Zavrieť

Porady

Sadrové alebo pieskovo-cementové omietky

Chcela by som si dať spraviť vnútorné strojové omietky a neviem, ktoré by boli lepšie a výhodnejšie. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Arava Pozri príspevok
Na tehle je zatiaľ brizolit, ale ho chceme obyť aby tehla s Ytongom bola v jednej rovine - tak potom tehla bude bez omietky (čistá).
Klasická vápenno cementová omietka.+ štuková vrstva + silikónová alebo silikátová omietka.Ak bude hrúbka vrstvy omietky väčšia ako 10 mm nieje potrebné sieťkovať.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Ďakujem za odpoveď, mám ešte jednu otázku bude vápeno cementová omietka vhodná aj pre Ytong?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Arava Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, mám ešte jednu otázku bude vápeno cementová omietka vhodná aj pre Ytong?
najnovší cenník Ytongu doporučuje na lambdu sadrové a vápennosadrové.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

lapejko Pozri príspevok
najnovší cenník Ytongu doporučuje na lambdu sadrové a vápennosadrové.
Ďakujem za odpoveď, ale moj problém to velmi nevyriešilo, lebo spodná časť domu je z tehál na ktorú mi bola doporučená vápenno cementová omietka a nadstavba je z Ytongu na ktorú by bola vhodná sadrová a vápennosadrová omietka. Ešte raz prosím skúsenejších o radu akú omietku mám použiť?? aby bola vhodná aj pre klasickú tehlu aj pre Ytong??
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Do exteriéru v žiadnom prípade nemôže ísť sádrová ,alebo vápennosádrová omietka.Ytong je veľmi podoný materiál ,ako staré sivé kvádre.Sú z nich po celom Slovensku postavené tisícky domov.Väčšinou sa na tieto domy dával brizolit ktorý ak sa správne naniesol a spracoval má životnosť 50-60 rokov.Brizolit je absolútne najlepšia omietka, akú môžete na dom použiť.Nič lepšie zatiaľ nik nevymyslel.Brizolit je vápenno cementová omietka.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Vás by som potrebovala doma. Vidieť, že sa v tom vyznáte, ja som úplný laik, a preto zháňam informácie, lebo chcem dať na jar spraviť fasádu domu a nechcem aby ma majstri tlačili do niečoho čo sa mi celkom nepozdáva... ( ako napríklad obyť brizolit a zatepliť Ytong aby vraj bol v jedenej rovine starý dom z tehál s nadstavbou z Ytongu )
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak nieje starý brizolit poškodený ,odutý a pod tak je ho večná škoda osekávať.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no potrebujem mietnut takyto preklad. Este cez to pojde sietka

220870 Pozri príspevok
špric = 3 diely piesku ,1 diel vápna +0,3 dielu cement.Vždy záleží na tom aká omietka .Sádrová nepotrebuje špric.Sádrová potrebuje penetrák podľa druhu sádrovej presnejšie sa to dá vysvetliť až keď budem vedieť akú vrstvu ,respektíve prečo idete omietať beton.
101020111220.jpg  
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

220870 Pozri príspevok
Ak nie je starý brizolit poškodený ,odutý a pod tak je ho večná škoda osekávať.
Ten brizolit drží poriadne hoci dom má okolo 50 rokov, ale povodný majiteľ bol murár, tak je to urobené poriadne a v jednej téme ste mi už raz poradili, aby som brizolit vystriekala vapkou očistila oceľovým kartáčom, napenetrovala duvilaxom a zarovnala MVR UNI a nakoniec natiahla omietku silikonovú alebo silikátovú.( preto sa mi nepozdáva, že ma majstri tlačia obyť brizolit ) - tak brizolit je vyriešený - a daľej budem riešiť len Ytong - na ktorý pojde najprv vápennocementová omietka 10mm, potom šťuková vrsta a nakoniec silikónová alebo silikátová omietka. Chcela by som Vás ešte poprosiť či by ste mi nenapísali konkrétne značku poprípade názov materiálov aby som si cez zimu mohla všetko nakúpiť (možno bude nejaká zľava) - omietať by som chcela strojom. Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Strojnú omietku si asi prinesú majstri,do toho im ťažko kecať.Na povrchovú úpravu silikon alebo silikát od spoločností Baumit ,Terranova Jupol(JUB),Ceresit .Ak to máte kde uskladniť môžete kupovať kľudne pol roka dopredu.Nič sa tomu nestane vydrží to dosť dlho.Nesmie zamrznúť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
no potrebujem mietnut takyto preklad. Este cez to pojde sietka
Ak je to v interiéri tak obyčajnou maltou ,ale na takýto kúsok sa to neoplatí zháňať,potom je jednoduchšie kúpiť grobputz.Ak je to vonku tak prilepiť 2cm polystyrén.Čo bude trčať obrúsiť.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

je to vnutri. Takze spric a grobputz. Inak idem kupit trochu piesku, tak si mozem aj maltu namiesat. mam vapno aj cement. Mate nejaky dobry hrncekovy recept?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
je to vnutri. Takze spric a grobputz. Inak idem kupit trochu piesku, tak si mozem aj maltu namiesat. mam vapno aj cement. Mate nejaky dobry hrncekovy recept?
4 hrnčeky piesku ,1 vápna ,štvrť cementu.Ale veľmi veľa závisí od druhu piesku a vápna.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dobre takze recept na spric mam.. mozem to potom stetkou nanasat na beton? ja nemam ten grif aby som to hodil na beton a ostalo to tam. Este by to chcelo nejaky recept na omietku ktora dobre drzi na ytongu aj betone. Potrebujem dorovnat nejake diery na prieckach a tiez cca 100x15cm dieru hlboku 1cm na prekladoch.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dá sa to štetkou "nafŕkať",nie maľovať.Taký istý pomer aj na omietku ak by to bolo moc pieskové a nedržalo môže sa pridať vápno cement .Neviem aký máte piesok to je alfa omega.Tie diery je dobré predtým zvlhčiť a našpricovať nechať zo tri hodiny postáť až potom omietať.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

piesok mam ten klasicky zlty zahoracky. Inak ak kupim grobputz neopadne to casom z toho ytongu? protrebujem dorovnat nejake mm az 1cm na betone a potom na to pojde bud ta sadrova so sietou alebo kleber. idem zatial ten beton aspon naspricovat.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ ide lep alebo sádra tak nieje nutné špricovť.Len diery kde pôjde viac ako 8-10mm vrstva je dobré predtým vyrovnať maltou menšie vrstvy priamo lepidlom ,alebo sádrou.Ak sa to dobre urobí tak to nemá prečo opadať.Zo šedým kvádrom sa robí desiatky rokov.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

spravil som to 8hrncekov piesku, 2 vapna, cca 3/4 cementu... bolo to dost huste lebo ked to bolo riedke tak piesok sadol na dno..otec mi povedal ze spric mal byt riedky ako voda.. a minimum piesku. Ja som mal pocit ako by som rovno maltu nahadzoval. zajtra skusim ci to bude opadavat a ked bude tak to oskrabem a skusim cement vapno a trochu piesku. dost bordelu je z toho..
20111231_001.jpg  
20111231_002.jpg  
20111231_003.jpg  
20111231_004.jpg  
1/1
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dobré je to ,aspoň to vyzerá že by to malo byť dobré.zajtra to ešte neškrabať do zajtra pri takýchto teplotách nestvrdne.V zásade platí že čo samo neopadne to je dobré.Za cisára pána sa cement nepoužíval.Ani dnes nie nutné dávať do interiérových omietok cement.Interiérová omietka nemá byť tvrdá ako beton.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

omietka nebude ako beton, ale ten spric by mohol ked som zalieval vence tak to co naprskalo na ytong, treba osekat lebo to nejde dolu. taky mostik som chcel spravit na ten betonovy preklad. Co sa tyka tych oprav pred omietkami zaujimalo ma iba ci nieje zle ked bude tak roznoroda skladba, ako podkladovy beton, omietka na zrovnanie, lep a vrchna omietka. Co mam ten obluk z betonu, tam bude treba prilepit tie oblukove listy a trochu to dorovnat, to by som mohol spravit sadrovou omietkou aj ked by na to potom isiel kleber? musim si niekde pracu so sadrou vyskusat. Daju sa rohove listy lepit na rimano, alebo treba bodovo na baukleber?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať