Zavrieť

Porady

Sadrové alebo pieskovo-cementové omietky

Chcela by som si dať spraviť vnútorné strojové omietky a neviem, ktoré by boli lepšie a výhodnejšie. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Ma niekto cerstve skusenosti s omietkarmi v zapadoslovenskom kraji? potreboval by som odporucit nejaku sikovnu partiu za rozumnu cenu na ktoru nebudem za rok nadavat..
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ake chces omietky rucne alebo strojove? Na strojove som mal solidnu partiu z TO, ale robia cele zapadne SK
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no chcem omiekty pekne, technologiu necham na ludi co sa v tom vyznaju. Mam ytong, takze typujem max 1cm. neviem ci sa robia take hrubky strojovo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nova omietka na ytong by mala mat od 8 mm do 12 mm.Mozete pouzit aj duocontact.1 rocna stavba nemoze byt sucha.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dnes mi bol pozriet chlapik co robi omietky a povedal ze by dal kleber so sietkou a na to rimano. celkovo ani nie 5mm
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Koľko dáva záruku na to že to nepopraská?Prečo nie sieť do rimana?Je to lepšie a kvalitnejšie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no to neviem.. mozno kvoly cene.vraj to rimano je tam ako stierka v tenkej hrubke. Uvidim co povie kamarat ing. omietac co pride pozriet v pondelok. ten typek co by to mal robit je nejaky rodinny znamy, tak by mu to bolo obtlkane o hlavu kedy to praskalo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 tie ceny co ste pisal na druhej strane, to su ceny za pracu, alebo aj material?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cim by som mal spravit ostenia zvnutra ked su tam tie uchopove kapsy ytongu? grobputz alebo mvr uni? je tam minimalne 1cm montazna pena okolo okien to sa asi tiez zarovnanva predpokladam. Tiez mam otazku robil som nad dverami betonove preklady a treba tam z bokov dorovnat asi 1cm.. kupil som penetrak den braven, este som tam nic nedaval.. mam ho rozrobit s cementom a natriet na beton a na to murovaciu maltu? je nejaky rozdiel medzi grobputz a murovacou maltou? drzia vapenno cementove omietky na ytongu?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

difuzny odpor zastie s hrubkou , takze 4mm kleber vobec nemusi mat vacsi odpor ako 10mm omietka. Tiez som nad tym uvazoval roznymi sposobmi, a obvodove steny su na dome par m2, cize ked budem "klebrovat" tak obvod mozem spravit s duocontactom a ostatne steny s baukleberom. Dalsi fakt pre klebrovanie je ten, ze cim menej vlhkosti sa dostane do muriva z interieru, tym menej moze vytvarat kondenzacnu zonu. Nejaka difuzia vobec neriesi "dychanie?" domu, nakolko trebaj aj tak vetrat. Ytong ma zhruba rovnaky difuzny faktor ako tehla. Ludia si ho zvolia skor kvoly lahkej stavbe a pocitu tepla. Myslim. ze EPS z vonku je horsie ako kleber z vnutra.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lapejko Pozri príspevok
Je zaujímavé, že sa táto téma rieši rok a pol a za ten čas sa spravilo kilometre omietok rôznymi spôsobmi...
Myslím si,že konečne by už mali zakázať tzv. klébrovanie interiérových stien, pri pórobetóne je to vlastne potlačenie hlavnej dobrej vlastnosti pórobetónu a to malého difúzneho odporu.Clovek, ktorý na Ytong dá v interiéri celoplošne lepidlo a na fasádu polystyrén tento materiál totálne sprznil a nemal by do smrti vyliezť z paneláku ak sa mu betón tak páči.Sadrová omietka potrebuje sieťku na prechodoch na betónový povrch, votknutý Schiedel v stene však neudrží, spoje tvárnic a dilatácia praskne aj cez sieťku, pomôže opláštiť SDK alebo nalepiť sadrovláknitú dosku.
Ytong sa nemusí celoplošne sieťkovať len v prípade že je vyschnutý na 7% a menej.To je zhruba po dvoch troch rokoch.Odporúčanie výrobcu ,nie odo mňa.Taktiež výrobca neodporúča klebrovanie ytongu,ale neodporúča ani žiadnu zo svojich alebo cudzích omietok a spôsobov nanášania omietok.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Altracboy, to ostenie možeš urobiť aj tak, že kapsy vyplníš PUR penou. Na ostenie nalepíš EPS a na to lepidlo so sieťkou a rohovou lištou.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak som to chcel, ale murar mi povedal ze by som to mohol oknom poskodit ked to toho buchne ram.. teda sa tam neda dat ani ten doraz ktory to prenesie do xps. tak preto to chcem spravit z malty. len stale neviem z akej mne treba povedat znacku a popis mechu
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím skúšenejších o radu, prerábam starší dom - bol to štvorec 10x10 a my sme k tomu pristavili vstupnú časť a nadstavili sme podkrovie. Nadstavbu sme robili s Ytongu a pôvodný dom je z červených tehál - (kvádrov) a teraz potrebujem urobiť fasádu s tým, že nechcem zatepľovať, ale len omietnuť a natiahnuť stierku. Čo by ste mi odporučili?? aby to bolo dobré aj na tehly aj na Ytong??l
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220970, a ked mam teda penetrak vyhodit, co mam dat na ten hladky beton na preklade, aby to neodpadlo? A tam aku maltu pouzit?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na betone drží "špric" alebo sádra alebo lepidlo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Arava Pozri príspevok
Prosím skúšenejších o radu, prerábam starší dom - bol to štvorec 10x10 a my sme k tomu pristavili vstupnú časť a nadstavili sme podkrovie. Nadstavbu sme robili s Ytongu a pôvodný dom je z červených tehál - (kvádrov) a teraz potrebujem urobiť fasádu s tým, že nechcem zatepľovať, ale len omietnuť a natiahnuť stierku. Čo by ste mi odporučili?? aby to bolo dobré aj na tehly aj na Ytong??l
nepíšete v akom stave je to teraz?Máte obytú omietku až na tehlu alebo zostala stará omietka.Ak áno aká?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Na betone drží "špric" alebo sádra alebo lepidlo.
spric je cement s pieskom? ked nato dam kleber mozem na to dat omietku a neopadne to? Omietka sa musi nahodit aby sa nalepila tym svihom o povrch?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
špric = 3 diely piesku ,1 diel vápna +0,3 dielu cement.Vždy záleží na tom aká omietka .Sádrová nepotrebuje špric.Sádrová potrebuje penetrák podľa druhu sádrovej presnejšie sa to dá vysvetliť až keď budem vedieť akú vrstvu ,respektíve prečo idete omietať beton.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

220870 Pozri príspevok
nepíšete v akom stave je to teraz?Máte obytú omietku až na tehlu alebo zostala stará omietka.Ak áno aká?
Na tehle je zatiaľ brizolit, ale ho chceme obyť aby tehla s Ytongom bola v jednej rovine - tak potom tehla bude bez omietky (čistá).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať