Zavrieť

Porady

cvikla

Chcem založiť cviklu do pohárov. Vedel
by mi niekto poradiť dobrý recept?
Ďakujem Eva
Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Grófova roštenka

Ingrediencie
500 g hovädzej roštenky, 40 g údenej slaniny, 40 g tuku, mleté čierne korenie, soľ, chren, cvikla

Postup prípravy
Odbladenú roštenku nakrájame na plátky, ktoré z oboch strán naklepeme, na okrajoch narežeme, osolíme a okoreníme.

Slaninu pokrájame na tenké prúžky, opražíme na rozohriatom tuku, vyberieme a odložíme na teplé miesto.

Vo výpeku z oboch stránopečieme mäsové rezne, podlejeme horúcou vodou a prikryté dusíme domäkka. Počas dusenia občas podlievame.

Očistený chren a cviklu najemno postrúhame. Keď je mäso mäkké, uložíme ho na teplú misu, polejeme šťavou z dusenia a na každý plátok dáme prúžok slaniny, trocha postrúhaného chrenu a cvikly.

Podávame s opekanými zemiakmi a kyslou uhorkou.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Cvikľový šalát,
cvikla, mrkva, vlašské orechy,majonéza (alt.kyslá smotana, biely jogurt), soľ, olivový olej, citronová šťava
Celé buľvy cvikle uvariť. Po vychladnutí nastrúhať nahrubo. Surovú mrkvu nastrúhať najemno, vlašské orechy nasekať,zmiešať s ingredianciami - soľ, olej, citr. šťava majonéza.

Bombový šalát, kade chodím a nosím ho ihneď je po ňom.
Keďže sme dietári... majonézu nahrádzam bielym jogurtom a kyslou smotanou 1/2, alebo dá sa urobiť aj trojkombinácia -majonéza, jogurt,smotana v pomere 1/3. Monožstvo neviem odhadnúť, iba podotýkam, že cvikle má byť viac ako mrkvy.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://recepty.centrum.cz/varime/200...-cervena-repa/
.
Řepa je totiž bohatá přírodní zásobárna látek, které brání vzniku rakovinného bujení. Obsahuje mnoho křemíku, potřebného pro bezproblémový růst nehtů, vlasů a zdravé kůže. .Červená řepa prospívá cévám, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, odstraňuje zácpu a zvyšuje tvorbu červených krvinek. Byl prokázán i její regenerační vliv na játra. Z výživového hlediska je vařená řepa cennější než syrová, ale připravit se může i syrová nebo jako šťáva.
.

[hore]Celerový salát s řepou







300 g celeru, 300 g sterilované červené řepy, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíce octa, 2 stroužky česneku, citrónová šťáva, petrželová nať, sůl

.

Červenou řepu nakrájíme na drobné kostičky, promícháme se zálivkou z oleje, octa, utřeného česneku a rozsekané petrželky a urovnáme na plochou mísu. Očištěný celer nakrájíme na velmi jemné nudličky, promícháme se zálivkou z oleje, soli a citronové šťávy a těsně před podáváním urovnáme na červenou řepu
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Krůtí játra s červenou řepou


500 g krůtích jater, 500 g těstovin, 3 lžíce olivového oleje, 1 lžíce másla, 150 g zelených fazolek, 2 větší červené řepy, 1 citron, pepř, sůl
.


Řepu omyjeme, osušíme, nakrájíme na měsíčky, potřeme olejem, zakapeme citronem, osolíme a pečeme 45 minut v troubě. Fazolky omyjeme, dáme do rendlíku s máslem, osolíme a 2 minuty restujeme. Nakonec zakapeme citronovou štávou. Na pánvi rozehřejeme olej, přidáme játra a opékáme je 6 minut po každé straně. Hotová játra nakrájíme na plátky, podle chuti osolíme a opepříme. Krůtí játra podáváme s opečenou řepou, fazolkami a těstovinami.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Plněná řepa







8 menších červených řep, 200 g vepřového masa, 1 cibule, 1 rohlík, 1 vejce, 100 ml mléka, 200 ml smetany, 1 lžíce oleje, 2 lžíce másla, 200 g strouhaného sýra, sůl, pepř, vegeta, strouhanka, petrželová nať

.

Řepy důkladně omyjeme, uvaříme v osolené vodě, vyjmeme a necháme zchladnout. Každou bulvu seřízneme a vnitřek vydlabeme. Cibuli nakrájenou nadrobno osmažíme na oleji, přidáme mleté maso, osolíme, opepříme, dochutíme petrželovou natí, podlijeme a podusíme.
Do vychladlé směsi přidáme vejce, rohlík namočený v mléce a vegetu. Řepy naplníme směsí a vyrovnáme je do pekáčku vymazaného máslem. Polijeme smetanou a na každou dáme kousek másla a kopeček sýra. Posypeme strouhankou a pečeme 30 minut ve vyhřáté troubě.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Pečená řepa


8 menších řep, 3 lžíce olivového oleje, sůl, drcený pepř, alobal
.

Celé řepy dobře omyjeme, zabalíme důkladně do alobalu a na plechu nebo zapékací misce pečeme v troubě 11/2 hodiny. Upečené řepy propíchneme vidličkou, oloupeme a pokrájíme na tenčí plátky. Poté je přelijeme olivovým olejem, opepříme a osolíme.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Sváteční kuřecí salát







200 gramů kuřecích prsou, grilovací koření, 200 gramů červené řepy, 4 vejce, 1 sáček rýže, cukr, sůl, pepř, majonéza, zelená cibulka
.

Kuřecí prsa nakrájíme na kostky, posypeme grilovacím kořením, solí a pepřem a necháme uležet aspoň hodinu. Poté je osmažíme na pánvičce. Červenou řepu uvaříme do měkka, vychladíme, oloupeme, opláchneme, nastrouháme na hrubém struhadle a dochutíme cukrem a solí. Vejce uvaříme natvrdo, oloupeme, oddělíme žloutek od bílků a bílky nakrájíme na kostičky. Rýži uvaříme a necháme vychladnout. Do misky misky postupně vrstvíme polovinu rýže, polovinu červené řepy, 2-3 lžíce majonézy, bílky, kuřecí kousky, rozdrolené žloutky, zbytek řepy, 2-3 lžíce majonézy a zbytek rýže. Salát posypeme nasekanou zelenou cibulkou a vychladíme.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[hore]Pomazánka z červené řepy


200 g pomazánkového másla, 1 syrovou červenou řepu, pepř, 2 stroužky česneku, pažitka.
.

Pomazánkové máslo vložíme do mísy, mírně opepříme, přidáme utřený česnek se soli a nakrouhanou najemno čerstvou řepu. Vzniklou hmotu našleháme. Pokud chceme větší množství, můžeme přidat měkký sýr a naředit hustým jogurtem, šlehačkou, nebo majonézou. Mažeme na celozrnný chléb a zdobíme sekanou pažitkou
1 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Cvikolvý šalát

Nastrúhať 2 stredne veľké cvikle na strúhadle, 1 stredná cibuľa nakrájaná najemno, 2 lyzičky chrenu, 1 roztlačený cesnak trošku vody, vrchnáčik octa a lyžica cukru, trošku soli.

Všetko zamiešať spolu. Super šalát.
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

dakujem velmi pekne!
0 0
zlobinka zlobinka

zlobinka je offline (nepripojený) zlobinka

Ahojte, nemáte niekto recepty na cviklu aj zaváranie..ďakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

neviem a prečítala si si túto tému, receptov je tu požehnane
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

zlobinka Pozri príspevok
Ahojte, nemáte niekto recepty na cviklu aj zaváranie..ďakujem
skús cviklový šalát, z príspevkov od Maríny a Elenky, zo začiatku tejto témy (prísp. č. 16, 17)
ja som ho robila a je fakt veľmi chutný...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
dá sa sterilizovať aj surová cvikla alebo sa pokazí?
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

zdrava
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Nemáte niekto recept na zaváranú cviklu s jablkami? Hovoril mi o nej kamarát, že je to výborné, robievala to jeho maminka, lenže ona už nežije, takže nemám recept. Poradíte mi niekto?
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Cvikla ako taká má špecifickú chuť a nie každý ju má rád. Dá sa jesť aj surová je zdravá a chuti sladkasto. (treba mať zuby)
Mne chutí aj minicvikla aj krájaná a teraz sme si zvykli cviklu strúhať.
Ja ju robím, tak, že ju manželka uvarí a očistí, ja uvarím nálev z vody, cukru ( umelého sladidla), rasce aj feniklu. Niekedy dám chren nakrájaný a niekedy aj jemno nastrúhaný, všetko podľa chuti, svojej, preto neuvádzam ani množstvá.
Strúhaná je úplne mňam.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ja robim cviklu ako Gapo a suhlasim, ze struhana je vyborna.

Myslim, ze aj s postruhanym jablkom by nebola zla. Musim to skusit.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nastrúhaná cvikla sa dá so všeličím kombinovať: jablko, kôpor, fenikel, zeler, chren, poliať kyslou smotanou, ochutiť rascou a sladkokyslým nálevom. Z cvikly sa dá urobiť aj smotanová polievka so zemiakmi a kôprom. Je vynikajúca, osviežujúca a veľmi ju ľúbia aj deti, lebo sa im podobá na paradajkovú. Skúste im ju ponúknuť namiesto tej paradajkovej z konzervy.....zvlášť po chorobe a keď berú veľa liekov.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

šikovnica jedna
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať