka-janekova Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám otázku k dotácii z UP. szčo dostal dotáciu z up v roku 2008 vo výške cca 2200 €. v roku 2008 a 2009 si viedol daňovú evidenciu, do roku 2010 mu ostalo este asi 600 € z dotácie zdokladovať ako boli použité. Príjmy ma však malé tento rok by som mu chcela dať paušálne výdavky 40 %, môžem len tak preskočit? A čo potom so zdokladovaním zvyšných 600 €. Dakujem.

PS: prepáčte ze sa opakujem, ale nezobrazovalo sa mi to.
Tých 600 Eur by som ešte nezatracovala. Nie je možnosť použiť ich ako platby do Zdravotnej alebo Sociálnej poisťovne? Veď zdravotné určite platil, možno aj sociálku. Ak to aj nemal v pôvodnej kalkulácii, môže požiadať úrad práce o zmenu účelu použitia dotácie. Za pokus to stojí.
0 0
zuzka011 zuzka011

zuzka011 je offline (nepripojený) zuzka011

prosim vas o radu, dotacia z upsvar mi prisla na ucet 13.12.2010, mozem si ako cerpanie z nej uplatnit aj pred jej pripisanim na ucet? prosim o rychlu odpoved, dakujem ;-)))
Naposledy upravil zuzka011 : 30.05.11 at 18:46
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, ak je to v súlade s plánom čerpania.
0 0
zuzka011 zuzka011

zuzka011 je offline (nepripojený) zuzka011

dakujem velmi pekne za rychlu odpoved, dobru noc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať