Zavrieť

Porady

Sadrové alebo pieskovo-cementové omietky

Chcela by som si dať spraviť vnútorné strojové omietky a neviem, ktoré by boli lepšie a výhodnejšie. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Strojové omietky sú prešipikované chemickými prísadami.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Zlty piesok,hasene vapno,voda,trocha cementu,miesacka,ohadzat na hrubo,potom to iste ale maltu preosiat a omietnut najemno,nater pouzit vapno s trochou fermeze kvoli lepsej rozotieratelnosti a este aj letex kvoli oteru malovky a je to vsetko zdrave.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nepoužívajte na ytong cementové lepidlo .Nieje to zakázané ale nieje to dobré riešenie.Ak chcete hladké steny (zagletované)použite sádrové omietky napríklad Knauf rotband .http://www.knauf.sk/sk/produkty/such...va_omietka.php
Vinikajúca omietka ľahko spracovateľná nemusíte ju sieťkovať .Ak by ste mali pochybnosti môžete do nej tú sieť vkladať.Nieje s tým žiadny problém.Je to určite lepšie, kvalitnejšie, hospodárnejšie a rýchlejšie riešenie ,ako klebrovanie.Amaterovi odporúčam použiť omietacie lišty.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Problem sú zbytočne vyhodené peniaze za lepidlo.Sádra má porovnateľnú prilnavosť k ytongu ako "kleber".
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lepia sa na terče.napíšte čím idete omietať druh materiálu a podkladu a tip líšt.na ytong sa používajú iné ako na tehlovinu.
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10027/235...etacie-profily
1 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Mne robili rucne omietky v 09/2009 - na Ytong murovany 05/2009, celoplosne kleber + sietka a na to tenkovrstva MVR uni. Klop-klop, zatial nikde ani puklinka. Ale partiu neodporucim, lebo to zapucovali miestami mizerne a z odstupom casu je to jedna z velmi mala veci ktore mi vadia.
1 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Je zaujímavé, že sa táto téma rieši rok a pol a za ten čas sa spravilo kilometre omietok rôznymi spôsobmi...
Myslím si,že konečne by už mali zakázať tzv. klébrovanie interiérových stien, pri pórobetóne je to vlastne potlačenie hlavnej dobrej vlastnosti pórobetónu a to malého difúzneho odporu.Clovek, ktorý na Ytong dá v interiéri celoplošne lepidlo a na fasádu polystyrén tento materiál totálne sprznil a nemal by do smrti vyliezť z paneláku ak sa mu betón tak páči.Sadrová omietka potrebuje sieťku na prechodoch na betónový povrch, votknutý Schiedel v stene však neudrží, spoje tvárnic a dilatácia praskne aj cez sieťku, pomôže opláštiť SDK alebo nalepiť sadrovláknitú dosku.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V žiadnom prípade tam ten sajrajt od den bravenu nedávate.vyhodte to.MVR uni je malta ktorá sa dá nanášať max do 5-6 mm ,ak ju nanesiete aj vo viacerých vrstvách väčšiu hrúbku tak 100% popraská.Navyše je veľmi zle spracovateľná nedá sa poriadne "rozpucovať" nieje možné pekne rozniesť jednotlivé zrná.Potom vznikajú na stenách fľaky ,ktoré je vidieť hlavne pri bočnom nasvietení stien.Ostenia môžete omietnúť hrubou maltou vápenno cementovou alebo sádrovou omietkou .Grob putz sa dá použiť ale už ho riadne doje....Do murovacej malty ak s ňou chcete vyplniť tie kapsy je treba pridať trochu vápna a žltého šaštínskeho piesku.Inak ytong má na tie kapsy original maltu ale je nenormálne drahá.Dobré je tam dať tepelnoizolačnú maltu(hrubú)je svojim zložením najpodobnejšia materiálu z ktorého je ytong a je cenovo prístupnejšia ako original od ytongu..
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pri silnom náraze môže rám okna poškodiť aj xps.Ale je to málo pravdepodobné.Doraz sa dá namontovať aj na parapet.S týmto sa vám bude lepšie robiť.
http://www.baumit.sk/front_content.php?idart=6062
http://www.baumit.sk/upload/pimdam/pdb/PDBL_MPI_25.pdf
1 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
alltracboy Pozri príspevok
dnes som akurat hovoril s omietkarom ktoreho mi odporucil kamarat a ten zasa vravel ze na ytongu sadrovu omietku este nevidel. Tiez tvrdil ze bez siete ytong po par rokoch urcite popraska. Ked clovek dostava tak protichodne informacie od roznych majstrov, tak to sa fakt tazko vybera. On robi kleber-siet-feinputz.
choď do najbližších stavebnín, zober zo stojana prospekt ytongu, nalistuj doporučené omietky od výrobcu, ukáž spomínanému majstrovi a nenápadne skontroluj čí ešte vie čítať. Takých majstrov mal aj švagor na zateplení pre pár rokmi, keď som ich upozornil, že sa zatepľujú aj ostenia okien a sieťkuje aj diagonálne, rehotali sa že koľko domov už majú za sebou, keď som im ukázal knihu o zateplení a fotky následných porúch skoro ma zbili...Fasádu nestihli /chvalabohu/ o pol roka sa z pol steny spraskalo a zosypalo lepidlo, ke´dže ho spracovávali 10 hod...
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rohy ostení na zateplení sa sieťkujú diagonálne aj radiálne.
1 0
Palusko.sk Palusko.sk

Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

Ak je vhodny povrch, napriklad porobeton tak nie je o com, jednoznacne sadrove, neporovnatelna kvalita a vzhlad. Sadrova moze mat problem pri nerovnych povrchoch ako je napriklad tehla/betonove tvarnice, vhodne dat najskor jadrovu, ale zalezi co povie majster a aka zmes sa pouzije.
0 0
mimicek mimicek

mimicek je offline (nepripojený) mimicek

dakujem za odpoved. Omietky idu na tehlu. U svagrinej robili cementove ručne a vyzeraju otrasne. Hlavne preto som sa rozhodla pre strojove. Chcela som len vediet nazor aj niekoho ineho ako uz samostneho majstra. len preto aby zarobil.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Palusko.sk Pozri príspevok
Ak je vhodny povrch, napriklad porobeton tak nie je o com, jednoznacne sadrove, neporovnatelna kvalita a vzhlad. Sadrova moze mat problem pri nerovnych povrchoch ako je napriklad tehla/betonove tvarnice, vhodne dat najskor jadrovu, ale zalezi co povie majster a aka zmes sa pouzije.
Sadra nemá problém pri rozličnej hrúbke aplikácie, v hr. nad 1 cm je nosná pod obklad, stačí len zdrsniť a penetrovať povrch, vynikajúco reguluje klímu a vlhkosť, po vyschnutí je to jednoznačne najzdravšia interiérová omietka.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

lapejko Pozri príspevok
Sadra nemá problém pri rozličnej hrúbke aplikácie, v hr. nad 1 cm je nosná pod obklad, stačí len zdrsniť a penetrovať povrch, vynikajúco reguluje klímu a vlhkosť, po vyschnutí je to jednoznačne najzdravšia interiérová omietka.
Co je na nej take zdrave ? - to ju ktosi doma ohryza ? - a aj keby

Pokial ma byt sadrova omietka pevna tak aj tak v nej musia byt rozne chemicke primesy ( pripadne aj cement ) - cim vacsi podiel samotnej sadry - tym je meksia a do tej nieje problem spravit ryhu aj prstom.

Zaujimalo by ma ako tych par ( v lepsom pripade cm) omietky reguluje klimu ci vlhkost - kolko jej pohlti a podla coho ju uvolnuje ?

Klima sa reguluje - regulovanym vetranim
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sadra je najvhodnejší materiál pre alergikov,vápno alergikom niekedy vadí.Toto je zicher.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
jojkoz Pozri príspevok
Co je na nej take zdrave ? - to ju ktosi doma ohryza ? - a aj keby

Pokial ma byt sadrova omietka pevna tak aj tak v nej musia byt rozne chemicke primesy ( pripadne aj cement ) - cim vacsi podiel samotnej sadry - tym je meksia a do tej nieje problem spravit ryhu aj prstom.

Zaujimalo by ma ako tych par ( v lepsom pripade cm) omietky reguluje klimu ci vlhkost - kolko jej pohlti a podla coho ju uvolnuje ?

Klima sa reguluje - regulovanym vetranim
Teóriu si nájdeš na rigips.sk ja mám však za sebou bohatú maliarsku prax v starých barabizniach ešte z 80 ych rokov a sadrované výspravky v zamoknutých kuchyniach splesneli ako posledné takisto najdlhšie odolávali nikotínu a dechtu. A to bola modelárska či štukatérska sadra, občas som zohnal zubársku. Ak sa do nej dostali v pivnici hlodavce, tak ju požrali lebo je sladká. A tvrdá je aj bez cementu s ktorým sa neznáša, inak by ju chirurgia asi nepoužívala!
0 0
Pubert Pubert

Pubert je offline (nepripojený) Pubert

Ja som dal sadrovu,strojovu omietku a neviem si to vynachvalit.A aj kazdy kto ku mne dojde,tak si ide oci vyocit.Vrelo odporucam,urcite nebudes banovat..
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nakolko aj mňa za chvíľu čaká vakovanie tehly tak by som rád vedel aká omietka je najzdravšia/vrecovaná/ aby som to celé nedo... keď už je dom z tehly a zateplovať budem min.vatou.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
vladoziak Pozri príspevok
Zlty piesok,hasene vapno,voda,trocha cementu,miesacka,ohadzat na hrubo,potom to iste ale maltu preosiat a omietnut najemno,nater pouzit vapno s trochou fermeze kvoli lepsej rozotieratelnosti a este aj letex kvoli oteru malovky a je to vsetko zdrave.
Ale fest zastaralé mne sa jedná o vrecovanú omietku a murári mi doporučili použiť jednoznačne od toho istého výrobcu hrubú aj pucovku aby sa dobre previazaliTak že ktorá je taká najekologickejšia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať