Zavrieť

Porady

Zvysok dovolenky a nastup na matersku dovolenku

Dobry den,

chcel by som Vas poprosit o radu v suvislosti so zostatkom dovolenky a nastupom na matersku dovolenku.

Zamestnankyna ma uzatvorenu pracovnu zmluvu na dobu urcitu od 1.7.2009 do 30.6.2010 (zmluva nebude predlzena). Od 15.2.2010 nastupila na matersku dovolenku. Rocna vymera jej dovolenky je 25 dni (za rok 2009 docerpala vsetku dovolenku).

Na kolko dni dovolenky bude mat narok za rok 2010 pri ukonceni pracovneho pomeru k 30.6.2010? Pred odchodom na matersku dovolenku (od 15.2.) si vycerpala 3 dni.

Dakujem pekne.

JM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    12,5 - 3 dni

    adam130 je offline (nepripojený) adam130

    adam130
    Takže aj materská dovolenka sa počíta do ročného výmeru? Aj PN-ka?

    Príklad:

    Je rok 2010. Rocna vymera dovolenky zamestnanca je 20 dní. Zamestnanec bude od januára do marca v práci, dalej do oktobra na PN a potom uz do konca roka na materskej.
    Ma narok na 20 dní? A moze si ich všetky minut na zaciatku roka, dajme tomu vo februari alebo v marci?

    Zvysok dovolenky a nastup na matersku dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.